Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life  Empty POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life

Nie 5 Mar - 16:43
Na 61. Konkursie Eurowizji w Stolicy Szwecji, Sztokholmie Polska była reprezentowana przez Michała Szpaka w utworze Color of Your Life. Michał zakończył rywalizację na 8 miejscu z dorobkiem 229 punktów (3 miejsce w televotingu i przed ostatnie w głosowaniu jury). Tym samym zapisał się w historii Polski w konkursie Eurowizji z trzecim najlepszym wynikiem (po Edycie Górniak - 1994 oraz Ich Troje - 2003 roku).


Michał Szpak - Color Of Your Life (TEKST):
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1274
Płeć : Male
Wiek : 26

POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life  Empty Re: POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life

Pon 6 Mar - 23:02
Michał był najlepszy w Krajowych Eliminacjach (zarówno pod względem występu na żywo, ale również samej piosenki) i zasłużenie pojechał do Sztokholmu. Z pozoru "Color Of Your Life" to trochę trywialna ballada, jednak ma w sobie coś, że się jej nie zapomina, cały czas po odsłuchu się ją nuci + Michał nie zawiódł wokalnie również w Szwecji, zaśpiewał bardzo dobrze.

Miło było widzieć Polskę w Top 10 Uśmiech
Justi
Justi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 49

POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life  Empty Re: POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life

Czw 30 Mar - 0:47
Oczywiście tu nie ma co dyskutować, że Michał był najlepszy w Krajowych Eliminacjach, razem z Kasią rzecz jasna. Można by dużo napisac o Color of your Life, że taka, że owaka, co nie przeszkodziło mu by zająć trzecie miejsce u widzów. Świetny wynik zresztą. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś ten fantastyczny człowiek będzie nas reprezentował, co jest możliwe słuchając jego wypowiedzi.
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life  Empty Re: POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life

Sob 1 Kwi - 16:13
Również bym cieszył się gdyby Michał jeszcze kiedyś nas reprezentował Uśmiech Świetny wokal, osobowość i twórczość. Rok temu nie kibicowałem mu na preselekcjach. Nie sądziłem nawet, że jest szansa, że wygra. Z resztą jak większość :P Dalej szkoda mi, że nie pojechała Margaret, albo Edyta, ale Michał pięknie nas reprezentował. Piosenka jak dla mnie nie na 8 miejsce, ale nie narzekam :P Jeżeli wróci to niech z bardziej nowoczesną kompozycją, również pokazującą jego umiejętności. Wolę tegoroczną piosenkę, ale COYL nie jest aż tak złe. Myślę, że skoro Michał wszedł do finału do może i Kasia da radę. Może i mniej chwytliwy utwór ale robiący wrażenie. Mam nadzieję, że stosunkowo niedługo Michał powalczy na ESC reprezentując nasz kraj Uśmiech
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life  Empty Re: POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life

Czw 5 Gru - 13:27
Ja także lubię tą piosenkę podobnie jak i chyba jeden z najlepszych polskich występów na Eurowizji zakończonym słynnym spacerem Polski po tabeli wyników przy rezultacie głosowania widzów Uśmiech
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1850
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life  Empty Re: POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life

Pon 7 Cze - 20:21
Obejrzałem sobie ostatnio ponownie ten występ gdy przewinął mi się gdzieś w proponowanych na youtubie i od razu nasuwa mi się jego porównanie z tegorocznym występem Rafała Brzozowskiego. Żadna z tych piosenek nie była faworytem przed konkursem, a jednak Michał skradł serca telewidzów, podczas gdy Rafał ograniczył swoje zasięgi jedynie do San Marino. Wink I w sumie to pomysł na występ Michała nie był niczym specjalnym - oprócz gry świateł mamy w nim jeszcze tylko łopatologiczne napisy w tle oraz obowiązkowe we wszystkich polskich występach skrzypaczki.

Jest też jednak sam Michał i to on robi całą różnicę. Nie dość, że zdecydowanie wyróżnia się swoim strojem i wyglądem, a wokalnie jest nieskazitelny, to przede wszystkim ma w sobie "to coś". W jego spojrzeniu dostrzegam swego rodzaju przenikliwą niewinność i przez to przez całe 3 minuty występu nie sposób oderwać od niego wzroku. Nie dość, że jest zapamiętywalny, to potrafi uchwycić uwagę widza i nawiązać z nim swego rodzaju więź. Tymczasem Rafał ginie sobie gdzieś tam w tle.

Próżno szukać czegoś takiego w jakimkolwiek innym polskim występie ostatnich lat (może poza Słowiankami, od których też trudno było oderwać wzrok, ale z nieco innych powodów Szeroki uśmiech ), a to jest właśnie moim zdaniem kluczowy element pozwalający sięgnąć po miejsce w czołówce. Piosenka, występ, wokal - to wszystko jest oczywiście ważne, ale dopóki artysta nie przeskoczy pewnej bariery pomiędzy nim a widzem, dopóty o zwycięstwie na Eurowizji może tylko pomarzyć.

Darka and Wilk lubią ten post

Sponsored content

POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life  Empty Re: POLSKA w Eurowizji 2016: Michał Szpak - Color Of Your Life

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach