Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Pon 21 Sty - 16:30
PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 LogoFC_geral-794x507

Jak co roku, tradycyjnie :portugal: Portugalia wybierze swojego reprezentanta poprzez "Festival da Canção." Dzisiaj zesłoroczny gospodarz - telewizja :portugal: RTP, opublikowała utwory szesnastu wykonawców, z których zwycięzca pojedzie do Tel-Avivu.

UCZESTNICY:

I SF (16 lutego):

Calema – A Dois
Conan Osíris – Telemóveis
Ana Cláudia – Inércia
João Campos – É O Que É  
Filipe Keil – Hoje
Ela Limão – Mais Brilhante Que Mil Sóis
Soraia Tavares – O Meu Sonho
Matay – Perfeito

II SF (23 lutego):

Lara Laquiz – O Lugar
Madrepaz – Mundo A Mudar
Mariana Bragada – Mar Doce
Dan Riverman – Lava
NBC – Igual a ti
Mila Dores – Debaixo Do Luar
Marlon – O Jantar
Surma – Pugna

Wszystkie utwory dostępne są tutaj: PLAYLISTA
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Pon 21 Sty - 17:54
Przesłuchane. Portugalia nadal nie odchodzi od swojego stylu, który mi niekoniecznie pasuje. Wybił się dla mnie na pewno Matay i to jemu będę kibicował. Reszta jest mi obojętna kto pojedzie tan pojedzie.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Sob 26 Sty - 1:35
Cieszę się, że po 26 piosenkach z zeszłego roku wróciliśmy do 16, bo Portugalia uparcie trzyma się swojego stylu i w mniejszych dawkach dużo łatwiej jest to przełknąć. Może któraś z propozycji jeszcze mnie w przyszłości do siebie przekona, natomiast na ten moment mam trzech faworytów:

  • Conan Osíris – Telemóveis  - bardzo nietypowa piosenka; nie trzyma się ram i cudownie intryguje
  • Madrepaz – Mundo A Mudar - lekko folkowe, klimatyczne i na swój sposób urocze brzmienie
  • Marlon – O Jantar - w innych preselekcjach może nie zaliczyłbym tego aż tak zdecydowanie do faworytów, ale w tej stawce TAK BARDZO się wyróżnia swoją ciut żywszą aranżacją
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Wto 12 Lut - 13:44
Tegoroczna Portugalia jak najbardziej na poziomie!
Jak idzie o wersje studyjne, zdecydowanie artyści nie próżnowali - jest profesjonalnie i miło. Pozytywnie wygląda także oprawa graficzna utworów opublikowanych przez portugalskiego nadawcę na YouTube, co wręcz motywuje do przyjrzeniu się propozycjom Festival da Canção. Zróżnicowany styl jak najbardziej mi odpowiada; także i obecność paru alternatyw - chociażby taka Pugna Surmy mega utwór, nie mogę doczekać się prezentacji na żywo (choć wątpię, że zostanie zauważony). Urzekło mnie także Igual a ti od NBC.

Biorąc pod uwagę wyświetlenia na YT, Spotify'a i fora, na największych faworytów póki co chyba wyrośli Calema i Conan Osíris. I tak jak do pierwszego nijak nie mogę się przekonać,  dołączam się do głosu, że dobrze wykonane Telemóveis mogłoby powalczyć nawet i o zwycięstwo na Eurowizji - Conanowi przypadła propozycja świeża i jedyna w swoim rodzaju, a przy tym bardzo przystępna i zapadająca w pamięć już po pierwszym przesłuchaniu. Jeżeli facet naprawdę umie śpiewać, a efekty wizualne będą dopracowane, nie zdziwię się jak Eurowizja po dwóch latach wróci do Portugalii... Ale umówmy się, realistycznie performance nie będzie tak dobry jak wersja studyjna Lol
avatar
Cheb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 8

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Sob 16 Lut - 20:58
Wtf czy portugalia to prawdziwy kraj?????? To chyba najlepsze preselekcje jakie mialam okazje mniej lub bardziej ogarniac. Jakby beka ze z jednej strony mamy ten festival cancao a z drugiej jakies gowno moldawskie preselekcje XD
Kazda piosenka moglaby wygrac i bylby git, no ale nie oszukujmy die zwyciezca jest jasny, conan mnie zmiata z fotela i licze ze portugalczycy nie zawioda jak australijczycy
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Sob 16 Lut - 23:46
Conan pozamiatał, Eurowizja może wracać do Portugalii.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Nie 17 Lut - 0:26
hahahaha Calema jest w dupie Szeroki uśmiech Matay vs Conan w finale będzie. Wole Conana, ale wynik będzie mi w sumie obojętny. Portugal 2020 <3
avatar
simonwolfi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 8

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Nie 17 Lut - 13:02
Piosenka Conana jest bardzo dobra, ale bez przesady z tą Portugalią 2020. Przecież to nie jest lepsze od piosenki z Włoch.
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Nie 17 Lut - 15:21
Zgadzam się z poprzednikami, że Conan zaorał prezentacją, chociaż rozumiem też te mniej liczne głosy, że nie da się tego słuchać, a występ to cyrk - o wielu artystach tak mówiono, a dziś można ich znaleźć w zakłądce Zwycięzcy Eurowizji Szeroki uśmiech
Sam nie jestem wielkim fanem tej melodii, ale na żywo bardzo mnie do siebie przekonał i mimo, że osobiście mam chyba dwa bardziej wpadające w ucho kawałki w Portugalii (btw, coraz bardziej podobają mi się te selekcje, przepaść w porównaniu z ostatnimi dwiema edycjami, czyli jedynymi które śledziłem), ale dla dobra konkursu, bo póki co z utworów które pojadą na Eurowizję niewiele jest takich oryginałów, wysłałbym Konanka bez zastanowienia.






Dawid lubi ten post

Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Nie 17 Lut - 16:13
Oby tylko portugalskiemu jury Matay się odwidział - facet zdecydowanie ma głos i rozumiem, że jego piosenka może oczarować, ale przy takim poparciu i profesjonaliźmie Telemóveis grzechem byłoby je ot tak przepuścić. Oby to była tylko taka gra psychologiczna jurorów!
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Pon 18 Lut - 16:57
w tym miejscu chciałem dosadnie wyrazić swoje poparcie dla Conana, uwielbiam jego artyzm i wrażliwość, a na jego najnowszej płycie Adoro Bolos (2019) pełno jest takich perełek jak Telemóveis. Występ co prawda nieco dziwny, ale gdyby się skupić na tekście to nie jest on pozbawiony sensu! Eurowizja potrzebuje Conana w Tel Avivie, jest jedyny w swoim rodzaju, jego muzyka jest unikatowa i to jest jego siła. Chyba nigdy nie zależało mi na żadnym portugalskim artyście tak bardzo na Eurowizji.. (Salvador to meh...). Mam szczerzą nadzieję, że Portugalia mnie nie zawiedzie.

:sportugal: :sportugal: :sportugal:

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Nie 24 Lut - 17:31
TAK SIĘ PRZEJĄŁEM WCZORAJ I DZISIAJ MARUV ŻE AŻ ZAPOMNIAŁEM O TYM ŻE PUNIA MIAŁA PÓŁFINAŁ


Występ na żywo wyszedł jej absolutnie genialnie <33 Ciesze się że jury ją uratowało <3 Jeśli Conanowi podwinie się noga to tylko Punia.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Sro 27 Lut - 0:06
Choć "Pugna" nie porywa mnie tak jak "Telemoveis" i nawet nie do końca mogę powiedzieć czy to lubię, to na pewno doceniam ten artyzm i nie miałbym nic przeciwko, żeby cała Europa też tego doświadczyła. Szkoda tylko, że o ile jury nie mogło się przekonać do Conana, to z kolei widzowie nie mogli się przekonać do Surmy. :/ Na razie zapowiada się na to, że wygra Matay lub NBC i będzie nuda. :( Oby Portugalczycy do soboty się opamiętali i postawili na którąś z ambitniejszych propozycji. Osobiście lubię też interesująco folkowe Madrepaz, ale jednak Conan to zdecydowany nr 1.
avatar
Gość
Gość

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Sob 2 Mar - 16:41
Trzymam kciuki za Conana, ale boje sie, ze jury go uwali. Mam nadzieje, ze wygra i wprowadzi powiew swiezosci na ESC.
Sponsored content

PORTUGALIA: Festival da Canção 2019 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2019

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach