Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

+40
Kuba
Versus
Łosoś
Nela_30
Yngwie / admin
Poland
Alpaka
pierniczek
Zaan Able
marjuz
Liver
Dawid
Skrzeczek
Sebek
iguś
Drover
Luna
Dastame
monkeyy
Contratiempo
Ilona
Iker
magou
Aleks
Bluee
Wilk
IgorBielak
Charmoiselle
Straciatelad
Justi
MaSza
simonwolfi
Fenistil
Finpo
Szafa
CzerwonePaznokcie
Cheb
Blue
Blue1998
fan
44 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś polskiej kompozycji?

1 - 7%
2 - 13%
6 - 40%
1 - 7%
0 - 0%
2 - 13%
1 - 7%
1 - 7%
0 - 0%
1 - 6%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 15
 
avatar
Bluee
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33
Płeć : Male

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 08 Mar 2019, 21:51
Nie jestem zwolennikiem udziału Tulii na Eurowizji bo to kompletnie nie moja muzyka ale wydaje mi się że trzeba dać dziewczynom szansę. Uważam że dziewczyny prędzej czy później zostałyby wysłane na Eurowizję. Dobrze że wybrane zostały wewnętrznie bo jest szansa że wygrałyby KE i byłoby narzekanie bo może znowu trafiłby się jakiś lepszy utwór. No a tak jedzie Tulia nikt nie miał na to większego wpływu poza TVP. Uśmiech Utwór jest przede wszystkim wyróżniający się. Trzeba czasem trochę zaryzykować i jestem bardzo ciekawy jak Europa zareaguje na dziewczyny. Zespół jest oryginalny więc będą bardzo podzielone opinie. Angielskie wstawki nie zniszczyły utworu Eurowizyjna wersja jest okej. Ja nie przepadam mocno za folkiem a dla mnie ten utwór jest OK znośny i do zapamiętania. Bardzo dużo będzie zależeć od występu. Wiem że nie wszystkim musi się podobać i nie mam nic przeciwko normalnej krytyce ale nie hejtujcie dziewczyn bo wystarczająco niestety dostają hejtu od ludzi. "Wiocha" "żenada" to najdelikatniejsze określenia. Niech fani będą mądrzejsi nawet jeśli nie każdy jest zachwycony. Uśmiech Niech Tulii pójdzie jak najlepiej!
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1273
Płeć : Male
Wiek : 26

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 08 Mar 2019, 23:16
Niezależnie od wyniku, fajnie że na Eurowizję pojedzie coś naprawdę polskiego. Piosenka mi się podoba. Kolorowa, ludowa. Lepiej jest grać na swoich mocnych stronach, niż udawać kogoś, kim się nie jest.

Rodzi się natomiast pytanie, jak tę propozycję sprzedamy na scenie w Tel Awiwie? Wyłączając 2014, prezentacje polskich piosenek na ESC nie są dobre. Zazwyczaj są zbyt statyczne, a zeszłoroczna była za dużą improwizacją. Myślę, że to przygotowany, przyciągający oko obrazek (lub jego brak) zadecyduje o wyniku. Utwór ma tu mniejsze znaczenie.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 09 Mar 2019, 00:08
Dawid napisał:"Pali Się" jest absolutnie boskie. <333 Nieagresywny folklor. Bardzo jakościowa i przede wszystkim chwytliwa piosenka. Niesamowite dziewczyny, które wokalnie rozniosą scenę. Cały wizerunkowy koncept też przemyślany i dopracowany.
Wstyd mi za Was hejterki... Promująca folklor "Zimna Wojna" zdobywa TRZY(!) nominacje do Oscara jako film polskojęzyczny (chyba nigdy taka sytuacja nie miała miejsca w historii), a Wy jesteście w stanie napisać, że wstyd, że wiocha. Żal mi Was ludzie...
Trzymam mocno kciuki za TULIĘ. Po zeszłorocznej wpadce wracamy na dobre tory! Serce

Mnie też się podoba nasz wybór. Uśmiech Myślę, że ich głosy, a może raczej zbiorowy głos jest bardzo ekspresyjny, a utwór przyciąga uwagę riffem od początku. Według mnie jest to intrygująca mieszanka gatunków, która wcale się nie gryzie.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1233
Wiek : 23

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 09 Mar 2019, 10:27
Nie wiem o co wam chodzi, bardzo dobry revamp, ubogacono instrumental, utwór ma teraz ciekawszą, nieregularną formę. Nie będzie też łupania przez 3 minuty, bo narysowano lekkie przerwy w piosence. Teledysk moim zdaniem pasuje, co mieliśmy znowu pokazywać ubijanie masła? Czuć tu Polskę pełną gębą, nie tak jak w przypadku zeszłorocznej propozycji. Dla mnie to najlepszy polski wybór w tym wieku, będę mocno zdziwiony jeżeli nie wejdziemy do finału.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 09 Mar 2019, 11:06
Przespałem się z tematem i uważam, że chociaż teledysk jest okropny to dziewczyny zyskają i to baaaardzo dużo podczas występu na żywo .. to będzie takie wtf i wow w pozytywnym sensie bo dziewczyny brzmią i prezentują się fenomenalnie. Myślę, że Europa doceni Tulię ale dopiero po pierwszych próbach.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
avatar
Ilona
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 42

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 09 Mar 2019, 12:42
Dokładnie to samo mówiłam wczoraj, ze ludzie zmienią zdanie o Tulii po pierwszych próbach. Występ wzbogacić o jakieś fajne efekty, bo na pewno zaoszczędzimy na zatrudnieniu choreografa Uśmiech
Mega sie wyróżniamy na tle innych, nie jesteśmy obojetni jak rok temu. Jednym sie Tulia podoba, innym nie ale przynajmniej jest jakaś.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 09 Mar 2019, 13:12
Do @Ilona:
Występ ma wyreżyserować Konrad Smuga, czyli ta sama osoba co opracowała występ Kasi Moś na ESC i Roksany Węgiel JESC, więc może coś z tego będzie. Na razie jednak nie widzę naszego kraju w finale.
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 09 Mar 2019, 13:55
No przepraszam, czy uważacie że występ Kaśki i Roksany był dopracowany? Śmiem wątpić. Bardzo często kamera latała i nie pokazywała tego co trzeba. Flashlight powinien być mroczny jak w preselekcjach a nie niebieski(najtańszy kolor).
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 09 Mar 2019, 14:13
Występ Kasi mi się podobał, za to Roksany był bardzo chaotyczny. W każdym razie przynajmniej dziewczyny nie będą musiały zaprzątać sobie głowy przygotowaniem występu.
avatar
Ilona
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 42

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 09 Mar 2019, 14:20
Wg mnie Smuga juz dawno powinien być zmieniony. To on doprowadzil do tego, ze dziewczyny beda śpiewać polsko-angielska wersje. To samo bylo u Roksany. Co to w ogole za zwyczaj? To ze raz sie przyjęło, nie znaczy ze zawsze. Smuga jest jedynie dobry w obietnicach, które nie maja pokrycia w rzeczywistości. Rok temu przy występie Grommego też przecież maczał paluchy :(
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 09 Mar 2019, 14:50
Występ Gromeego to wszystko i nic. Wężyki wpisują się w kanon rzucanych jabłek przez Mrozińskiego.

Gdyby Słowianki miały weselsze i przede wszystkim jaśniejsze animacje to byłby to występ kompletny.

Co do Pali się, napewno na żywo będzie dużo lepiej. Bynajmniej źle zrobiono ten kawałek po nowemu. Najlepiej gdyby całość była po polsku, ale jeśli upadli się na wersję dwujęzyczną to pierwsza połowa powinna być po polsku, a np ostatnia minuta po angielsku , a tak to skaczą tworząc trochę chaosu.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 10 Mar 2019, 00:26
Serio? Czyli jedyne co dał nam ten miesiąc obsuwy, to wystawienie głównego kandydata plus kilka linijek po angielsku? Spodziewałem się jakiejś większej innowacji po tym jak wszystko było trzymane w takiej tajemnicy.

Angielskie wstawki w tego typu utworze to zresztą całkowicie poroniony pomysł. Nie można się nawet bronić argumentem "żeby Europa zrozumiała", bo w białym śpiewie nawet ja, będąc na to przygotowanym, prawie nic z tych angielskich wstawek nie rozumiem.

A co do piosenki, to mimo że tyle czasu już upłynęło, ja wciąż nie mogę się zdecydować czy ją lubię, czy też nie. Czasem mam nawet wrażenie, że oba naraz. Szeroki uśmiech Z samego wybrania Tulii się cieszę, ale "Pali się" jakoś nie mogę rozgryźć.
Zaan Able
Zaan Able
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 5

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 10 Mar 2019, 00:48
Tak jak kolega wyżej, cieszę się z wyboru Tulii, aczkolwiek "Pali się" w mojej opinii jest najgorszym ich kawałkiem. Także nie mogę się zdecydować czy lubię ten utwór, czy nie. Z jednej strony jest w nim coś co mi się cholernie podoba, ale z drugiej patrząc, to kojarzy mi się to z odgrzewanym kotletem. Dużo bardziej chciałbym usłyszeć "Dreszcze" na Eurowizji.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 10 Mar 2019, 12:46
Fenistil napisał:

A co do piosenki, to mimo że tyle czasu już upłynęło, ja wciąż nie mogę się zdecydować czy ją lubię, czy też nie. Czasem mam nawet wrażenie, że oba naraz. Szeroki uśmiech Z samego wybrania Tulii się cieszę, ale "Pali się" jakoś nie mogę rozgryźć.

Pali się wywołuje skrajne emocje wśród eurowizyjnych, ale nawet tym osobom co się ona podoba, to oceniają piosenkę co najwyżej na 7. Wg mnie to za mało żeby zagłosowali na Polskę w maju. Wystarczy przejrzeć parę rankingów na zagranicznych forach lub topek na yt. O ile taka Portugalia, Australia czy Islandia ma duży rozrzut w rankingach (od Top 3 do Bottom3), to Polska ląduje zazwyczaj na miejscach od 19 dół. Poszliśmy za bardzo w oryginalność, zapominając o jakości, której brakuje po prostu Pali się. W dodatku trafiliśmy do półfinału, gdzie jest dużo innych piosenek, czyli takich co rzadko można usłyszeć na Eurowizji. U jury pewnie będziemy na samym końcu, bo jak wiadomo jury lubi angielskojęzyczne radiówki, a do folku podchodzi jak kot do jeża;) . Żeby awansować po mimo niskiej pozycji u jury, to u telewidzów musielibyśmy być w najgorszym przypadku tak ta 5 miejscu.Wg mnie nierealne, tym bardziej że nie za bardzo możemy liczyć na polską diasporę w pierwszym półfinale. Ale eurowizja jest nieprzewidywalna i tylko w tym widzę nadzieję. Od jakiś 10 lat podobały mi się piosenki naszych reprezentantów na esc, ale zazwyczaj słabo wypadały na samym konkursie. Może w tym roku piosenka, która mi się bardzo nie podoba, spodoba się Europie Wink ...
Zaan Able
Zaan Able
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 5

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 10 Mar 2019, 18:43
Myślałem, że gorzej zareagują na Tulię, a jednak.
Sponsored content

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 10 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach