:poland: Polska gospodarzem Eurowizji Junior w 2019 roku. Miasta chcące gościć konkurs to: Kraków (Tauron Arena), Gliwice (Gliwice Arena), Łódź (Atlas Arena) oraz Katowice (Spodek).
:poland: Zespół TULIA reprezentantem Polski na Eurowizji 2019 w Izraelu. Więcej w zakładce Europa Wybrała - zapraszamy do dyskusji :poland:
:star: Już jutro Super Sobota, finały odbędą się w: Chorwacji scroatia Estonii sestonia Łotwie slatvia oraz Słowenii sslovenia , półfinały w: Szwecji ssweden Węgrzech shungary Islandii siceland Ukrainie sukraine Portugali sportugal oraz Litwie slithuania
sercee Zespół Tulia jako polski reprezentant wystąpi 14 Maja 2019 podczas pierwszej połowy I półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji sercee
:poland: ROKSANA WĘGIEL ZWYCIĘŻCZYNIĄ EUROWIZJI JUNIOR W MIŃSKU. Utwór Anyone I Want To Be otrzymał najwięcej: 215 punktów w głosowaniu ogólnym. SERDECZNIE GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!
:israel: Poznaliśmy już oficjalny, tegoroczny slogan reklamujący Eurowizję 2019 w Izraelu: #DareToDream .
:star: :star: :star: Trwa "awaria" EscForum.pl i nie wiadomo ile potrwa, póki co należy uzbroić się w cierpliwość // Dodatkowo na czas "awarii" zachęcam do korzystania z forum zastępczego eurowizyjnie.forumpolish.com :star: :star: :star:
Więcej informacji o uczestnikach i piosenkach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie w zakładce "Europa Wybrała".

Share
Go down
Czarnych Myśli Kłąb
Czarnych Myśli Kłąb
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 72
Dołączył/a : 23/02/2017

LIGA EUROWIZYJNA - regulamin

on Pią Kwi 07 2017, 19:04
LIGA EUROWIZYJNA - REGULAMIN
aktualizacja dotycząca drugiej oraz trzeciej edycji


Oto kroki, które będzie trzeba wykonać, by wziąć udział w Lidze Eurowizyjnej - konkursie o tematyce eurowizyjnej (jak sama nazwa wskazuje), który będzie miał na celu wyłonienie najlepszej piosenki z tego konkursu bazując nie tylko na niedawnych czasach, a na całej, już 61. letniej historii tego konkursu. Jeśli interesuje Cię wzięcie w nim udziału - koniecznie przeczytaj poniższy regulamin.


1. ZAPISY NA LISTĘ CHĘTNYCH.
2. LOSOWANIE KRAJÓW ORAZ ZGŁASZANIE PIOSENEK.
3. GŁOSOWANIE.
4. RANKING OGÓLNY.
5. INNE SPRAWY ORGANIZACYJNE.Ad.1


a) Jako, że liczba miejsc w konkursie jest ograniczona - przed startem konkursu ruszy lista chętnych w temacie, do której trzeba się będzie wpisać, by wziąć udział.

b) Na II edycję Ligi Eurowizyjnej przewidziane jest 16 miejsc.

c) Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową (gdyby ktoś z jakiejkolwiek przyczyny nie mógł zgłosić piosenek w terminie - na jego miejsce wskakuje osoba z listy rezerwowej).

d) Na listę rezerwową zgłaszamy się poprzez wysłanie organizatorowi Prywatnej Wiadomości.


Ad.2


a) Do konkursu może się zgłosić każdy zarejestrowany użytkownik forum.

b) Metoda losowania krajów każdemu uczestnikowi jest tak sprawiedliwa jak to tylko możliwe. (Regulamin losowania)

c) Po zapełnieniu listy - każda z 16 zgłoszonych osób otrzyma w drodze losowania kraje, spośród których będzie musiała wybrać piosenki do konkursu przydzielając je do trzech grup czasowych:

• GRUPA NR 1 -> LATA 2006-2016
• GRUPA NR 2 -> LATA 1986-2005
• GRUPA NR 3 -> LATA 1956-1985

d) Uczestnicy konkursu mają tydzień, by spośród wylosowanych im krajów wybrać piosenki do konkursu.

e) Jeśli ktoś, kto wpisał się na wstępną listę nie zgłosi piosenek do konkursu - jest z niej wykreślony, a jego kraje przejmuje osoba, która znajduje się na pierwszym miejscu na liście rezerwowych. Jeśli nikt nie wpisze się na taką listę - kraje przepadają.

f) Uczestnicy zgłaszają piosenki w temacie, który jest na to specjalnie przeznaczony.


Ad.3


a) Głosować może każdy zarejestrowany użytkownik (nie tylko uczestnicy LE) forum w dowolnym momencie trwania Ligi Eurowizyjnej.

b) Głosowanie w Lidze Eurowizyjnej będzie podzielone na ćwierćfinały, półfinały i finał.

c) Głosy wysyłamy do organizatora poprzez Prywatną Wiadomość w systemie eurowizyjnym umieszczając swoje piosenki na dnie rankingu.

d) Każdy z uczestników konkursu jest zobowiązany zagłosować w terminie wyznaczonym przez organizatora. Jeśli uczestnik tego nie uczyni - otrzymuje dyskwalifikację na wszystkie piosenki w obecnie trwającej edycji i w bonusie zakaz udziału w następnej (jeśli zdyskwalifikowany uczestnik będzie brać udział w kolejnych głosowaniach możliwe przymknięcie oka na przymusową pauzę).

e) Ujawnienie głosów przez uczestnika będzie skutkowało dyskwalifikacją w obecnie trwającej edycji. Ujawnienie głosów przez osobę, która nie bierze udziału w konkursie będzie skutkowało niebraniem oddanych przez nią głosów w danym etapie pod uwagę.


Ad.4


a) Oto punktacja za osiągnięcia do rankingu ogólnego, która będzie obowiązywać podczas II edycji Ligi Eurowizyjnej:

I miejsce - 28 pkt do rankingu ogólnego
II miejsce - 22 pkt
III miejsce - 18 pkt
IV - V miejsce - 15 pkt
VI - VIII miejsce - 13 pkt
IX - XII miejsce - 10 pkt
El. w półfinale - 6 pkt
El. w ćwierćfinale - 1 pkt


Do tego, dorobki zdobyte przez poszczególne piosenki będą mnożone w następujący sposób:

• GRUPA I -> dorobek * 2
• GRUPA II -> dorobek * 3
• GRUPA III -> dorobek * 4

np. I miejsce zajęła piosenka z I grupy czasowej: 28 pkt * 2 = 56 pkt do rankingu ogólnego
V miejsce zajęła piosenka z III grupy czasowej: 15 pkt * 4 = 60 pkt do rankingu ogólnego


c) Po zakończeniu konkursu - na podstawie wyników wszystkich piosenek zgłoszonych przez poszczególnych uczestników zostanie sporządzony ranking ogólny. Triumfator tego rankingu otrzyma rangę Zwycięzcy.


Ad.5


a) Jeśli ktoś będzie mieć pytanie nt. sprawy, która według tej osoby nie została poruszona w powyższym regulaminie - niech pyta a otrzyma odpowiedź.

b) Twórcami regulaminu są jasiek8880 i Brite.

----------------------------------------------------------------------
START NOWEJ EDYCJI W NAJBLIŻSZY WEEKEND.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach