:poland: Polska gospodarzem Eurowizji Junior w 2019 roku. Miasta chcące gościć konkurs to: Kraków (Tauron Arena), Gliwice (Gliwice Arena), Łódź (Atlas Arena) oraz Katowice (Spodek).
:poland: ROKSANA WĘGIEL ZWYCIĘŻCZYNIĄ EUROWIZJI JUNIOR W MIŃSKU. Utwór Anyone I Want To Be otrzymał najwięcej: 215 punktów w głosowaniu ogólnym. SERDECZNIE GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!
:israel: Poznaliśmy już oficjalny, tegoroczny slogan reklamujący Eurowizję 2019 w Izraelu: #DareToDream .
:star: :star: :star: Trwa "awaria" EscForum.pl i nie wiadomo ile potrwa, póki co należy uzbroić się w cierpliwość // Dodatkowo na czas "awarii" zachęcam do korzystania z forum zastępczego eurowizyjnie.forumpolish.com :star: :star: :star:
Więcej informacji o uczestnikach i piosenkach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie w zakładce "Europa Wybrała".

Share
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś reprezentantce Albanii?

0 - 0%
1 - 11%
2 - 22%
1 - 11%
0 - 0%
2 - 22%
1 - 11%
0 - 0%
1 - 11%
1 - 11%
0 - 0%

Wszystkich Głosów: 9
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 171
Dołączył/a : 11/03/2017

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

on Nie Gru 23 2018, 02:16

Zakończyła się kolejna edycja Festivali i Kenges. Dzięki głosom jury, zwyciężczynią została wokalistka
:albania: Jonida Maliqi, która zaprezentuje się w Izraelu, z albańskojęzycznym utworem pt. "Ktheju tokës."

Jonida urodziła się w 1982 r. Karierę rozpoczęła w wieku 13 lat, kiedy zadebiutowała w Festivali i Kenges, w duecie z Aleksandrem Rarpim w utworze "Planeti i fëmijëve". Aż ośmiokrotnie brała udział w festiwalu, do tego momentu jej największym sukcesem było drugie miejsce w 1999 r. z utworem "Do jetoj pa ty". Poza karierą muzyczną, pracuje jako prezenterka oraz jest aktorką musicalową (znana z roli Julii w albańskiej wersji "Romeo i Julia.") W 2016 r. zasiadała jako juror albańskiej wersji The Voice. 22 grudnia 2018 r. wokalistka po raz pierwszy zwyciężyła w festiwalu, dzięki czemu zadebiutuje na eurowizyjnej scenie w Tel-Avivie. Jej utwór mówi o problemie emigracji w Albanii, o rozłące między ludźmi, jak również o dawnym konflikcie w Kosowie.

:albania: (AUDIO) :albania:
:albania: (LIVE)
:albania:

TEKST:

[Verse]
Ti kendon edhe qan
Në duar lotët mbledh
I mban

[Pre-Chorus]
Një ditë jeton
Në tjetrën vdes
Sa mall, pak shpresë
I vetëm, pa identitet (Eh-eh-eh...)

[Interlude]
Ah-ah-ah... Ah-ah-ah... (Ah-ah-ah...)
Ah... ah...

[Chorus]
Ktheju tokës tende
O njeri që zemrën lë peng
Ktheju tokës tende
Ti e di një zemër të pret

[Post-Chorus]
Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia
Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia

[Pre-Chorus]
Një ditë jeton
Në tjetrën vdes
Sa mall, pak shpresë
I vetëm, pa identitet

[Chorus]
Ktheju tokës tende
O njeri që zemrën lë peng
Ktheju tokës tende
Ti e di një zemër të pret

[Outro]
Ah-ah-ia-ia-iaia-ah, ah-ah...
Ah-ah...

:albania: :albania: :albania: :albania: :albania:

Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Wto Gru 25 2018, 15:49, w całości zmieniany 1 raz
Insiles
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 101
Dołączył/a : 16/03/2017

Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

on Nie Gru 23 2018, 14:34
Nie czuję tego klimatu w utworze. 5/10, może polepszy się moja opinia.
KarolStark
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 112
Dołączył/a : 23/02/2017

on Nie Gru 23 2018, 18:59
Niestety nie podoba mi się. Nie moje klimaty. World i Mall to było coś, tutaj tego czegoś nie ma. Albanii nie zobaczymy raczej w finale.
2/12
Yngwie
Admin
Admin
Liczba postów : 409
Dołączył/a : 22/02/2017
http://eurowizyjnie.forumpolish.com

on Nie Gru 23 2018, 19:42
bardzo podoba mi się linia melodyczna w tym utworze, ale obawiam się że bez orkiestry na żywo ten utwór może nie wybrzmieć tak dobrze. Na mojej playliście nie zagości bo utwór typowo festiwalowy, jest w tym też pewna doza patosu, za którym nie przepadam - jednak jako całość to się broni i zostawię 5/12 (utwór w moim mniemaniu dużo lepszy od zeszłorocznego, sama Jonida ma kawał głosu, w sumie jako juror w przedostatniej edycji The Voice Of Albania to nawet takiego głosu się wymaga).

Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Nie Gru 23 2018, 19:43, w całości zmieniany 2 razy
Dastame
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 23
Dołączył/a : 21/06/2018

on Nie Gru 23 2018, 19:42
Przesadzacie. Song mógłby spokojnie być wykorzystany jako soundtrack to dobrej gry. Jako że to pierwszy utwór i całkiem mi się podoba to 7/12 Faworytem nie będzie, ale finale dla mnie może się znaleźć.
marjuz
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 61
Dołączył/a : 23/02/2017

on Nie Gru 23 2018, 23:56
Idealna piosenka na zgarnięcie 40 punktów od diaspory, dwóch dwunastek od jury z Mołdawii i Azerbejdżanu i finalnie 14 miejsca w półfinale.

No niestety. Szkoda że szanowne jury nie wybrało utworu który ma jednak jakieś szanse na Eurowizji, bo o ile rozumiem mocne dla Albańczyków przesłanie o rozsianiu tego narodu po całym świecie, to jednak co to obchodzi zwykłego Europejczyka? Guzik, a sama piosenka broni się oczywiście nijak, będąc typowym FiKowym krzykaczem, który powinien pozostać w tym miejscu a nie wyciekać na eurowizyjną scenę. 1/12
Fenistil
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 145
Dołączył/a : 26/02/2017

on Pon Gru 24 2018, 01:59
Jest nieźle i główny motyw muzyczny mi się podoba, ale jednak jako całość słucha mi się tego zdecydowanie zbyt ciężko. Ta piosenka nieco przytłacza i niespecjalnie zapada w pamięci. Wokal Jonidy też nie należy do moich ulubionych. Mam jednak wrażenie, że ta piosenka wybrzmiała na scenie festiwalu przy orkiestrze o wiele lepiej niż w wersji studyjnej. Ogólnie jest więc... poprawnie - moja typowa ocena albańskich utworów tuż wygraniu FiKu. Potem pewnie pozostałe państwa zdecydowanie ją przyćmią.
iguś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 223
Dołączył/a : 24/02/2017

on Pon Gru 24 2018, 12:42
Ktheju tokës było moim numerem 1 przed Fikmasem, choć na żywo uważam, że bezkonkurencyjna była Soni. Jonidy zwycięstwo mnie cieszy, bardzo podoba mi się ten etniczny klimat, a całość absolutnie nie jest za ciężka. Bardzo dobrze, że utwór zostanie po albańsku, zwiększa to szanse Albanii na awans do finału. Trzeba jednak przyznać, że piosenka brzmi o wiele lepiej z orkiestrą, a jak wiemy na Eurowizji takowej nie ma, więc tutaj trochę kompozycja może stracić. Solidny początek tego sezonu preselekcyjnego.

8/12
Aleks
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 26
Dołączył/a : 20/06/2018

on Wto Sty 01 2019, 19:52
Dla mnie :albania: Ktheju tokës to absolutny masterpiece - podkład muzyczny to jakieś cudo rodem z oscarowego filmu, natomiast poruszający wokal Jonidy dodaje utworowi ogromnej klasy - trzymam mocno kciuki niezależnie od tego, jak utwór poradzi sobie w :israel: Tel Avivie. Smile

10/12
Sponsored content

Powrót do góry