Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 936
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Wto 19 Paź 2021, 23:42
scena z typowego psalterza grudniowego piotra rubicka w filharmoni bydgoskiej

Łosoś lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Pią 12 Lis 2021, 20:55
Taka ciekawostka, że :iceland: islandzka telewizja publiczna RUV będzie transmitować Eurowizję Junior pierwszy raz od 2003 roku.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Fenistil lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Sob 20 Lis 2021, 13:05
Wiadomo już, kto poprowadzi tegoroczny konkurs ESC Junior z La Seine Musicale w Paryżu:

Eurowizja Junior 2021  Hero

Postać Olivier Minne - wielokrotnie nagradzany francusko-belgijski aktor i prezenter telewizyjny, któremu Eurowizja nie jest obca, był francuskim komentatorem od 1995 do 1997.

Postać Élodie Gossuin - popularna osobistość i polityczka,  ona również ma pewne doświadczenie z konkursem, w latach  2016–2018 przekazywała francuskie punkty z televotingu. Elodie była częścią eksperckiego panelu, który ostatecznie wybrał Barbrę Pravi do Rotterdamu.

Postać Carla - dobrze znana reprezentantka  Francji w konkursie Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, gdzie wykonała utwór "Bim Bam Toi".
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Sob 20 Lis 2021, 13:08
Jeszcze takie cringowe info, że w związku z tym, że organizator konkursu nie poprosił delegacji o przygotowanie występów live-on-tape, w przypadku jakichkolwiek komplikacji związanych z pandemią i niemożliwością wystąpienia na scenie w Paryżu danego uczestnika, zostanie wyświetlony teledysk. Eurowizja Junior 2021  1f611

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Pon 13 Gru 2021, 20:59
Po dzisiejszym losowaniu wiemy już, że :germany: Niemcy znowu otworzą konkurs, a jako ostatnia wystąpi :portugal: Portugalia. :france: Francja wylosowała pozycję nr 13. Pełną kolejność startową poznamy wkrótce.

https://eurowizja.org/eurowizja-junior-2021-kolejnosc-startowa-sara-james/

Wilk lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Wto 14 Gru 2021, 07:11
Kolejność startowa:

01. :germany: Niemcy – Pauline – Imagine Us
02. :georgia: Gruzja – Nikoloz Kajaia – Let’s Count The Smiles
03. :poland: Polska – Sara James – Somebody
04. :malta: Malta – Ike & Kaya – My Home
05. :italy: Włochy – Elisabetta Lizza – Specchio (Mirror On The Wall)
06. :bulgaria: Bułgaria – Denislava i Martin – Voice Of Love
07. :russia: Rosja – Tanja Mieżencewa – Mon Ami
08. :ireland: Irlandia – Maiú Levi Lawlor – Saor (Disappear)
09. :armenia: Armenia – Maléna –Qami Qami
10.  :kazakhstan: Kazachstan – Alinur Hazmin i Beknur Żunibekuły – Fairy World
11. :albania: Albania – Anna Gjebrea – Stand By You
12. :ukraine: Ukraina – Ołena Usenko – Ważil
13. :france: Francja – Enzo – Tic Tac
14. :azer: Azerbejdżan – Sona Azizowa – One Of Those Days
15. :netherlands: Holandia – Ayana – Mata Sugu Aō Ne
16. :spain: Hiszpania – Levi Díaz – Reír
17. :serbia: Serbia – Jovana i Dunja – Children’s Eyes
18. :macedonia: Macedonia Północna – Dajte Muzika – Green Forces
19. :portugal: Portugalia – Simão Oliveira –  O Rapaz

#EurowizjaJunior
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Nie 19 Gru 2021, 10:51
Oficjalny recap po drugiej próbie:


Osobiście nigdy nie głosuję na swój kraj podczas pierwszej tury głosowania więc oddałem swoje trzy głosy na:
:azer: Azerbejdżan, :spain: Hiszpanię i  :italy: Włochy.

LINK DO GŁOSOWANIA: https://vote.junioreurovision.tv
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Nie 19 Gru 2021, 14:50
Pierwszy raz JESC zainteresowałem się przed konkursem i w sumie inaczej się chyba nie da. W końcu to co dzisiaj stanie się o 16:00 ma znaczenie marginalne - jury głosy już oddało, a online w większości głosy oddajemy na podstawie skrótu (!) dużo wcześniej. Ja osobiście oddałem ok. 50 głosów (magia) i większość z nich poszły na trójkę :georgia: :ukraine: :macedonia:. To moje top 3 od pierwszego przesłuchania i cieszy mnie że wielu ludzi z gustem ma dokładnie tą samą trójkę. Zwycięstwo którejś z tych piosenek byłoby dla mnie bardzo przyjemną niespodzianką, na którą nie liczę.

Są dwa kraje których zwycięstwa bym nie chciał. Jest to :france: Francja i :poland: Polska. Wynika to z idiotycznego, niesprawiedliwego systemu głosowania online, który premiuje większe kraje i bezwzględną popularność w danym państwie. Pamiętam siebie jako dziecko i jedna z rzeczy na które byłem uczulony to nierówne traktowanie, faworyzowanie kogoś ze względu np. na bycie z bogatej rodziny. Zapewnienie dzieciom sprawiedliwej rozgrywki jest psim obowiązkiem EBU, a tak nawet reguł nikt nie zna, bo EBU zastrzega sobie prawo do obliczenia tych głosów po swojemu. Już nie mówię o uwalaniu głównych rywali Francuza poprzez kolejność startową (która powinna tu być losowana).

Czy dałoby się głosowanie zrobić lepiej - oczywiście że da się. Według tego co można wyczytać w regulaminie głosowania:

Kraj, z którego głosujesz (IP) i kraje (piosenki), na które głosowałeś, zostaną przetworzone i zapisane
przez ogólnoeuropejskiego Partnera Głosującego EBU w celu obliczenia oficjalnych wyników
głosowania w Junior Eurovision Song Contest 2021 i sporządzenia statystyk głosowania

Czyli można byłoby z chirurgiczną precyzją wywalić wszystkie głosy oddane na swój kraj! Nawet nie wspominam o tym, że można by te głosy porozdzielać po poszczególne państwa startujące w konkursie i zrobić coś na kształt zwykłego televotingu.
Można oddać tyle głosów ile się chce - a można tak jak w czeskich selekcjach, z weryfikacją poprzez e-mail i więcej niż jednego głosu nie oddasz. No ok, powiecie że jest recap 3,5 minuty i wielu głosów się nie odda. UWAGA SEKRET: można puścić ten recap w 20 kartach i oddać 20 głosów naraz, co osobiście skrzętnie wykorzystuje

Życzę wszystkim miłego oglądania pokazu ogromnej niesprawiedliwości przeprowadzonej na żywych dzieciach Wink (no chyba że Polska wygra, to wtedy jest już sprawiedliwie Wink ).

Dawid, Liver and Traveler lubią ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Pon 20 Gru 2021, 05:03
Wygrała Armenia. Od strony moralnej ok, od 2010 do teraz mieli utwory na zwycięstwo, które przegrywały z gorszymi piosenkami i tym razem to oni są po drugiej stronie. Jedyny plus jest taki, że konkurs może wrócić na Kaukaz (mimo niedawnego konfliktu zbrojnego, mają większe szanse niż Kazachstan). Głosowanie internetowe jak co roku, wywołało sporo kontrowersji, jednak konstruktywniejszym rozwiązaniem wydaje się być udoskonalenie go niż kompletna rezygnacja. EBU porzuciło televoting w 2016 i raczej do niego nie wróci a to nie 1981, żeby publiczność nie miała wpływu na wyniki.

Muzycznie nie ma się co znęcać, od kilku tygodni było wiadomo, co będzie. Po biedakonkursie rok temu człowiek liczył na edycję do zapamiętania. Naistotniejsze, że Francja otarła się o zwycięstwo a stockowy utwór z Polski nie dał rady. Mam nadzieję, że wrócimy do wysyłania godnych uwagi piosenek zamiast truć dupę Europie i niszczyć PR głosowaniu internetowemu. A jak nie to idźmy drogą Irlandii.

BTW Według tego nagrania, azerscy komentatorzy zagłuszali swoim gadaniem Armenię, co oczywiście jest niezgodne z regulaminem konkursu (zarówno dorosłego, jak i dziecięcego). Drama?

marjuz lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Wto 21 Gru 2021, 23:36
:germany: Jedna z bardziej nijakich piosenek oraz występów, ale i tak było względnie przyjemnie. Miło, że Pauline zabrała ze sobą te dwie koleżanki, z którymi mogła się nieśmiało pobawić w choreografię.
:georgia: Kolorowo, ciekawie muzycznie, po prostu inaczej. Bardzo mnie cieszy względne docenienie zarówno u jury, jak i w televotingu.
:poland: Wielkim fanem tej piosenki nie byłem, ale muszę przyznać, że to chyba był najlepszy polski staging na Eurowizji kiedykolwiek. Kreacja Sary, charakteryzacja tancerek, wizualizacje, ogólna kolorystyka - wszystko bardzo mi się podobało i z tego wszystkiego wyjątkowo aż uwzględniłem Polskę w swoim głosowaniu.
:malta: Dalej się cieszę z obecności rapu na JESC, ale jednak efekt świeżości trochę dla mnie przeminął. Występ bardzo w porządku, ale nic mi nie urwał i niczym nie zaskoczył.
:italy: Bardzo dobry, dynamiczny występ. Jak chyba większość osób po tegorocznym televotingu na ESC spodziewałem się, że rockowe Włochy namieszają w czołówce, a tu nic z tego.
:bulgaria: Piosenka słaba, ale dobrze zaśpiewana, a występem i tak sporo z niej wycisnęli. Było w miarę przyjemnie.
:russia: Mieli jakiś pomysł na występ, ale chyba jednak oczekiwałem czegoś bardziej dynamicznego do takiej piosenki. Mimo to oczywiście całość na plus.
:ireland: Udany zabieg z filtrem, zbieżny z tematyką piosenki. Dzieki temu nawet coś przy tym występie poczułem. Mimo to przy takiej piosence szansa na wygrzebanie się z dołu tabeli była raczej niewielka.
:armenia: Były w stawce piosenki ciekawsze dla mnie (a już na pewno w kontekście Juniora), ale na pewno nie mogę powiedzieć, że jest to niezasłużony zwycięzca. Piosenka jest na poziomie, występ był dobry i spójny. Podobnie jak Liver, wolałbym jednak zwycięstwo innego ormiańskiego utworu z ubiegłej dekady, bo perełek tam nie brakowało.
:kazakhstan: Byłem chyba największym fanem tej piosenki na naszym forum, ale występ mnie rozczarował. Wokalnie wszystko było w najlepszym porządku, ale poza tym wszystko było niesamowicie statyczne i brakowało jakiegokolwiek zaskoczenia. Szkoda, że Beknur przez większość występu robił tylko za tło, nie mieli z Alinurem żadnej chemii. Szkoda mi chłopaków, bo dla ich obu ten duet okazał się jednak co najmniej lekko niezręczny.
:albania: Tak jak się spodziewałem wokalnie było słabo, ale w piosence tego typu na szczęście da się to w miarę ukryć. Występ w szkolnych klimatach bardzo na plus. Nie spodziewałem się, że przeniosą ten motyw na scenę.
:ukraine: Pełna klasa. Serio u widzów wyżej niż u jurorów?
:france: Bardzo fajne wykonanie Enzo: lekkie, energiczne, radosne. Występ był w miarę pomysłowy i spójny z piosenką. To był chyba mój nr 1 tamtego popołudnia.
:azer: Dumny z niej jestem. Nie spodziewałem się, że ktoś przebije wokal Oleny, a jednak Sonie jak najbardziej się to udało. Występ bardzo statyczny, ale można się było skupić na słuchaniu jej głosu. Z jakiegoś powodu spodziewałem się, że będzie robbed queen tego wieczoru, ale na szczęście jurorzy się na niej poznali.
:netherlands: Ostatnie miejsce w sumie nie dziwi, bo piosenka dość przeciętna. Mimo to obrazki na scenie zapamiętywalne i budzące moją ogólną sympatię.
:spain: Największy przegrany wieczoru? Nie było to nic odkrywczego, ale piosenka i występ wypadły bardzo przyjemnie. Na top 10 Juniora powinno wystarczyć, nie wiem co tu się podziało...
:serbia: Wystarczyło troszkę teatru dołożyć do tej piosenki, żeby zaabsorbować moją uwagę na pełne 3 minuty. Uśmiech Trochę dziwny ten staging, ale najważniejsze, że działa.
:macedonia: Dobry występ, który wystarczył mniej więcej na to miejsce w środku stawki, którego się spodziewałem.
:portugal: Relaksujący występ, na pewno zdecydowanie inny od całej reszty. Ale TRZECIE MIEJSCE W GŁOSOWANIU ONLINE!? Wow! Tego się nie spodziewał chyba absolutnie nikt, nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć. Szeroki uśmiech

Liver and Wilk lubią ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Sro 22 Gru 2021, 11:09
https://www.esc-plus.com/viewing-figures-junior-eurovision-2021/

Jak co roku, pojawia się temat wyników oglądalności. Wyniku powyżej miliona we :france: Francji i :poland: Polsce można było się spodziewać, spadku poniżej tę liczbę w :spain: Hiszpanii trochę mniej. Z jednej strony, co roku oglądalność konkursu spada (zwłaszcza, w  krajach nieodnoszących sukcesów w Juniorze) i :italy: Włochy z :netherlands: Holandią pokazują konkurs na swoich odpowiednikach TVP ABC. Z drugiej, zaledwie 15 tys. widzów i 0,10% udziału w rynku Rai Gulp to szokujący wynik. Nawet mimo tego, że jESC po prostu nie jest tam popularna i w 2014 wcale nie zbliżyli się do naszego wyniku w 2018. No ale chyba wezmą udział za rok. Tak samo :portugal: Portugalia, w której od czasu powrotu w 2017, najwyższym wynikiem pozostaje 350 tys. (na głównym kanale) z 2019.
Sponsored content

Eurowizja Junior 2021  Empty Re: Eurowizja Junior 2021 - Francja (temat ogólny)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach