Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi) Empty ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi)

Pią 19 Sty - 20:13
Temat zostanie zaktualizowany po wyborze reprezentanta :estonia: Estonii na Konkurs Piosenki Eurowizji 2024.


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Czw 22 Lut - 17:29, w całości zmieniany 1 raz
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi) Empty Re: ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi)

Pią 19 Sty - 20:32
ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi) Estonia-eesti-laul-2024

Znana jest stawka tegorocznego :estonia: Eesti Laul. Do preselekcji na podstawie głosowania jury zakwalifikowano 20 uczestników, z czego 15 weźmie udział w półfinale, zaś najlepsza piątka która uzyskała najwyższy rezultat w głosowaniu jury ma zagwarantowane miejsce w finale. W finale weźmie udział 10 uczestników (5 kwalifikantów z półfinału oraz 5 automatycznych finalistów), z których najlepsza trójka weźmie udział w superfinale, który wyłoni zwycięzcę konkursu. System głosowania jest taki sam jak w zeszłych latach - w półfinale jak i w finale głosować będą widzowie i jury w stosunku 50/50, zaś w superfinale wyłącznie widzowie. Półfinał odbędzie się 20 stycznia, zaś finał 16 lutego.

UCZESTNICY:
(półfinaliści)

5miinust & Puuluup - (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi
Inga - No Dog On a Leash
Ollie - My Friend
Yonna - I Don't Know About You
Peter Põder - Korra veel
Cartoon & Ewert Sundja - Oblivion
Traffic - Wunderbar
Ingmar - Dreaming
Anet Vaikmaa - Serotoniin
Laura - Here's Where I Draw the Line
Sofia Rubina - Be Good
Antsud - Vetevaim
Silver Jusilo - Lately
Cecilia - FOMO
Ewert and the Dragons - Hold Me Now

(automatyczni finaliści)

Brother Apollo - Bad Boy
Carlos Ukareda - Never Growing Up
Daniel Levi - Over the Moon
Neie-Liis Vaiksoo - Käte ümber jää
Uudo Sepp & Sarah Murray - Still Love

PLAYLISTA

:estonia: :estonia: :estonia:
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi) Empty Re: ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi)

Nie 21 Sty - 18:16
Poza dwoma faworytami selekcji, do finału wczoraj weszły dość randomowe trzy piosenki, o których nie ma co pisać. Mimo iż osobiście lubię "(...) narkootikumidest (...)", to myślę że lepszym wyborem dla Estonii byłby Ollie. Kwiat mi wyrośnie na czole jak 5miinust and Puuluup zdobiliby więcej niż 30 punktów u jury (obstawiałbym hm od 0 do 10), a widzom różnie z takimi piosenkami, Let 3 wcale wybitnie się nie spisali. Tymczasem "My Friend" to prosty do ogarnięcia, lubiany pop-rock trochę w stylu Blind Channel z 2021, gdzie o punkty jury będzie dość łatwo w tym zapewne pełnym eksperymentów roku. No ale superfinał Eesti Laul rządzi się swoimi prawami...

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi) Empty Re: ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi)

Sro 28 Lut - 0:55
Niesamowicie cieszy mnie ten wybór, bo panów z Puuluup już wcześniej słuchałem i wystawiłem nawet w PdF. Tym razem w kolaboracji udało im się zachować swoje folkowe elementy na wciąż widocznym poziomie, ale do tego 5miinust dołożyli resztę i wyszedł prawdziwy bop. To, że mnie się podoba, nie jest wcale dziwne, ale zaskoczył mnie aż tak powszechnie pozytywny odbiór tego utworu wśród fanów (przynajmniej z tego co widziałem). Oby udało się osiągnąć jak najlepszy rezultat.
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 257
Płeć : Female
Wiek : 25

ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi) Empty Re: ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi)

Nie 31 Mar - 18:20
Zdecydowanie moja ulubiona piosenka tegorocznej Eurowizji. Uwielbiam energię w tej piosence i to niecodzienne połączenie zespołów. Mam nadzieję, że w maju zostanie doceniona
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 272
Płeć : Male

ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi) Empty Re: ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi)

Pią 3 Maj - 21:37
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]:sestonia: ESTONIA // po próbach

Estonia wnosi mnóstwo swojej charakterystycznej energii. Przez lata widzieliśmy kilka zabawnych i eklektycznych kolaboracji na Eurowizji, a tegoroczny utwór z Estonii nie jest wyjątkiem - 5MIINUST to znana grupa pop / hip hop w Estonii, a Puuluup opisują siebie jako "duet zombie folk", a ich piosenka (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi, tłumaczy się jako "my (naprawdę) nic nie wiemy o (tych) narkotykach". Zespół wygląda bardzo stylowo w czarnych garniturach z rękawami o różnej długości. Cały występ to mocna i radosna mieszanka dudniących bitów, tradycyjnych melodii talharpa i aerobowego tańca 5MIINUST x Puuluup. Również SZEŚCIANY są umieszczone nieco nad sceną i przedstawiają grafiki sześcianów, które zmieniają kolor podczas występu, tak aby dopasować się do ściany LED za nimi. Neonowa ekstrawagancja kostek i dużo zabawy.
Sponsored content

ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi) Empty Re: ESTONIA: 5Miinust & Puuluup ((nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach