Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Wto 20 Lut - 20:39
CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim 05c9a042-5f49-45fd-9d06-ae00ad66eebd

Marko Purišić znany pod pseudominiem Baby Lasagna, jest reprezentantem :croatia: w Konkursie Piosenki Eurowizji 2024 z utworem Rim Tim Tagi Dim. Do 2022 roku był członkiem rockowego zespołu Manntra, który uczestniczył w chorwackiej Dorze w 2019 roku. Według notowań bukmacherów na początku marca faworyt do zwycięstwa w konkursie . Purišić porusza w swoim utworze temat emigracji młodego człowieka ze wsi do miasta.


Ostatnio zmieniony przez marjuz dnia Sro 6 Mar - 21:49, w całości zmieniany 3 razy

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Wto 20 Lut - 20:39
CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Image?url=https%3A%2F%2Fapihrt.akamaized.net%2Fmedia%2F24%2F68%2F740x438-1200x679px-web-banneri-dora-2024-05-20230915081130

Finał chorwacki preselekcji Dora formatu odbędzie się 25 lutego 2024. Wcześniej, 22 i 23 lutego odbędą się półfinały w których brać udział 24 propozycji. Gośćmi selekcji będą m.in. :france: Slimane i :slovenia: Raiven. Zwycięzca selekcji wystąpi w pierwszej połówce pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmo.

UCZESTNICY:

Alen Đuras - A Tamburitza Lullaby
Baby Lasagna - Rim tim tagi dim
Barbara Munjas - Nepobjediva
Boris Štok - Can We Talk
Damir Kedžo - Voljena ženo
Erna - How Do You Love Me
ET - Pametnom dosta
Eugen - Tišine
James Night - Nebo plače
Lana Mandarić - More
Lara Demarin - Ne vjerujem ti
Let 3 - Babaroga
Lu Dedić - Plavi leptir
Marcela - Gasoline
Mario Battifiaca ft. Robert Ferlin - Vodu piti trizan biti
Misha - One Day
Natalie Balmix - Dijamanti
Noelle - Baby, Baby
Pavel - Do mjeseca
Saša Lozar - Ne plačem zbog nje
Stefany Žužić - Sretnih dana dat' će Bog
The Splitters - Od kad te sanjam
Vatra - Slatke suze, gorka ljubav
Vinko - Lying Eyes

:croatia: :croatia: :croatia:

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 272
Płeć : Male

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Wto 20 Lut - 22:40
ze smutkiem stwierdzam, że po wielkich nadziejach co do Francji w tym roku Slimane i jego nudna, przekrzyczana ballada powoli stają się moim głównym kandydatem do eurowizyjnego "toilet break". Ale za to wiedźmę Raiven obejrzę z przyjemnością, ta kobieta to dla mnie zagdaka. A ogólnie to w Chorwacji powinna wygrać Baby Lasagna, camp najwyższych lotów.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Sro 21 Lut - 11:11


Niestety faworyt Chorwackich selekcji to totalny plagiat i zlepek dwóch różnych piosenek. Warto obejrzeć.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Sebek and yngve lubią ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 272
Płeć : Male

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Sob 24 Lut - 13:16
@marjuz ! tak! nawet zastanawiałem się kiedyś czy nie zgłosić Party In My Head do PdF i chcoiaż już o tym zapomniałem, to gdzieś podświadomie kojarzyłem ten utwór w piosence Baby Lasagne - może dlatego od razu wpadło mi w ucho. Dla mnie to nie jest niewinna inspiracja, a po prostu plagiat - jednak jeśli HRT ani EBU nie zgłaszają uwag to wydaje się, że nie ma w tym problemu (jeśli jest to należałoby zainterweniować już teraz bo po wyborze na reprezentanta to będzie drama sezonu).

:scroatia: Co do chorwackich preselekcji to jest dziwne skrzyżowanie drętwego festiwalowego klimatu FiKu i nowoczesnych litewskich Eurovizija.lt - na plus ładna scena, na minus okropne nagłośnienie i praca kamer. Wszyscy skupiają się na dwóch cringowych występach Let 3 , którzy z sukcesem przekroczyli kolejną granicę absurdu i trzeba przyznać, że w swoim fachu są mistrzami oraz Baby Lasagna, który nie tylko "inspirował się" tworzeniem swojego utworu u innych, ale sam mocno zainspirował swój występ zeszłorocznym Kaarija. Damir pokazał nam to co już widzieliśmy, mocną i dobrze zaśpiewaną bałkańską balladę - trochę wieje nudą ale jest w tym przynajmniej pewna jakość. I powiem tu trochę przewrotnie, że wbrew przewidywaniom i zakładom bukmacherskim, jeśli Chorwacja zrobi jajo i nie wybierze faworytów to mocno trzymam kciuki za Natalie Balmix - tak to moja faworytka #Dora 2024. Trzymam kciuki, bo ze szwedzką produkcją w maju to byłby iście eurowizyjny występ w dobrym tego słowa znaczenia.

Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament  Diament

marjuz lubi ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Sob 24 Lut - 14:48
Jestem skołowany hypem na "Rim tim tagi dim". Pal licho plagiat, dla mnie to jest monotonny riff przerywany słabym refrenem.

marjuz lubi ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Sob 24 Lut - 16:28
Nie słuchałem całej stawki, ale doprawdy wspaniałe muszą być to selekcje skoro głównymi faworytami do wygranej są albo starsi panowie twierdzący, że są więzieni i zmuszani do udziału przez kurczaki, albo pan ze "śmiesznym" pseudonimem śpiewający plagiat.

Dawid, marjuz and iguś lubią ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Pon 26 Lut - 22:55
Nie pamiętam tak drastycznego glow upu żadnego państwa w przeciągu zaledwie roku
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Sob 23 Mar - 10:57
Dla mnie to taki Rammstein dla ubogich, sorry.

Dawid and Sebek lubią ten post

cryo_official_profile
cryo_official_profile
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Non-binary

Liczba postów : 145
Płeć : Other / Decline to state
Wiek : 24

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Nie 24 Mar - 10:40
my god horrible, dawno nie bylo tak okrutnego faworyta bukmacheruw jak w tym roku, ale pruby wszystko zweryfikuja na szczescie ^ _ ^
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Wto 30 Kwi - 1:35
Moje pierwsze wrażenie po usłyszeniu tej piosenki było względnie pozytywne, bo było czuć od tego jakąś ciekawą energię, ale z upływem czasu coraz bardziej mi to brzydło, a topowe miejsce u boków tylko ten trend przypieczętowało, bo nie życzę sobie takiego winnera. Główną siłą utworu jest refren, który wręcz krzyczy "coś, co już kiedyś słyszałeś i teraz masz lubić", natomiast te leniwe mówione zwrotki nie są czymś, co jest godne zapadania w pamięć. Obawiam się, że mimo wszystko szansa na porządne miejsce jest nie tylko u widzów, ale także w mniejszym stopniu także u jury - z tego refrenu bije dla mnie trochę takie Sam Ryder energy i wydaje mi się, że przynajmniej część jurorów na to pójdzie. Miejsce w top 10 zaakceptuję, ale oby nie skończyło się najgorszym.
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 272
Płeć : Male

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Pią 3 Maj - 22:00
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]:scroatia: CHORWACJA // po próbach

Tak jak na pierwszej próbie, inscenizacja jest dość podobna do tej z chorwackich preselekcji. Baby Lasagna nosi inspirowany tradycyjnym kostiumem gigantyczne falbaniaste rękawy, makijaż i chocker na szyi. Ogólnie występ został dopracowany, a ściana LED uległa zmianie nie mniej jednak główny motyw z Dory pozostał tj. tańczące neonowe koty pojawiają się na samym końcu występu. Ruchy taneczne również uległy zmianie, ale nie ma większych zmian w tym zakresie. Po raz kolejny pojawiają się duże strumienie dymu podczas skrzypcowej części utworu, a dodatkowo przy każdym refrenie widzimy strumienie ognia, przed ostatnim bridgem pojawiają się fajerwerki. Jest energicznie, żywiołowo, kolorowo, zabawnie i efektownie - czyli pełen pakiet, można z czystym sumieniem stwierdzić, że chorwacka delegacja w Malmo nie próżnowała - a sam kraj ma ogromną chrapkę na zwycięstwo i przeniesienie konkursu do Zagrzebia.
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Pon 6 Maj - 16:20
Napiszę zdanie, za które mógłbym zostać ukamieniowany na Reddicie: bardzo nie chcę zwycięstwa Chorwacji za 5 dni. Przeraził mnie jej widok na szczycie notowań bukmacherów, przeraża mnie skala hype'u na ten utwór, przeraża mnie, że ludzie upatrują w nim mściciela, który wypełni wolę Kääriji, gdy są w stawce dwaj zdecydowanie lepsi kandydaci do tego. Irytuje mnie jak czytam elaborat o tym, że brak okrzepnięcia scenicznego Baby Lasagny właściwie działa na jego korzyść, że jego "niedoskonałości są urocze". Ta piosenka nie jest tego warta. Zwrotki to

Szymek79 napisał:to taki Rammstein dla ubogich

refren to bardzo zwyczajny rock, łącznik jest z tego wszystkiego najciekawszy. Nie wiem, może to wina tego, że nie przykładam zbyt dużej wagi do tekstu, że aż mi trudno przyjąć do wiadomości, że ludzie dostali pierdolca "bo tekst jest relatable", albo "Marko jest kociarzem, a to takie urocze :3". Może rozwinąłem w swoim życiu za mało parasocjalnych związków, by zrozumieć powszechną fascynację Baby Lasagną.

Z każdym kolejnym zdaniem wychodzę na coraz większego hejtera, a nie chcę, bo Baby Lasagna to pewnie spoko ziomek, którego porażki najzwyczajniej w świecie pragnę być świadkiem w sobotę.

Chcecie funfact? W zeszłym roku przed konkursem na 21. miejscu miałem Loreen... o nieee...

21. miejsce, 7/15 w I półfinale

Dawid, Fenistil and Sebek lubią ten post

Sponsored content

CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim Empty Re: CHORWACJA: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach