Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Sob 18 Sty - 14:27
ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Songvakeppnin-2020

Znamy już wszytskich 10 uczestników :siceland: islandzkich preselekcji do Eurowizji 2020:

1. Brynja Mary Augun þín (In Your Eyes)
2. Daði Freyr Gagnamagnið (Think About Things)
3. DIMMA Almyrkvi
4. Elísabet Elta þig (Haunting)
5. Hildur Vala Fellibylur
6. Iva Oculis Videre
7. Ísold & Helga Klukkan tifar (Meet Me Halfway)
8. Kid Isak Ævintýri
9. Matti Matt Dreyma
10. Nína Ekkó (Echo)

https://open.spotify.com/album/32ypMgv8eQ7ACVd2uBaPG7
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1277
Płeć : Male
Wiek : 26

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Pon 20 Sty - 1:22
Hatari byli jedni na milion, ale również w tym roku Islandia może się pokazać z ciekawej strony. Mój faworyt to Daði Freyr, znowu ma fajny utwór, tym razem nawet bardziej zaczepny, chwytliwy. Podobnie jak w 2017, powstała jednak angielska wersja (co on myślał, że wygra Eurowizję z tak cudaczną piosenką? Szeroki uśmiech) i jest wyraźnie słabsza (spłyca całość), więc nie przywiązuję się emocjonalnie. Z propozycji jedynie po islandzku trzymam kciuki za zespół DIMMA (przypominają mi nieco Hanka von Hella z zeszłorocznego NMGP, tyle że oni są bardziej radykalni i klimatyczni w swoim graniu) oraz Kida Isaka (szwedzka papka, ale coś w sobie ma).

Niezależnie od wszystkiego, szacun dla Islandii, że nie porwali się z motyką na słońce jak Norwegia i dają posłuchać swojego języka.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Sro 29 Sty - 19:14
Islandia jak zawsze sympatycznie, miło się słucha tych propozycji w ich języku. Poziom może nie powala, ale trzymam kciuki za to, że Daði tym razem da radę wygrać, bo Europa potrzebuje jego muzyki. Kawałek na podobnym poziomie co jego poprzednia próba i nawet ta angielska wersja mi zanadto nie przeszkadza. Oprócz tego na plus wyróżnia się też dla mnie Hildur Vala, ale takie delikatne liryczne granie nie przebije się pewnie nawet do ich finału. Najpewniej wygra któraś kobieta z typowym kawałkiem po angielsku, trzeba będzie to przeżyć. Tragedii na szczęście nie ma i ich też da się słuchać.
Nela_30
Nela_30
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 69

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Nie 2 Lut - 22:06
Najbardziej podoba mi się Iva z piosenką "Oculis Videre". Mam tylko nadzieję, że podoła z tym na żywo. Z taką piosenką mogłaby na Eurowizji wiele zdziałać. Zauważyłam, że ta piosenka najbardziej się podoba youtuberom. Jeśli nie ona to niech Daði Freyr jedzie. Znając go to coś śmiesznego wymyśli na scenie.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Nie 9 Lut - 9:31
Z pierwszego półfnału awansowali:
DIMMA - Almyrkvi
Ísold & Helga - Klukkan tifar (Meet Me Halfway)

Odpadli:
Kid Isak - Ævintýri
Elísabet - Elta þig (Haunting)
Brynja Mary - Augun þín (In Your Eyes)

W drugim półfinale wystąpią:
Daði Freyr - Gagnamagnið (Think About Things)
Hildur Vala - Fellibylur
Iva - Oculis Videre
Matti Matt - Dreyma
Nína - Ekkó (Echo)


Awans zespołu DIMMA mnie cieszy, bo potrzebne jest takie mocniejsze granie, a piosenka całkiem mi się wkręciła. Awans duetu to jednak dla mnie niespodzianka, patrząc na skróty był to dla mnie chyba najmniej ciekawy występ.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Nie 16 Lut - 16:32
Z drugiego półfinału awansowali:
Daði & Gagnamagnið - Gagnamagnið (Think About Things)
Iva - Oculis Videre

Dziką kartę do finału otrzymała:
Nina - Ekko (Echo)

Stawka finału:
DIMMA - Almyrkvi
Ísold & Helga - Klukkan tifar (Meet Me Halfway)
Daði & Gagnamagnið - Gagnamagnið (Think About Things)
Iva - Oculis Videre
Nina - Ekko (Echo)
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Sro 26 Lut - 15:53
Zapowiada się na pojedynek między Ivą a Daðim - a przynajmniej na ich piosenki wydaje się być zdecydowanie największy hype w internecie. Osobiście baaardzo liczę na zwycięstwo tego drugiego - ostatnio nie mogę przestać słuchać "Think About Things", szczególnie w połączeniu z bardzo fajnym teledyskiem i w angielskiej wersji, w której ujawnia się ciekawy temat piosenki - o ojcu, który nie może się już doczekać aż jego niemowlę podrośnie i będą się mogli dzielić ze sobą swoimi spostrzeżeniami o świecie. Wink

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Sro 26 Lut - 17:07
Fenistil napisał:Zapowiada się na pojedynek między Ivą a Daðim - a przynajmniej na ich piosenki wydaje się być zdecydowanie największy hype w internecie. Osobiście baaardzo liczę na zwycięstwo tego drugiego - ostatnio nie mogę przestać słuchać "Think About Things"
Ja znowu mam odwrotnie - bardzo liczę na zwycięstwo Ivy. Nigdy nie przepadałem za twórczością Daðiego, zaś jego utwory - pomimo dobrej jakości, której nie można odmówić - nie budziły we mnie większego zainteresowania. Tak jest zresztą i z tym utworem. Co będzie? Zobaczymy - postaram się obejrzeć finał, w końcu zapowiada się ciekawie. Uśmiech
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Sro 26 Lut - 17:27
Aleks napisał:
Fenistil napisał:Zapowiada się na pojedynek między Ivą a Daðim - a przynajmniej na ich piosenki wydaje się być zdecydowanie największy hype w internecie. Osobiście baaardzo liczę na zwycięstwo tego drugiego - ostatnio nie mogę przestać słuchać "Think About Things"
Ja znowu mam odwrotnie - bardzo liczę na zwycięstwo Ivy. Nigdy nie przepadałem za twórczością Daðiego, zaś jego utwory - pomimo dobrej jakości, której nie można odmówić - nie budziły we mnie większego zainteresowania. Tak jest zresztą i z tym utworem. Co będzie? Zobaczymy - postaram się obejrzeć finał, w końcu zapowiada się ciekawie. Uśmiech

Jak dla mnie czy wygrałaby Iva czy Daðim, byłoby dobrym wyborem. Chociaż osobiście w finale wolałbym usłyszeć Oculusa. Mam nadzieję że Islandczycy nie zrobią nam psikusa, i nie wybiorą całkiem coś innego.
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Czw 27 Lut - 11:54
mercator napisał:
Aleks napisał:
Fenistil napisał:Zapowiada się na pojedynek między Ivą a Daðim - a przynajmniej na ich piosenki wydaje się być zdecydowanie największy hype w internecie. Osobiście baaardzo liczę na zwycięstwo tego drugiego - ostatnio nie mogę przestać słuchać "Think About Things"
Ja znowu mam odwrotnie - bardzo liczę na zwycięstwo Ivy. Nigdy nie przepadałem za twórczością Daðiego, zaś jego utwory - pomimo dobrej jakości, której nie można odmówić - nie budziły we mnie większego zainteresowania. Tak jest zresztą i z tym utworem. Co będzie? Zobaczymy - postaram się obejrzeć finał, w końcu zapowiada się ciekawie. Uśmiech

Jak dla mnie czy wygrałaby Iva czy Daðim, byłoby dobrym wyborem. Chociaż osobiście w finale wolałbym usłyszeć Oculusa. Mam nadzieję że Islandczycy nie zrobią nam psikusa, i nie wybiorą całkiem coś innego.
Obejrzałem sobie dzisiaj parę razy występ na żywo i powiem szczerze - wreszcie to kupiłem. Po kilku przesłuchaniach Daði nareszcie przekonał mnie do siebie i powiem szczerze, że pomimo iż bardziej przepadam za Ivą - w pełni zgadzam się z Twoją opinią @mercator, że co z tej dwójki nie wygra, będzie dobrym wyborem. Uśmiech
Justi
Justi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 49

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Pią 28 Lut - 11:47
Z uwagi na to, że nie mam w tych preselekcjach swojego faworyta i żadnej z tych finałowych propozycji nie kupuję to patrząc pod kątem naszego półfinału, z tej dwójki faworytów ciekawszym wyborem na pewno będzie Think about things. Zresztą kogo nie wybiorą to miejsce na dole tabeli czeka Wink
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1277
Płeć : Male
Wiek : 26

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Pią 28 Lut - 12:39
Oculis videre jest u mnie tuż za podium, ale piosenka osobliwa, intrygująca. Nie jest do przesady patetyczna a mimo to ma napięcie, które rośnie. No i Iva pozostała przy islandzkim Uśmiech Ona, Daði albo DIMMA.

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Sob 29 Lut - 16:52
Mam nadzieję, że wygra Daði or Iva (ta od Oculis Videre). Wtedy będę bardzo zadowolony z wyboru Islandii. Uśmiech. Chociaż będzie mi szkoda albo jednej albo drugiej, że chybiła.
Sponsored content

ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020 Empty Re: ISLANDIA: Söngvakeppnin 2020

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach