Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji francuskiej?

4 - 36%
1 - 9%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 9%
1 - 9%
1 - 9%
1 - 9%
0 - 0%
2 - 18%
 
Wszystkich Głosów: 11
 
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

Francja Eurowizja 2022 Empty FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Pon 31 Maj - 17:20
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
Honoru :france: francuskiego w tym roku bronić będzie kolaboracja Alvan & Ahez. Multiinstrumentalista oraz trio śpiewaczek zaprezentują Europie odważny utwór "Fulenn". Tekst opowiada o tradycyjnej bretońskiej legendzie, w której pewna kobieta za sprawą nocnego tańca wokół ogniska wyzwala się ze społecznych narzuconych norm. Jest to również pierwszy utwór po bretońsku na Eurowizji od 1996 roku.

Francja Eurowizja 2022 Francja_p


:france: ALVAN & AHEZ - FULENN :france:

Występ z selekcji



Wersja studyjna


TEKST:


Ostatnio zmieniony przez Dawid dnia Nie 6 Mar - 13:58, w całości zmieniany 2 razy
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Pon 31 Maj - 17:20
Szefowa :france: francuskiej delegacji potwierdza, że reprezentant, podobnie jak ostatnio, zostanie wybrany podczas narodowych preselekcji! Należy spodziewać się kilku usprawnień.

Więcej:
https://eurovoix.com/2021/05/03/france-national-selection-eurovision-2022/
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Wto 4 Sty - 2:26
Zmieniono nazwę preselekcji na: Eurovision France, c'est vous qui décidez celui ou celle qui representera la République Française à Turin en 2022"..

Poza tym pierwszy raz preselekcje odbędą się w lutym, mówi się niby o 5 lutego, lecz nic nie jest jeszcze wiadome.

.....................................


Francja Eurowizja 2022 Laura-poldvere-laura

Dawid lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Sro 16 Lut - 16:40
Dziś oficjalnie ruszył proces selekcyjny we Francji, znamy 12 piosenek które powalczą o wyjazd do Turynu:


.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Nie 6 Mar - 0:08
la bretań wygrała, Alvan & Ahez jadą do Turynu, bretański wraca na ESC po 26 latach.


.....................................


Francja Eurowizja 2022 Laura-poldvere-laura

Skrzeczek lubi ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Pon 7 Mar - 22:12
Muzycznie odnoszę wrażenie że Francja wskoczyła w buty Serbii która też potrafi takie utwory zarzucać czego przykładem była Balkanika.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Wto 8 Mar - 1:10
We Francji wygrał mój faworyt tutejszych preselekcji. To jest takie dzikie, dynamiczne i unikalne. Bardzo mi się to podoba. No i mamy język Bretoński! A Alvan to ciasteczko. Zakochany

Skrzeczek lubi ten post

Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Wto 8 Mar - 20:42
AAAAAAA TAktaktak Francjo, to jest to! Nantes 2023 czy gdzie tam będziecie chcieli. Lubię to uczucie, gdy sobie włączę jakiś NF nie oczekując niczego by potem zostać zwaloną z nóg.
Włączyłam sobie francuskie preselekcje nie znając wcześniej stawki, ot tak, by sobie coś leciało w tle. Bardzo dobre preselekcje, w sumie wszystkie piosenki były słuchalne i prezentowały jakiś poziom (choć może oceniam je łagodniej przez to, że dzień wcześniej oglądałam Niemcy xD). Co do samych wyborów, to łatwo było pojechać na sukcesie Voilà i wysłać jakąś szansonkę, a jak nie to jakiś klasyczny francuski pop, który zresztą bardzo lubię. Za to dostaliśmy coś tak niefrancuskiego, oryginalnego i nieoczekiwanego, coś, co przykuło moją uwagę od pierwszych dźwięków. Fulenn mnie po prostu wciąga, jest intensywnie, elektrofolkowo, w rzadko słyszanym ale pięknym języku bretońskim. Wokale żeńskie i męski bardzo fajnie się tu uzupełniają, choć w występie na żywo Alvan kradnie całe show, a dziewczyny niestety trochę giną i brzmią trochę nierówno. Ogólnie ten występ wymaga dopracowania, na preselekcjach było dość chaotycznie, w Turynie oczekuję jednak bardziej kontrolowanej rozpierduchy.
Oczywiście daję 12/12, Fulenn oficjalnie zostaje moim tegorocznym winnerem i nie wiem, co mogłoby ten stan zmienić, chyba tylko powrót Aliny Pash.

Skrzeczek lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Czw 10 Mar - 5:12
Słuchać się tego nie da, a na scenie są irytujący na maxa 0/12

Wilk lubi ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Czw 10 Mar - 7:39
Iker napisał:We Francji wygrał mój faworyt tutejszych preselekcji. To jest takie dzikie, dynamiczne i unikalne. Bardzo mi się to podoba. No i mamy język Bretoński! A Alvan to ciasteczko. Zakochany
Ja bym powiedział że rodzynek wśród babeczek Język 3

Skrzeczek lubi ten post

Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 257
Płeć : Female
Wiek : 25

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Czw 10 Mar - 19:20
Słuchając tego czuję się jak na jakimś zlocie czarownic. Jestem zachwycona

Luna lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Nie 20 Mar - 0:29
Ja szanuję ludzi którym się taki utwór potrafi spodobać od pierwszego odsłuchu. Na początku był chaos... później jakoś się to u mnie ułożyło. Natomiast wysokie oceny fanek rozumiem jako efekt umiłowania do wszelkiego nasrania w piosenkach, nie poczucia artu. Artyzmu osobiście nie czuję, choć występ bardzo teatralny. Momentami jest fajnie, ale całej piosenki trudno mi dosłuchać, jest przeraźliwie ciężkostrawna. Brzmi to jak coś co jest legendarnym utworem z wczesnego youtube i w sumie nie wiesz dlaczego. 5/12

Jak to dobrze, że po zeszłorocznej Eurowizji i dwóch francuskich balladach w top 3 nikt już nie boi się wystawiać tego typu piosenek w tym języku... a nie czekaj

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Wto 22 Mar - 18:39
Dastame napisał:Słuchać się tego nie da, a na scenie są irytujący na maxa 0/12

Czy ty masz cokolwiek miłego do powiedzenia na temat jakiejkolwiek tegorocznej piosenki Eurowizyjnej?

marjuz lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Wto 22 Mar - 19:04
Iker napisał:
Dastame napisał:Słuchać się tego nie da, a na scenie są irytujący na maxa 0/12

Czy ty masz cokolwiek miłego do powiedzenia na temat jakiejkolwiek tegorocznej piosenki Eurowizyjnej?

nie bo sa KOSZMARNE

marjuz lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Pią 29 Kwi - 0:21
Ze względu na ten bretoński bardzo chciałbym to lubić, ale niestety mi nie wychodzi... Niby jest trochę mrocznie, ale jednocześnie spod tego klimatu wystaje zwykła łupanka. Nie pomaga też występ na żywo, który pod kątem wokalu brzmi dla mnie co najwyżej przeciętnie.

vestmann lubi ten post

Sponsored content

Francja Eurowizja 2022 Empty Re: FRANCJA: Alvan & Ahez (Fulenn)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach