Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
avatar
vestmann
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 342
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Rzeszów/Nowy Sącz

CZECHY: Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ - Devynios baltos upės Empty CZECHY: Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ - Devynios baltos upės

Nie 24 Maj - 11:49
Obecna seria PdF upłynie chyba u mnie pod znakiem wystawiania utworów, które od dłuższego czasu chciałem zaprezentować. Także jako 3 z kolei szanse otrzyma litewska grupa SKYLĖ na czele z wokalistką Aistė Smilgevičiūtė. Aiste wystąpiła na Eurowizji w 1999r. Niestety sukcesu nie odniosła i podejrzewam, że w PdF występ skończy się podobnym rezultatem.



:czech: :lithuania: Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ - Devynios baltos upės :lithuania: :czech:
RECAP OD 3:45


Znalazłem też tekst z tłumaczeniem na język polski, gdyby ktoś był zainteresowany:


"DZIEWIĘĆ BIAŁYCH RZEK"

Tam gdzie Pan Bóg rosę pił
Pojawiło się źródełko
Wykapaliśmy się w tym źródle
I zapytaliśmy u Matki Słońca

Jak trafić na drugi brzeg
Nie zapominając swego imienia
Jak nam w puszczy nie zabłądzić
I do domu znowu wrócić

Tam gdzie dziewięć białych rzek
Tam gdzie kołysze się dziewięć łódek
Tam gdzie płynie dziewięciu braci
Dziewięciu imionami wołają Boga

Tam gdzie dziewięć gwiazd spada
Tam gdzie dziewięć jutrzenek wschodzi
Tam gdzie dziewięć sióstr przebudza się
Dziewięciu pokoleniom szczęście przynoszą

Tam gdzie Pan Bóg miód zlizuje
Zerwaliśmy po gwiaździe
I na ulach położyliśmy się
I spytaliśmy Księżyca

Czerpać mądrość czy złoto
Rozumem czy sercem żyć
Jak przez pożar nam na rękach
Swoją ziemię nieść do Nieba



Źródło: https://lyricstranslate.com/pl/devynios-baltos-up%C4%97s-dziewi%C4%99%C4%87-bia%C5%82ych-rzek.html
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

CZECHY: Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ - Devynios baltos upės Empty Re: CZECHY: Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ - Devynios baltos upės

Sob 30 Maj - 15:10
Ej, czego jak czego ale języka litewskiego kompletnie w tej edycji się nie spodziewałem Szeroki uśmiech No ale w Twoim przypadku zawsze trzeba być gotowym, że zaprezentujesz coś niekonwencjonalnego bez względu na potencjalny wynik Serce. Oczywiście jak najbardziej szanuję takie podejście.
Muzycznie fajnie wszystko płynie, do tego mamy bardzo ciekawy i zgrabny tekst. Zapoznałem się i wysłuchałem tej propozycji z ciekawością. Jestem szalenie ciekawy jak ostatecznie sobie poradzi.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach