:poland: Polska gospodarzem Eurowizji Junior w 2019 roku. Miasta chcące gościć konkurs to: Kraków (Tauron Arena), Gliwice (Gliwice Arena), Łódź (Atlas Arena) oraz Katowice (Spodek).
:poland: Zespół TULIA reprezentantem Polski na Eurowizji 2019 w Izraelu. Więcej w zakładce Europa Wybrała - zapraszamy do dyskusji :poland:
:star: Już jutro Super Sobota, finały odbędą się w: Chorwacji scroatia Estonii sestonia Łotwie slatvia oraz Słowenii sslovenia , półfinały w: Szwecji ssweden Węgrzech shungary Islandii siceland Ukrainie sukraine Portugali sportugal oraz Litwie slithuania
sercee Zespół Tulia jako polski reprezentant wystąpi 14 Maja 2019 podczas pierwszej połowy I półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji sercee
:poland: ROKSANA WĘGIEL ZWYCIĘŻCZYNIĄ EUROWIZJI JUNIOR W MIŃSKU. Utwór Anyone I Want To Be otrzymał najwięcej: 215 punktów w głosowaniu ogólnym. SERDECZNIE GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!
:israel: Poznaliśmy już oficjalny, tegoroczny slogan reklamujący Eurowizję 2019 w Izraelu: #DareToDream .
:star: :star: :star: Trwa "awaria" EscForum.pl i nie wiadomo ile potrwa, póki co należy uzbroić się w cierpliwość // Dodatkowo na czas "awarii" zachęcam do korzystania z forum zastępczego eurowizyjnie.forumpolish.com :star: :star: :star:
Więcej informacji o uczestnikach i piosenkach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie w zakładce "Europa Wybrała".

Share
Go down
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin
Liczba postów : 455
Dołączył/a : 22/02/2017
http://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESTONIA: Eesti Laul 2019

on Nie Wrz 30 2018, 18:20
:estonia: :estonia: :estonia:

Estońska telewizja ERR poinformowała o przebiegu estońskich preselekcji do Eurowizji 2019. Lubiany przez fanów konkursu format estońskich preselekcji Eesti Laul podzielony zostanie na 2 półfinały oraz finał. Daty wydarzeń przedstawiają się następująco:

1 Półfinał - 26 Stycznia 2019
2 Półfinał - 2 Luty 2019

FINAŁ - 16 LUTY 2019

W półfinałach zaprezentuje się łącznie 24 piosenek z czego do finału awansuje 12 najlepszych.
Data publikacji zakwalifikowanych do preselekcji piosenek to 4 Grudnia 2018.

edu!

Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Pią Lis 16 2018, 16:54, w całości zmieniany 1 raz
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 240
Dołączył/a : 11/03/2017

Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

on Czw Lis 15 2018, 19:00
Oficjalna stawka Eesti Laul 2019:

1. Kadiah - "Believe"
2. Kerli Kiviilan - "Cold Love"
3. Inger - "Coming Home"
4. Sofia Rubina-Hunter - "Deep Water"
5. Lacy Jay - "Halleluja"
6. Around The Sun - "Follow Me Back"
7. The Swingers - "High Heels In The Neighbourhood"
8. xtra basic & Emily J - "Hold Me Close"
9. Synne Valtri - "I'll Do It My Way"
10. Iseloomad - "Kaks miinust"
11. Grete Paia - "Kui isegi kaotan"
12. Jennifer Cohen - "Little Baby El"
13. Johanna Eendra - "Miks sa teed nii?"
14. Lumevärv ft. INGA - "Milline päev"
15. Cätlin Mägi & Jaan Pehk - "Parmumäng"
16. Uku Suviste - "Pretty Little Liar"
17. Marko Kaar - "Smile"
18. Sandra Nurmsalu - "Soovide puu"
19. Victor Crone - "Storm"
20. Sissi - "Strong"
21. Ranele - "Supernova"
22. Stefan - "Without You"
23. Kaia Tamm - "Wo sind die Katzen?"
24. Öed - "Öhuloss"
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Pią Lis 16 2018, 16:56
oooo Grete Paia powraca Serce Smile bardzo dobre info, zapowiadające przyzwoity poziom eesti laul.

.........................

so lay me down/ let the only sound/ be the overflow
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Sob Gru 01 2018, 17:53
Wszystkie utwory dostępne tutaj - https://menu.err.ee/k/poolfinalistid
Aleks
Aleks
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 35
Dołączył/a : 20/06/2018

on Sob Gru 01 2018, 20:50
Po kim jak po kim, ale po :estonia: Estonii spodziewałem się czegoś lepszego... Wśród tego wszystkiego - jednego trochę lepszego, drugiego trochę gorszego, znalazła się jedna perełka, a jest nią Sandra Nurmsalu. Jej utwór "Soovide Puu" jest czymś, co już dziś, po pierwszym przesłuchaniu bardzo chcę zobaczyć na Eurowizji. Serce
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Nie Gru 02 2018, 10:53
@Aleks napisał:Po kim jak po kim, ale po :estonia: Estonii spodziewałem się czegoś lepszego... Wśród tego wszystkiego - jednego trochę lepszego, drugiego trochę gorszego, znalazła się jedna perełka, a jest nią Sandra Nurmsalu. Jej utwór "Soovide Puu" jest czymś, co już dziś, po pierwszym przesłuchaniu bardzo chcę zobaczyć na Eurowizji. Serce

TAAAAK! trudno się z tym nie zgodzić, utwór ma coś w sobie, jest bardzo przyjemny w odbiorze mi kojarzy się z Władcą Pierścieni i Elfami (heh może to w dużej mierze zasługa estońskiego :3). Również zobaczyłbym Sandrę ponownie na eurowizyjnej scenie. :estonia:
IgorBielak
IgorBielak
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 81
Dołączył/a : 28/02/2017

on Nie Gru 02 2018, 12:02
Mam wrażenie czy z każdym rokiem coraz gorsze to Eesti Laul xd Rok temu było lepiej a 2 lata temu było świetnie. Teraz mam wrażenie że wszystkie te piosenki zwykłe i nudnawe. Bardziej do radia niż na esc. Ale może to tylko złudne wrażenie po pierwszym przesłuchaniu xD
Łosoś
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Nie Gru 02 2018, 18:14
Mam mieszane uczucia.. Niby mogę powiedzieć że więcej piosenek mi się podoba, niż to miało miejsce w zeszłym roku, ale niestety to nie ten sam poziom co boska, jedyna, kochana, fantastyczna, niepowtarzalna Elinka Serce Serce czy też boska, jedyna, kochana, fantastyczna, niepowtarzalna Veronka Serce Serce

Do tego, jednak Eesti Laul kojarzy się z różnorodnością, której niestety tu nie widać, większość utworów brzmi tak samo, niby wybitnie to nie przeszkadza, ale również nie dodaje to żadnego uroku preselekcjom. Jeśli miałbym wyróżnić to na pewno wyróżnia się utwór Sandry - jest w nim coś ciepłego oraz ma przyjemny mistyczny klimat, również na plus utwór Grety - jedynie jakie mam zastrzeżenie, to średni refren. Zaś co do radiówek, to przyjemna jest większość z nich, choć tu się wybijają "Milline paev" oraz fejk Kerli.

Ogółem, wydaje mi się że Sandra byłaby najlepszym wyborem do Tel-Avivu, jednakże nie sądze, że byłaby w stanie poprawić zeszłoroczny rezultat. Jedynie co, to miło byłoby gdyby kopia Aviciego' ze Szwecji nie wygrała Wink
marjuz
marjuz
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 79
Dołączył/a : 23/02/2017

on Nie Gru 02 2018, 22:31
Ja akurat jestem umiarkowanie zadowolony z poziomu preselekcji. Być może wynika to z różnicy oczekiwań, w końcu uważam, że po poprzednich dwóch estońskich wyborach może być tylko lepiej, a niektórzy mają inaczej Smile

Co nie zmienia faktu że killer songa nie widać. Najbardziej mnie zawiódł Vaje Stefan, "Without You" jest zwyczajnie nudne a wokalnie z pewnością też wybitnie nie będzie. Po Sandrze Nurmsalu liczyłem na coś bardziej tajemniczego, nie trafia do mnie klimat tego utworu. Przy "Storm" faktycznie nie da się nie zauważyć bliskości z twórczością Avicii'ego, piosenka dobra, ale jakby pozbawiona duszy. Moimi faworytami na ten moment są "Pretty Little Liar" i "Coming Home".

Fenistil
Fenistil
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 178
Dołączył/a : 26/02/2017

on Wto Sty 01 2019, 19:03
Zdecydowana większość piosenek w tych preselekcjach zdecydowanie mi nie podchodzi. Jeśli chodzi o artystów, którzy mają jakieś szanse na zwycięstwo i są dla mnie w miarę okej, to do tej kategorii kwalifikują się tylko Sandra Nurmsalu i Stefan. Oprócz tego owszem, lubię jeszcze kilka piosenek, ale cała moja czołówka tego Eesti Laul to zbiór mniejszych lub większych dziwactw, których w kontekście wyjazdu do Jerozolimy raczej nikt na poważnie nie rozpatruje.
Fenistil
Fenistil
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Czw Sty 31 2019, 21:38
Z pierwszego półfinału głosami jury i telewidzów awansowali:
- The Swingers - High Heels in the Neighbourhood
- Stefan - Without You
- Victor Crone - Storm
- Inger - Coming Home

W dodatkowej rundzie głosowania samych widzów awans wywalczyli także:
- Sandra Nurmsalu - Soovide puu
- xtra basic & Emily J - Hold Me Close

Odpadli natomiast:
- Marko Kaar - Smile
- Johanna Eendra - Miks sa teed nii?
- Jennifer Cohen - Little Baby El
- Sofia Rubina-Hunter - Deep Water
- Öed - Öhuloss
- Ranele - Supernova

Ogólnie słabizna i jeśli nie KATZEN, to już chyba nic tych preselekcji nie uratuje.
Dastame
Dastame
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 59
Dołączył/a : 21/06/2018

on Czw Sty 31 2019, 21:47
To Inger jest w końcu panem czy panią? Jedynym zaskoczeniem że Sandra była w dogrywce. Jennifer :C

Tylko KATZEN <3
Fenistil
Fenistil
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Czw Sty 31 2019, 22:17
@Dastame napisał:To Inger jest w końcu panem czy panią?

Ludzie w komentarzach na youtube pisali, że to dziewczyna, ale dotąd nie sprawdzałem tej informacji. Teraz wyszukałem, że INGER naprawdę nazywa się Inger Fridolin, a wikipedia potwierdza, że jest to żeńskie imię skandynawskie. Ponadto >tu< znalazłem artykuł, gdzie Inger jest przedstawiona jako "19 year old female singer and football player/coach". Czyli chyba rzeczywiście jest kobietą.
Dastame
Dastame
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 59
Dołączył/a : 21/06/2018

on Pią Lut 01 2019, 00:58
@Fenistil napisał:
@Dastame napisał:To Inger jest w końcu panem czy panią?

Ludzie w komentarzach na youtube pisali, że to dziewczyna, ale dotąd nie sprawdzałem tej informacji. Teraz wyszukałem, że INGER naprawdę nazywa się Inger Fridolin, a wikipedia potwierdza, że jest to żeńskie imię skandynawskie. Ponadto >tu< znalazłem artykuł, gdzie Inger jest przedstawiona jako "19 year old female singer and football player/coach". Czyli chyba rzeczywiście jest kobietą.

ooo to ciekawe. Też muszę trochę o tym poczytać z ciekawości. Dzia za odpowiedź ^^
marjuz
marjuz
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 79
Dołączył/a : 23/02/2017

on Pią Lut 01 2019, 03:30
No trochę kicha. Jedyne dobre występy to te Inger i Stefana, zasłużony bezpośredni awans. W miarę też brzmiało "Hold Me Close", ale występ przeciętny. Ogólnie wyniki do bólu spodziewane, jedyne co zaskakuje to awans na raty Sandry Nuurmsalu, widocznie nie będzie liczyć w tych selekcjach. 

Nie wiem kto powiedział Raście, że do Storm nadają się żeńskie chórki, przez to refren brzmi okropnie, tam potrzeba mocnego męskiego chórku. Staging pomysłowy, zwrotki dobre, ale brakuje wykończenia. Może w finale, stawka jest dość słaba więc na zwycięstwo może i tak starczyć. Nadzieja w Uku Suviste, choć ja osobiście kibicuję "Coming Home", nie wiadomo jednak jak to ocenią telewidzowie
Dawid
Dawid
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 49

on Sob Lut 02 2019, 13:50
No ogólnie to co @marjuz.
Najlepszy całokształt zaprezentowała Inger, bardzo kibicuję! Stefan bardzo poprawnie, ale song ma naprawdę za mało energii, marnują potencjał. "Storm" zaskakująco dobry występ, ale wokale do naprawy i wciąż mnie odrzuca przez plagiatową nutkę. Pozostała trójka finalistów mocne meeeh, chociaż Sandra bardzo dobrze wokalnie, fajnie jednak że nie wygra jej piosenka. Dałbym do finału Öed, ale i tak wszystko jedno przy tych średniakach. Dobrze, że najgorsze syfy poleciały.

Prawdziwy winner selekcji dopiero nadchodzi!
Dawid
Dawid
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 49

on Nie Lut 03 2019, 13:29
Ajjj, drugi semi pozostawił już więcej negatywów. Poziom muzyczny był o wiele wyższy i nawet było komu kibicować. Niestety też rywalizacja była bardzo równa, a ostateczne rezultaty nie podobają mi się ://
"I'll Do It My Way" - naprawdę świetny wokal, ale piosenka z gatunku "side b" na winylu całkiem rozpoznawalnego artysty 30 lat temu, blee. "Milline päev" - Serce live był w punkt! Bardzo się cieszę, że mamy ten utwór dalej, bo to jedyny przedstawiciel tanecznego gatunku, który nie był wtórny i banalny. Kibicuję mocno, ale szanse na wygraną są marne. "Strong" - występ zostawił sporo pozytywnych emocji, ale to jest taka piosenka zero, refren polegający na krzyczeniu "ooo", serio? "Believe" - z każdym przesłuchaniem podoba mi się coraz mniej. Wokalistka męczy się z tą tonacją, a piosenka nie zachwyca. "Cold Love" - solidna propozycja, świetnie zaśpiewane. Na pewno nie faworyt, ale lubię. "Pretty Little Liar" - oderwany od reszty refren i wokalista z charyzmą na poziomie ziemniaka. W pojedynku męskich power-piosenek wolę zdecydowanie "Storm".
Zdziwił mnie flop "Kui isegi kaotan", występ wydawał mi się kompletny i spodziewałem się pewnego awansu. "Parmumäng" było najlepiej dopracowane wokalnie chyba z całego Eesti, wielka szkoda że się nie udało, kocham chórki! "Kaks miinust" raczej skazane na porażkę, ale osobiście mnie urzekło. "Halleluja" - zachowanie wokalistki dekoncentrowało, ale w sumie było nieźle. "Follow Me Back" - nie moja bajka i w sumie dobrze, że odpadło.
Prawdziwym zwycięzcą semi i jest "Wo sind die Katzen?" Serce Bardzo kreatywny występ i rewelacyjny wokal. Może coś źle policzyli i będzie dziś sprostowanie i właśnie Kaia wejdzie do finału!
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Nie Lut 03 2019, 14:00
:star: :estonia: Ogólnie w finale zaprezentuje się:

1. The Swingers - High Heels in the Neighbourhood yt
2. Stefan - Without You yt
3. Victor Crone - Storm yt
4. Inger - Coming Home yt
5. Sissi - Strong yt
6. Kadiah - Believe yt
7. Kerli Kivilaan - Cold Love yt
8. Uku Suviste - Pretty Little Liar yt

:star: :estonia: W dodatkowej rundzie zaśpiewają:

1. Sandra Nurmsalu - Soovide puu yt
2. xtra basic & Emily J - Hold Me Close yt
3. Synne Valtri - I'll Do It My Wa yt
4. Lumevärv feat. INGA - Milline päev yt

swoją drogą mi osobiście  szkoda z całego zestawu Grete Paia - wczoraj wg. mnie zaprezentowała się najlepiej.

.........................

so lay me down/ let the only sound/ be the overflow
Kuba
Kuba
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 48
Dołączył/a : 05/02/2019

on Nie Lut 10 2019, 21:02
Tegoroczna edycja Eesti fajna, choć nieporównywalna do ubiegłorocznej. Trochę ubolewam, że moje ukochane alternatywne Parmumäng odpadło już w półfinale, ale tak czy inaczej nie spodziewałem się ich sukcesu w finale elephant Świetna piosenka i performance. No i Katzen żal, świetne joke entry  lol

W finale całym sercem liczę na sukces Uku Suviste - prawda, że może nie ma on szczególnej charyzmy na scenie, ale piosenka jak dla mnie sztos Very Happy Jak nie on to proszę Coming Home, Cold Love lub Without You, bo Storm mnie mocno irytuje... jak wygra ktokolwiek inny, będę mocno zaskoczony.
Sponsored content

Powrót do góry