Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 783
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Pon 15 Maj - 20:21
Tak więc zaczynamy nowy sezon eurowizyjny 2023/2024. Otwieram zatem temat do dzielenia się informacjami i plotkami ma temat Eurowizji 2024. Póki co fani Eurowizji przewidują że SVT wróci do duetu prowadzących z konkursu w 2016 czyl Petry Mede i Mansa Zelmerlöwa co moim zdaniem z całą sympatią dla nich byłoby słabym pomysłem.
Jeżeli chodzi o arenę zmagań to tu dyskutuje się o Sztokholmie albo Malmo aczkolwiek te pierwsze miasto ma pewne problemy w związku z remontem Globen i niezadowoleniem właścicieli stadionów mogących gościć konkurs: https://eurovoix.com/2023/05/15/eurovision-2024-football-team-eurovision/


Ostatnio zmieniony przez Poland dnia Pon 15 Maj - 20:26, w całości zmieniany 1 raz
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2078
Wiek : 24

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Wto 5 Gru - 16:28
Eurowizja 2024: Temat Ogólny Participating_Countries_Insta

marjuz lubi ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Sro 20 Gru - 16:23
Jak podoba wam się scena?


Nadawca SVT ujawnił szczegółową grafikę sceny i projektu oświetlenia na Konkurs Piosenki Eurowizji 2024, który odbędzie się w Malmö Arena w Szwecji.
Ruchome kostki LED, podłogi LED, oświetlenie, wideo i technologia sceniczna połączą się, aby stworzyć spektakularne wariacje na arenie, podczas gdy scena zostanie umieszczona w samym środku widowni, w kształcie krzyża, tworząc unikalne 360-stopniowe doświadczenie, którego publiczność i widzowie będą mogli doświadczyć w maju.

Ebba Adielsson, producent wykonawczy, powiedziała:

cytat napisał:
'Z wielką dumą prezentujemy naszą wizję projektu sceny i oświetlenia na Konkurs Piosenki Eurowizji 2024. Nie widzieliśmy czegoś takiego wcześniej na Eurowizji, a koncepcja daje nam nieskończone możliwości tworzenia wyjątkowych przestrzeni i ekspresji zarówno dla artystów biorących udział w konkursie, jak i dla występów otwierających i przerywnikowych. Kreacja Floriana i Fredrika jest po prostu fantastyczna, a zobaczenie efektu końcowego będzie świetną zabawą!

Florian Wieder dodał:
cytat napisał:
'Jestem bardzo szczęśliwy, że znów mogę być częścią rodziny Eurowizji! Stworzenie wyjątkowego show to wysiłek zespołowy i jestem dumny, że mogę być częścią wymarzonego zespołu profesjonalistów - odpowiedniej konstelacji ludzi, aby wymyślić coś innego i nowego. Wszyscy mamy tę samą wizję tego, czym powinien być ten program i jak przenieść Eurowizję na wyższy poziom, a dla mnie Szwecja jest zawsze gwarantem dobrej muzyki i rozrywki".

Fredrik powiedział dalej:
cytat napisał:
'Wierzymy, że razem stworzyliśmy to, co jest nieoczekiwaną i zaktualizowaną koncepcją dla Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 i nie możemy się doczekać, aby pokazać ją naprawdę! Jestem zaszczycony, że zlecono mi zaprojektowanie oświetlenia i wideo we współpracy z zespołem z naszego studia oraz zespołem produkcyjnym, który SVT stworzyła na potrzeby projektu. Wspólnie opracowaliśmy silną koncepcję i naprawdę nie mogę się doczekać dalszej współpracy przy produkcji, procesu twórczego z delegacjami, a ostatecznie zanurzenia zębów w programie i prowadzenia transmisji!

Projekt sceny i oświetlenia na Konkurs Piosenki Eurowizji 2024 stawia publiczność w centrum uwagi bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a jako widz będziesz mógł doświadczyć wizualnie rewolucyjnej koncepcji, w której scena jest umieszczona centralnie, otoczona przez publiczność. Punktem wyjścia jest monumentalna instalacja wideo i światła, wyśrodkowana nad sceną, gdzie projekt oświetlenia został opracowany tak, aby naprawdę obejmował artystów i ich występy. Wszystkie te elementy umożliwiają stworzenie dużej liczby unikalnych stylizacji dla różnych występów, zbliżając się tym samym zarówno do widzów na żywo, jak i widzów telewizyjnych.

!!!! Kolejną ważną datą w podróży do Malmö jest losowanie półfinałów, które odbędzie się we wtorek 30 stycznia o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskieg !!!!
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 167
Płeć : Male
Wiek : 29

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Czw 21 Gru - 0:13
Trochę Dusseldorf, bo scena jest wyraźnie odseparowana od ekranu, trochę Liverpool, bo są wklęsłości w jej kształcie. Ogólnie to jestem fanem bardziej wypukłych figur, ograniczający się wydaje ten krzyż.
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 531
Płeć : Male

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Wto 30 Sty - 19:35
Eurowizja 2024: Temat Ogólny Eurovision-2024-draw-3
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Wto 30 Sty - 21:35
Do pełni szczęścia zabrakło 2 połowy półfinału, w głosowaniu mamy :unitedkingdom: UK oraz :germany: Niemcy, ponadto :lithuania: Litwa i :ukraine: Ukraina - mam tylko nadzieje, że pierwsze trzy występy to nie będzie Polska, chociaż z dwojga złego już lepiej byłoby otwierać Eurowizję 2024 niż wystąpić z nienawidzonym 2 numerem.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 783
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Pon 5 Lut - 11:41
Petra Mede po raz trzeci poprowadzi Eurowizję z czego po raz drugi w Malmö. Tym razem zamiast Mansa Zelmerlöwa towarzyszyć jej będzie aktorka Malin Åkerman : https://eurovision.tv/story/petra-mede-and-malin-akerman-will-host-eurovision-song-contest-2024
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Nie 10 Mar - 21:58
Losowanie półfinałowe rzeczywiście dobre dla Polski. W ogóle układ sił w I półfinale wyszedł jakoś dziwnie w moim odczuciu. Większość lepszych utworów jest w pierwszej połowie, a słabszych w drugiej. Awans wszystkich utworów z pierwszej połowy jednocześnie jest bardzo mało prawdopodobny, ale nie zszokowałby mnie.
Petra Mede, niby powtarzalnie, ale naprawdę ją lubię jako prowadzącą Szeroki uśmiech.
Gdy wybranych było coś koło 20 utworów, wydawało mi się, że jeszcze nie usłyszeliśmy tego zwycięskiego. Wybrane jest w tej chwili 33, w momencie, gdy piszę post, jest 10 minut przed premierą 34. Nadal mam wrażenie, że nie ma jeszcze zwycięskiego utworu, a jeszcze tylko 4 kraje odsłonią swoje karty i, choć tego nie wykluczam, nie nastawiam się na to, aby akurat w Izraelu lub na Kaukazie krył się ten zwycięski utwór... Nie mówię, że jest słabo, po prostu nie widzę osobiście żadnego zdecydowanego faworyta do wygranej. Zapowiada się dosyć otwarty rok.
Mam w tym roku solidniejszych faworytów. Zeszły rok był takim, gdzie wyjątkowo ciężko było mi znaleźć takie utwory, które mnie w pełni przekonują.
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Wto 26 Mar - 22:19
UWAGA UWAGA KOLEJNOŚĆ WYSTEPÓW ZOSTAŁA OKREŚLONA PRZEZ ORGANIZATORÓW I PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO

PÓŁFINAŁ 1

01 🇨🇾 Cyprus / Silia Kapsis - Liar
02 🇷🇸 Serbia / TEYA DORA - RAMONDA
03 🇱🇹 Lithuania / Silvester Belt - Luktelk
04 🇮🇪 Ireland / Bambie Thug - Doomsday Blue

🇬🇧 United Kingdom / Olly Alexander - Dizzy

05 🇺🇦 Ukraine / alyona alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria
06 🇵🇱 Poland / LUNA - The Tower
07 🇭🇷 Croatia / Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim
08 🇮🇸 Iceland / Hera Björk - Scared of Heights

🇩🇪 Germany / ISAAK - Always On The Run

09 🇸🇮 Slovenia  / Raiven - Veronika
10 🇫🇮 Finland / Windows95man - No Rules!
11 🇲🇩 Moldova / Natalia Barbu - In The Middle

🇸🇪 Sweden / Marcus & Martinus - Unforgettable

12 🇦🇿 Azerbaijan / FAHREE feat. Ilkin Dovlatov - Özünlə Apar
13 🇦🇺 Australia / Electric Fields - One Milkali (One Blood)
14 🇵🇹 Portugal / iolanda - Grito
15 🇱🇺 Luxembourg / TALI - Fighter



PÓŁFINAŁ II

01 🇲🇹 Malta / Sarah Bonnici - Loop
02 🇦🇱 Albania  / BESA - TITAN
03 🇬🇷 Greece / Marina Satti - ZARI
04 🇨🇭 Switzerland / Nemo - The Code
05 🇨🇿 Czechia / Aiko - Pedestal

🇫🇷 France / Slimane - Mon amour

06 🇦🇹 Austria / Kaleen - We Will Rave
07 🇩🇰 Denmark / SABA - SAND
08 🇦🇲 Armenia / LADANIVA - Jako
09 🇱🇻 Latvia / Dons - Hollow

🇪🇸 Spain / Nebulossa - ZORRA

10 🇸🇲 San Marino / MEGARA - 11:11
11 🇬🇪 Georgia / Nutsa Buzaladze - Firefighter
12 🇧🇪 Belgium / Mustii - Before The Party's Over
13 🇪🇪 Estonia / 5MIINUST x Puuluup - (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi

🇮🇹 Italy / Angelina Mango - La Noia

14 🇮🇱 Israel / Eden Golan - Hurricane
15 🇳🇴 Norway / Gåte - Ulveham
16 🇳🇱 Netherlands / Joost Klein - Europapa
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Wto 26 Mar - 22:25
Na pierwszy rzut oka potwierdza się teoria, że Polska lubi występować przed lub po zwycięzcy Eurowizji więc obecność Ukrainy i Chorwacji jest tu jak najbardziej na miejscu, ale nie oznacza to, że Luna nie ma szans na awans, wręcz przeciwnie spokojna Ukraina i chaotyczna Chorwacja - The Tower jest czymś pomiędzy, a 6 pozycja w półfinale statystycznie jest jedną z lepszych z pierwszej połowy (61% awansów) jedynie 8 i 9 pozycje mają po 72% awansów (w przypadku Islandii mało prawdopodobne, ale Słowenie to sobie życzę w finale).

CB93 lubi ten post

Sponsored content

Eurowizja 2024: Temat Ogólny Empty Re: Eurowizja 2024: Temat Ogólny

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach