:poland: Polska gospodarzem Eurowizji Junior w 2019 roku. Miasta chcące gościć konkurs to: Kraków (Tauron Arena), Gliwice (Gliwice Arena), Łódź (Atlas Arena) oraz Katowice (Spodek).
:poland: Zespół TULIA reprezentantem Polski na Eurowizji 2019 w Izraelu. Więcej w zakładce Europa Wybrała - zapraszamy do dyskusji :poland:
:star: Już jutro Super Sobota, finały odbędą się w: Chorwacji scroatia Estonii sestonia Łotwie slatvia oraz Słowenii sslovenia , półfinały w: Szwecji ssweden Węgrzech shungary Islandii siceland Ukrainie sukraine Portugali sportugal oraz Litwie slithuania
sercee Zespół Tulia jako polski reprezentant wystąpi 14 Maja 2019 podczas pierwszej połowy I półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji sercee
:poland: ROKSANA WĘGIEL ZWYCIĘŻCZYNIĄ EUROWIZJI JUNIOR W MIŃSKU. Utwór Anyone I Want To Be otrzymał najwięcej: 215 punktów w głosowaniu ogólnym. SERDECZNIE GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!
:israel: Poznaliśmy już oficjalny, tegoroczny slogan reklamujący Eurowizję 2019 w Izraelu: #DareToDream .
:star: :star: :star: Trwa "awaria" EscForum.pl i nie wiadomo ile potrwa, póki co należy uzbroić się w cierpliwość // Dodatkowo na czas "awarii" zachęcam do korzystania z forum zastępczego eurowizyjnie.forumpolish.com :star: :star: :star:
Więcej informacji o uczestnikach i piosenkach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie w zakładce "Europa Wybrała".

Share
Go down
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin
Liczba postów : 455
Dołączył/a : 22/02/2017
http://eurowizyjnie.forumpolish.com

WIELKA BRYTANIA: You Decide 2019

on Pią Wrz 21 2018, 21:31
:unitedkingdom: :unitedkingdom: :unitedkingdom:

W zeszłym roku Zjednoczone Królestwo reprezentowała sympatyczna SuRie, niemniej jednak jej "Storm" nie porwał europejskiej publiczności i ostatecznie zajęła 24 miejsce w finale z 48 punktami. Do historii konkursu na pewno przejdzie wpadka z nieproszonym gościem na scenie podczas występu.

Po emocjach z 2018 roku, stacja BBC postanowiła kontynuować (moim zdaniem bardzo przeciętny) format eurowizyjny preselekcji pod tytułem "Eurovision: You Decide" w związku z tym ogłosiła nabór na kompozycje, która będzie miała szanse na reprezentowanie Union Jack w Tel-Awiwie.

UCZESTNICY:

TBA.
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 240
Dołączył/a : 11/03/2017

Re: WIELKA BRYTANIA: You Decide 2019

on Pią Lis 30 2018, 14:34
- Przyszłoroczne "You Decide" odbędzie się w lutym w Salford.
- Ponownie gospodarzem będzie Mans Zelmerlow, tym razem z Mel Giedroyc.

Jednakże zajdzie pewna zmiana. Ponownie będziemy mieli 6 uczestników, lecz tym razem zaprezentowane zostaną 3 utwory. Do każdego z utworu, zostanie przydzielonych po dwóch uczestników, którzy zaspiewają różną wersje danej piosenki. Całość będzie obejmowała trzy rundy. System jest w pewien sposób odwzorowaniem systemu preselekcji niemieckich z 2017 r. z tą róznicą, że w tamtym przypadku wykonywano dwa utwory.

http://www.bbc.co.uk/blogs/eurovision/entries/e9c7b4fb-87a7-4815-825c-6b6f020d6ce2
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 240
Dołączył/a : 11/03/2017

on Sro Sty 23 2019, 15:19
UCZESTNICY:

1. Michael Rice - Bigger Than Us
2. Holly Tandy - Bigger Than Us
3. Anisa - Sweet Lies
4. Kerrie Anne - Sweet Lies
5. MAID - Freaks
6. Jordan Clarke - Freaks

Wszystkie piosenki dostępne są tutaj: PLAYLISTA
Dastame
Dastame
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 59
Dołączył/a : 21/06/2018

on Sro Sty 23 2019, 21:27
Przesłuchane. Jest całkiem całkiem chociaż w połowie piosenek wieje dla mnie nudą. Kibicować będę Kerrie Anne i jej Sweet Lies <3 Nie jest to nic wybitnego, ale przynajmniej miło się słucha i będzie fajnym przerywnikiem miedzy zapewne wieloma wolniejszymi piosenki. Co do reszty to Bigger Than Us w obu wersjach wydaje mi się też spoko wyborem, chociaż trochę bardziej przekonuje mnie Michael. Freaks to dla mnie po prostu słaba piosenka przy której cały czas ziewam Sleep Tu starcie wygrywają dziewczyny, ale tylko dlatego że ich wersja kojarzy mi się z Pitch Perfect. W wolniejszym Sweet Lies dziewczyna ma ładny głos, ale jest to po prostu nudne.
Podsumowując:
Królestwo zapewne ponownie będzie między miejscem 17-26. Połowa piosenek dla mnie na plus, a to całkiem dużo jak na nich w ostatnich latach Very Happy Preselekcje na maleńki plus.
Fenistil
Fenistil
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 178
Dołączył/a : 26/02/2017

on Pią Sty 25 2019, 00:00
"Freaks" to moja ulubiona piosenka z tych trzech. Jakościowa może i nie jest, ale jako jedyna robi na mnie jakiekolwiek wrażenie i nie wylatuje mi z głowy zaraz po wysłuchaniu (może przez mocne podobieństwo początku refrenu do "Kanonu D-Dur"?). Tematycznie kojarzy mi się dość mocno z Glee. Dziewczyny z MAID niby wydawałyby mi się do tej piosenki bardziej odpowiednie, ale aranżacja w ich wersji jest bardzo dziwaczna. Wygrywa więc Jordan, którego całkiem miło się słucha.

Z tego co jednak widzę z reakcji fanów, "Freaksom" dość mocno się obrywa. Na faworytkę wyrasta natomiast Kerrie Anne ze "Sweet Lies" i to byłby chyba mój drugi wybór. Szybkie klubowe tempo wychodzi tej wersji na dobre i przynajmniej w trakcie samego słuchania nie wieje nudą. Wersja Anisy niestety jest tego całkowitym przeciwieństwem i staje się słabą balladą.

"Bigger Than Us" jest natomiast przyzwoite w obu wykonaniach, ale to taki przykład skrajnie typowej popowej ballady, która nie jest warta uwagi i zostanie przyćmiona przez cokolwiek.

W skrócie, szanse Brytyjczyków na uniknięcie bottom 3 w maju oceniam dość marnie, raczej nic się w ich podejściu do Eurowizji nie zmieniło. Tylko jakiś slay na żywo może ich uratować.
Sponsored content

Powrót do góry