Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Na ile punktów oceniasz duńską propozycję?

0 - 0%
3 - 43%
1 - 14%
2 - 29%
0 - 0%
1 - 14%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 7
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1586
Płeć : Male
Wiek : 22

DANIA: Ben & Tan (Yes) Empty DANIA: Ben & Tan (Yes)

Sob Mar 07, 2020 10:07 pm
:denmark: Dania wybrała! W finale tegorocznego Dansk Melodi Grand Prix, głosami widzów i jury, zwycięstwo odniósł duet Ben & Tan, z utworem "Yes".

DANIA: Ben & Tan (Yes) Ben-Tan-Poll-DMGP

:denmark: (AUDIO) :denmark:
:denmark: (LIVE) :denmark:

TEKST:

I was six feet under for the one and only
Spent the nights feeling bitter, sad and lonely
Didn't realize how much fear controlled me
Until you came and loved me like I'm holy
Now I'm ready to give life one more chance

(Refren)
Think my heart is beating me to death
I have got an arrow through my chest
I am so in love, I must confess
Say yes, say yes, say yes
Think my heart is beating me to death
I have got an arrow through my chest
I am so in love, I must confess
Say yes, say yes
Ooh, ooh, ooh

Never thought I would be high on life but sober
Didn't think that I'd be able to turn this over
Let's make stories to talk about when we're older
Come and rest your pretty head up on my shoulder
Now I'm ready to give life one more chance

(Refren)

Let's make stories to talk about when we're older (Hmm)
Come and rest your pretty head up on my shoulder
Ooh, ooh, oh
Say yes, say yes (Say yes)

(Refren)

Think my heart is beating me to death
I have got an arrow through my chest
I am so in love, so just say yes


:sdenmark: :sdenmark: :sdenmark: :sdenmark: :sdenmark:
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

DANIA: Ben & Tan (Yes) Empty Re: DANIA: Ben & Tan (Yes)

Nie Mar 08, 2020 7:18 am
Jeden z moich serio niewielu kandydatów do zwycięzca <3 Chociaż piosenka całkiem inna to przypomina mi w czymś Białoruś 2017 pewnie pozytywne instru. Dania pewny awans w tym roku i liczę na minimum top 10

Doskonały wybór znak jakości Dasta 9/10
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

DANIA: Ben & Tan (Yes) Empty Re: DANIA: Ben & Tan (Yes)

Nie Mar 08, 2020 10:05 am
Szkoda że nie wygrał "Human" , ale "Yes" też może być :bounce: . Piosenka bardzo szybko wpada w ucho, co w tym roku na eurowizji jest rzadkością 👅. Obok Bułgarii Islandii i Szwajcarii, Dania to pewniak do awansu z naszego półfinału.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 913
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

DANIA: Ben & Tan (Yes) Empty Re: DANIA: Ben & Tan (Yes)

Nie Mar 08, 2020 1:39 pm
Cóż za paradoks - preselekcje duńskie to jedyne wczorajsze, w których wygrał mój numer 1, ale też jedyne, których w ogóle nie oglądałem. xD

Bardzo się cieszę, że Duńczycy postawili na Yes. Świetna, wesoła i niezwykle przyjemna w odsłuchu radiówka. Do tego bardzo zapamiętywalna, wkręciła mi się już po pierwszym odsłuchu i była moim zdecydowanym faworytem DMGP. Może nie ma tutaj nie wiadomo jakiego efektu WOW, ale zarówno od piosenki, jak i od wokalistów bije bardzo pozytywna energia.
Szkoda, że w hali nie było publiczności, myślę, że wtedy efekt byłby jeszcze lepszy.

Dla Danii póki co 8/12 (z tendencją wzrostową), o niebo lepszy wybór niż rok temu. Yes to dla mnie pewniak do awansu.

PS. Scena w tegorocznym DMGP była świetna, w końcu ją zmienili. * - *
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1249
Wiek : 23

DANIA: Ben & Tan (Yes) Empty Re: DANIA: Ben & Tan (Yes)

Czw Mar 12, 2020 12:44 pm
Nie wiem czy to chyba nie jedyna piosenka w stawce, przy której mam pewność, że będzie w TOP 10 w Rotterdamie. Choć szans na zwycięstwo nie ma, to piosenki które są typowane wysoko to często typ "love-hate", które równie dobrze mogą flopnąć. Tu takiego zagrożenia nie ma, bo ten utwór jest przeraźliwie przystępny. U widzów powinien być wysoko w niemal każdym państwie, jurorzy trochę pewnie będą mieć niżej.

Pod każdym względem Duńczycy trafili idealnie w tegoroczną niszę. Nie było żadnego duetu - jest. Mało radiówek - proszę. Nie ma sympatycznej piosenki na zakończenie półfinału - już jest. W tym roku jest problem z gitarkowymi brzmieniami, jest za ciężko - to Dania rzuca coś zupełnie innego. Zresztą gdyby jakieś stacji radiowej dać tegoroczną stawkę, by wybrać jeden utwór do grania w radiu, to mam wrażenie, że wybrała by właśnie ten. Bardzo podobna piosenka w tym momencie jest popularna w polskich rozgłośniach, czyli Smith & Thell - "Forgive Me Friend".

Dla mnie bardzo spoko, pop-country/folk-popu w tym roku innego nie ma, a mapox lubi. Jest jakościowo, estetycznie i ciekawie. Swoją drogą autentyczność tego duetu pod względem tego co jest w tekście, oceniam podobnie jak duet Stig Rasta & Elina Born. Takie mezaliansy - bardzo atrakcyjne dziewczyny, a śpiewają albo ze starym dziadem z nieumytymi włosami, albo z jakimś typem z polibudy w wielkich brylach.
avatar
denis
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 34
Płeć : Male

DANIA: Ben & Tan (Yes) Empty Re: DANIA: Ben & Tan (Yes)

Pią Maj 01, 2020 9:18 am
Pamiętam, że podczas DMGP kibicowałem 'Human' lecz niestety zawalili oni wystep na żywo.
A co do 'Yes' to jest to bardzo radosna, lekka i pocieszna radiówka - myślę, że na ESC to by się świetnie sprzedało.
Sponsored content

DANIA: Ben & Tan (Yes) Empty Re: DANIA: Ben & Tan (Yes)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach