Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Pon 22 Mar - 21:49
Telewizja Polska zerwała umowę z Arturem Orzechem o czym mowa jest w tym artylule: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/artur-orzech-szansa-na-sukces-tvp2-odchodzi-zerwana-umowa-nowy-prowadzacy-marek-sierocki
Pytanie jest takie czy umowa ta dotyczy też Eurowizji i kogo TVP mogłaby dać w jego miejsce? Z tego co pamiętam Artur Orzech już dawna nie jest etatowym pracownikiem publicznego nadawcy a jedynie zleceniobiorcą więc pewnie umowa była całościowa.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Sob 27 Mar - 1:23
Portal Gala.pl informuje że najbliżej do objęcia schedy po Arturze Orzechu w kwestii komentowania Eurowizji jest Mateusz Szymkowiak:
Udało nam się dowiedzieć, że na korytarzach TVP już huczy od plotek na temat osoby, która najprawdopodobniej zastąpi Artura Orzecha w roli eurowizyjnego komentatora. W tym kontekście najczęściej przewijać się ma nazwisko Mateusza Szymkowiaka. Reporter i prezenter telewizyjnej Dwójki prowadził już Ceremonię Otwarcia Eurowizji Junior 2019 w Katowicach, a także już parokrotnie podawał punkty polskiego jury podczas finału dorosłej Eurowizji.

Dodajmy, że to właśnie Szymkowiak ogłosił w "Pytanie na śniadanie" występ Rafała Brzozowskiego w barwach Polski na tegorocznej Eurowizji w Rotterdamie i przeprowadził z wokalistą pierwszy wywiad na temat jego startu w konkursie.
Więcej tutaj: https://www.gala.pl/artykul/amp/artur-orzech-stracil-posade-w-tvp-kto-za-niego-bedzie-komentowal-eurowizje-2021-210323102056
W wywiadzie dla serwisu "Pomponik" Mateusz Szymkowiak powiedział:
"Artur Orzech zapisał się wielkimi literami w historii nie tylko polskich startów na Eurowizji, ale konkursu w ogóle. W końcu komentował go dla nas aż 24 razy (!), do tego juniorskie wersje i nie odbywającą się już dzisiaj taneczną Eurowizję. Spore zaskoczenie że media od wczoraj typują mnie w roli nowego komentatora. Zupełnie nic na ten temat nie wiem, ale jeśli taka będzie decyzja TVP to będę się musiał zmierzyć z tym niełatwym zadaniem. Po szczegóły proponuję odezwać się do rzecznika prasowego telewizji, ja naprawdę nic jeszcze - ani w swoim, ani w innym kontekście - nie wiem" - przekonuje Szymkowiak w rozmowie z Pomponikiem.
Według "Pomponika" rozważani też są Marek Sierocki (pewnie z tego nic nie wyjdzie bo ma audycję w Radiu Plus a i jego teamowi nic nie wiadomo w sprawie) Ida Nowakowska i Olek Sikora.
Szerzej o tym tutaj: https://www.pomponik.pl/newsamp-tylko-u-nas-kto-zastapi-artura-orzecha-na-eurowizji-ruszyla-,nId,5124662
Telewizja Polska jeszcze nic nie zdradza tłumacząc się że jest na to jeszcze za wcześnie.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Sob 27 Mar - 19:48
O ile za Orzechem nie przepadałem, to już się do niego przyzwyczaiłem na tyle, że był mi on obojętny. Natomiast Szymkowiaka nie lubię jako prezentera, bardzo mnie irytuje sposób w jakim prowadzi rozmowy, wywiady itd. nie sądzę aby z komentowaniem Eurowizji było inaczej - ale wypada dać tą jedną szansę, może będzie to miłe zaskoczenie (oby).

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Sro 31 Mar - 18:54
Plusem dla Szymkowiaka jest większa od Orzecha pasja do Eurowizji. Wszak był w OGAE.
Dodatkowo w finale Eurowizji 2017 gdy były problemy z Orzechem za niego była komentatorka która wcześniej relacjonowała gale MTV. Myślę że ona może być brana pod uwagę.


Ostatnio zmieniony przez Poland dnia Sro 31 Mar - 22:39, w całości zmieniany 1 raz
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Sro 31 Mar - 19:39
Szymkowiak na komentatora się nie nadaje. On jest dobry w kontakcie z ludźmi, przeprowadzania rozmów itd. Poza tym ma fatalny głos do tego, jak będzie przez 4 godziny nawijał  głosem podekscytowanego nastolatka przed mutacją to widzowie po 10 minutach będą chcieli wymiotować. Bycie fanem Eurowizji w moich oczach też punktów mu nie przynosi Uśmiech

Znacznie bardziej podoba mi się pomysł z Markiem Sierockim. To pójście trochę drogą Orzecha, czyli drogą radiową. Wiadomo że nie będzie tylu zgryźliwych komentarzy, ale będzie profesjonalnie. A wolę żeby Eurowizja była traktowana jako poważne widowisko a nie forma międzynarodowego talent-show.

Najlepszym pomysłem byłoby komentowanie w dwójkę, nawet powyższych panów. Byłoby to ciekawe połączenie i każdy znalazłby coś swojego. Niemniej i tak w zależności od jakości łącza być może będę oglądał konkurs bez komentarza - ja akurat Orzecha lubiłem i za bardzo nikt mi go nie zastąpi.

vestmann, Fenistil and Sebek lubią ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Pią 2 Kwi - 13:15
Po części się z tobą zgadzam ale tylko po części gdyż Marek Sierocki do Eurowizji Junior mi zbytnio nie pasuje. Najlepiej byłoby gdyby TVP nie wybierała jednego komentatora na wiele lat a mieszało co konkurs w tym względzie a nawet podzieliło ich na trzy części Eurowizji - półfinały, finał i Juniora rzecz jasna z duetami lub nawet triami za mikrofonem.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Sob 17 Kwi - 19:53
Rafał Brzozowski w jednym z wywiadów stwierdził, że nowym komentatorem Eurowizji będzie Marek Sierocki lub Agata Konarska (w sumie nie wykluczony duet komentujących) tak czy inaczej nie jest to potwierdzone info.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Nie 18 Kwi - 8:59
Chciałbym aby zespół komentatorski był tak szeroki jak w BBC albo i nawet jeszcze szerszy. Mam tu na myśli osobnych komentatorów dla pólfinałów, finału i Juniora.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2130
Wiek : 24

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Nie 25 Kwi - 10:56
ZABRALIŚCIE NAM WOLNOŚĆ, ALE ORZECHA NIE ZABIERZECIE

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  178355879_4454262491269811_4244180293825347373_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=BG9pphwqiocAX_t-E8R&tn=heK1OkV0QqFG2R8j&_nc_ht=scontent-frt3-2

Skrzeczek, marjuz, iguś, Fenistil, Łosoś, Sebek and Aleks lubią ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Nie 25 Kwi - 16:41
Ja jestem na nie tej akcji z jego strony - za bardzo się przycementował do Eurowizji. Ciekawe czy TVP odbierze to jako sabotaż bo ja na pewno. Wyczuwm wielką dramę na horyzoncie z pozwem i zablokowana transmisja (albo nawet całym kanałem) włącznie.

marjuz nie lubi tego postu

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Pią 30 Kwi - 17:27
Nowi komentatorzy to Marek Sierocki i Aleksander Sikora.

Źródło: https://eurowizja.org/eurowizja-2021-komentator-olek-sikora-marek-sierocki/
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Pią 28 Maj - 21:54
Podobało mi się. Komentarz na Eurowizji jest mi zasadniczo niepotrzebny, ale gdy akurat oglądam ją w tv, to miło jest nie wkurzać się co chwilę z powodu czyichś mocno tendencyjnych i krzywdzących uwag albo z powodu braku podstawowej eurowizyjnej wiedzy u kogoś, kto w oczach wielu uchodzi w tych sprawach za eksperta.

Oczywiście do ideału wciąż było bardzo daleko, ale głos i profesjonalizm Marka Sierockiego działały bardzo kojąco w przerwach między konkursowymi emocjami, a Aleksander Sikora był dla niego dobrym dopełnieniem.

Bez kilku wpadek się nie obyło. Marku Sierockiemu zdarzało się przekręcać nazwiska - mnie najbardziej w uszy rzuciła się powtarzana z uporem Ana Sokolić, choć doceniam, że wspominając o niej w drugim półfinale już się poprawił. Widać też było, że informacje o artystach były czytane z kartki - np. Ukraina była przedstawiana jako jeden z dwóch zawsze kwalifikujących się krajów zarówno w półfinale, jak i w finale, choć w sobotę po odpadnięciu Australii była już de facto jedynym. Wink Tak więc doceniam przygotowanie, ale choć minimalna dawka improwizacji by się przydała. Z kolei Aleksandrowi Sikorze zdarzało się czasem zupelnie ignorować to co się dzieje w ramach show i gadać np. o Rafale Brzozowskim.

Mimo tego wszystkiego ten duet na pewno ma potencjał i dałbym mu szansę także za rok. Ciekawe czy wyciągnęliby wnioski ze swoich błędów...
Sponsored content

Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?  Empty Re: Kto nowym komentatorem Eurowizji w Polsce?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach