Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś belgijskiej propozycji?

0 - 0%
3 - 33%
3 - 33%
1 - 11%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 11%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 11%
 
Wszystkich Głosów: 9
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Pią 7 Sie - 17:48
:belgium: :belgium: :belgium:

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Hooverphonic-Geike-ESC-2021-Belgien

Hooverphonic to chyba najbardziej doświadczony zespół tegorocznej Eurowizji. W ciągu swojej 25-letniej kariery Hooverphonic wypracował rozpoznawalne brzmienie, określane jako coś pomiędzy trip-hopem a popem. Od pierwszego dnia istnienia formacji Alex Callier oraz Raymond Geerts stanowią trzon zespołu i współpracują z wieloma artystami. Od 2018 roku ich frontowym głosem była czarująca Luka Cruysberghs, zwyciężczyni The Voice of Flanders, gdzie szkoliła się pod okiem Alexa jako trenera. Do 2018 roku zespół wydał 9 albumów, pięć wydanych przez nich płyt dotarło na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Belgii. Za sprzedaż swoich płyt i singli otrzymali jedną podwójnie platynową płytę, pięć platynowych i sześć złotych.

Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie formacja Hooverphonic wykona utwór pt. The Wrong Place

:sbelgium: :sbelgium: :sbelgium: (AUDIO) :sbelgium: :sbelgium: :sbelgium:

TEKST / Hooverphonic / The Wrong Place:



Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Czw 4 Mar - 18:11, w całości zmieniany 2 razy
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Wto 25 Sie - 15:11
Alex Callier jeden z członków Hooverphonic poinformował, że wykorzystali czas kwarantanny i pandemii do przygotowania eurowizyjnego utworu. Piosenka jest już gotowa i jak zapowiada Alex będzie swego rodzaju "zaskoczeniem", gdyż zespół posiada dość zróżnicowany repertuar. Dla mnie osobiscie wszystko będzie lepsze od Release Me.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Iker lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Pon 9 Lis - 20:14
Zaszła zmiana w składzie zespołu. Grupa poinformowała, że wokalistka Geike Arnaert, która była główną wokalistką zespołu w latach
1997-2008, zastąpi Lukę Gruysberghs w składzie zespołu.

https://eurovisionfun.com/en/2020/11/belgium-luka-gruysberghs-left-the-hooverphonic-geike-arnaert-returns/

Dawid and Iker lubią ten post

Batiooo nie lubi tego postu

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Wto 9 Lut - 14:43
Informacja o dzisiejszej premierze :belgium: belgijskiego utworu okazała się sprytnie przygotowanym fejkiem. Prawdziwa premiera niestety później.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Wto 2 Mar - 14:30
Premiera utworu - 4 marca.

https://www.instagram.com/p/CL6YeZlLHwh/

.....................................


BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Laura-poldvere-laura
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Czw 4 Mar - 9:34
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Czw 4 Mar - 22:50
Zwrotki są średnio ciekawe, refren lepszy. Mogło być gorzej, ale spodziewałem się, że Hooverphonic przygotuje jednak lepszy utwór. Ten wydaje mi się być dosyć zwyczajny, taka typowa piosenka o trudnej miłości, bez jakiejś cechy, która by mnie przyciągnęła, przekonywała do dalszych odtworzeni.

4/12
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Czw 4 Mar - 22:58
Nawet nieźle, mniej klasyczno-sentymentalnie niż w zeszłym roku. Refren mnie jednak dość mocno rozczarował, nie odstaje jakkolwiek dla mnie ale instrumentację ma ładną.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Pią 5 Mar - 17:00
Belgia zdecydowanie lepsza niż przed rokiem. Release Me może i miało swój klimat, ale na dłuższą metę było po prostu nieciekawe i męczące w odsłuchu.
The Wrong Place ma świetny klimat, który czuć na całej przestrzeni utworu, a sama propozycja nie męczy po kilku przesłuchaniach. Wprawdzie nie zawiera ona nic co mogłoby jakoś głębiej zachwycić, ale czuć, że wszystko jest tutaj na swoim miejscu. Zdecydowanie bardziej charyzmatyczna niż przed rokiem wokalistka też robi swoje. Moim ulubionym fragmentem piosenki paradoksalnie jest to you're in the wrong place w tle, wkręciło mi się.

Podsumowując: bardzo porządna propozycja, myślę, że da się to świetnie ograć na scenie. 7/12
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Nie 7 Mar - 17:15
Hooverphonic poszło w bardzo dobrym kierunku. Po pierwsze wymieniono wokalistkę na Geike Arnaert, która była związana z zespołem najdłużej, tym samym wyraźniej zarysowany będzie rys czasów w których zespół był najbardziej popularny. Do tego wokal Luci był moim zdaniem zbyt zwyczajny i cukierkowy i w tej piosence średnio by wypadł. Geike świetnie się bawi wokalem, zwłaszcza moją uwagę zwróciła zmiana barwy pod koniec refrenu, we fragmencie z "koszulką Johny Casha" (art tekst, część jurorów dotknie to nawiązanie).

W piosence najlepiej wyczuwalne są nuty smakowe podczas spokojnego odsłuchu w słuchawkach, wtedy można delektować się klimatem i tym co dzieje się z tyłu, czyli instrumentalem i chórkami. Na Eurowizji mimo świetnego stagingu, na pewno nie będzie to televote-friendly. Cieszy mnie, że nie postawiono na tak prostą balladę jak rok temu i że zachowano dośc specyficzny klimat zespołu. Z szansami na top 10 w maju i bardzo wysokie miejsce u jury 8/12.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Dawid lubi ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Nie 14 Mar - 19:04
Obok Czech to zdecydowanie największy progres względem zeszłego roku. Wyobrażam sobie, że słyszę to przypadkiem rano w sobotniej Rokowirówce w Polskim Radiu Białystok, czekam do końca, żeby wychwycić tytuł i wrzucam to sobie potem na playlistę... tak wiem, niepokojąco szczegółowa wizja, ale w mojej głowie ma ona dużo sensu. Mniejsza z wizją, jej morał miał być chyba taki, że to jest bardzo dobry kawałek w stylu, po który tak chętnie nie sięgam. Duży potencjał na moje top 5.

marjuz, Aro and Fenistil lubią ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Nie 14 Mar - 22:13
Dokładnie czegoś takiego oczekiwałem od Belgów już w zeszłym roku. I pomimo wpadce z Release Me wciąż miałem nadzieję na coś super. I mamy to Serce Uwielbiam to, że z jednej strony jest utrzymane totalnie w stylistyce zespołu, a z drugiej pasujące do konkursu, jednak wymykające się z ram stereotypowej, eurowizyjnej piosenki. No miód. Nowa/stara wokalistka jest też o wiele bardziej wyrazista i charyzmatyczna niż Luca. Ogólnie przy dobrym stantdingu (o co niestety w Belgii ciężko ostatnio) The Wrong Place to idealny kandydat do awansu dzięki jury, bo u widzów obstawiam borderowe miejsca 9-13. Tak czy inaczej takiej perełki chciałem i ją dostałem, dziękuję do widzenia.

lepik lubi ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Wto 27 Kwi - 22:29
Z powracających artystów z zeszłego roku to najprawdopodobniej :belgium: Belgia zaliczyła największy progres. Wymiana wokalistki na Geike to był strzał w dziesiątkę, ma świetny zadziorny wokal i jest bardzo charyzmatyczna. Sama piosenka również jest o kilka poziomów lepsza. Pod względem klimatu jest świetnie, mimo tego że dość mrocznie to utwór błyskawicznie wpada w ucho. Tegoroczna propozycja mimo wielu przesłuchań nie nudzi się i nie jest męcząca jak Release Me. Nie mogę się doczekać majowego występu, ale już trzymam kciuki za finał, a tam wysoki wynik.
10/12

iguś lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Pią 7 Maj - 9:58
Dzisiaj premiera nowego albumu Hooverphonic - "Hidden Stories". https://open.spotify.com/embed/album/0hLdIt0UanXnwLrRJPgjIa

Sponsored content

BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place) Empty Re: BELGIA: Hooverphonic (The Wrong Place)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach