Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

O czym oni śpiewają? (JESC 2021) Empty O czym oni śpiewają? (JESC 2021)

Wto 30 Lis - 0:22
Tradycyjnie prezentuję Wam swoje wypociny na temat tegorocznych tekstów. Uśmiech

- - - - -

Kategoria: złapmy się wszyscy wspólnie za ręce i radośnie śpiewajmy o naszej przyjaźni, aż spełnią się nasze marzenia
:albania: "Będę przy Tobie"
Ona zawsze będzie przy swoim przyjacielu, żeby wspierać go w trudnych chwilach. Nie musi się on niczym martwić, bo naprawdę jej na nim zależy i zrobi ona co w swojej mocy, by wszystko było dobrze.
:armenia: "Wiatr, wiatr"
Trzeba dać się ponieść potrzebom swojego serca, które są tu przyrównane do wiatru. Idąc z tym prądem można poczuć pewność siebie i wznieść się na swoje wyżyny.
:azer: "Jeden z tych dni"
Ona widzi w Nim kogoś wyjątkowego, nawet pomimo jego słabości. Jest nieco skryta ze swoimi uczuciami, ale ma nadzieję, że zostaną odwzajemnione.
:bulgaria: "Głos miłości"
Ich śpiew jest pełen szczerości i wyobraźni, przez co niesie miłość całemu światu.
:france: "Tik-tak"
Nie warto żyć w biegu. Lepiej poczuć luz, włączyć wyobraźnię i znaleźć swój własny rytm, by być naprawdę szczęśliwym w życiu.
:georgia: "Policzmy uśmiechy"
Uśmiech jest zaraźliwy - gdy widzisz go u kogoś, to również poprawia Ci się humor. Powinniśmy się temu poddać i szerzyć radość wśród wszystkich dookoła.
:spain: "Śmiać się"
Gdy jesteśmy z innymi ludźmi i połączymy z nimi siły, to żadne trudności w życiu nie są już takie straszne. Razem można znaleźć siłę, by coś zmienić w swoim życiu i uczynić je lepszym, spełniając marzenia z radosnym uśmiechem na ustach.
:kazakhstan: "Bajkowy świat"
Warto mieć w sobie miejsce dla odrobiny wyobraźni i wiary w cuda, bo pomaga to znaleźć w sobie siłę oraz ukojenie. Można się tym także podzielić z kimś bliskim, kto swoją wyobraźnię już utracił.
:malta: "Mój dom"
Oni mają wspaniałe wspólne marzenia i chcą w dalszym ciągu nimi żyć. Są dla siebie wielkim oparciem. Jednocześnie On przy Niej po raz pierwszy w życiu poczuł prawdziwą miłość i postanawia jej to wyznać.
:germany: "Wyobraź nas sobie"
Przed Nimi stoi otworem wspaniała przyszłość, a dzięki sile przyjaźni będą w stanie spełnić swoje marzenia.
:poland: "Ktoś"
Nawet w naszych najtrudniejszych chwilach zawsze znajdzie się ten ktoś, dla kogo jesteśmy ważni i kto pomoże nam je przetrwać.
:russia: "Mój przyjacielu"
Trzeba się cieszyć momentami wspólnego radosnego tańca i śpiewu, bo zostają one głęboko w nas nawet gdy chwila już przeminie.
:ukraine: "Dźwignia"
Życie jest krótkie i mamy tylko chwilę, żeby wykorzystać swoje szanse, wyjść z cienia i rozbłysnąć zanim odejdziemy z tego świata. Żeby to jednak zrobić i mimo przeciwności odnaleźć siebie, potrzebna jest niezwykła siła. Ten efekt dźwigni, który wepchnie nas na szczyt, może nam zapewnić jedynie szczere marzenie w sercu.

Kategoria: pozostałe
:netherlands: "Kiedy znów Was zobaczę"
Ona bardzo tęskni za Japonią oraz za swoimi bliskimi, którzy są bardzo daleko i z którymi bardzo dawno się nie widziała. W swoich marzeniach wyobraża sobie, że leci tam z wiatrem dzięki swojemu latawcowi.
:ireland: "Wolni"
Ostatnie miesiące są bardzo trudne dla młodych ludzi. Przez długi czas byli zamknięci w czterech ścianach na nauczaniu zdalnym, bez możliwości spędzenia czasu z przyjaciółmi czy choćby wyrwania się gdzieś na chwilę. Mimo to powinni jakoś zaadaptować się do tej sytuacji i zdobyć się na choćby odrobinę szaleństwa, by w sercu znów poczuć się wolnymi.
:macedonia: "Zielone siły"
Jako ludzkość niszczymy Ziemię i to właśnie głównie od postawy zwykłych ludzi będzie zależeć jej ocalenie.
:portugal: "Chłopiec"
On, pomimo swojego młodego wieku, całym sercem kocha stare piosenki o miłości. Zdaje sobie sprawę, że jest jeszcze za młody, by w pełni je zrozumieć, ale nie może nic na to poradzić, że aż tak mocno przemawiają one do jego wrażliwości. Chce śpiewać właśnie takie piosenki, bo najlepiej odpowiadają jego naturze.
:serbia: "Oczy dziecka"
Z oczu dziecka można odczytać całą gamę emocji, a naturalna dziecięca niewinność jest gwarantem ich całkowitej szczerości.
:italy: "Lustro"
Lustro zdaje się zawsze pokazywać nasz obraz obiektywnie, ale tak naprawdę patrząc na swoje odbicie mimowolnie przepuszczamy to co widzimy przez filtr naszych kompleksów i braku pewności siebie. Trzeba nauczyć się odrzucać takie myślenie, nareszcie dostrzec prawdziwego siebie i w pełni siebie zaakceptować, pokochać.

- - - - -

Tradycyjnie - jak to na Juniorze - najwięcej jest piosenek o radości/przyjaźni/marzeniach i choć oczywiście z tego morza bełkotu wyłania się kilka mniej mglistych i/lub prostackich podejść do tematu (:armenia:, :ukraine:), to najciekawsze są dla mnie piosenki, które wzięły sobie na warsztat jakieś inne zagadnienie. W tym roku jest tylko jedna piosenka o ekologii (:macedonia:), ale mamy też dwie nawiązujące do sytuacji pandemicznej (:ireland: i pośrednio :netherlands:). Moje ulubione teksty w tym roku mają zaś :italy: Włochy z jakże ważnym - szczególnie dla młodych - przesłaniem o samoakceptacji oraz :portugal: Portugalia, której tekst stanowi chyba najlepszą odpowiedź w stronę ewentualnych hejterów oraz broni bytu tej piosenki w konkursie.

A Wam które tegoroczne teksty najbardziej przypadły do gustu? Uśmiech

Yngwie / admin, Dawid, Skrzeczek and Liver lubią ten post

Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

O czym oni śpiewają? (JESC 2021) Empty Re: O czym oni śpiewają? (JESC 2021)

Pią 17 Gru - 9:36
Tekstowo urzekły mnie najbardziej Włochy i Ukraina (i co ciekawe, są moimi dwoma ulubionymi utworami w tym roku :P). Tekst piosenki z Albanii nie robi na mnie sam w sobie wybitnego wrażenia, ale teledysk jakoś tak zadziałał na moją interpretację, że polubiłem go, także tu im się udało. Serbia i Portugalia mają swój urok pod względem tekstu. O dziwo, jakoś nie czuję utworu z Macedonii Północnej. Popieram przekaz o ekologii, ale jakoś tak nie czuję przekonania do tego tekstu. Wydaje mi się jakiś mało wyrazisty, choć może po prostu bywam ostatnio nieco czepialski. Nie lubię tekstów Malty i Bułgarii. Reszta  w większości ogólnie nie jest wybitna, ale może być.

Fenistil lubi ten post

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach