:israel: ZWYCIĘZCĄ EUROWIZJI 2018 została Netta z utworem TOY. Eurowizja 2019 odbędzie się w Izraelu, a miastem-gospodarzem będzie Tel Awiw Jafa!
:poland: Polska organizatorem Eurowizji Junior w 2019 roku!
:poland: :poland: :poland: ROKSANA WĘGIEL ZWYCIĘŻCZYNIĄ TEGOROCZNEJ EUROWIZJI JUNIOR W MIŃSKU. Utwór Anyone I Want To Be otrzymał najwięcej bo 215 punktów w końcowym głosowaniu! SERDECZNIE GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!
:israel: Poznaliśmy już oficjalny, tegoroczny slogan reklamujący Eurowizję 2019 w Izraelu, a jest nim: #DareToDream .
:star: :star: :star: Trwa "awaria" EscForum.pl i nie wiadomo ile potrwa, póki co należy uzbroić się w cierpliwość // Dodatkowo na czas "awarii" zachęcam do korzystania z forum zastępczego eurowizyjnie.forumpolish.com :star: :star: :star:
TOP 10 Eurowizji 2018: 1. :israel: Izrael, 2. :cyprus: Cypr, 3. :austria: Austria, 4. :germany: Niemcy, 5. :italy: Włochy, 6. :czech: Czechy, 7. :sweden: Szwecja, 8. :estonia: Estonia, 9. :denmark: Dania, 10. :moldova: Mołdawia
Więcej informacji o uczestnikach i piosenkach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie w zakładce "Europa Wybrała".

Share
Go down
Yngwie
Admin
Admin
Liczba postów : 381
Dołączył/a : 22/02/2017
http://eurowizyjnie.forumpolish.com

ŁOTWA: Supernova 2019

on Pon Lis 26 2018, 18:38
:latvia: :latvia: :latvia:

Ruszyły łotewskie preselekcje! W  sumie telewizja LTV otrzymała 64 piosenki, z czego jury złożone z przedstawicieli głównych łotewskich radiostacji w przesłuchaniach w "ciemno" wybrało do drugiego etapu 33 piosenki.

Etap drugi to miedzy innymi głosowanie online, z 33 piosenek do półfinałów na żywo przejdzie 16 najlepszych. Z powracających artystów można wymienić:

Markus Riva
Samanta Tina
Monta with a song written by Ylva and Linda Persson
Edgars Kreilis
Kris & Oz
Miks Dukurs
Miks Galvanovskis
Atis
Ivo Grīsniņš Grīslis
Kristīne Šomase

Veiksmi!
marjuz
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 46
Dołączył/a : 23/02/2017

Re: ŁOTWA: Supernova 2019

on Sro Gru 05 2018, 22:45
Dziś spośród 33 piosenek telewizja LTV wybrała 16 piosenek, które będą stanowić stawkę przyszłorocznej Supernovy :

Adriana Miglane – Scared of Love
Aivo Oskis – Somebody’s Got My Lover
Alekss Silvers – Fireworks
Carousel – That Night
Double Faced Eels – Fire
Dzili Violets ft Kozmens – Tautasdziesma
Edgars Kreilis – Fire
Elza Rozentale – You came on Tiptoe
Kris & Oz – Midnight Streets
Kristiana Bumbiere – Remedy
Kristine Pastare – Smaragdi Un Pelni
Laika Upe – Listen to the way that I Breathe
Laime Pilniga – Awe
Liga Ridere – Busu Tepat
Markus Riva – You Make Me So Crazy
Samanta Tina – Cutting the Wire

Co ciekawe piosenkę Alekssa Silversa – Fireworks skomponowała Aminata, zaskakująco słabą swoją drogą (powinna odpaść na tym etapie, no ale w końcu plecki).

-------

Pozwoliłem sobie na ten masochizm i przesłuchałem wcześniej wspomniane 33 piosenki i muszę stwierdzić, że jurorzy wykonali niedźwiedzią przysługę w skompletowaniu tej 16. Co robią w stawce "You came on Tiptoe", "Awe", "Busu Tepat" czy "Tautasdziesma"? Oczywiście musi być różnorodnie, stąd pewnie 2 propozycje po łotewsku, ale chyba nie ma potrzeby by 1/4 stawki stanowiły męskie zespoły z jakimś guwno graniem (poza Double Faced Eels, akurat myślę że to dobra propozycja na ESC).
Kibicuję Carousel i "That Night" bo są "jakieś", ale coś czuję że na ESC obejrzymy Edgarsa. Bo o trupie Rivy to już nie warto dyskutować.
Justi
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 19
Dołączył/a : 29/03/2017

on Sro Gru 12 2018, 00:32
Nie wiem co tu komentować ponieważ łotewskie preselekcje są bardzo bardzo słabe. Nie mam konkretnego faworyta, natomiast jeżeli miałabym na kogoś postawić to będzie to Edgars z Fire oraz Adriana z Scared of Love.
Sponsored content

Powrót do góry