Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

+12
Poland
Sebek
iguś
mercator
IgorBielak
Fenistil
Yngwie / admin
KarolStark
Aleks
Insiles
Łosoś
Liver
16 posters
Go down
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Sro 10 Paź - 18:12
W mojej ocenie, na tegorocznej Eurowizji Junior jest ok. 6 utworów na niesamowitym poziomie, reszta jest przeciętna, ale nie ma utworu, którego jakoś strasznie nienawidzę z wyjątkiem :malta: Malty.

:georgia: Gruzja to absolutne mistrzostwo nie z tego świata - kochałem "Voice of The Heart", "Your Voice" kocham jeszcze bardziej. Serce Ale przyznam szczerze, że oczekiwałem od nich czegoś mistrzowskiego i się nie zawiodłem. Wink

:australia: Australia znowu zaserwowała nam niesamowity kawałek - fajnie, że są on dalej częścią Juniora. Uśmiech

Największe zaskoczenie tego sezonu to :serbia: Serbia - to jest ciepłe, przyjemne i klimatyczne. Kocham! Serce

:netherlands: Holandia również bardzo porusza moje serducho - ogromny progres w porównaniu do nijakiego zespołu Kisses i równie nijakiego FOURCE.

Wśród tych świetnych wymienię również :italy: Włochy i  :ukraina: Ukrainę.

Osobiście nie widzę miejsca dla :poland: Roksany w moim ścisłym TOP - tym bardziej, że piosenkę napiszą Juliusz Kamil i Lanberry - a ja twórczości tej Pani nie kupuję... :( Mam nadzieję, że zostanę miło zaskoczony! Szeroki uśmiech
Insiles
Insiles
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 107
Płeć : Male
Skąd : Częstochowa

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Sro 10 Paź - 20:40
Wycofuję się z tymi Włochami, Gruzja najlepsza. Uśmiech
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Czw 11 Paź - 21:09
Insiles napisał:Wycofuję się z tymi Włochami, Gruzja najlepsza. Uśmiech  
Mój człowiek! Szeroki uśmiech
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Nie 14 Paź - 10:34
Powracającą po długiej nieobecności :france: Francję będzie reprezentować zwyciężczyni krajowej edycji "The Voice Kids" - Angelina z utworem "Jamais sans toi".

https://www.escxtra.com/2018/10/13/angelina-france-jesc-2018/
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Pon 15 Paź - 15:13
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Wto 16 Paź - 18:24
Po powrocie francuskim, dzisiaj zaprezentowany został utwór :azer: azerski. Wokalistka Fidan Huseynova zaśpiewa utwór pt. "I Wanna Be Like You"

https://www.youtube.com/watch?v=5shqdfKh8uc
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Sro 17 Paź - 13:44
Dzisiaj nastąpiła premiera utworu :portugal: portugalskiego - https://www.youtube.com/watch?v=TAa066pIOTc
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 927
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Sro 17 Paź - 15:52
Wreszcie coś szybszego. Nie jest to wybitny utwór, ale naprawdę przyjazny dla ucha Wink
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Sro 17 Paź - 16:38
po :portugal: Portugalii spodziewałem się jakiegoś nudnego max kawałka (oni są skażeni tym swoim fado) a tu taka miła niespodzianka. Muzycznie raczej średniak nawet na jESC ale chociaż nie chce się spać.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Czw 18 Paź - 18:16
Portugalia jakby żywcem wyjęta z Junior Eurowizji 2003-2009 Szeroki uśmiech Sympatyczny utwór, wyróżnia się. Trudno jednak nie przyznać racji Yngwiemu, że okładając okoliczności na bok to mimo wszystko średniak. Francja również pozytywne zaskoczenie. Oby im pyknęło w Mińsku, bo podeszli do tematu od fajnej strony. Nie Disney, nie głos tylko po prostu lekka, dziecięca piosenka. Azerbejdżan wiadomo :P

BTW Rok temu o tej porze znaliśmy już gospodarza następnego konkursu.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Pią 19 Paź - 19:09
Dzisiaj podczas jednego z show odbyła się premiera :macedonia: macedońskiego utworu.

https://www.youtube.com/watch?v=svfv-Imgq_4
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Sob 20 Paź - 13:05
Natomiast :poland: polską piosenkę poznamy 10 listopada, na 15 dni przed samą eurowizją junior.
Z tego co wiadomo to na pewno nie będzie ballada i oby opłaciło się czekać.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Sob 20 Paź - 19:43
Jako że wysyp piosenek w końcu się skończył, a ja o żadnej (nawet z tych starszych) z różnych powodów jeszcze się nie wypowiadałem, to czuję teraz taką potrzebę:

:albania: Bałkańskie disco, ale za to jakie fajne! Szeroki uśmiech Dużo bardziej wolę taki kierunek Albanii niż ten z dwóch ostatnich lat. Do tego udało się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: mała dziewczynka śpiewająca o lalce (więc niby dla dzieci), a jednocześnie dość jasny przekaz o umocnieniu kobiet.
:armenia: Fajnie, że Armenia wróciła po roku przerwy do tych żywych, lekko orientalnych rytmów. Jest fajna energia, jest cudowna trąbka  Serce , jest charyzma sceniczna i niezła choreografia Levona... tylko głosu brakuje. Niestety nie jestem w stanie słuchać tej okropnej maniery w jego wokalu i obawiam się, że do czasu konkursu nic w tej sprawie raczej nie ulegnie zmianie.
:australia: Australia po raz kolejny pokazuje jak się robi świetnie wyprodukowane popowe kawałki, z efektu jestem zadowolony. Jest typowo, ale słucha się ze sporą przyjemnością.
:azer: Bardzo typowa kompozycja i o ile jeszcze zwrotek słucha się w miarę przyzwoicie, to anglojęzyczny refren sprawia, że ogólnie nie ma o czym pamiętać.
:belarus: Niby taki nieszczególny kawałek niepierwszej świeżości, ale czymś mnie do siebie przyciąga.
:france: Świetny powrót! Charakter piosenki dość mocno kojarzy mi się z Francją i z Almą, co jest dużym plusem. Dużą robotę odwala też ten drop (?) po refrenie, dzięki czemu całość jest w pewnym sensie taka... wakacyjna. Uśmiech To idealny przykład mocnego, nowoczesnego utworu na JESC.
:georgia: Na razie nie do końca trafia do mnie ta piosenka, ale w przyszłości może się to jeszcze zmienić. Jest nieźle zrobiona, czuć w niej potencjał i rozumiem, dlaczego może się ludziom podobać.
:netherlands: W refrenie bywa trochę mdło, ale tragedii nie ma. Ich głosy o wiele ładniej brzmią na żywo niż w teledysku.
:israel: Wielkim fanem piosenki nie jestem, ale nawet da się słuchać, a dodatkowo lubię brzmienie herbajskiego. Trochę mi tylko tutaj przeszkadza ta dziecięca barwa głosu Noama.
:kazakhstan: Już po tej wersji na żywo w okropnej jakości wiedziałem, że będzie petarda. Wyśmienity debiut Kazachstanu! W zwrotkach Daneliya ładnie operuje głosem na niskich tonach, a w refrenie uwalniana jest moc. Jedyny zarzut mam do tej angielskiej wstawki - ogólnie jest spoko, ale z jakiegoś powodu bez zerknięcia do tekstu nie byłem w stanie za nic zrozumieć co ona tam śpiewa.
:macedonia: Świetna bałkańska ballada z odpowiednią dozą tajemniczości. Brawo! Co prawda bardziej nadawałaby się chyba na dorosłą Eurowizję niż na dziecięcą, ale nie będę wybrzydzał. Myślę, że ta zmiana kierunku po ostatnich dwóch latach wyjdzie Macedonii na dobre.
:malta: Zwrotki do zapomnienia, ale refren nawet ujdzie. Problem jest taki, że od anglojęzycznych utworów na JESC oczekuję duuuuużo więcej, a to jest taki biedny kuzyn piosenki australijskiej.
:portugal: Może to i średniak, ale mimo wszystko w ostatnich dniach chodzi mi po głowie najczęściej ze wszystkich tych piosenek. Bardzo fajny jest ten pop-rockowy kierunek, a całość jest po prostu sympatyczna i w sam raz na JESC. Tylko dlaczego znów o social media? :P
:russia: Początkowo piosenka mnie nie przekonała, ale to jednak całkiem sympatyczny kawałek, świetnie pasujący na konkurs dziecięcy.
:serbia: Niestety bardzo nieciekawa ballada. Nie ma w niej nic godnego zapamiętania.
:ukraine: Niby lubię piosenkę, ale chyba zbiera od fanów więcej zachwytów niż na to zasługuje. Sprawia dla mnie wrażenie nie do końca dopracowanej, choć może właśnie w tej prostocie siła.
:wales: Piosenka bardzo mocno ociera się o nudę, ale potrafi wzbudzić we mnie bardzo pozytywne emocje gdy jestem w odpowiednim nastroju. Na pewno revamp i ładny teledysk bardzo tutaj pomogły, Manw wydaje się niezwykle sympatyczna.
:italy: Wyjątkowo mdła ballada, zresztą o charakterze i tematyce nie dla takich dzieciaczków. Angielskie wstawki psują wszystko już doszczętnie.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Sob 27 Paź - 14:11
Nic nie piszecie :< a tu tyle ciekawych rzeczy się wytworzyło Szeroki uśmiech

1. Piosenka Roskany na #Eurowizja Junior nosi nazwę "Anyone I want to be"

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 XUiktkqTURBXy83NTVhMTFmNmJmZjBiOTAzMTc1N2QyY2NkMzBhMDIxYS5qcGVnkpUDAM0EUM0Nz80HxJMFzQMUzQG8

2. Poznaliśmy prowadzących #Eurowizja Junior

jest to:  Eugene Perlin - białoruski komentator eurowizji, Helena Meraai - reprezentantka Białorusi z zeszłego roku, Zena - uczestniczka preselecji do JESC z lat ubiegłych.

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 DqdHawCXgAIMuAg
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Nie 28 Paź - 18:25
W Pytaniu na Śniadanie pojawił się materiał dotyczący Roksany i nagrywanego przez nią właśnie teledysku do jej eurowizyjnej piosenki. W tle leci mocno wytłumiona wersja tego utworu, ale w 1:15 da się usłyszeń 5-sekundowy fragment refrenu.

https://www.youtube.com/watch?v=hX0yrYRWAms
Sponsored content

jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: jESC 2018 - Mińsk (temat ogólny)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach