Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Druga seria PdF - pomysły i sugestie

+11
Liver
yourraxus
vestmann
Dastame
Drover
Dawid
monkeyy
syguu
hawk21cmb
Wilk
KarolStark
15 posters
Go down
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 935
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Wto 20 Sie - 16:12
Uczestnicy Piosenki dla Forum!
Wielkimi krokami zbliża się 2 seria naszego konkursu.
W związku z tym garść informacji Uśmiech

- 10 edycja PdF skończy się 7 lub 14 września.
- Przed rozpoczęciem drugiej serii przewidziana jest tygodniowa przerwa, więc 11. edycję rozpoczniemy 15 lub 22 września.
- Wybór nowych państw nastąpi w sobotę poprzedzającą rozpoczęcie nowej serii, czyli 14 lub 21 września.
- Jeśli macie jakieś uwagi lub propozycje dotyczącej kolejnej serii, proszę o napisanie ich poniżej.
- Proszę Was również o podawanie poniżej propozycji edycji do drugiej serii. Czas na to macie do niedzieli 01.09, godz. 23:59.
- Wybór edycji prawdopodobnie zakończy się ankietą.

Zachęcam do zadawania pytań, jeśli ktoś takowe ma Uśmiech

Z poważaniem
@KarolStark
@Wonder
@Sebek


Ostatnio zmieniony przez KarolStark dnia Sro 25 Wrz - 22:09, w całości zmieniany 1 raz
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Wto 20 Sie - 19:00
Ja tam rozpiszę wam tu już gotową serię i po problemie, mam nadzieję że wszystkim się spodoba.

Edycje

11. Normalna
12. Nienormalna
13. Komercyjna (minimum 20 milionów wyświetleń na youtube)
14. Umpa-Umpa
15. Dodowa (tu czcimy repertuar Królowej)
16. Amerykańska lub Ogólnoświatowa
17. Iconic pop artist
18. LGBT+
19. Biczowa (inaczej: suczowa wokalistka, Britney Spears, Roksana Węgiel itp.)
20. Wakacyjna

Strefy obowiązują tylko w edycji 11 Serce
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Wto 20 Sie - 21:50
Wilk napisał:15. Dodowa (tu czcimy repertuar Królowej)



Dokładnie tym tytułem mogę podsumować reaktywację KP pod nowym szyldem. Zależało mi na tym, ale chyba zupełnie niepotrzebnie. Zmieniły mi się gusta; osoby których repertuar zawsze mi się podobał nie biorą już udziału w KPdF; fascynacja nieco minęła, a w tym konkursie nie odnalazłem klimaciku KP z moich pierwszych edycji. Pewnie i moja w tym zasługa, ale jest to już niezaprzeczalny fakt. Apodyktyczna dusza nie pozwalała mi się zanurzyć w samą muzykę, bo kwestie organizacyjne są mi równie bliskie i tylko drażniłem sam siebie, gdy miałem inny pogląd na daną rzecz.
Nie wiem czy będę brał udział w nowej serii, planuję nie, ale zależy jak wszystko się potoczy. Niemały wpływ też będą miały decyzje związane z nową serią, bo jeżeli mamy tutaj odtwarzać scenariusze z konkursów, z których kiedyś się śmialiśmy to chyba wszystko mija się z celem.

Organizacyjnie:
- Trzymać się zasad, bez wyjątków czy krzywych akcji.
- Podać konkretne wytyczne do edycji od razu po ich wybraniu.
- Zmniejszyć ilość wymaganych uczestników do utworzenia półfinałów - do 23.

Edycje jakie pierwsze przyszły mi do głowy:
- Instrumentalna (większość uczestników nie miała okazji brać udziału w 78'KP, a było to już wieki temu)
- Czarna edycja (hip-hop, rap, rnb; każdy na pewno coś znajdzie)
- Arabska (koniecznie jakaś edycja ograniczona regionem - wzorem latynoamerykańskiej - poszukiwania są fajne, a kraje arabskie brzmią zachęcająco; niemniej równie dobrze może być Azjatycyka / Oceaniczna / Słowiańska)
- Jedna krajowa (można wymyśleć fajniejsze tematy niż kolejna edycja, która lepiej by wypadła gdyby nazwać ją normalną. ta jedna może być z językiem).
- Szkoda, że szybko zrezygnowaliśmy z podwójnych. Nie pamiętam okoliczności, ale zawsze to był taki fajny KPowy wybryk natury.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Wto 20 Sie - 22:54
Skoro w tej serii były edycje, gdzie trzeba znaleźć piosenkę według kraju lub języka (Polscy artyści, Zamiana stref, Nieanglojęzyczna, Latynoamerykańska), niech dla równowagi w następnej będą związane tematycznie z rodzajami muzyki. Nikt nie słucha dosłownie wszystkiego, więc każdy przynajmniej raz musiałby wyjść poza swoje horyzonty muzyczne.  Nie lubię np. alternatywy czy indie, ale podjąłbym wyzwanie. Również bardzo średnio orientuję się w hip-hopie i rapie a mimo to podoba mi się pomysł Dawida.

Ze swojej strony rzucam Rock/Metal, Elektronikę, Reggae.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Sro 21 Sie - 1:04
Dzięki za prowadzenie tej serii i cieszę się, że dalej się Wam chce. Uśmiech Jeśli chodzi o sprawy ogólne, to widziałbym kilka zmian:
- Koniecznie trzeba na początku serii podać dokładne wytyczne co do tematów edycji. Wszystko powinno być od początku przejrzyste i to bez konieczności dopytywania na PW ani na chacie. Taka sytuacja jak przy Duetach nie może się już powtórzyć.
- Była pewna niekonsekwencja jeśli chodzi o informacje w poście z wynikami związane z brakiem czyichś głosów. Czasem ta informacja była, a czasem nie (a przynajmniej tak mi się wydaje). No i przede wszystkim nie zawsze te informacje były aktualizowane w końcowych tabelkach wynikowych, przez co oficjalne wyniki nie były w 100% poprawne. Warto zwrócić na to uwagę.
- A skoro już o tym mowa, to proponuję przestać się cackać z jakimś odejmowaniem punktów i za brak głosów po prostu dyskwalifikować piosenkę.
- Zmniejszenie wymaganej liczby uczestników na półfinały do 23 też brzmi dobrze.

Jeśli zaś chodzi o edycje, to:
- Format dwóch krajowych bardzo mi się podoba, bo dzięki temu wybór kraju na serię ma bardziej realne znaczenie. Co prawda poziom Krajowej Bez Języczka pozostawiał wiele do życzenia, ale nie tracę wiary w ten system. Wink
- Edycje podwójne były pewnym urozmaiceniem, ale nie przepadałem za ich formatem i za nimi nie tęsknię.
- Ogólnoświatowa raz na serię w formie luzu powinna się znaleźć.

Moje propozycje na edycje tematyczne:
- Koniecznie jakaś edycja regionalna! Dość mocno skłaniam się ku edycji Bałkańskiej, bo ten region tak czy inaczej jest obecnie traktowany po macoszemu i nikt tych krajów nie bierze. Ewentualnie inny ciekawy region też będzie okej.
- Warto pomyśleć o zrealizowaniu odłożonych na bok edycji Geograficznej (z nazwą geograficzną w tytule) i Niekotletowej (nowości z małą liczbą wyświetleń). Tę pierwszą widziałbym zdecydowanie chętniej niż drugą, ale obu dałbym teraz drugą szansę by zaistnieć.
- Czarna edycja, ale w trochę bardziej dosłownym znaczeniu - tylko piosenki artystów, którzy są czarni. :P
- Może jakaś edycja Junior (np. poniżej 16. albo 18. roku życia w chwili wydania utworu) albo Senior (np. powyżej 50. albo 60. roku życia)? Może być też edycja Zaduszkowa (?) - piosenki artystów, którzy już nie żyją. Pewnie by się dało mniej więcej wymierzyć na początek listopada.
- Za pomysłem edycji gatunkowych nie szaleję - dość trudno mi czasami definiować i rozgraniczać gatunki, a przynależność bądź nie do danego tematu byłaby wtedy dość płynna. Odsetek pauzowań pewnie by się zwiększył, bo nie każdy pewnie ma ochotę słuchać 20 kawałków reggae. Szeroki uśmiech No ale jakaś pojedyncza edycja tego typu może się pojawić, bo w sumie za moich czasów już ich nie było.
hawk21cmb
hawk21cmb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male
Wiek : 37
Skąd : Berlin

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Sro 21 Sie - 22:00
Ze swojej strony dodam tylko, że te 25 postów to jakaś masakra jest. Napisać 25 postów, móc w zasadzie komentować tylko tragiczną tegoroczną Eurowizję to podchodzi pod dość hardkorowe sadomaso. A jak nie ogólnie znieść ten limit, to powinny być jakieś fora dla ludzi, którzy mieli na poprzednim forum napisanych milion pięćset sto dziewięćset postów i nie robili wałków co edycję (ewentualnie co trzy) :P
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Sro 21 Sie - 23:17
Jesteś hawk wielką osobistością, wybitną jednostką. Gdyby nie kroki podjęte przez Ciebie w pewnym momencie istnienia KPESC (a dalej PdF-u), bieg historii konkursu na pewno nie potoczyłby się tak, jak to miało miejsce. Uważam jednak, że zasady to zasady. Poza tym, jak to powiedział Jurgen Klopp do swoich piłkarzy, przed rewanżowym spotkaniem Liverpool - Barcelona: "myślę, że jest to niemożliwe, ale dlatego że to wy, mamy szansę" Uśmiech
hawk21cmb
hawk21cmb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male
Wiek : 37
Skąd : Berlin

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Sro 21 Sie - 23:43
No przeca wiem, że zasady to zasady, ale jakoś muszę sztucznie nabić te posty to sobie marudzę :P Ale prawdą jest, że dla takiego już niedzielnego "fana" ESC jak ja, stanowi to problem. Ale spoko, istnieje przecież jakże legendarny temat (a może lepiej go nazwać niezastąpionym tematem do nabijania postów), więc może na ostatnią edycję w serii się załapię Wink
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Czw 22 Sie - 0:40
Fenistil napisał:edycji Bałkańskiej

Oh 30 Manjolas w jednej edycji, już nie mogę się doczekać

Ode mnie, bez wymysłów:

- 23 użytkowników = półfinały
- edycje wybrane przez ankieto-głosowanie, ze wszystkimi podanymi opcjami, a nie że się przed serią wywala się męski wokal, a wstawia jakąś "krajową język dowolny", o którą nikt nie prosił
- oczywiście przed serią fajnie by było umieścić zasady edycji tematycznych, żeby nie było jak z duetami, gdzie mieliśmy to telepatycznie odgadnąć

Poza tym to nie mam zastrzeżeń, konkurs jakoś funkcjonuje, gratki, mi by się nie chciało. Oczywiście poziom muzyczny nie powala, no ale na chuja w uszach lekarstwa nie wynaleźli (a chętnie bym i ja czasem zażył).
syguu
syguu
Użytkownik
Użytkownik
Klan : San Remiarz

Liczba postów : 216
Płeć : Female
Wiek : 24

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Czw 22 Sie - 19:30
Dawid napisał:
- Czarna edycja (hip-hop, rap, rnb; )
- Arabska (koniecznie jakaś edycja ograniczona regionem - wzorem latynoamerykańskiej - poszukiwania są fajne, a kraje arabskie brzmią zachęcająco;

Chętnie bym widziała takie edycje.

Moje propozycje:
- instrumentalna
- komercyjna (przynajmniej 100 milionów wyświetleń)
- muzyka z gier
- lata 90.
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Czw 22 Sie - 21:44
Ze swojej strony chciałbym dodać, że wolałbym, gdyby więcej edycji było strefowych. Niestrefowe mogłoby być tylko te, które same w sobie wykluczają możliwość strefowego wyboru (język polski, bałkańska).

Wprowadziłbym również możliwość apelacji dla "zasłużonych" uczestników konkursu, którym raz zdarzyło się nie zagłosować. Mamy na razie dość wąskie grono uczestników, myślę, że przy zgodzie zdecydowanej większości można byłoby unikać jednoedycjowego zawieszenia.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Nie 25 Sie - 10:17
Rzeczy, które poddałbym publicznej ankiecie:
- Dopuszczenie instrumentali we wszystkich edycjach
- Przywrócenie eurowizyjnego rozwiązywania remisów (liczy się mniejsza ilość zer)
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Nie 25 Sie - 19:30
Mnie się marzy edycja elektroniczna, akustyczna i instrumentalna. Nieźle brzmią też muzyka z gier, umpa umpa, czarna, seniorowa (ale nie juniorowa, błagam Szeroki uśmiech). Od siebie dodam - ballady, stworzona na potrzeby serialu, historyczna (nawiązująca do jakiegoś wydarzenia z odległej przeszłości), wojenna, starości niekomercyjne (przed 2000 r.), seksu (co jak co, ale na innym forum pojawiła się taka edycja i trzymała poziom Wink ), sportowa, szokująca (odważne piosenki i teledyski łamiące wszelkie tabu), legacy (odnosząca się do dzieła innego artysty), rodzinna (dedykowana komuś z rodziny wokalisty, np. "A ja wolę moją mamę"), covery.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Pon 26 Sie - 3:59
Instrumentalnaaaaaaaaaaa plis <3
Z reszty wymienionych zobaczyłbym też muzykę z gier, ale to też można zrobić bardziej ogólnie edycje soundtrack. Nie każdy pewnie gra.

Edit:
Covery też byłyby mega.
avatar
vestmann
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 343
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Rzeszów/Nowy Sącz

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Sro 28 Sie - 23:31
Jak dla mnie priorytetem powinno być zachowanie edycji krajowej (w ostateczności bez obowiązku wystawiania piosenek w języku narodowym) i pozostawienie przynajmniej połowy edycji jako strefowych. Po coś wybieramy kraje którymi się "opiekujemy", więc wystawianie utworów które nie mają żadnego związku z danym krajem czy strefą trochę mija się z celem...
Co do poszczególnych tematów edycji nie mam jakichś konkretnych propozycji. Zazwyczaj na najwyższym poziomie stoją edycję, w których nie zbyt wielu ograniczeń gatunkowych, więc przynajmniej jest różnorodnie Uśmiech Ale jedna edycja regionalna mogłaby się znaleźć. Skoro w tej serii była latynoamerykańska to może w następnej wróciłaby afrykańska lub azjatycka? Covery czy instrumentalna też mogłyby ciekawie wypaść. Co do tej drugiej tutaj skłaniałbym się również do propozycji @Dawid o dopuszczeniu utworów instrumentalnych do udziału we wszystkich edycjach.

Drover napisał:Mnie się marzy edycja (...) akustyczna

O  Serce  takiej edycji jeszcze nie było w KP/PdF i mogłaby być ciekawym urozmaiceniem
Sponsored content

Druga seria PdF - pomysły i sugestie Empty Re: Druga seria PdF - pomysły i sugestie

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach