Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty ESTONIA: Eesti Laul 2019

Nie 30 Wrz - 18:20
:estonia: :estonia: :estonia:

ESTONIA: Eesti Laul 2019 EestiLaulLOGO12323



Estońska telewizja ERR poinformowała o przebiegu estońskich preselekcji do Eurowizji 2019. Lubiany przez fanów konkursu format estońskich preselekcji Eesti Laul podzielony zostanie na 2 półfinały oraz finał. Daty wydarzeń przedstawiają się następująco:

1 Półfinał - 26 Stycznia 2019
2 Półfinał - 2 Luty 2019

FINAŁ - 16 LUTY 2019


W półfinałach zaprezentuje się łącznie 24 piosenek z czego do finału awansuje 12 najlepszych.
Data publikacji zakwalifikowanych do preselekcji piosenek to 4 Grudnia 2018.

edu!


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Pią 16 Lis - 16:54, w całości zmieniany 1 raz
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Czw 15 Lis - 19:00
Oficjalna stawka Eesti Laul 2019:

1. Kadiah - "Believe"
2. Kerli Kiviilan - "Cold Love"
3. Inger - "Coming Home"
4. Sofia Rubina-Hunter - "Deep Water"
5. Lacy Jay - "Halleluja"
6. Around The Sun - "Follow Me Back"
7. The Swingers - "High Heels In The Neighbourhood"
8. xtra basic & Emily J - "Hold Me Close"
9. Synne Valtri - "I'll Do It My Way"
10. Iseloomad - "Kaks miinust"
11. Grete Paia - "Kui isegi kaotan"
12. Jennifer Cohen - "Little Baby El"
13. Johanna Eendra - "Miks sa teed nii?"
14. Lumevärv ft. INGA - "Milline päev"
15. Cätlin Mägi & Jaan Pehk - "Parmumäng"
16. Uku Suviste - "Pretty Little Liar"
17. Marko Kaar - "Smile"
18. Sandra Nurmsalu - "Soovide puu"
19. Victor Crone - "Storm"
20. Sissi - "Strong"
21. Ranele - "Supernova"
22. Stefan - "Without You"
23. Kaia Tamm - "Wo sind die Katzen?"
24. Öed - "Öhuloss"
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Pią 16 Lis - 16:56
oooo Grete Paia powraca Serce Uśmiech bardzo dobre info, zapowiadające przyzwoity poziom eesti laul.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Sob 1 Gru - 17:53
Wszystkie utwory dostępne tutaj - https://menu.err.ee/k/poolfinalistid

.....................................


ESTONIA: Eesti Laul 2019 Laura-poldvere-laura
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Sob 1 Gru - 20:50
Po kim jak po kim, ale po :estonia: Estonii spodziewałem się czegoś lepszego... Wśród tego wszystkiego - jednego trochę lepszego, drugiego trochę gorszego, znalazła się jedna perełka, a jest nią Sandra Nurmsalu. Jej utwór "Soovide Puu" jest czymś, co już dziś, po pierwszym przesłuchaniu bardzo chcę zobaczyć na Eurowizji. Serce
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Nie 2 Gru - 10:53
Aleks napisał:Po kim jak po kim, ale po :estonia: Estonii spodziewałem się czegoś lepszego... Wśród tego wszystkiego - jednego trochę lepszego, drugiego trochę gorszego, znalazła się jedna perełka, a jest nią Sandra Nurmsalu. Jej utwór "Soovide Puu" jest czymś, co już dziś, po pierwszym przesłuchaniu bardzo chcę zobaczyć na Eurowizji. Serce


TAAAAK! trudno się z tym nie zgodzić, utwór ma coś w sobie, jest bardzo przyjemny w odbiorze mi kojarzy się z Władcą Pierścieni i Elfami (heh może to w dużej mierze zasługa estońskiego :3). Również zobaczyłbym Sandrę ponownie na eurowizyjnej scenie. :estonia:
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Nie 2 Gru - 12:02
Mam wrażenie czy z każdym rokiem coraz gorsze to Eesti Laul xd Rok temu było lepiej a 2 lata temu było świetnie. Teraz mam wrażenie że wszystkie te piosenki zwykłe i nudnawe. Bardziej do radia niż na esc. Ale może to tylko złudne wrażenie po pierwszym przesłuchaniu xD
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Nie 2 Gru - 18:14
Mam mieszane uczucia.. Niby mogę powiedzieć że więcej piosenek mi się podoba, niż to miało miejsce w zeszłym roku, ale niestety to nie ten sam poziom co boska, jedyna, kochana, fantastyczna, niepowtarzalna Elinka Serce Serce czy też boska, jedyna, kochana, fantastyczna, niepowtarzalna Veronka Serce Serce

Do tego, jednak Eesti Laul kojarzy się z różnorodnością, której niestety tu nie widać, większość utworów brzmi tak samo, niby wybitnie to nie przeszkadza, ale również nie dodaje to żadnego uroku preselekcjom. Jeśli miałbym wyróżnić to na pewno wyróżnia się utwór Sandry - jest w nim coś ciepłego oraz ma przyjemny mistyczny klimat, również na plus utwór Grety - jedynie jakie mam zastrzeżenie, to średni refren. Zaś co do radiówek, to przyjemna jest większość z nich, choć tu się wybijają "Milline paev" oraz fejk Kerli.

Ogółem, wydaje mi się że Sandra byłaby najlepszym wyborem do Tel-Avivu, jednakże nie sądze, że byłaby w stanie poprawić zeszłoroczny rezultat. Jedynie co, to miło byłoby gdyby kopia Aviciego' ze Szwecji nie wygrała Wink
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1241
Wiek : 23

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Nie 2 Gru - 22:31
Ja akurat jestem umiarkowanie zadowolony z poziomu preselekcji. Być może wynika to z różnicy oczekiwań, w końcu uważam, że po poprzednich dwóch estońskich wyborach może być tylko lepiej, a niektórzy mają inaczej Uśmiech

Co nie zmienia faktu że killer songa nie widać. Najbardziej mnie zawiódł Vaje Stefan, "Without You" jest zwyczajnie nudne a wokalnie z pewnością też wybitnie nie będzie. Po Sandrze Nurmsalu liczyłem na coś bardziej tajemniczego, nie trafia do mnie klimat tego utworu. Przy "Storm" faktycznie nie da się nie zauważyć bliskości z twórczością Avicii'ego, piosenka dobra, ale jakby pozbawiona duszy. Moimi faworytami na ten moment są "Pretty Little Liar" i "Coming Home".

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Wto 1 Sty - 19:03
Zdecydowana większość piosenek w tych preselekcjach zdecydowanie mi nie podchodzi. Jeśli chodzi o artystów, którzy mają jakieś szanse na zwycięstwo i są dla mnie w miarę okej, to do tej kategorii kwalifikują się tylko Sandra Nurmsalu i Stefan. Oprócz tego owszem, lubię jeszcze kilka piosenek, ale cała moja czołówka tego Eesti Laul to zbiór mniejszych lub większych dziwactw, których w kontekście wyjazdu do Jerozolimy raczej nikt na poważnie nie rozpatruje.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Czw 31 Sty - 21:38
Z pierwszego półfinału głosami jury i telewidzów awansowali:
- The Swingers - High Heels in the Neighbourhood
- Stefan - Without You
- Victor Crone - Storm
- Inger - Coming Home

W dodatkowej rundzie głosowania samych widzów awans wywalczyli także:
- Sandra Nurmsalu - Soovide puu
- xtra basic & Emily J - Hold Me Close

Odpadli natomiast:
- Marko Kaar - Smile
- Johanna Eendra - Miks sa teed nii?
- Jennifer Cohen - Little Baby El
- Sofia Rubina-Hunter - Deep Water
- Öed - Öhuloss
- Ranele - Supernova


Ogólnie słabizna i jeśli nie KATZEN, to już chyba nic tych preselekcji nie uratuje.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Czw 31 Sty - 21:47
To Inger jest w końcu panem czy panią? Jedynym zaskoczeniem że Sandra była w dogrywce. Jennifer :C

Tylko KATZEN <3
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Czw 31 Sty - 22:17
Dastame napisał:To Inger jest w końcu panem czy panią?

Ludzie w komentarzach na youtube pisali, że to dziewczyna, ale dotąd nie sprawdzałem tej informacji. Teraz wyszukałem, że INGER naprawdę nazywa się Inger Fridolin, a wikipedia potwierdza, że jest to żeńskie imię skandynawskie. Ponadto >tu< znalazłem artykuł, gdzie Inger jest przedstawiona jako "19 year old female singer and football player/coach". Czyli chyba rzeczywiście jest kobietą.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Pią 1 Lut - 0:58
Fenistil napisał:
Dastame napisał:To Inger jest w końcu panem czy panią?

Ludzie w komentarzach na youtube pisali, że to dziewczyna, ale dotąd nie sprawdzałem tej informacji. Teraz wyszukałem, że INGER naprawdę nazywa się Inger Fridolin, a wikipedia potwierdza, że jest to żeńskie imię skandynawskie. Ponadto >tu< znalazłem artykuł, gdzie Inger jest przedstawiona jako "19 year old female singer and football player/coach". Czyli chyba rzeczywiście jest kobietą.

ooo to ciekawe. Też muszę trochę o tym poczytać z ciekawości. Dzia za odpowiedź ^^
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1241
Wiek : 23

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Pią 1 Lut - 3:30
No trochę kicha. Jedyne dobre występy to te Inger i Stefana, zasłużony bezpośredni awans. W miarę też brzmiało "Hold Me Close", ale występ przeciętny. Ogólnie wyniki do bólu spodziewane, jedyne co zaskakuje to awans na raty Sandry Nuurmsalu, widocznie nie będzie liczyć w tych selekcjach. 
 
Nie wiem kto powiedział Raście, że do Storm nadają się żeńskie chórki, przez to refren brzmi okropnie, tam potrzeba mocnego męskiego chórku. Staging pomysłowy, zwrotki dobre, ale brakuje wykończenia. Może w finale, stawka jest dość słaba więc na zwycięstwo może i tak starczyć. Nadzieja w Uku Suviste, choć ja osobiście kibicuję "Coming Home", nie wiadomo jednak jak to ocenią telewidzowie
Sponsored content

ESTONIA: Eesti Laul 2019 Empty Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach