Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś rumuńskiej propozycji?

2 - 40%
1 - 20%
1 - 20%
0 - 0%
1 - 20%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 5
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Wto 11 Lut - 21:40
Po skandalu związanym ze zeszłorocznymi preselekcjami oraz kolejnym brakiem awansu do finału, :romania: rumuńska telewizja decyduje się częściowo na wybór wewnętrzny. Do Rotterdamu pojedzie Roxen, z utworem "Alcohol You".

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Roxen-2019-hrsftm-6866-global-records-800x533

Larisa Giurgiu urodziła się w 1999 roku, w Kluż-Napoce. Wokalistka popularność zdobyła dzięki współpracy z producentem Sickboy. Ich wspólny utwór "You Don't Love Me" zdobył popularność w kilku krajach Europy, m.i.n w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku podpisała kontrakt z wytwórnią Global Records, oraz wydała swój pierwszy utwór "Ce ti-canta Dragostea". Piosenka zdobyła popularność w kraju, debiutując na 26 miejscu rumuńskiej listy przebojów. Roxen została wybrana jako reprezentantka kraju, przez swoją wytwórnię, która została zaangażowana w wybór tegorocznego reprezentanta.

:romania: (AUDIO) :romania:
:romania: (LIVE) :romania:


TEKST:

The sun is rising ink
For me it's hard to blink
I'm falling
I wrote some stupid words
Before I lost my mind
And called you
A taste of bittersweet
To chase the memories
Blue heaven
I need you but it hurts
To feel like I deserve
Your weapons

Why do fairy tales fail, baby?
Mumbling in the dark to save me
Love you from the bottom of my...

(Refren)
Alcohol you when I'm drunk
I do it 'cause you're not around
This pain's the only thing that I can't refuse
They warned me but I think it's only fake news
I will call you when I'm drunk

If you're the enemy
Then maybe I'm too weak to see it
The fire's in my chest
But I won't let my head believe it
If this is just a dream
Don't wake me in between
I mean it
You lied so many times
But right between the lines
I read it

Why do fairy tales fail, baby?
Mumbling in the dark to save me
Love you from the bottom of my...

Alcohol you when I'm drunk
I do it 'cause you're not around
This pain's the only thing that I can't refuse
They warned me but I think it's only fake news
I will call you when I'm drunk
I'll call you when I'm drunk
I will call you when I'm strong


:sromania: :sromania: :sromania: :sromania: :sromania:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pon 2 Mar - 13:42, w całości zmieniany 4 razy
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Pią 21 Lut - 12:20
Znamy już urywki piosenek Roxen, w Rotterdamie wykona któryś z utworów:

Colors
Cherry Red
Beautiful Disaster
Storm
Alcohol You

i przyznam, że na tym etapie wszystkie mi się podobają Serce

Urywki dostępne są na youtube 🇾🇹 LINK
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Pią 21 Lut - 15:23
Całkiem spoko większość tych urywków. Najwiekszy potencjał ma Beautiful Disaster
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Pią 21 Lut - 16:50
Po za Alcohol You, podobają mi się wszystkie inne piosenki. Rumunia w tym roku awansuje do finału, pierwszy półfinał to będzie prawdziwy półfinał śmierci...
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Pią 21 Lut - 20:03
Piosenki sa juz dostepne w calosci

Dobra po jednym przesłuchaniu wszystkie trzymają jakiś poziom, ale Beautiful Disaster, Alcohol You  i Cherry Red zdecydowanie się dla mnie wyróżniają trochę bardziej i liczą, że będzie to któraś z tych propozycji. Jedne z lepszych preselekcji w tym roku xD  To raczej nie jest standard eurowizyjny i ostatecznie nie wiem jakie Rumunia może zająć miejsce. Cherry Red chyba najbardziej może zamieszać


Ostatnio zmieniony przez Dastame dnia Sob 22 Lut - 0:34, w całości zmieniany 1 raz
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Pią 21 Lut - 21:36
Osobiście zakochałem się w Cherry Red, to jest takie rumuńskie ale w dobrym sensie, nowoczesne i ma to coś. Nigdy nie przepadałem za Rumunią na Eurowizji (ostatni raz z tego kraju podobała mi się Mandinga w 2012 roku) a teraz przeżywam niezły szok, bo w końcu mogą na Eurowizję wysłać coś co zasługuje na finał!



Serce :romania:

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Czw 27 Lut - 12:23
W.O.W - cóż za poziom w tym roku mamy w :romania: Rumunii! Jestem ogromnie pozytywnie zaskoczony - każda piosenka jest cudowna, wobec czego przed :romania: Rumunią ogromnie ciężki wybór w niedzielnym finale. Drugie miejsce u bukmacherów w ogóle mnie nie dziwi - nie zdziwię się, jeśli w tym roku ujrzymy :romania: Rumunię na podium. Serce


Ostatnio zmieniony przez Aleks dnia Pią 28 Lut - 1:17, w całości zmieniany 1 raz
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Czw 27 Lut - 23:21
Cieszę się że kolejne państwo zaczęło myśleć i wyszło z myślenia o Eurowizji sprzed 15 lat. Może następna będzie Polska.

Jestem pod wrażeniem że w Rumunii dano radę napisać artystce 5 świetnych utworów (nieźle się ustawiła, ma połowę albumu Szeroki uśmiech), i do tego nagrać bardzo estetyczne i ładne nagrania. Widzę też, że nie tylko mi trudno mi się zdecydować który utwór jest najlepszy i który wybór najbardziej by się Rumunom opłacił.
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Pią 28 Lut - 1:42
Dla mnie wszystkie piosenki są spoko poza Storm, który ma tragiczny refren z tym oooooł i strasznie tandetny tekst. Alcohol You i Cherry Red zdecydowanie lepsze od pozostałych.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Nie 1 Mar - 22:52
Oficjalnie. Piosenka "Alcohol You" zwycięża preselekcje rumuńskie i to właśnie ten utwór zaśpiewa Roxen w Rotterdamie.
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Nie 1 Mar - 23:23
Bezapelacyjne i bodajże moje trzecie w tym roku 12/12 Serce Serce Serce
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Pon 2 Mar - 12:45
Po  wysłuchaniu po raz pierwszy 5 propozycji z preselekcji rumuńskich byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony, bo każda piosenka prezentowała wysoki poziom.
Wczorajszy finał był... ciekawy, tak naprawdę można było pomyśleć, że to występy Roxen są intervalami między głównymi atrakcjami. xD Widać było dobitnie, że Roxen chce jechać z Alcohol You i na pewno sama wolałaby, aby utwór też był wybrany wewnętrznie, zresztą widać było dużą ulgę na jej twarzy po wynikach. Format jednak był jaki był (prezentacja sceniczna do Cherry Red to było wielkie xD).

Wracając do Alcohol You - był to mój faworyt tych preselekcji od samego początku. Piosenka to dla mnie małe arcydzieło, chwyciła mnie od samego początku. Jest to jedyny z tych pięciu utworów jakie były do wyboru, w którym wokal Roxen gra główną rolę, a Rumunka nim czaruje. Serce Dodatkowy plus za zabawę słowami w refrenie.

Jedyne do czego mogę się minimalnie przyczepić to występ live. Uważam, że powinien być jeszcze bardziej intymny, bez szerokich ujęć. Mimo to nie potrafię nie zostawić tutaj 12/12.

PS. Występ Loreen to było najlepsze 20 minut tego sezonu preselekcyjnego. Serce
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Pon 2 Mar - 22:54
Stało się to czego się obawiałem, czyli mimo że wszystkie 5 utworów stało na dobrym poziomie, to nie znalazł się żaden który byłby w jakiś sposób wyjątkowy. W tym roku jakby się nie starać to i tak z pudełka wyjdzie ballada, mam dość.

A na tym polu konkurencja jest dość wysoka i moim zdaniem Rumunia nie jest w żaden sposób wyjątkowa. Piosenka jest dobrze wyprodukowana i jest tu dużo jakości. Niemniej utwór się mało rozwija, jest niezapamiętywalny (to akurat moje odczucie), trochę te 3 minuty się dłużą. Jak ktoś się postara to polubi i może nawet pokocha, ale to nie jest produkt który chwyta za pierwszym odsłuchem. Liczyłem szczerze na coś szybszego, wtedy Rumunia faktycznie mogłaby walczyć o czołówkę. Póki co, moim zdaniem w żadnym punkcie "Alcohol You" nie jest lepsze od chociażby belgijskiego "Release Me".

Ogółem dziewczyna jawi się na sympatyczną (sabotażem z Cherry Red" czyli kolejnym wcieleniem wirusa Fuego, wzbudziła moją dużą sympatię :>), fajne są te jej łzy w głosie, ale takie "City Lights" był jednak utworem o klasę lepszym. Osobiście nie mogę się przekonać, ale życzę jak najlepiej.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Nie 8 Mar - 11:26
Zdecydowanie Rumunia i Islandia to moi najwięksi faworyci w tym roku, ale mogliby coś wymyślić żeby jej nie pokazywać podczas występu xD
10/10 <3
avatar
denis
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 34
Płeć : Male

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Sob 2 Maj - 10:01
Jedna z moich ulubionych piosenek w tegorocznej stawce ❤ Z początku wolałem Cherry Red, ale później zakochałem się w Alcohol You! 12/12
Sponsored content

RUMUNIA: Roxen (Alcohol You) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Alcohol You)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach