Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Czw 18 Paź - 16:22
:albania: :albania: :albania:

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Fik57

Po umiarkowanym sukcesie Eugent Bushpepa w Lizbonie (11 miejsce w finale) telewizja albańska RTSH już ogłosiła nazwiska i piosenki, które będą miały szansę zaprezentować się podczas dwóch półfinałów oraz ponownie najlepsze z nich w wielkim finale  57-ego Festivali i Këngës.  

Oficjalnie potwierdzona data preselekcji to: 20, 21 oraz 22 Grudnia 2018 roku. Jak co roku będą to pierwsze preselekcje, oficjalnie otwierające preselekcyjny sezon, pełen eurowizyjnych selekcji. Z uwagi, że albańskie preselekcje przeprowadzane są w okolicach świąt bożego narodzenia, przez fanów Eurowizji określane są mianem FiKmas Mikołaj .

Lista 22 uczestników FiK 2019:

Aurel Thellimi — “Te dua ty”
Bojken Lako — “Jeto jeten”
Bruno Pollogati — Nuk ka stop”
Dilan Reka — “Karma”
Eliza Hoxha — “Pengu”
Elona Islamaj — “Ne kete bote kalimtare”
Elton Deda — “Qetesisht”
Eranda Libohova — “100 pyetje”
Gjergj Leka — “Besoj”
Gralar Band — “Dashuria nuk mjafton”
Jonida Maliqi — “Ktheju tokes”
Kelly — “A me ndjen”
Klint Collaku — “Me jete”
Klodiana Vata — “Mbremje e pafund”
Kujtim Prodani — “Babela”
Lidia Lufi — “Rrefehem”
Lorela Sejdini — “Vetmi”
Marko Strazimiri & Imbro — “Leyla”
Mirud — “Nene”
Orgesa Zaimi — “Hije”
Soni Malaj — “Do vij”
Vikena Kamenica — “Naten e mire”

Fat të mbarë!
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Czw 18 Paź - 17:47
Nie ma królowej Manjolli, widać że albańczycy nie chcą wygrać :(
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 673
Płeć : Male
Wiek : 20

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Czw 18 Paź - 19:54
Nie ma Manjolli to nie będę oglądać :arrow:
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Pon 10 Gru - 16:10

.....................................


teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Laura-poldvere-laura
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1243
Wiek : 23

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Pon 17 Gru - 1:41
Spojler: wygra Mirud z "Nene"

Może nie jest to jakaś rewelacyjna piosenka, to jednak widać tu jakiś pomysł. Fanem balladowego wycia w księżyc nie jestem, a mimo to dość intrygująco się tego słucha. Pozostałe utworki są oczywiście typowo albańsko miałkie i moim zdaniem trzeba być typowym fandomowym psychopatą by docenić więcej niż 2-3 utwory. Strasznie śmierdzą, niektórzy dostrzegają jednak głębię w 3/4 stawki selekcji, ja niestety na jej dostrzeżenie jestem trochę za głupi.  Wink
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Pon 17 Gru - 20:46
e tam, nie ma co się przyzwyczajać do albańskich utworów, wszystkie i tak przechodzą revamp przed eurowizją.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Pon 17 Gru - 21:08
Jonida Maliqi, ewentualnie Soni Malaj (tania wersja Eleni, ale na warunki albańskie to starczy) albo Eranda Libohova. Co do Jonidy, to jej utwór byłby chyba najlepszym albańskim utworem od czasów Elhaidy. Pozostałe utwory wydają się być lepsze, niż te zaprezentowane w zeszłym roku, lecz raczej nie dorównują powyższej trójce (no może Mirud).
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Wto 18 Gru - 2:15
Moja topka:
1. Alar Band - Dashuria nuk mjafton
Typowe dla Bałkanów energiczne rytmy, w których instrumenty dęte wychodzą na pierwszy plan. Z tego co widzę po komentarzach, większości osób przywodzi to na myśl Mołdawię. Szeroki uśmiech Zdecydowanie nie każdemu taka muzyka podchodzi, ale ja jestem sporym fanem, gdy tylko tak jak tutaj wszystko jest odpowiednio wyważone. Słucham ze sporą przyjemnością, ale nie łudzę się, że ma jakiekolwiek szanse.
2. Soni Malaj — Më e fortë
Nieco mroczne i egzotyczne rytmy, a główny motyw z refrenu łatwo wchodzi do głowy. Może nie jest to piosenka z najwyższej półki, ale słucha się bardzo dobrze.
3. Artemisa Mithi & Febi Shkurti - Dua ta besoj
Bardzo lubię takie śpiewano-rapowane duety. W tym przypadku co prawda brzmi to dość mocno jak z ubiegłej dekady, ale wciąż jest bardzo okej.
4. Aurel Thellimi — Të dua ty
W kategorii ballad jakoś najbardziej mnie do siebie przekonało. Dobry głos, a do tego piosenka dobrze zarządza swoim rytmem i ma ładny skrzypcowy bridge.
5. Orgesa Zaimi — Hije
Ubiegłoroczna piosenka bardziej mi się podobała, ale wciąż jest nieprzeciętnie i intrygująco. Mimo to jakoś mi się to do końca do siebie klei i nie wszystkie elementy mi się podobają, jak choćby to niezręczne "back up, back up, lose my cool". Może jeszcze przez ten tydzień trochę skoczy u mnie w górę.
6. Eranda Libohova — 100 pyetje
Fajny jest ten motyw w tle, który większości osób kojarzy się tak bardzo z Francją. Ogólnie piosenka mi się podoba, ale gdy dochodzi do powtarzanego przez pół minuty "laj, laj, laj", to czuję się trochę jak na festynie.
7. Marko Strazimiri & Imbro — Leyla
Flet tworzy ładny bałkański klimacik i wokalnie też brzmi to całkiem interesująco, ale całości jednak czegoś brakuje.
8. Dilan Reka — Karma
Nawet nie najgorsze disco. Jako że na tle stawki mocno się wyróżnia, to trochę w moich oczach na tym zyskuje.
9. Kujtim Prodani — Babela
Brzmi bardzo jak staroć, ale nawet przyjemnie się tego słucha.
10. Eliza Hoxha — Peng
Klasyczna ballada mocno wjeżdżająca na przeciętność, ale ledwo ledwo się jednak broni. Niezły głos.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Wto 18 Gru - 22:05
Gościem pierwszego półfinału będzie Ermal Meta Serce Uśmiech

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Sob 22 Gru - 1:12
Finaliści:

Joniqa Maliqi - Ktheju tokës
Soni Malaj - Më e fortë
Artemisa Mithi & Febi Shkurti - Dua ta besoj
Eranda Libohova - 100 pyetje    
Bojken Lako - Jeto jetën
Orgesa Zaimi - Hije
Alar Band - Dashuria nuk mjafton
Klinti Çollaku - Me jetë
Eliza Hoxha - Peng
Marko Strazimiri & Imbro - Leyla
Lidia Lufi - Rrëfehem
Gjergj Leka - Një ditë tjetër
Elton Deda - Qetësisht
Dilan Reka - Karma

mskr Mirud odpadł, wszystkie dziadki w finale, typowa albanias
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Sob 22 Gru - 1:51
Nie wszystkie dziadki - nie ma akurat tego jednego, którego w miarę lubiłem. :P Wyniki wyglądają jak z wyciągnięte z maszyny losującej, ale to Albania, więc nie powinienem być zdziwiony. Teraz będę trzymał kciuki, żeby wygrała Soni lub Orgesa (bo w Alar Band nie wierzę), ale pewnie ostatecznie wygra jakiś utwór, którego istnienie już ledwo co kojarzę.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Sob 22 Gru - 2:01
XD tyle o wynikach


Ostatnio zmieniony przez Dastame dnia Sob 22 Gru - 14:28, w całości zmieniany 1 raz
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Sob 22 Gru - 11:26
Szkoda trochę Miruda, ale trzymam kciuki za Sani Serce , ewentualnie przecierpię jeszcze Jonid Maliqi.


me e forte .. bum bum bum.. 🍌 :albania:
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Sob 22 Gru - 13:38
Mirud poleciał, a starcy przeszli. #DziadyFestivalen :albania:

Nie zapoznałem się ze wszystkimi występami Live, ale myślę, że wygrać powinna Soni albo Jonida, ewentualnie Artemisa & Febi (te rapsy trochę mi zaczęły przeszkadzać, ale generalnie utwór dobry). Co natomiast wybiorze dziś albańskie jury - nie mam zielonego pojęcia, nawet nie będę zgadywać
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1243
Wiek : 23

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Sob 22 Gru - 14:39
Ależ przecież te preselekcje mocne są! Widziałem wczoraj na wiwi opinie że Destination Eurovision to się i tak równać z poziomem FiKu nie mogą.

Wyjebano bez mydła dwie piosenki które mogłyby wyjść z półfinału na ESC, co jest w tych preselekcjach rzadkością. Flop Miruda aż tak bardzo mnie nie dziwi (poza tym że to najlepsza piosenka fiku, ale to drobiazg), to jednak jest młody, nieznany i wokalnie idealnie nie było. Ale brak awansu Aurela to już szok - nie dość że powoli wchodzi w stan dziada, to jeszcze wokalnie było bez zarzutu. Myślałem że mogą wygrać, ale zapomniałem że mówimy jednak o państwie gdzie w co drugim domu na dachu pozostawione są pręty budowlane, ażeby tylko nie płacić podatku przez nieukończoną nieruchomość Wink.

Moim zdaniem nie ma w tym finale materiału na wyjazd do Tel Awiwu. Od piosenek Jonidy i Soni to mnie głowa boli, nie potrafię ich słuchać bez przewijania dłużej niż przez 10 sekund. Typowa Albania, czyli diwa, mocny makijaż, jęki, oraz folkowe wstawki które nijak się łączą z resztą instrumentalu. Z kobiet lepsze są Orgesa i Eranda, ale to i tak poziom tego co wystawili w 2016 roku.

Z mężczyzn to jakimś cudem ostało się "Me jetë", ale na wiele bym nie liczył. W każdym razie kto wie czy o zwycięstwo nie powalczy dziad Elton z piosenką "Leyla", która to opiewa o... dziecku które doznało gwałtu. Szykuj się Europo!
Sponsored content

teamMirud - ALBANIA: Festivali i Këngës 57  Empty Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 57

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach