Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 269
Płeć : Male

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Nie 28 Maj - 12:24
Reprezentantką :lux: Luksemburga została Tali w utworze Fighter



notka napisał:Luksemburg zadebiutował na Eurowizji wraz z pierwszym historycznym konkursem Piosenki Eurowizji w Lugano w 1956 roku. Od tego czasu uczestniczył w konkursie 37 razy, zdobywając 5 razy zwycięstwo i 2 razy miejsce trzecie. Luksemburski nadawca publiczny telewizja RTL Télé Lëtzebuerg poinformowała, że kraj decyzją rządu powróci do konkursu w 2024 roku, po 30 latach przerwy - ostatni raz Luksemburg wystąpił na Eurowizji w 1993 roku, wtedy też reprezentantami kraju był duet Donni w utworze Moi Une Chance. Luksemburg posiada 3 języki urzędowe: luksemburski (uznawany do niedawna za dialekt języka niemieckiego), niemiecki oraz francuski.

Zwycięzcy z Luksemburga:

Jean-Claude Pascal - „Nous, les amoureux” (1961)
France Gall - „Poupée de cire, poupée de son” (1965)
Vicky Leandros - „Après toi” (1972)
Anne-Marie David - „Tu te reconnaîtras” (1973)
Corinne Hermès - „Si la vie est cadeau” (1983)


Ostatnio zmieniony przez yngve dnia Nie 28 Sty - 14:17, w całości zmieniany 5 razy

Dawid lubi ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 269
Płeć : Male

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty Re: LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Nie 17 Gru - 21:51
:lux: Ponad 100 piosenkarzy wzięło udział w serii przesłuchań, które odbyły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wszyscy z nadzieją na udział w Luksemburovision. Finałowa runda przesłuchań odbyła się przed międzynarodowym jury złożonym z ekspertów Eurowizji, w tym zwycięzcą jury 2018 Cesárem Sampsonem i doświadczonym szwedzkim producentem Christerem Björkmannem. Oto pełna lista artystów, którzy wystąpią luksemburskich preselekcjach w 2024 roku:


LUKSEMBURG: Tali (Fighter) All%20Singers%20Post%20-%201920X1080

Joel Marques
Joel został ogłoszony przez Today Radio jako pierwszy artysta biorący udział w  Luksemburgu Song Contest. Marques jest 25-letnim mieszkańcem Luksemburga, pochodzącym z miasta Differdange. W tym roku Marques wziął udział w "The Voice of Germany", gdzie jego pełne emocji występy zrobiły wrażenie na tamtejszym jury.

Naomi Ayé
Naomi ma zaledwie 15 lat, ale przed Konkursem Piosenki Eurowizji 2024 będzie miała 16 lat. Jest piosenkarką, pianistką, autorką tekstów i kompozytorką, która przede wszystkim brała udział w programie "The Voice Kids France" w 2020 roku. Naomi urodziła się w Luksemburgu, ale ma również przodków zarówno na Kubie, jak i na Węgrzech.

EDSUN
EDSUN jest trzecim uczestnikiem potwierdzonym do Konkursu Piosenki w Luksemburgu. Piosenkarz R&B zdobył prestiżowy tytuł Artysty Roku w Luksemburgu w 2018 roku. Był także jednym z artystów, którzy wystąpili na koncercie Free Mobility Concert, który świętował bezpłatny transport publiczny w kraju.

Krick
Krick to kolejne nazwisko, które zostanie ujawnione na Konkursie Piosenki w Luksemburgu. Urodzona również w Luksemburgu, jest kolejną artystką, która zdobyła sławę rywalizując w "The Voice of Germany", co zrobiła w 2018 roku. Z urodzenia Christine Heltz, czyli Krick jest postrzegana jako piosenkarka pop o świeżym i nowoczesnym brzmieniu.

One Last Time
One Last Time, piąty artysta ogłoszony w preselekcjach, jest jedynym zespołem w tegorocznym konkursie. Brzmienie tego pięcioosobowego zespołu opisywane jest jako "alternatywny rock/pop" i mają oni nadzieję na powrót Luksemburga do konkursu z nieco mocniejszym brzmieniem.

Tali
Tali jest trenerem wokalnym z siedzibą w Nowym Jorku, a także uczy muzyki. Nazywa się Tali Golergant i ukończyła Międzynarodową Szkołę w Luksemburgu, a następnie kontynuowała naukę w Ameryce. Teraz wraca do Luksemburga, aby reprezentować swój kraj na Eurowizji w przyszłym roku.

Rafa Ela i Angy
Rafa Ela i Angy to dwoje luksemburskich artystów, którzy łączą siły w duecie. Oboje będą rywalizować o szansę reprezentowania Wielkiego Księstwa na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2024 roku.

CHAiLD
Ostatnim ogłoszonym aktem w luksemburskich preselekcjach jest CHAiLD. Stosunkowo nowy artysta odniósł sukces dzięki swojej debiutanckiej EP-ce, a ostatnio wspierał w trasie Nothing But Thieves, Deana Lewisa i uczestnika Eurowizji 2019 i 2022 Mahmooda.

note napisał:Finał Konkursu Piosenki w Luksemburgu odbędzie się po raz pierwszy w sobotę 27 stycznia 2024 r. w Rockhal w Esch-sur-Alzette. Będzie transmitowany przez RTL Luxembourg z komentarzem dostępnym w języku francuskim i angielskim.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty Re: LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Sob 27 Sty - 22:52
Preselekcje wygrywa Tali, o której izraelskie media już zdążyły napisać sekundy po zwycięstwie.

Jest to szczególnie ekscytujący dzień dla 23-letniej Tali, która urodziła się w Izraelu i działa pod pseudonimem Tali: częściowo dlatego, że jej brat opuścił dziś walki w Strefie Gazy po raz pierwszy od czasu wejścia do Strefy Gazy, a także dlatego, że dziś wieczorem wygrała luksemburski Konkurs Piosenki Eurowizji z piosenką o symbolicznym imieniu "Fighter" i będzie reprezentować kraj w konkursie.

Preselekcje produkowane były przez firmę izraelki Tali Eshkoli.

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) 416319089_6830494657062539_7302447900117355833_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=NP08R64EylEAX8SeKiY&_nc_ht=scontent-waw1-1

Gratulacje dla Luksemburga za wciągnięcie się we wspieranie pogromu Palestyńczyków.

https://e.walla.co.il/item/3639214
https://twitter.com/AaronJBoucher/status/1751311013968810062

:palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine: :palestine:
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty Re: LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Nie 28 Sty - 2:03
Luksemburg mógł mieć spokojne top 10 z Krick po powrocie, ale wybrano inaczej (źle)
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 269
Płeć : Male

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty Re: LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Nie 28 Sty - 10:58
i po co wracali? żeby zaprezentować nam jakiś kwasiarski pop, szkoda bo jak nigdy to marzyła mi się jakaś mega-elegancka ballada, taka aż mnie przeszyją ciarki na wylot (nawiązując do historii Luksemburga na Eurowizji), a tu wyszło jak wyszło, jestem rozczarowany.
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty Re: LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Pią 29 Mar - 23:29
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty Re: LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Sob 27 Kwi - 23:31
Utwór z grona tych, które są dla mnie okej, choć nie porywają mnie jakoś szczególnie. Połączenie francuskiego z angielskim wyszło w tej piosence naprawdę dobrze, zwrotki są całkiem miłe w odsłuchu, ale brakuje mi w tym utworze jakiejś większej siły, szczególnie w refrenie. Ogólnie jego los jest mi raczej obojętny.
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty Re: LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Wto 30 Kwi - 22:52
Generalnie nic specjalnego (pierwsze niebiorące miejsce w Andra chansen melfestu w 2018 roku), ale jak na powrót to nie ma jakiegoś wielkiego wstydu. Zajmą 20 w finale i mam nadzieję, że pokażą coś ciekawszego, odważniejszego i bardziej swojego.
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 198
Płeć : Male
Wiek : 29

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty Re: LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Pon 6 Maj - 12:52
Wykosztował się Luksemburg na wielkie show, zaprosił z osiemnastu zwycięzców Eurowizji, ale chyba pożałował budżetu na piosenki konkursowe. Wiecie, "Fighter" to chyba był mój faworyt preselekcji, ale przy ich poziomie to zbyt dużo nie mówi. Czytałem komentarze francuskojęzycznych użytkowników Reddita, że ta piosenka brzmi jak filler w ich radiach i jestem w stanie w to uwierzyć. Mam takie odczucie że to głównie język nadaje "Fighterowi" jakiejś osobowości i szczerze mówiąc, to nie za dobrze o nim świadczy. No i na końcu revamp, może nie tak drastyczny jak w przypadku "Titana", ale wciąż te zmiany odbieram jako negatywne.

31. miejsce, 12/15 w I półfinale
Sponsored content

LUKSEMBURG: Tali (Fighter) Empty Re: LUKSEMBURG: Tali (Fighter)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach