:israel: ZWYCIĘZCĄ EUROWIZJI 2018 została Netta z utworem TOY. Eurowizja 2019 odbędzie się w Izraelu, a miastem-gospodarzem będzie Tel Awiw Jafa!
:poland: Polska organizatorem Eurowizji Junior w 2019 roku!
:poland: :poland: :poland: ROKSANA WĘGIEL ZWYCIĘŻCZYNIĄ TEGOROCZNEJ EUROWIZJI JUNIOR W MIŃSKU. Utwór Anyone I Want To Be otrzymał najwięcej bo 215 punktów w końcowym głosowaniu! SERDECZNIE GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!
:israel: Poznaliśmy już oficjalny, tegoroczny slogan reklamujący Eurowizję 2019 w Izraelu, a jest nim: #DareToDream .
:star: :star: :star: Trwa "awaria" EscForum.pl i nie wiadomo ile potrwa, póki co należy uzbroić się w cierpliwość // Dodatkowo na czas "awarii" zachęcam do korzystania z forum zastępczego eurowizyjnie.forumpolish.com :star: :star: :star:
TOP 10 Eurowizji 2018: 1. :israel: Izrael, 2. :cyprus: Cypr, 3. :austria: Austria, 4. :germany: Niemcy, 5. :italy: Włochy, 6. :czech: Czechy, 7. :sweden: Szwecja, 8. :estonia: Estonia, 9. :denmark: Dania, 10. :moldova: Mołdawia
Więcej informacji o uczestnikach i piosenkach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie w zakładce "Europa Wybrała".

Share
Go down
Yngwie
Admin
Admin
Liczba postów : 381
Dołączył/a : 22/02/2017
http://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESTONIA: Eesti Laul 2019

on Nie Wrz 30 2018, 18:20
:estonia: :estonia: :estonia:

Estońska telewizja ERR poinformowała o przebiegu estońskich preselekcji do Eurowizji 2019. Lubiany przez fanów konkursu format estońskich preselekcji Eesti Laul podzielony zostanie na 2 półfinały oraz finał. Daty wydarzeń przedstawiają się następująco:

1 Półfinał - 26 Stycznia 2019
2 Półfinał - 2 Luty 2019

FINAŁ - 16 LUTY 2019

W półfinałach zaprezentuje się łącznie 24 piosenek z czego do finału awansuje 12 najlepszych.
Data publikacji zakwalifikowanych do preselekcji piosenek to 4 Grudnia 2018.

edu!

Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Pią Lis 16 2018, 16:54, w całości zmieniany 1 raz
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 131
Dołączył/a : 11/03/2017

Re: ESTONIA: Eesti Laul 2019

on Czw Lis 15 2018, 19:00
Oficjalna stawka Eesti Laul 2019:

1. Kadiah - "Believe"
2. Kerli Kiviilan - "Cold Love"
3. Inger - "Coming Home"
4. Sofia Rubina-Hunter - "Deep Water"
5. Lacy Jay - "Halleluja"
6. Around The Sun - "Follow Me Back"
7. The Swingers - "High Heels In The Neighbourhood"
8. xtra basic & Emily J - "Hold Me Close"
9. Synne Valtri - "I'll Do It My Way"
10. Iseloomad - "Kaks miinust"
11. Grete Paia - "Kui isegi kaotan"
12. Jennifer Cohen - "Little Baby El"
13. Johanna Eendra - "Miks sa teed nii?"
14. Lumevärv ft. INGA - "Milline päev"
15. Cätlin Mägi & Jaan Pehk - "Parmumäng"
16. Uku Suviste - "Pretty Little Liar"
17. Marko Kaar - "Smile"
18. Sandra Nurmsalu - "Soovide puu"
19. Victor Crone - "Storm"
20. Sissi - "Strong"
21. Ranele - "Supernova"
22. Stefan - "Without You"
23. Kaia Tamm - "Wo sind die Katzen?"
24. Öed - "Öhuloss"
Yngwie
Admin
Admin

on Pią Lis 16 2018, 16:56
oooo Grete Paia powraca Serce Smile bardzo dobre info, zapowiadające przyzwoity poziom eesti laul.
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Sob Gru 01 2018, 17:53
Wszystkie utwory dostępne tutaj - https://menu.err.ee/k/poolfinalistid
Aleks
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 17
Dołączył/a : 20/06/2018

on Sob Gru 01 2018, 20:50
Po kim jak po kim, ale po :estonia: Estonii spodziewałem się czegoś lepszego... Wśród tego wszystkiego - jednego trochę lepszego, drugiego trochę gorszego, znalazła się jedna perełka, a jest nią Sandra Nurmsalu. Jej utwór "Soovide Puu" jest czymś, co już dziś, po pierwszym przesłuchaniu bardzo chcę zobaczyć na Eurowizji. Serce
Yngwie
Admin
Admin

on Nie Gru 02 2018, 10:53
@Aleks napisał:Po kim jak po kim, ale po :estonia: Estonii spodziewałem się czegoś lepszego... Wśród tego wszystkiego - jednego trochę lepszego, drugiego trochę gorszego, znalazła się jedna perełka, a jest nią Sandra Nurmsalu. Jej utwór "Soovide Puu" jest czymś, co już dziś, po pierwszym przesłuchaniu bardzo chcę zobaczyć na Eurowizji. Serce

TAAAAK! trudno się z tym nie zgodzić, utwór ma coś w sobie, jest bardzo przyjemny w odbiorze mi kojarzy się z Władcą Pierścieni i Elfami (heh może to w dużej mierze zasługa estońskiego :3). Również zobaczyłbym Sandrę ponownie na eurowizyjnej scenie. :estonia:
IgorBielak
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 71
Dołączył/a : 28/02/2017

on Nie Gru 02 2018, 12:02
Mam wrażenie czy z każdym rokiem coraz gorsze to Eesti Laul xd Rok temu było lepiej a 2 lata temu było świetnie. Teraz mam wrażenie że wszystkie te piosenki zwykłe i nudnawe. Bardziej do radia niż na esc. Ale może to tylko złudne wrażenie po pierwszym przesłuchaniu xD
Łosoś
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Nie Gru 02 2018, 18:14
Mam mieszane uczucia.. Niby mogę powiedzieć że więcej piosenek mi się podoba, niż to miało miejsce w zeszłym roku, ale niestety to nie ten sam poziom co boska, jedyna, kochana, fantastyczna, niepowtarzalna Elinka Serce Serce czy też boska, jedyna, kochana, fantastyczna, niepowtarzalna Veronka Serce Serce

Do tego, jednak Eesti Laul kojarzy się z różnorodnością, której niestety tu nie widać, większość utworów brzmi tak samo, niby wybitnie to nie przeszkadza, ale również nie dodaje to żadnego uroku preselekcjom. Jeśli miałbym wyróżnić to na pewno wyróżnia się utwór Sandry - jest w nim coś ciepłego oraz ma przyjemny mistyczny klimat, również na plus utwór Grety - jedynie jakie mam zastrzeżenie, to średni refren. Zaś co do radiówek, to przyjemna jest większość z nich, choć tu się wybijają "Milline paev" oraz fejk Kerli.

Ogółem, wydaje mi się że Sandra byłaby najlepszym wyborem do Tel-Avivu, jednakże nie sądze, że byłaby w stanie poprawić zeszłoroczny rezultat. Jedynie co, to miło byłoby gdyby kopia Aviciego' ze Szwecji nie wygrała Wink
marjuz
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 46
Dołączył/a : 23/02/2017

on Nie Gru 02 2018, 22:31
Ja akurat jestem umiarkowanie zadowolony z poziomu preselekcji. Być może wynika to z różnicy oczekiwań, w końcu uważam, że po poprzednich dwóch estońskich wyborach może być tylko lepiej, a niektórzy mają inaczej Smile

Co nie zmienia faktu że killer songa nie widać. Najbardziej mnie zawiódł Vaje Stefan, "Without You" jest zwyczajnie nudne a wokalnie z pewnością też wybitnie nie będzie. Po Sandrze Nurmsalu liczyłem na coś bardziej tajemniczego, nie trafia do mnie klimat tego utworu. Przy "Storm" faktycznie nie da się nie zauważyć bliskości z twórczością Avicii'ego, piosenka dobra, ale jakby pozbawiona duszy. Moimi faworytami na ten moment są "Pretty Little Liar" i "Coming Home".

Sponsored content

Powrót do góry