Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

+16
Jasiek
Fenistil
Radek
Aro
Daniell
Darka
KarolStark
Skrzeczek
Yngwie / admin
marjuz
Naar
Insiles
iguś
Łosoś
Nela_30
Liver
20 posters
Go down
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1273
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 2:37
Jeżeli macie jakieś wątpliwości, coś jest niejasne, frapuje was pewna kwestia bądź też macie uwagi/zastrzeżenia co do konkursu, możecie śmiało przedstawić je tutaj Uśmiech

Z góry odpowiadam, że wybór krajów odbędzie się za kilka dni (do końca przyszłego tygodnia na pewno) :bball:
Nela_30
Nela_30
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 69

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 12:57
W którym temacie można zarezerwować państwo i zaproponować swoją piosenkę? Bo ja już mogę :P
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 13:35
Nela_30 napisał:W którym temacie można zarezerwować państwo i zaproponować swoją piosenkę? Bo ja już mogę :P

+1 Uśmiech
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 13:47
Liver przecież pisał, że na dniach będzie można rezerwować państwa i odpowiedni do tego temat się pojawi. Wink A wystawiane przez Was piosenki będziecie mogli zaprezentować w odpowiednim dziale, ale to dopiero po rezerwacji krajów. Uśmiech Zresztą wzór zgłoszenia itp. to Liver wszystko jeszcze podejrzewam wyjaśni.
Insiles
Insiles
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 107
Płeć : Male
Skąd : Częstochowa

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 15:27
Czy można wystawić kogoś z Eurowizji? (nie utwór)
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 16:15
Tak, można. Wink Przynajmniej tak było w KP. :P
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1273
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 16:20
W czwartek (godzina nieznana Szeroki uśmiech) ruszy temat z listą, do której każdy będzie się po kolei dopisywał. Co do zgłaszania utworów, dobę później zacznie się pierwsza edycja i wtedy poznacie szczegóły Uśmiech

@Insiles Tak, oczywiście Wink
Naar
Naar
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 18:23
Gdzieś czytałem opinie, że to ma być coś innego niż KP (dlatego inna nazwa itd), ale widzę, że prócz nazwy wszystko jest po staremu (nie moge znaleźć tego tematu, w którym to było poruszane, więc pisze tutaj). Więc może wprowadziłbym lekkie zmiany do formuły by na prawdę to był konkurs inny niż KP i np.
1. Zostają strefy i wybór krajów, ale zamiast konkretnych edycji tematycznych, wszystkie by były ogólne i jedynym ograniczeniem byłby kraj/strefa, a nie gatunek muzyczny, data wydania piosenki itd. jak to było w KP
albo
2. Kraje są umowne (by ładniej to wyglądało przy prezentacji wyników), edycje tematyczne zostają, ale utwór można wybierać z dowolnego kraju w europie/na świecie.

Może to było poruszane w tamtym temacie, ale mówię, nie mogę go zlokalizować, więc swoje obiekcję napisałem tutaj, a i takie zmiany by odróżniły KP od PDF'a ( :P )
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 18:41
Może to być lekko kontrowersyjne , ale.. nie lepiej żeby wybierać kandytatów z tych krajów które się ma , bo dla mnie lekko traci to sens (Wybiore sobie San Marino i dobiorę Taylor Swift pfff...) , większą satysfakcją byłoby lekkie pomęczenie się i wyszukanie piosenki z danego kraju (nie moja sprawa jeśli ktoś chce wziąć San Marino Wink ) Nawet na takiej Litwie czy innej Czarnogórze można wyszukać piosenki które będą się bronić swym brzmieniem..  Bez tego ,wygląda to dziwnie.. :| ?? EDIT : Odwołuje to , wszystko jest ok Szeroki uśmiech


Ostatnio zmieniony przez Cisza i łosoś dnia Nie 2 Kwi - 0:29, w całości zmieniany 1 raz
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1234
Wiek : 23

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 18:57
Strefy powinny zostać. Myślałem nawet, żeby ograniczyć piosenki do samej Europy (skoro to forum Eurowizji), ale system stref jest raczej dobry i sprawdzony.

I mój skromny postulat. Żadnych piosenek z preselekcji, ktoś tu z Ace Wilder czy Loreen wyskoczy i punkty darmowe. Lepiej będzie jak "piosenką dla forum" zostanie coś zza naszego podwórka. Bo już sobie wyobrażam pierwszą edycję, wyjdzie drugie Second Chance.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 19:09
Właśnie, popieram - artyści eurowizyjni jak najbardziej mogą być, ale nie wybierajmy piosenek z preselekcji, bo wyjdzie jak z Hardkisami w 83. KP  i wygrana będzie od momentu zgłoszenia pewna. :P

I w sumie przydałoby się jakieś urozmaicenie od KP, żeby to wyglądało jednak ciut inaczej, ale w sumie sam nie mam na takowe pomysłu.
avatar
Gość
Gość

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 20:24
Myślę, że najlepsze urozmaicenia występują, kiedy ma się całkowicie udostępnione gatunki muzyczne, czyli nie byłoby edycji z jakimś motywem tylko masz swoją pełną wolę, wtedy każdy z pewnością coś znajdzie dla siebie a podział na strefy jak był w KP tak może być i teraz, takie moje zdanie :P
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 20:32
myślę tak jak @Naar i @Xytros strefy tak, ale bez konkretnych edycji .. wiele razy miałem tak, że chciałem wystawić jakąś dobrą piosenkę a nie mogłem bo nie pasowało do edycji.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1273
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 20:50
@Naar Myślę, że Twoja wizja zabawy brzmi ciekawie, ale spóźniłeś się z jej przedstawieniem. Jesteśmy teraz w momencie, gdy kształt konkurs jest mniej więcej zatwierdzony i dopinamy tylko szczegóły + większość ma inne zdanie. Mógłbym Cię poprzeć, gdybyś tylko napisał o tym wcześniej Wink

Co do zakazania piosenek z preselekcji. Pomysł zrozumiały, bo niby z jednej strony każdy wystawia co chce, a z drugiej jednak takie utwory mają wyraźny handicap. Przedyskutuję go z Skrzeczkiem Uśmiech
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Sob 1 Kwi - 21:01
Co prawda moja kariera w KP była raczej krótka, ale według mnie edycje tematyczne dają potencjalnie dużo więcej zabawy od tych zwykłych. Po pierwsze: dużo ciekawszy, bardziej ukierunkowany proces wyboru piosenek. Po drugie: ciekawość jak inni podejdą do tematu i jak będzie wyglądać stawka. Choć wiadomo, że "normalne" edycje też jakieś muszą być, żebyście mieli jak upchnąć te niepasujące nigdzie perełki. Szeroki uśmiech Tak więc cieszę się, że zostanie dość klasycznie, nie widzę sensownych zmian (no chyba że wywalenie stref).

A co do piosenek preselekcyjnych, to może by zwyczajnie zbanować te utwory, ale tylko z jakichś 2 albo 3 lat wstecz? Po takim czasie hype już raczej zanika i nie widzę powodu, żeby takiej piosenki nie wystawić.
Sponsored content

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach