Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś łotewskiej grupie?

1 - 8%
2 - 15%
2 - 15%
2 - 15%
3 - 23%
0 - 0%
1 - 8%
1 - 8%
1 - 8%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 13
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty ŁOTWA: Carousel (That Night)

Sob 16 Lut - 23:06
ŁOTWA: Carousel (That Night) C8ad95e4e44ed8334decf44bfc961161?p=card_big

Kolejna edycja :latvia: łotewskich preselekcji za nami. Głosami telewidzów oraz jury, do Tel-Avivu pojedzie pochodzący z Rygi duet Carousel, z utworem "That Night".

Carousel to grupa powstała w 2015 roku. Składa się z dwóch członków - wokalistki Sabine Zugi oraz gitarzysty Marcisa Vasilevskisa. Duet odbył już koncerty głównie na Łotwie, lecz szerszej widowni pokazał się w zeszłym roku, gdzie wystąpił na koncercie Pasaka ziemā. W 2019 roku, zespół zgłosił się do preselekcji z debiutanckim utworem "That Night". Piosenka jest częścią debiutanckiego albumu, który ma zostać wydany w tym roku. Grupa zwyciężyła półfinał oraz finał, tym samym pojedzie reprezentować Łotwę w Tel-Avivie.

:latvia: (AUDIO) :latvia:
:latvia: (LIVE) :latvia:

TEKST:

It was a lonely night
No stars were shining, there was no light
One troubled thought broke through
And colored my world so blue

(Refren)
Lo-o-o-o-ove where are you?
Lo-o-o-o-ove I need you
Lo-o-o-o-ove all night through
Where are you my love? Oh

I travelled through the time
It felt for me like doing a crime
My mind did crazy things
Imagination opened their wings

A river dark as cold
It took me far away from the shore
Please come to me till sunrise
And take me back to my paradise

(Refren..) x3

Lo-o-o-o-ove where are you?
Lo-o-o-o-ove I need you
Lo-o-o-o-ove all night through
Where are you my love? Where are you?

:latvia: :latvia: :latvia: :latvia: :latvia:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie 17 Lut - 17:36, w całości zmieniany 2 razy
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1239
Wiek : 23

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Sob 16 Lut - 23:10
Jeeeest!! Świetny utwór, przynajmniej im się udało, nie jak Barborze. Prawo Łotwa! 10/12
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Sob 16 Lut - 23:12
OMGGGGGG Najlepszy wybór jaki mógł być <3 Top 10 finału <333
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Sob 16 Lut - 23:20
Czy ja dobrze widzę, że Markus Riva znowu drugi? Lol

Nareszcie dobry wybór dzisiejszego wieczoru Uśmiech Brawa dla Carousel, wycisnęli z tego utworu na żywo wszystko co mogli. Wyszło przyjemnie, tajemniczo i z klasą... a przy tym bardzo przyjemnie i wizualnie, i słuchowo. Co prawda minimalnie wolałbym Edgarsa, ale umówmy się - That Night to zdecydowanie najlepsza propozycja z tegorocznej stawki, a poprzez świetną prezentację, duet zasłużył sobie na ten stan rzeczy. No i tak jak z Cherry Absinth miałbym wątpliwości o finał, Carousel myślę zakręci się w okolicach 5-15 miejsca ;D

8 / 12

... z tendencją wzrostową? Wink
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 911
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Nie 17 Lut - 1:07
To jest naprawdę dobra propozycja. Minimalistyczna prezentacja buduje znakomity klimat, który idealnie pasuje do utworu, a jednocześnie całość nie jest nudna. Łotwa w Izraelu zaprezentuje się naprawdę z dużą klasą, myślę, że awansują do finału po raz pierwszy od 2016 roku. Z tych nieszczególnie udanych preselekcji Łotyszom udało się wybrać coś naprawdę na poziomie, za to duży plus.

7/12, utwór to jednak nie do końca moje klimaty i nie czuję żadnego oczarowania nim, jednakże jest naprawdę dobrze.
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Nie 17 Lut - 1:24
Dla mnie to bardzo średnie :/ Refren mógłby się chociaż czymś odróżniać. Zbyt proste. Mogli by zrobić to ciekawiej np. Inger z Estonii miała podobny styl, ale dużo fajniej się tego słuchało. Plus za występ, bo na to pomysł już znaleźli.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1850
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Nie 17 Lut - 11:33
Od czasu wysłuchania wszystkich piosenek na etapie przesłuchań nie śledziłem już za bardzo Supernovy i stąd czuję się teraz miło zaskoczony dokonanym wyborem. Jakiś czas temu wyrobiłem sobie zdanie, że pojedzie Edgars Kreilis lub ewentualnie jakiś random, a tu taka miła niespodzianka i i wygrywa mój zdecydowany faworyt. Prezentacja sceniczna jest kolejnym miłym zaskoczeniem - wygląda to bardzo ładnie i z klasą. Jest klimacik. Uśmiech Mam nadzieję, że Łotwa zostania za ten wybór nagrodzona na Eurowizji jakimś dobrym wynikiem.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 665
Płeć : Male
Wiek : 20

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Nie 17 Lut - 12:27
O łotewskich preselekcjach zapomniałem po wysłuchaniu utworów z przesłuchań, na których każdy utwór brzmiał na jedno kopyto. Dlatego ogromnym szokiem było wysłuchanie That Night po zwycięstwie Carousel w Supernovie. Utwór jest minimalistyczny i prosty ale zarazem niezmiernie hipnotyzujący. Na ogromny plus też genialny wykon na żywo i świetny występ w obrazku. Mam nadzieję, że Łotwa podobnie jak rok temu będzie starała się go przenieść na eurowizyjną scenę. Wyczuwam pierwszy awans Łotwy od 2016 roku.
8/12
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Nie 17 Lut - 15:57
Pamiętam, że na szybko przesłuchiwałem pre Łotwy i jedynie właśnie "That Night" wydało mi się w miarę w porządku. Nie znaczy to jednak, że jest dobrze, utwór nie wybija się ponad przeciętność, refren na dłuższą metę irytuje, ale patrząc na obecny poziom może to wystarczyć do zajęcia dobrego miejsca.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Nie 17 Lut - 17:58
Fajnie tego się słucha, ale też szybko zapomina się o tej piosence. Obawiam się że Łotwa w tym roku może zostać nie zauważona na ESC. W moim rankingu na razie ta piosenka będzie wysoko...
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Nie 17 Lut - 20:07
I to uważam za piękno Eurowizji - z jednej strony Calm After The Storm vibes [omg TOP 10 jak nic], z drugiej Blackbird vibes [mistyczny klimat i ludzie się jarają, ale finisz w półfinale]. Myślę, że w przypadku utworów takich jak ten bardzo dużo zależy od pozycji startowej i liczby piosenek w podobnej aranżacji w półfinale - wydaje mi się, że tu mamy duży plus dla propozycji Łotwy i Słowenii, że będą prezentowane w różne dni.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Wto 19 Lut - 15:35
Miło się tego słucha. Taka spokojna i płynąca piosenka, którą fajnie byłoby posłuchać po jakimś cięższym dniu. Wydaje mi się, że aż tak przyciągająca uwagę jak Calm After The Storm zdecydowanie nie będzie, ale być może poszczęści się im bardziej, niż Blackbird. Pożyjemy, zobaczymy.

8/10
Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Wto 19 Lut - 18:00
Utwór kojarzy mi się z przytulną kawiarenką, ogniem w kominku, gdy siedzę w ciepłym domu z książką w ręku a za oknem pada śnieg ;3 Jest bardzo przytulnie i klimatycznie. Występ na żywo ogląda się jak jakiś teledysk, jak dla mnie nie muszą pod tym względem zmieniać niczego w Tel Awiwie. Daję 7, bo jednak piosenka może trochę zmęczyć i się zwyczajnie przejeść i jednak nie mam ciarek jak w przypadku Słowenii.
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 854
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Nie 24 Lut - 23:26
Mam wielki problem z tym utworem. Z jednej strony jest to bardzo, bardzo przyjemne, cudowny klimat i w ogóle cudo. Z drugiej strony gdzieś w połowie utwór przestaje się rozwijać, zdecydowanie brakuje momentu przełamania, co niestety sprawia, że pod koniec już się nieco męczę powtarzającym się refrenem. Jest dobrze, solidnie, ale bez większego szału, chociaż mam wielkie obawy, czy ten utwór będzie w stanie się wybić.
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Sob 2 Mar - 8:09
Miłe, odprężające klimaty country przyrównywałbym odrobinę do Słowenii ze względu na prostotę i trochę brak elementu kulminacyjnego w obydwu utworach ale zdecydowanie gdybym miał wybierać to tutaj dzieje się o wiele więcej i dopracowany występ w maju powinien zasługiwać na finał.
Sponsored content

ŁOTWA: Carousel (That Night) Empty Re: ŁOTWA: Carousel (That Night)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach