Eurowizja Forum
Witaj na stronie głównej bardzo eurowizyjnego forum sympatyków Konkursu Piosenki Eurowizji, aby w pełni uczestniczyć w dyskusji dokonaj rejestracji konta, zajmuje to mniej niż minutę.

:star: :star: :star: :star: :star:
:israel: ZWYCIĘZCĄ EUROWIZJI 2018 została Netta z utworem TOY. Eurowizja 2019 odbędzie się w Izraelu, a miastem-gospodarzem będzie Tel Awiw Jafa!
:israel: Poznaliśmy już oficjalny, tegoroczny slogan reklamujący Eurowizję 2019 w Izraelu, a jest nim: #DareToDream .
:belarus: Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się 25 listopada 2018 w stolicy Białorusi, Mińsku. Udział w niej weźmie 20 krajów. :poland: Polskę reprezentować będzie zwyciężczyni The Voice Kids Roksana Węgiel w utworze Anyone I Want To Be.
:star: :star: :star: Trwa "awaria" EscForum.pl i nie wiadomo ile potrwa, póki co należy uzbroić się w cierpliwość // Dodatkowo na czas "awarii" zachęcam do korzystania z forum zastępczego eurowizyjnie.forumpolish.com :star: :star: :star:
TOP 10 Eurowizji 2018: 1. :israel: Izrael, 2. :cyprus: Cypr, 3. :austria: Austria, 4. :germany: Niemcy, 5. :italy: Włochy, 6. :czech: Czechy, 7. :sweden: Szwecja, 8. :estonia: Estonia, 9. :denmark: Dania, 10. :moldova: Mołdawia
Więcej informacji o uczestnikach i piosenkach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie w zakładce "Europa Wybrała".

Share
Go down
Yngwie
Admin
Admin
Liczba postów : 364
Dołączył/a : 22/02/2017
http://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna

on Pon Mar 06 2017, 18:08
Wraz ze zwycięstwem Rusłany 50. Konkurs Piosenki Eurowizji zawitał po raz pierwszy do stolicy Ukrainy, Kijowa - gdzie w polskich bawarach (dosłownie) zaprezentował się znany i popularny (w tamtym czasie) bywalec ruskich bani.. Ivan wraz z Delfinem w piosence Czarna Dziewczyna (chodziło o kolor włosów gwoli ścisłości). Jak na tamte lata Polska tradycyjnie nie zakwalifikowała się do finału (przy czym pozdrawiam byłą już HoD polskiej delegacji nie jaką Marisę - good job Marisa.. nope). Okraszony cygańskimi rytmami i akordeonem przy akompaniamencie Gosi Andrzejewicz występ, wszakże nie przyniósł awansu do finału, lecz pozwolił się o niego otrzeć (co i tak było sukcesem jak na tą kompozycję - to już mój prywatny komentarz). Ostatecznie Ivan i Delfin zajęli w półfinale 11 miejsce na 25 możliwych z dorobkiem 81 pkt (5 pkt więcej wystarczyłoby do awansu).

Ivan i delfin - czarna dziewczyna (tekst):
Czarna dziewczyno!
To słońca ostatni błysk
Ogień i czerwone wino
Rozgonią cygańskie sny

Czarna dziewczyno!
Czy widzisz, być z tobą chcę
Gdy wszystkie gwiazdy dziś mówią nam
Co się wydarzy nie grzech

Hajda wy bystre konie
Nieście nas z całych sił
Czarna Jedyna!
On chce być z nią, ona z nim

Laj laj laj laj laj
Laj laj laj laj laj
Laj laj laj laj laj
Laj laj laj laj laj

Laj laj laj laj laj
Laj laj laj laj laj
Laj laj laj laj laj
Laj laj laj laj laj

Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Sro Cze 27 2018, 19:13, w całości zmieniany 1 raz
Liver
My Number One!
My Number One!
Liczba postów : 387
Dołączył/a : 23/02/2017

Re: POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna

on Sro Mar 08 2017, 15:40
Jedna z moich większych eurowizyjnych "winnych przyjemności" Very Happy Nie mogę się oprzeć swojskości, chwytliwości tego utworu, a jak pojawia się rosyjska zwrotka to jestem już kupiony.

Jakby nie patrzeć, wytypowanie Ivana na Eurowizję nie okazało się takim złym pomysłem. Trafiliśmy w okres, gdy narodowe/etniczne brzmienia były w cenie + jak już wspomniał Łukasz, do awansu zabrakło centymetrów.
Powrót do góry