Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji azerskiej?

1 - 13%
0 - 0%
0 - 0%
3 - 38%
0 - 0%
3 - 38%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 13%
 
Wszystkich Głosów: 8
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pią 7 Sie - 18:31
:azer: :azer: :azer:

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) 19120898

Efendi czyli Samira Azer gizi Efendiyeva urodzona w 1991 roku azerska piosenkarka. Efendi ma za sobą start  w popularnych programach muzycznych, takich jak Yeni Ulduz, Böyük Səhnə (3. miejsce) i The Voice of Azerbaijan (3. miejsce). W 2017 roku wzięła również udział i  znów zajęła 3. miejsce w Silk Way Star, międzynarodowym konkursie wokalnym organizowanym w Kazachstanie. W 2019 roku z powodzeniem reprezentowała Azerbejdżan w Voice of Nur-Sultan, ponownie w Kazachstanie. Po czterech próbach zostania reprezentantką Azerbejdżanu na Konkursie Piosenki Eurowizji, piąta próba zakończyła się sukcesem. Efendi została wybrana przez międzynarodowe jury, w skład którego weszli producenci muzyczni, kompozytorzy, profesjonaliści z branży telewizyjnej i dziennikarze. Oprócz muzyki Efendi uwielbia malarstwo, pilates i taniec.

Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie Efendi wykona utwór pt. Mata Hari

:sazer: :sazer: :sazer: (AUDIO) :sazer: :sazer: :sazer:

TEKST / Efendi / Mata Hari:


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Pią 19 Mar - 20:47, w całości zmieniany 2 razy
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Sob 13 Mar - 18:08
Tytuł azerskiej kompozycji to "Mata Hari".

Aleks lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 10:31


"Cleopatra" to to nie jest, ale również wspaniały bop! Zakochany
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 10:46
Cóż, "Cleopatry" mi nikt nie zwróci, ale "Mata Hari" zdaje się robić parę rzeczy bardzo dobrze. Po pierwsze doceniam, że Azerowie nie wyrzucili całego poprzedniego kawałka do śmieci (widać, że się zakochali od pierwszego przesłuchania, zwłaszcza wiedząc jak bezdusznie się obeszło z nim San Marino), tylko wyciągnęli dobre części i wstawili do nowego cacka. I kapitalnie! Względem 2020 wzrosła na chyba spójność piosenki (chociaż urok "Cleopatry" polegał na tym, że to pomieszanie miało jednak ręce i nogi). Podskórnie czuję, że dam to bardzo wysoko w rankingu, mniej więcej na to liczyłem pisząc, że "El Diablo" będzie zdegradowane.

Iker lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 11:03
Azerbejdżan otrzymuje tytuł leniuszka roku. Nie mogąc sie pogodzić z pominięciem piosenek z zeszłego roku postanowiła startować ponownie z tą samą piosenką jak w 2020, gratulacja. Cóż, żeby nie wyjść na totalnego hejtera wszystkiego i wszystkich - jestem w stanie zrozumieć dlaczego ta piosenka wzbudza tak żywiołowe reakcje, bowiem ma wszystko, co kocha przeciętny przedstawiciel fandomu. Dla mnie jednak jest to nieco asłuchalna mieszanina dźwięków cofająca konkurs do mrocznych, nieco późniejszych lat '00. I raczej będę trzymał kciuki za flop w semi niż sukces w finale, ale...

NO KTO CO LUBI, GUSTA SĄ RÓŻNE CO NIE.

marjuz lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 14:06
Aleks napisał:

"Cleopatra" to to nie jest :

Jak to ni

Fenistil and Aleks lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 14:39
Dastame napisał:
Aleks napisał:

"Cleopatra" to to nie jest :

Jak to ni
W sensie wiadomo, że "just like Cleopatra", ale jednak wolałem "Cleopatrę" - mimo wszystko jednak, z godziny na godzinę coraz bardziej się przekonuję. Zawstydzony
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 16:48
Jest to taka gorsza wersja 'Cleopatry' zaledwie - nawet skopiowane pewne motywy / sample do tego. Jestem rozczarowany. Uwielbiałem Azerbejdżan w zeszłym roku, to jest przyjemne, całkiem chwytliwe, ale nie wprawia mnie w zachwyt.

Zeszłoroczne zgłoszenie było "eargasmic".
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 17:09
Nio nw, jest to taka kopia kleopatry, hejtowałem Azerbejdżan w zeszłym roku, w tym roku się nic nie zmienia, ja wspieram ARTbops (aka. hurykanki i szugar by natalia gardienko), a nie....takie bops, bebe bebe bebe czm drama >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> ma ma ma ma ta hari

.....................................


AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Laura-poldvere-laura

marjuz, Fenistil and Iker lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 18:24
Jak już skopiowali zeszłoroczny song to mogli to zrobić chociaż lepiej od oryginału, tak chyba powinno być a nie jest: począwszy od samego utworu, po teledysk itd. Rozczarowanie dość spore, zwłaszcza że zerżneli instrumental od Helenki Paparizou z 2005 roku (i chociaż to było 16 lat temu instrumental Helenki wciąż brzmi lepiej).  AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) 1f612

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Aro and Iker lubią ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 19:44
Yngwie napisał:Jak już skopiowali zeszłoroczny song to mogli to zrobić chociaż lepiej od oryginału, tak chyba powinno być a nie jest: począwszy od samego utworu, po teledysk itd. Rozczarowanie dość spore, zwłaszcza że zerżneli instrumental od Helenki Paparizou z 2005 roku (i chociaż to było 16 lat temu instrumental Helenki wciąż brzmi lepiej).  AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) 1f612
Dla mnie ciężko byłoby skopiować lepiej bo zeszłoroczny utwór absolutnie kochałem. To jest tylko miłe.
No i poszli na łatwiznę, nawet zastosowując parę sampli z "Cleopatry" np. ten z charakterystycznym orientalnym zaśpiewem. Kumam dlaczego - bo tamten utwór był bardzo popularny i wysoko ceniony, ale tutaj wszystko robi wrażenie zrobionego na siłę.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 15 Mar - 22:35
Cleopatrę bardzo dobrze oceniłem w zeszłym roku po pierwszym odsłuchu, natomiast niedługo potem bałagan w tym utworze zaczął mnie niesamowicie drażnić.
W Mata Hari też mamy bałagan, ale jednak mam wrażenie, że bardziej uporządkowany. Faktycznie w wielu fragmentach propozycja bardzo przypomina zeszłoroczną, ale tutaj (póki co przynajmniej) całość absolutnie mnie nie drażni. Bujam się słuchając tego, a tureckie wstawki jak najbardziej mnie kupują. Tegoroczny Azerbejdżan nie wprowadza żadnej odkrywczości do konkursu, ale jest to po prostu bardzo fajny BOPik.

7/12

Z pewnością nie jest to ARTBOP, po prostu BOP.
bebe czm drama (czyt. ARTBOP) >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>. ma ma ma ma ma ma mata hari (czyt. po prostu BOP), always

Łosoś lubi ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Nie 21 Mar - 15:38
Powiem szczerze, że jeśli nie będzie jakiejś mega prezentacji to ja nie widzę miejsca dla tego nagrania w Top10 pierwszego półfinału.

Skrzeczek, marjuz, iguś, Aro and Iker lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Pon 22 Mar - 17:42
https://youtu.be/Q29IALHvoRQ?t=20 - chyba wiem skąd pochodzi bicik  Chochlik

Ten utwór jest tak skomplikowany i tak złożony, że nie wiem od czego zacząć. Mamy kolejnego bezfrenowca, tym razem substytutem refrenu jest pseudo-arabski bicik przypominający budzik z Sony Ericsson no i powtarzanie wokół jednej sylaby jak u noworodka. Nawet zwrotki są nudne, nie wpadają w ucho. Jedyne ciekawie wykonana końcówka, jakkolwiek niezbyt ambitna. Taka Eurowizja 2010. Tyle dobrego że teledysk jest dość estetyczny, a utwór nie jest wielce kiczowaty. Jest po prostu nudny.

***

Zastanawiając się nad stawką 1. półfinału i dokonując pierwszych symulacji, zastanowiłem się jakie piosenki mogą być w końcówce głosowania jury i telewidzów. No i w obu przypadkach wyszły mi w zasadzie te same cztery utwory - :macedonia: :australia: :israel: :azer: (no i :belarus:). Pozostała "12" ma widoczną przewagę i powinna rozstrzygnąć między sobą kwestię awansu. Wiadomo że w paru państwach spokojnie to popunktuje nawet i u jury, gdzieniegdzie mogą pomóc Turkowie (którzy teraz nabijają wyświetlenia), natomiast przez resztę ta piosenka będzie uznana za pierwszą do odrzutu. Już nie wchodząc nawet na temat wojny z :armenia:.

Oczywiście muszę przyznać niektórym rację, że Azerbejdżan to Azerbejdżan co zapewnia pierdylion punktów u widzów, ponieważ Azerowie wysypują się w krajach Europy z lodówek, a na świecie żyje ich 2 miliardy, co daje niemal pewny awans z samej diaspory a w finale minimum 200 punktów. Przykłady: 2014, 2015, 2017, 2018 rok.

Iker lubi ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Wto 27 Kwi - 22:56
Zeszłoroczna Cleopatra była po prostu okropna, Mata Hari chociaż w minimalnym stopniu jest chwytliwą propozycją. Na pewno jest to o wiele bardziej uporządkowana kompozycja niż zeszłoroczny burdel. Oczywiście nie jest to nic odkrywczego, standardowo piosenka bez spójnego refrenu, zamiast tego pierdzący bicik. Problem w tym, że nawalenie etnicznego biciku zamiast refrenu nie sprawi, że piosenka stanie się arcydziełem. Na plus mogę zaliczyć brzmienie głosu Efendi, w Cleopatrze według mnie brzmiała zdecydowanie gorzej, tutaj słychać fajny zadzior w wokalu. Z drugiej strony co z tego skoro na żywo najpewniej będzie katastrofa. Z racji występowania w trudniejszym półfinale wcale nie zdziwi mnie to jak :azer: Azerbejdżan drugi raz zostanie w półfinale.
5/12
Sponsored content

AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari) Empty Re: AZERBEJDŻAN: Efendi (Mata Hari)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach