Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji islandzkiej?

3 - 50%
1 - 17%
1 - 17%
1 - 16%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 6
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Islandia Eurowizja 2022 Empty ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Sro 15 Gru 2021, 23:37
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
:siceland: Preselekcje w Islandii za nami. Triumfatorkami okazały się trzy siostry - Sigga, Beta & Elín, które będą reprezentować wyspę gejzerów, z utworem Með hækkandi sól.

Islandia Eurowizja 2022 Iceland_p

Siostry Sigga, Beta i Elín dorastały w muzycznej rodzinie - ich matką jest wokalistka Ell­en Kristjáns­dótt­ir, która dwukrotnie brała udział w islandzkich preselekcjach, raz zajmujące drugie miejsce (w roku 1989). Siostry najbardziej znane są jako zespół  Sísý Ey, którą założyły w 2011, z islandzkim DJ Oculusem.  Grupa grała głównie muzykę elektroniczną oraz house, grając na wielu festiwalach w Europie m.in w Barcelonie, Glastonbury oraz na Iceland Airwaves. Oprócz muzyki elektronicznej, siostry specjalizują się również w muzyce folkowej, co można ujrzeć w ich eurowizyjnej propozycji. Utwór Með hækkandi sól, został napisany przez znaną islandzką wokalistkę Lay Low i zostanie zaprezentowany na eurowizyjnej scenie 10 maja, podczas pierwszego półfinału.

:iceland: SYSTUR - MEÐ HÆKKANDI SÓL :iceland:

(Wersja studyjna)



(Występ preselekcyjny)



:iceland: :iceland: :iceland:

SYSTUR - MEÐ HÆKKANDI SÓL:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pią 18 Mar 2022, 21:48, w całości zmieniany 5 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Sro 15 Gru 2021, 23:46
Ogłoszono dzisiaj zasady przyszłorocznego Söngvakeppnin. W preselekcjach weźmie udział 10 artystów, którzy zostaną podzieleni na dwa półfinały. Półfinały odbędą się 19 i 26 lutego, zaś finał - 5 marca. Premiera piosenek - 29 stycznia.

https://eurovoix.com/2021/12/15/iceland-songvakeppnin-2022-entries-revealed-january-29/

.....................................


Islandia Eurowizja 2022 Laura-poldvere-laura

Dawid lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Nie 06 Lut 2022, 02:49
Wczoraj opublikowano tytuły oraz piosenki tegorocznych uczestników preselekcji:

I SF:
Amarosis – Don’t You Know
Stefán Óli – All I Know
Haffi Haff – Volcano
Stefanía Svavarsdóttir – Heart Of Mine
Sigga, Beta og Elin – Með hækkandi sól

II SF:
Markéta Irglová – Possible
Katla – Then Again
Suncity & Sanna –  Keep It Cool
Hanna Mia And The Astrotourists – Gemini
Reykjavíkurdætur – Turn This Around

Wszystkie piosenki dostępne są tutaj: PLAYLISTA (ISL)/PLAYLISTA (ENG)

.....................................


Islandia Eurowizja 2022 Laura-poldvere-laura
avatar
vestmann
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 343
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Rzeszów/Nowy Sącz

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Nie 06 Lut 2022, 16:22
OMG Markéta! Serce Chyba nigdy bym się nie spodziewał, że faktycznie może wystartować w selekcjach do Eurowizji. W tym roku przez brak czasu w zasadzie nie śledzę eliminacji (no poza Hiszpanią i Polską) ale chyba już nie muszę. Nie ważne czy Marketa pojedzie do Turynu czy nie (pewnie nie...) ja już mam zwycięzce tegorocznego sezonu eurowizyjnego. I nie sądzie że to się zmieni Serce

Yngwie / admin, Dawid and Fenistil lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Nie 06 Lut 2022, 16:35
Ja również jestem skrajnie podekscytowany na wieść o Markecie. Poznałem ją dzięki @vestmann w KP i każdy z utworów uwielbiałem. Poznając bliżej sylwetkę dowiedziałem się, że to już bardzo uznana artystka z Oscarem (!!!) za piosenkę na koncie.

Yngwie / admin and vestmann lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Nie 06 Lut 2022, 17:33
Ogólnie pre jak na ten rok całkiem ok song Markety zdecydowanie najlepszy, ale pewnie nie pojedzie faktycznie. Reykjavíkurdætur prawdziwe kurewki a nie jakieś podrabiane. Með hækkandi sól też mega klimacik. Katla ciekawi mnie na żywo, a finał uzupełniłbym Heart Of Mine. Jestem zadowolona
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Sro 09 Lut 2022, 17:15
Haffi Haff bardzo intrygująca piosenka w obydwu językach, głównie dlatego że jej najmocniejszą stroną jest dobry instrumental i oryginalne brzmienie. Przyjemny jest też utwór Siggi, Bety i Elín, jeżeli faktycznie nie pojawi wersja angielska to życzę im zwycięstwa, fajny nordycki pop. Reszta propozycji ujdzie, ale nie ma co się czarować, jeżeli pojadą na ESC to nie po islandzku a lepsze od tej dwójki nie są.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Sro 09 Lut 2022, 18:38
Fanqi na razie nie wiedzą co robić, bo nie widzą teledysków i sobie wymyśliły jakaś biedną dziewczynę (Katla) i jej ryjek zdobi teraz niemal każdą topkę. Na szczęście Marketa Irglova wydaje się być tu pewnym wyborem. Pięć piosenek naprawdę mi się podoba, tegoroczny rekord.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Fenistil lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Sob 12 Mar 2022, 23:42
Zamiast córek, jadą siostry - Sigga, Beta i Elín wygrywają preselekcje z utworem "Með hækkandi sól".

.....................................


Islandia Eurowizja 2022 Laura-poldvere-laura

KarolStark, iguś, vestmann, Łosoś and Sebek lubią ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Nie 13 Mar 2022, 15:15
Wczorajszy wieczór to był odlot. Hot Siski były moimi faworytkami finału na Islandii, ale kompletnie nie spodziewałem się, że mają szansę na wygraną. Moją ekstazę po Melo dopełniły wyniki Söngvakeppnin. Serce Największym atutem Með hækkandi sól jest niesamowity wręcz klimat. Zgadzam się max z tym co dast napisał wczoraj wieczorem na w2g, to taki song do oglądania zorzy polarnej i zachwycania się jej pięknem. Słuchacz zatapia się całkowicie w tej propozycji i daje się ponieść, zapominając o otaczającym świecie. Znaczenie ma tylko ten jeden moment. Serce 1 Niebywała harmonia sióstr tylko wzmaga poczucie artu.
12/12

Poziom tegorocznej ESC podleciał w tym tygodniu do góry niczym startujący odrzutowiec. Szeroki uśmiech

marjuz, Łosoś, Sebek and Dastame lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Pią 29 Kwi 2022, 00:53
Gra mi w duszy taka muza i słuchając czegość takiego czuję wyjątkowo błogość, jakby ktoś zinterpretował moją strefę komfortu. Klimat country, kolorystyka (brązowy awww), gitara, nic nie rozumiem z tekstu, tempo w punkt (nie za wolno, nie za szybko), pewne uczucie tajemicy. Przede wszystkim nie muszę się wysilać by mi się to podobało, nie ma dziur w piosence, z czasem utwór rośnie aż do mocnej końcówki.

Ja mam niestety uraz psychiczny z 2016 roku i flopie Grety Salome, Beta (jedna z sióstr) za bardzo mi ją przypomina by nie mieć tego w głowie. Ale może tego jednego majowego słońce wzejdzie i art zostanie doceniony. 12/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

iguś, vestmann and Fenistil lubią ten post

justi578
justi578
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 206
Płeć : Female
Wiek : 25
Skąd : Wilkowice

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Pią 29 Kwi 2022, 12:56
Nie rozumiem, czemu ta piosenka jest tak nisko oceniana. Bardzo przyjemna melodia, jest to spokojny kawałek, ale nie nudny, ma w sobie jakiś urok, do tego śliczne dziewczyny w fajnych ciuchach. Podoba mi się ogólny klimat, chociaż normalnie nie słucham takiej muzyki, ten utwór zdecydowanie mnie oczarował. 10/12

Darka and Fenistil lubią ten post

Sponsored content

Islandia Eurowizja 2022 Empty Re: ISLANDIA: Systur (Með hækkandi sól)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach