:poland: Polska gospodarzem Eurowizji Junior w 2019 roku. Miasta chcące gościć konkurs to: Kraków (Tauron Arena), Gliwice (Gliwice Arena), Łódź (Atlas Arena) oraz Katowice (Spodek).
:poland: Zespół TULIA reprezentantem Polski na Eurowizji 2019 w Izraelu. Więcej w zakładce Europa Wybrała - zapraszamy do dyskusji :poland:
:star: Już jutro Super Sobota, finały odbędą się w: Chorwacji scroatia Estonii sestonia Łotwie slatvia oraz Słowenii sslovenia , półfinały w: Szwecji ssweden Węgrzech shungary Islandii siceland Ukrainie sukraine Portugali sportugal oraz Litwie slithuania
sercee Zespół Tulia jako polski reprezentant wystąpi 14 Maja 2019 podczas pierwszej połowy I półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji sercee
:poland: ROKSANA WĘGIEL ZWYCIĘŻCZYNIĄ EUROWIZJI JUNIOR W MIŃSKU. Utwór Anyone I Want To Be otrzymał najwięcej: 215 punktów w głosowaniu ogólnym. SERDECZNIE GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!
:israel: Poznaliśmy już oficjalny, tegoroczny slogan reklamujący Eurowizję 2019 w Izraelu: #DareToDream .
:star: :star: :star: Trwa "awaria" EscForum.pl i nie wiadomo ile potrwa, póki co należy uzbroić się w cierpliwość // Dodatkowo na czas "awarii" zachęcam do korzystania z forum zastępczego eurowizyjnie.forumpolish.com :star: :star: :star:
Więcej informacji o uczestnikach i piosenkach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie w zakładce "Europa Wybrała".

Share
Go down
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 240
Dołączył/a : 11/03/2017

FRANCJA: Destination Eurovision 2019

on Czw Gru 06 2018, 18:27
Message reputation : 100% (1 vote)
:france: :france: :france:

Po zeszłoroczym sukcesie Madame Monsieur, reprezentant Francji ponownie zostanie wybrany poprzez preselekcje "Destination Eurovision". Dzisiaj telewizja francuska opublikowała imiona przyszłorocznych uczestników, którzy staną w bój o wyjazd na Eurowizję.

UCZESTNICY:

Florina – In the Shadow
Chimène Badi – Là-haut
Ugo – Ce qui ma blesse
Aysat – Comme une grande
Gabrielle – On cherche encore
Silvàn Areg – Le petit Nicolas
Doutson – Sois un bon fils
Seemone – Tous les deux
The Divaz – La voix d’Aretha
Tracy De Sà – Por Aqui
Battista Acquaviva – Passio
Lautner –J'ai pas le temps
Philipelise – Madame la paix
Bilal Hassani – Roi
Mazy – Oulala
Noémie – Ma petite famille
Naestro – Le brasier
Emmanuel Moire – La promesse

Uczestnicy, ponownie zostaną podzieleni na dwa półfinały, w kórych weźmie udział po 9 uczestników. Do finału przejdzie najlepsza czwórka.
Swoje opinie wydadzą też jurorzy Vitaa, André Manoukian i Christophe Willem, jednakże nie będą mogli głosować na swoich faworytów.
W tym roku decydować będzie składająca się z 20 zagranicznych jurorów komisja, oraz widzowie. Nowością będzie możliwość głosowania na swoich faworytów dla osób zza granicy. Tak jak w zeszłym roku - preselekcje będzie prowadzić Garou.

Krótkie urywki utworów zostaną udostępnione 20 grudnia.

kursywą zostały oznaczone utwory bez opublikowanej pełnej wersji

Bonne chance avec ça!

Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie Sty 13 2019, 19:52, w całości zmieniany 6 razy
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin
Liczba postów : 455
Dołączył/a : 22/02/2017
http://eurowizyjnie.forumpolish.com

Re: FRANCJA: Destination Eurovision 2019

on Nie Gru 16 2018, 19:16
Zapowiada się jeden z najlepszych krajowych NF sezonu, osobiście z 8 już znanych piosenek najbardziej podoba mi się Mazy - Oulala, zna ktoś to miejsce gdzie nagrywany był teledysk do tej piosenki? zdaje mi się, że słuchałem kiedyś innego utworu i też tam kręcony był teledysk.. zapomniałem jednak tytułu.

.........................

so lay me down/ let the only sound/ be the overflow
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Czw Gru 20 2018, 22:47
Opublikowano snippety wszystkich utworów: (LINK)
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Pią Gru 21 2018, 17:05
te preselekcje są idealne, różne gatunki i style muzyczne.. każdy znajdzie coś dla siebie i do tego jakością utwory zbyto nie odbiegają od siebie.

Jest kilka pisoenek, które przypadły mi do gustu ale osobiście stawiam na Florinę.. z uwagi że jej Va Va Vis miało zagościć w KP jednak już nie zdążyłem jej wystawić. :< Eurowizyjne "In The Shadow" ma wszystko co eurowizyjnej piosence potrzeba, na pewno zagościłaby na polskich listach przebojów i przyjęła się lepiej niż Salvador i Netta razem wzięci.
KarolStark
KarolStark
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 120
Dołączył/a : 23/02/2017

on Pią Gru 21 2018, 17:28
A ja jestem trochę zawiedziony. Wydaje mi się, że zeszłoroczna stawka była o wiele ciekawsza i bardziej wpadająca w ucho niż tegoroczna. Na razie nie potrafię wyłonić swojego faworyta.
Sebek
Sebek
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 42
Dołączył/a : 06/04/2017

on Pią Gru 21 2018, 22:14
A ja jestem nawet nie trochę a bardzo zawiedziony. Ubiegłoroczna Destynacja Eurowizja była różnorodna gatunkowo a zarazem fantastyczna pod względem jakości utworów a teraz po przesłuchaniu wszystkich snippetów w pamięci mam tylko Là-haut ale do Mercy tej piosence dużo brakuje. Kto wie, może przekonam się jeszcze do jakieś innej propozycji.
marjuz
marjuz
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 79

on Sob Gru 29 2018, 00:24
Takie sobie się wydają te preselekcje. Kilka piosenek jest wartych uwagi, ale w każdej czegoś mi brakuje, żadna nie pociągnęła mnie za pierwszym osłuchaniem. Liczę że występy na żywo pozostawią nieco lepsze wrażenia.

Z kobiecych popowym radiówek na pewno wyróżniają się La-hautIn the Shadow i Never Get Enough. Najbardziej chwytliwa wydaje się ta pierwsza, ale nie ma tam żadnych fajerwerków. W piosence Floriny brakuje przełamania, do tego w wersji studyjnej te wokalizy brzmią okropnie (na żywo może być slay albo mocny flop). Ciekawa jest ta zabawa formą u Gabrielli, znacznie lepiej wyszło to we zwrotkach niż w refrenie, który psuje całokształt dość znacznie.

Sporo jest piosenek "poważnych" i żadna mi się nie podoba. Passio i Le Brasier przytłaczają powagą, zero tam ciekawszego dźwięku. W Tous les deux Seemone nic się nie dzieje, zresztą nawet Sobral czy Patricia Kaas miały ciekawszy instrumental niż jeden dźwięk na fortepianie. Jest też smutna balladka Ugo - Ce qui me blesse, i tak jak mi w Lizbonie siadały niemal wszystkie ballady, to to jest straszne męczenie druta.

Niemniej ze sporym prawdopodobieństwem te rozważania będzie można wyrzucić do kosza, jeżeli Bilal niczym Melovin zmiecie głosowanie publiki. A wtedy Francję czeka powrót do trzeciej dziesiątki ESC.
Fenistil
Fenistil
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 178
Dołączył/a : 26/02/2017

on Sob Gru 29 2018, 01:31
Dla mnie po tych urywkach to czym się wyróżniają te preselekcje, to przede wszystkim dwie absolutne perełki: Tous les deux w wykonaniu Seemone, która czaruje mnie swoim głosem i natychmiastowo wywołuje we mnie tą minimalistyczną piosenką lawinę emocji, a także rytmiczne, charakterne i na wskroś "francuskie" Le petit Nicolas od Silvàna Arega. Moją uwagę zwróciła też Gabriella swoją intrygującą propozycją. Ogólnie poziom mnie nie zawodzi, a po dłuższym osłuchaniu się z pełnymi wersjami będzie jeszcze lepiej. Jedynie radiówek jest tu dla mnie trochę za dużo.
Dawid
Dawid
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 49

on Pon Gru 31 2018, 01:03
Czas na obiektywną recenzję preselekcji!

Stawka jest słabsza niż ostatnio, ale od razu było wiadomo, że tak wysoką poprzeczkę będzie ciężko przeskoczyć. Niemniej jest wciąż bardzo dobrze!

@Yngwie napisał:te preselekcje są idealne, różne gatunki i style muzyczne.. każdy znajdzie coś dla siebie i do tego jakością utwory zbyto nie odbiegają od siebie.

^ O dokładnie! Nawet nie próbujcie narzekać, bo nie ma potrzeby.

Poziom jest bardzo równy, a przez nagromadzenie popowych brzmień, zdecydowanie wyróżnia się jedna kompozycja. "Tous les deux" jest perfekcyjne w każdym calu. Może nawet i wydawać się Wam nudne, ale ja jestem kupiony całkowicie. To jest dokładnie ta elegancja z jaką kojarzy mi się rasowa francuska piosenka. Parfait!

"In The Shadow" jest paskudne i niczym nie zachęca. Liczę również na uczciwe pożegnanie się z "Passio" w półfinale, chociaż po Forzie rok temu to jeszcze czarnym koniem się okaże.

Większość piosenek jest warta uwagi i na pewno zagoszczą one na prywatnych playlistach. Na wyróżnienie zasługuje również "Roi". Przemawia do mnie całokształt tego występu, a piosenka ma bardzo duży potencjał 'eurowizyjny'. Oby Bilal uciągnął wokalnie (póki co nie wiem jak wygląda ta kwestia). "On cherche encore" również jest już produktem kompletnym, który spokojnie może jechać na Eurowizję.

Jest tu też kilka propozycji, które pewnie nie przypadną do gustu przeciętnemu fanowi Eurowizji, ale ja jako fan francuskiej muzyki bardzo doceniam, że pojawiły się w stawce 3 Arethy czy niemal cyrkowe "Le petit Nicolas". Otwieram wino i odpalam sobie właśnie te piosenki.

Brawo Francjo, od teraz to Ty wyznaczasz poziom innym preselekcjom!
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Czw Sty 03 2019, 20:41
SF1: (12.01)

Aysat - Comme une grande
Battista Acquaviva - Passio
Bilal Hassani - Roi
Chimène Badi -  Là-haut
Florina - In the Shadow
Lautner - J'ai pas le temps
Mazy - Oulala
Naestro - Le brasier
Silvan Areg - Le petit Nicolas

SF2: (19.01)

Doutson - Sois un bon fils
Emmanuel Moire - La promesse
Gabriella - On cherche encore
Noémie - Ma petite famille
Philipélise - Madame la paix
Seemone - Tous les deux
The Divaz - La Voix d'Aretha
Tracy de Sà - Por aqui
Ugo - Ce qui me blesse
Dastame
Dastame
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 59
Dołączył/a : 21/06/2018

on Czw Sty 03 2019, 21:08
Taaaa moje top 3 w jednym semi Crying or Very sad
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Nie Sty 06 2019, 14:45
Jeśli ktoś ma czas zapraszam do krótkiego podsumowania pierwszego półfinału Destination Eurovision Smile

http://eurowizyjnie.forumpolish.com/publi

Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Nie Sty 06 2019, 15:02

Bilal Hassani - Roi

Bilal to młoda piosenkarka, ma zaledwie 20 lat i nikt nie ukrywa, że jest jedną z faworytek preselekcji

On jest chłopakiem, tylko przejmuje role draq-queen, nosząc perukę Razz
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Nie Sty 06 2019, 15:25
@Łosoś napisał:

Bilal Hassani - Roi

Bilal to młoda piosenkarka, ma zaledwie 20 lat i nikt nie ukrywa, że jest jedną z faworytek preselekcji

On jest chłopakiem, tylko przejmuje role draq-queen, nosząc perukę Razz

Myślałem, że jest trans więc dla grzeczności napisałem piosenkarka Very Happy ale dobrze wiedzieć.

btw, srry chyba przez przypadek usunąłem część twojego posta.

Dawid
Dawid
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 49

on Pią Sty 11 2019, 14:45
Myślę, że nawet pod drag to się nie łapie. Po prostu ma taką stylówę ostatnio. Ale może i za słaby research zrobiłem. Razz
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Pią Sty 11 2019, 19:11
Kolejność I SF + covery:

1. Lautner - J'ai pas le temps  - cover: J'ai cherche (Amir)
2. Battista Acquaviva – Passio - cover: Parla piu piano (Gianni Morandi)
3. Chimène Badi -  Là-haut - cover: Je ne regrette rien (Edith Piaf)
4. Aysat - Comme une grande - cover: Dancing Queen (ABBA)
5. Mazy - Oulala - cover: Si seulement je pouvais lui manquer (Calogero)
6. Florina - In the Shadow - cover: La hymne à l'amour (Edith Piaf)
7. Bilal Hassani - Roi - cover: Carmen (Stromae)
8. Naestro - Le brasier - cover: Perfect (Ed Sheeran & Andrea Bocelli)
9. Silvàn Areg - Le petit Nicolas - cover: Un homme debout (Claudio Capeo)

Do tego, jeśli ktoś chce, udostępniane są ok. 30 sekundowe urywki każdego występu: (Link)
marjuz
marjuz
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior

on Pią Sty 11 2019, 22:42
Ale będzie sraka jutro. Szkoda że nie mogę tego jutro obejrzeć, bo w sumie bez względu na to jakie piosenki przejdą do finału, będą brutalne flopy. 7 piosenek wydaje się być w grze o finał, na dodatek o wynikach decyduje 4 randomów + Sanja Vucic. Całkiem prawdopodobne, że nadawca nie będzie mieć żadnej kontroli nad tymi głosami i mogą wydarzyć się cuda. Receptą byłoby równomiernie rozłożenie półfinałów, no ale meh

Kilka słów o 30-sekundowych fragmentach:
Spoiler:

Zdecydowanie najlepiej wygląda występ Chimene Badi, dzięki niemu utwór nabrał znacznie ciekawszych kształtów, a wokalnie jest bez zarzutu. Świetnie wygląda "Le petit Nicolas", zapowiada się ciekawy staging, piosenka dużo zyskuje na żywo względem wersji studyjnej. Nieźle u Aysat, charakterystyczny występ z mocnym wokalem, też będzie się liczyć.

W "Roi" i "In the Shadow" trochę wieje nudą, stoją jak słupy w nieciekawej scenerii. Bilal raczej nie ma zbyt wymagającej piosenki wokalnie, Florina jakoś to dźwiga, ale bez zachwytów. I o ile główny faworyt raczej nie ma się co martwić o miejsce w finale (przez bycie głównym faworytem), tak flop Floriny wydaje mi się być prawdopodobny.

Trudno wyczuć jak zostaną ocenione operowe "Passio" i "Le brasier", mam nadzieję że słabo, bo którekolwiek by weszło, to zajmie miejsce lepszym piosenkom. Zamiast "szlachetnych" występów, Naestro ma z tyłu jakieś wulkany i nawałkę świateł, a diwa Acqaviva nagich tancerzy (xd). Jestem raczej spokojny o flop Passio, Naestro od biedy może wejść. Mazy i Lautner oczywiście nie powinni się liczyć.
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Pią Sty 11 2019, 22:50
W ostatnim czasie słucham dużo Comme Une Grande myślę, że w tym roku :france: powinna postawić na coś takiego..

iguś
iguś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 247
Dołączył/a : 24/02/2017

on Sob Sty 12 2019, 17:14
Destynacja Eurowizja słabsza niż rok temu, ale wciąż są to bardzo ciekawe, dobre i różnorodne preselekcje. Nie ma wprawdzie w stawce żadnej piosenki, którą bym psychofanił, ale z dużym zaciekawieniem obejrzę dzisiejsze show. Swoją drogą, jak oni dzielili te półfinały? Całe moje top4 występuje dziś. Mój ulubiony utwór z tych preselekcji to In The Shadow, jednakże obawiam się flopika wokalnego, który niestety aż się prosi przy tym refrenie (od razu mówię, nie oglądałem nagrań z prób). Zastanawia mnie czy faktycznie Bilal wygra. Obok wizerunku piosenkarza nie da się przejść obojętnie, a i piosenka ma coś w sobie, choć jednocześnie czegoś mi w niej brakuje. xD Wyświetlenia na yt sugerują, że Bilal zmiecie televoting, bardzo jestem ciekaw czy tak się stanie.
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Sob Sty 12 2019, 20:25
Dobra, edit: Zaszła zmiana w porównaniu do wcześniejszej kolejności. Nowa kolejność prezentuje się następująco:

1. Naestro - Le brasier
2. Florina - In the Shadow
3. Chimène Badi - Là-haut
4. Battista Acquaviva - Passió
5. Silvan Arèg - Le petit Nicolas
6. Bilal Hassani - Roi
7. Aysat - Comme une grande
8. Lautner - J'ai pas le temps
9. Mazy - Oulala

https://twitter.com/eurovisionfrnet/status/1084157706196402181
Dastame
Dastame
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 59
Dołączył/a : 21/06/2018

on Nie Sty 13 2019, 01:03
HAHAHAHAHAHA ALE FLOP FLORINY XD Zwycięzca jest raczej oczywisty, ale poczekam jeszcze na ten drugi półfinał. Fajnie że jury wepchało Aysat do finału.
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Nie Sty 13 2019, 01:20
WYNIKI I PÓŁFINAŁU:

Fenistil
Fenistil
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 178
Dołączył/a : 26/02/2017

on Nie Sty 13 2019, 14:48
Wczorajsze wyniki bardzo mi się podobają i po obejrzeniu występów nie dokonałbym żadnych zmian w gronie finalistów. Jestem jednak ogólnie lekko rozczarowany wokalami uczestników - może po prostu coś tam było nie tak z nagłośnieniem?

Bilal - Piosenka mocno u mnie zyskała w ostatnim czasie i chyba pogodziłem się już z Roi w roli faworyta. Występ na żywo ma potencjał, a samego Bilala da się lubić, ale całość wyszła trochę zbyt płasko. Liczyłem na wokalne fajerwerki, a tu nic z tego.
Chimene - Najmocniejszy wokal wieczoru do niezłej piosenki i w związku z tym zasłużony awans. "Pudełkowa" prezentacja w jakimkolwiek wydaniu niezbyt mnie rusza.
Silvan - Piosenkę całkowicie uwielbiam, a pomysł na występ choć zgapiony z pewnego teledysku, to robi spore wrażenie i nadaje występowi jakąś tożsamość. Jak ja bym chciał, żeby Francja w końcu postawiła na Eurowizji na coś takiego! Na to raczej się nie zanosi, ale i tak na swój sposób krzepiące jest, że piosenki takie jak Le petit Nicolas czy Lisboa Jerusalem pewnie dostają się do finału i ogólnie dobrze sobie radzą.
Aysat - Nie było idealnie, ale miało niezłą energię i wciąż było dużo ciekawsze od pozostałych występów. Widać, że Aysat świetnie się czuje na scenie.
Lautner - Piosenka sama w sobie była okropna, ale wykonanie i prezentacja chyba jeszcze gorsze. Wink
Mazy - Wyszło przyzwoicie, choć każda piosenka z refrenem "Oulala oulala oulala" musiałaby się naprawdę szalenie postarać, żeby móc przyćmić konkurencję. Wink
Battista - To było bardzo słabe, a jej jęków na pewno nie zaliczyłbym do udanych.
Florina - Zaśpiewała tragicznie słabo, nie udźwignęła tego utworu. A że za piosenką też nie przepadam, to jej flopik cieszy.
Naestro - Jego jako jedynego trochę mi szkoda, że skończył na tym ostatnim miejscu. Piosenka jest niezła, a występ był przyzwoity.

Trochę szkoda, że w półfinałach znamy pełne wyniki, bo teraz nie ma co się łudzić, że ktokolwiek z tego półfinału oprócz Bilala ma jakiekolwiek szanse na zwycięstwo. Pozostaje jeszcze półfinał drugi i może ktoś stamtąd włączy się do walki. Może Seemone...? Rolling Eyes
iguś
iguś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 247
Dołączył/a : 24/02/2017

on Nie Sty 13 2019, 16:35
Bilal - To jest zwycięzca tych preselekcji, nie wydaje mi się, aby ktokolwiek mógł zagrozić Bilalowi. Występ był dobry, zgodnie z moimi oczekiwaniami, choć liczyłbym na więcej mocy w wykonaniu refrenu na żywo. Całość jednak jak najbardziej się broniła.
Chimene - Moim zdaniem najlepszy występ wczorajszego wieczoru. Świetnie wokalnie + wszystko było na swoim miejscu, całe szczęście widzowie uratowali Chimene.
Silvan - Nie podobało mi się, kompletnie nie moje klimaty, choć spodziewałem się, że wejdzie.
Aysat - Z jednej strony jakoś ten występ mnie nie porwał, a z drugiej nie za bardzo mam się do czego przyczepić. Poprawnie, zasłużony awans.
Lautner - Trochę mi szkoda, że nie weszli. Oczywiście piosenka to nic wybitnego, ale utwór jak i występ jak najbardziej na plus, dobrze się tego słuchało i na to patrzyło.
Mazy - Nie było źle, ale całość wyszła trochę nudnawo, nie tyle za sprawą występu, co po prostu utworu.
Battista - Paris 2020.
Florina - Niestety moje obawy się potwierdziły. Słabo wokalnie, choć nie spodziewałem się aż takiego flopka. Obstawiałem raczej okolice 5. miejsca.
Naestro - Nudny i ciężki występ, zasłużone last place.

Generalnie nie porwał mnie ten półfinał + liczę, że za tydzień nie będzie już tak słabo z dźwiękiem. Wyniki całkiem OK, zamieniłbym jedynie Silvana na Lautner lub Florinę.
marjuz
marjuz
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior

on Nie Sty 13 2019, 23:35
Bez zaskoczeń, tak jak pisałem w poprzednim poście awansowały trzy najlepsze występy + oczywisty zwycięzca preselekcji. Flopixy ostre, 0 punktów dla Floriny od jury w pełni zasłużone, żeby dziś przesłuchać live musiałem nieźle manewrować suwakiem głośności, w studyjnej jeszcze to szło bo wokalizy były bardziej "gładziutkie". Bałem się że Passio będzie drugą "bosską elinką", na szczęście live był tak zły że nawet psychopatki krytykują

Zgadzam się z Fenistilem że pokazanie pełnych wyników półfinału zabija emocje. Pod tym względem najlepszy system mają w Estonii, gdzie najpierw głosują jurorzy, a potem telewidzowie przyznają dzika kartę, coby jakiś faworyt nie odpadł przez bandę dyletantów szanowne jury. Niemniej dobrze że w jakiejkolwiek formie ten televoting jednak był, ujebanie La haut byłoby zbrodnią, zwłaszcza że w zamian awansowałaby najnudniejsza piosenka semi.

Niezłego psikusa zrobił Silvan, wykrzesał maksa z utworu i zasłużenie obejrzymy go w finale. Subiektywnie stwierdzę że piosenka miałaby potencjał na esc, bardzo mocno się wyróżnia i mogłoby być coś a la Gabbani. No ale to wiadomo..

Co do Bilala - umówmy się, nic lepszego w tych preselekcjach Francuzi nie wymyślą. Piosenka jest dobra, choć moim zdaniem lekko nudnawa, przy lepszym stagingu może się wyróżnić, ale myślę że starczy na końcówkę TOP 10 esc. Bez tego skończy jak Mercy, które utopiło się w morzu charakterystyczniejszych występów.
Aleks
Aleks
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 35
Dołączył/a : 20/06/2018

on Pon Sty 14 2019, 01:24
Jeśli chodzi o wyniki I półfinału, naprawdę nie wiem, co Aysat robi w finale, naprawdę choćbym nie wiem jak chciał - nie wiem, czym ja mam się tu zachwycić... W pełni zasłużony za to awans "Le petit Nicolas" - pomimo iż nie przepadam za piosenką, to cała otoczka (w szczególności aktorstwo Silvana) jest tak ciekawa, że chce się na to patrzeć. Cool Cieszę się także, że Chimène Badi przeszła - moim zdaniem zasłużenie. W przypadku Floriny, dziewczyna wyraźnie nie dawała rady wejść bezpośrednio czysto w refren i dziwie się, po co chciała się popisać pod koniec, skoro czuć było u niej stres na kilometr... Ale mimo wszystko nie mam poczucia skatowania piosenki, w przeciwieństwie do coveru, który został wykonany naprawdę nieciekawie. Battista miała dość ciekawą piosenkę, ale coś tu nie pykło - było dość nudno podczas występu. Neutral

W II półfinale wystąpi jak dla mnie perełka tych preselekcji - The Divaz, utwór jest niezwykły, czuć u Pań energię i muzykalność, czekam na LIVE i pełną wersję studyjną. Nie liczę tu na zwycięstwo w preselekcjach, ale super, że taki utwór został zgłoszony. Smile

Jak można zauważyć, do tej pory nie wspomniałem słowem o "Roi" - ja nie wiem co to by się musiało stać, żeby to nie wygrało preselekcji. Utwór może i jest troszkę zbyt nudny, ale ma przesłanie, prezentacja jest świetna, no i ta osobowość... Ale na ESC moim zdaniem skończy się to tak jak Madame Monsieur, gdzieś koło 13. miejsca. Wink
Sponsored content

Powrót do góry