Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji mołdawskiej?

0 - 0%
1 - 9%
0 - 0%
2 - 18%
1 - 9%
1 - 9%
0 - 0%
1 - 9%
1 - 9%
4 - 36%
 
Wszystkich Głosów: 11
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pon 20 Gru 2021, 21:10
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
Po nagłej zmianie planów dotyczącej :moldova: mołdawskich preselekcji, wybór przedstawicieli Mołdawii odbył się szybciej. Po raz trzeci na eurowizyjnej scenie zaprezentuje się grupa Zdob şi Zdub, która tym razem będzie reprezentować swój kraj w duecie z Fraţii Advahovem, z utworem "Trenuleţul".

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) AVvXsEjJ-Pzw8YjkTtSRg_qweS6i5WD9mQvFav6XKtwMlm0Q505MuKOinj3MIdcB-CWTKxaZj14kg0YJupr64yhuy2SuwnGFemKxtgjHqx9e5HB7Yte4wEUmoTAM2ByE3_4UJ9eCLAkBE33aQPD2jeIf5jex10swq59mRN5VYXTGyxO2lLSo_0pXboY6riEKRg=s16000

Zdob şi Zdub to mołdawski zespół muzyczny, założony w 1994 w Kiszyniowie, łączący w swojej twórczości muzykę rockową, hip-hopową, folkową i etniczną. Grupa składa się z sześciu członków: wokalisty Romana Iagupova, basisty Mihaia Gîncu, gitarzysty Sveatoslava Starusa, perkusisty Anatola Pugaci, akordeonisty Victor Dandeşa oraz trębacza Valeriu Mazîlu. Zespół jest doskonale znany eurowizyjnym fanom - grupa dwukrotnie już reprezentowała Mołdawię na konkursie w Kijowie (2005) oraz Düsseldorfie (2011), zdobywając kolejno 6 miejsce z utworem "Boonika Bate Doba" oraz 12. z utworem "So Lucky". Poza sukcesami na Eurowizji, grupa posiada również sukcesy na scenie alternatywniej biorąc udział w wielu festiwalach oraz koncertując na terenie całej Europy. W Turynie zawalczą o kolejny sukces broniąc barw Mołdawii.

:moldova: UTWÓR :moldova:




:moldova: :moldova: :moldova:

TEKST:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Sob 29 Sty 2022, 18:48, w całości zmieniany 7 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pon 20 Gru 2021, 21:12
Telewizja mołdawska ogłosiła dziś powrót do preselekcji. Ponownie jak w poprzednich latach uczestnicy finału zostaną wybrani poprzez live audycję. Finał - 5 marca.

https://esctoday.com/184655/moldova-trm-opens-song-submission-window-for-eurovision-2022/
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Wto 04 Sty 2022, 02:29
WIELKA gwiazda mołdawskiej muzyki Dianna Rotaru, potwierdziła udział w tegorocznych preselekcjach. W odróżnieniu od jej propozycji sprzed 2 lat, tegoroczny utwór został napisany przez zagranicznych kompozytorów..

Sebek lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pią 28 Sty 2022, 19:14
BREJKING NEWS


:moldova: Moldova wybierze swoją piosenkę na Eurowizję już jutro!

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Dawid lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pią 28 Sty 2022, 19:18
Nie byłam gotowa na taki obrót sprawy !!!!!!!!!!!!!!

Yngwie / admin lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pią 28 Sty 2022, 19:58
Ogólnie preselekcjonen de festivalen Moldova & Naddniestrze company sp. z o.o. będzie składać się z 28 artystów, a niektórzy wykonają dwa utwory (pozwoliłem sobie podkreślić najbardziej intrygujące tytuły):

01. Annet Smirnova – Toxic Eyes
02. Denis Midone – Run Away
03. Dianna Rotaru – My Time Is Now
04. Katy Rain – Lele
05. Naminal – Stop Tonight
06. Ricky Ardezianu – Cherche la femme
07. Sasha Bognibov – (I Just Had) Sex with Your Ex & My Friend Is Gay
08. The Tramps – Sky Blues
09. Trio Eva – Get a Kiss
10. Y-Limit – Nothing More
11. Tudor Bumbac – Iartă-mă că te iubesc
12. Carolina Gorun & Danieli Shvets – Take Me Anywhere
13. Emilia Vlas – Yama
14. Lemonique – Boys
15. Marcela Scripcaru – Starlight
16. Maxim Zavidia – Ready
17. Mihaela Andrei – Libre
18. Zdob și Zdub & Fratii Advahov – Trenulețul
19. Lanjeron – Magic Carpet
20. Pelageya Stefoglo – I’m the Only One
21. Ana Cernicova – Silent Battlefield
22. Angel Kiss – The Sunshine in Me
23. Diana Elmas – Spirit High
24. Ferum – Love Is
25. Sendrei – Beginners’ Luck
26. Valeria Barbas – My Tree
27. Viola Julea – Before (Twin Flame)
28. Viorela Moraru – Tell Me That You Love Me

Jeśli ktoś tu z obecnych wykazuje skłonności masochistyczne, to wszystkie utwory można przesłuchać na stronie mołdawskiego nadawcy publicznego: eurovision.md
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pią 28 Sty 2022, 20:04
i tak kazdy wie ze misscatylove to JEDYNY real winner tych pre

.....................................


MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Laura-poldvere-laura

Yngwie / admin, Dawid, Łosoś and Sebek lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pią 28 Sty 2022, 20:05
To właśnie Sasha ma 2 utwory jako jedyny. Artystyczne tytuły.

Yngwie / admin and Łosoś lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pią 28 Sty 2022, 22:04
Dawid napisał:To właśnie Sasha ma 2 utwory jako jedyny. Artystyczne tytuły.

z tego My Friend Is Gay to mój faworyt Nacionala Preselectia Moldova e Nadniestrze company. Wydaje mi się, że Mołdawia po raz trzeci postawi na dożynkowe klimaty i wybierze Zdob și Zdub.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Sob 29 Sty 2022, 18:17
Do Turynu jedzie grupa Zdob și Zdub w duecie z Fratii Advahovem z utworem "Trenulețul"

.....................................


MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Laura-poldvere-laura
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Sob 29 Sty 2022, 20:51
Czyli wczoraj miałem rację, dożynki w Turynie 2022. Moldovas są tacy przewidywalni.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Nie 30 Sty 2022, 18:37
Rok temu Mołdawia wysłała na Eurowizję jedyną, niepowtarzalną, fantastyczną i zmysłową Natalkę ze wspaniałą propozycją CUKIER, która okraszona była niezapomnianym trzygodzinnym eventem premierowym. Dało to naprawdę zadowalający wynik, a boska Natalka zasłużenie rozwaliła televoting w półfinale w aż 8 krajach! Serce

No ale wracamy do rzeczywistości mołdawskiej mizerii na Eurowizji. Bardzo lubię propozycję ZSZ z 2005 roku, z kolei tej z 2011 nie cierpię, tegoroczna zalicza się zdecydowanie do tej drugiej kategorii. Trenulețul przywodzi mi na myśl dożynki/wiejskie wesele, z którego jak najszybciej chce się uciec. Osobiście takiego klimatu wręcz nienawidzę, także wysłuchanie tej piosenki było dla mnie niesamowitą męczarnią. Szeroki uśmiech Krakowiacy i górale zaczynają mi się teraz wydawać całkiem niezłą propozycją...

Obiektywnie patrząc, rozumiem czemu taki klimat może się spodobać, dlatego też niestety oczyma wyobraźni widzę Mołdawię awansującą do finału.

No nie moja bajka kompletnie, 1/12.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Nie 30 Sty 2022, 22:38
A moja owszem. Uśmiech

Jest to przaśne, ale przynajmniej dla mnie wciąż w granicach dobrego smaku. Miło, że Moławia wciąż potrafi po prostu być Mołdawią. Uśmiech Nóżka sama tupie, a gęba sama się uśmiecha. Trzy części składowe w postaci zwrotki, refrenu oraz bogatych fragmentów instrumentalnych bardzo udanie się nawzajem przełamują dokładnie w momencie, gdy któregoś z nich miałby się za chwilę zrobić przesyt. No i tematyka jedności mołdawsko-rumuńskiej jest dość interesująca. Ciekawi mnie czy będą jakieś motywy kolejowe na scenie, bo pod względem występu ten zespół potrafił w przeszłości na Eurowizji porządnie zaskoczyć.

marjuz and Luna lubią ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pon 31 Sty 2022, 00:26
Mołdawskie pre jak to mołdawskie pre swoim poziomem nie rozpieszczały - po tym jak przebosska misscatylove wycofała się z udziału (#Outro2023), trzeba było wybrać z tego co zostało, a zostało niewiele. Spodziewany rezultat, wyboru innego być nie mogło i sam fakt, że pre się nie odbyły nie ma szczególnie wpływu na ich wynik, ZSZ i tak by wygrali, tylko dowiedzielibyśmy się o tym miesiąc później.

Utwór to taka typowa przaśna muza z tamtego rejonu - nie jest to siódmy cud świata, ale jest to całkiem ok (no jak na weselno-akordeonową łupankę). Dawno nie mieliśmy z Mołdawii tego typu utworu (chb nawet z 10 lat, nie wlicząc xnt doredosków), więc miło widzieć tego typu song w konkursie. Nóżka trochę tupie, nie da się specjalnie być obojętnym wobec tego utworu. Na pewno jest to słabszy utwór niż ich pierwsza propozycja, aczkolwiek znacznie lepsza niż ten dramat jakim były tańce w kapeluszach w Dusseldorfie. Z mankamentów - utwór jest dosyć monotonny przez co po pewnym czasie słuchanie tego robi się powoli męczące. Brakuje mi w tym utworze punktu zaczepienia - całość wydaje się przelatywać, co dla mnie jest dosyć drażniącą rzeczą, niby wszystkiego jest dużo a tak trochę jakby nie było nic.

Jednakże, tak jak wspomniałem utwór wywiera emocje, część osób stwierdzi, że to asłuchalna wiejska muza, zaś częśc będzie tupała nóżką i się świetnie do tego bawiła. Dodając do tego umiejętność prezentowania przez Mołdawię tego typu utworów, można powiedzieć, że widzimy się z tym songiem w finale. Aczkolwiek sam osobiście pewnie słuchać tego specjalnie przed majem nie będę i liczę na lepszą folk muzę w tym roku.

No i oczywiście do jedynej niepowtarzalnej JUROP ART królowej NATKI SZUGA nie ma co porównywać. Tam był ART który zmienił na wieki ESC, zjednał Europę w głosowaniu, tu zaś jest wiejska muza z akordeonem do której tańczą na weselu mołdawskie grażynas.

5/12 (starcza przy tym poziomie na 2 msc na razie)

.....................................


MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Laura-poldvere-laura

Skrzeczek, marjuz and Fenistil lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Pon 31 Sty 2022, 01:42
Nie trafia do mnie argument o muzyce kojarzącej się z wiejskim weselem. To co jest badziewne na takich wydarzeniach to wszechobecne disco polo lub hity z łamanym angielskim (albo z zgrozo z polskim tekstem np. "Rzeki Babilonu"  Zaskoczony  Zaskoczony ) i spłycanie każdej piosenki do trzech instrumentów, czyli keyboardu, trąbki i akordeonu. Tu jest po prostu folk, który nie zasługuje na tego typu krytykę samo przez się.

Tym bardziej że to bardzo dobrze wyprodukowany utwór i póki co najbogatszy muzycznie z dostępnej piątki. Pod względem teledysku i tego co się dzieje w instrumentalu jest to profesjonalnie zrobione i z pomysłem. Piosenka folkowa, jak każda, może być oczywiście słaba i wtórna, ta jest jednak przedstawiona w dość przystępnej formie i ze sporą dozą kreatywności. Nóżka faktycznie jest w stanie tupnąć.

Na Eurowizję ma jechać wszystko, oczywiście w granicach dobrego smaku. Czym jest ciekawiej gatunkowo tym zdrowiej dla konkursu, nie powinno być terminu "eurowizyjnych piosenek"; przyda się i fuegopop (ale nie 10) i coś takiego. Najlepsza :moldova: od 2013 roku - na nic nie liczyłem, więc ciekawa i słuchalna piosenka jest tylko wartością dodaną dla konkursu, dodatkowo bez ryzyka kupowania sobie punktów (ale i bez tego awans powinien być). Arcydzieła z pewnością nie ma, osobiście jestem raczej fanem artystycznego wykorzystania elementów folkowych (czyli zamiast refrenu we fuegopopie dajemy folkowy bicik) i łamania schematów niż wyskakiwania w łachmanach na scenę. 6,5/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Fenistil and Łosoś lubią ten post

Sponsored content

MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul) Empty Re: MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Fratii Advahov (Trenulețul)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach