Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: Taylor Swift - Betty Empty NORWEGIA: Taylor Swift - Betty

Nie 26 Lip - 0:07
[You must be registered and logged in to see this link.]


"Betty" dotyka podobnej tematyki, co inny utwór na najnowszym albumie Swift - "August" - miłości, która od początku skazana była na klęskę. Słuchacze dowiadują się, że podczas letniego romansu mówca, James, wciąż spotykał się ze swoją koleżanką z klasy, Betty. Utwór przyjmuje bardziej feministyczne podejście, przedstawiając narratora jako chłopca, który nie może przyznać się do swoich błędów, podczas gdy Betty rozwija się i jest świadoma swojej wartości. Brzmieniowo, piosenka brzmi nostalgicznie, przypominając poprzednie projekty Taylor jak Fearless czy Speak Now, z których oba nagrania napisane zostały przez wokalistkę w podobnie naiwnym okresie dojrzewania. Uważa się, że "Betty" jest trzecią częścią Folklorowego "trójkąta miłosnego nastolatków" opowiedzianego z punktu widzenia Jamesa. Fabułę poprzedza "Cardigan" i "August". Co ciekawe, płeć Jamesa nigdy nie została wyraźnie określona - James i Inez to w rzeczywistości imiona najstarszych córek Blake'a Lively i Ryana Reynoldsa - co prowadzi niektórych do przekonania, że ​​James może być dziewczyną, a nastoletni trójkąt miłosny jest w rzeczywistości lesbijską historią miłosną.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

NORWEGIA: Taylor Swift - Betty Empty Re: NORWEGIA: Taylor Swift - Betty

Sro 29 Lip - 21:10
Po pierwszym przesłuchaniu: na pewno przyjemna piosenka, dźwięki harmonijki wprowadzają sielski klimat mimo poważnego tematu. Na pewno nie tego spodziewałem się wchodząc do tego tematu.

Drover napisał:James może być dziewczyną, a nastoletni trójkąt miłosny jest w rzeczywistości lesbijską historią miłosną.
Przyznaj się! Pewnie sam to wymyśliłeś, żeby pozgarniać te wszystkie homodwunastki. Język 3
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: Taylor Swift - Betty Empty Re: NORWEGIA: Taylor Swift - Betty

Sro 29 Lip - 21:53
Drover napisał:James może być dziewczyną, a nastoletni trójkąt miłosny jest w rzeczywistości lesbijską historią miłosną.
Przyznaj się! Pewnie sam to wymyśliłeś, żeby pozgarniać te wszystkie homodwunastki. Język 3 [/quote]

Csii, to miała być moja strategia, a ty to rujnujesz. Znudzony :<:
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 534
Płeć : Male

NORWEGIA: Taylor Swift - Betty Empty Re: NORWEGIA: Taylor Swift - Betty

Czw 30 Lip - 14:18
To taka Taylor sprzed płyty "Red" sympatyczne nagranie muszę przyznać jakby żywcem wyjęte z ścieżki dźwiękowej "Jeziora Marzeń" Szeroki uśmiech ale na "folklore" mam innego faworyta a jest nim "Exile".
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: Taylor Swift - Betty Empty Re: NORWEGIA: Taylor Swift - Betty

Czw 30 Lip - 16:38
Szymek79 napisał:To taka Taylor sprzed płyty "Red" sympatyczne nagranie muszę przyznać jakby  żywcem wyjęte z ścieżki dźwiękowej "Jeziora Marzeń" Szeroki uśmiech ale na "folklore" mam innego faworyta a jest nim "Exile".

Same. W sumie to moim zdaniem na Folklore jest dużo lepszych utworów, ale "August" i "Betty" najbardziej mi do tej edycji pasowały. Szeroki uśmiech
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

NORWEGIA: Taylor Swift - Betty Empty Re: NORWEGIA: Taylor Swift - Betty

Czw 6 Sie - 23:47
W zwykłej edycji przepadło w odchłani półfinału, ale tutaj jest naprawdę powiewem świeżości. Całkiem podoba mi się (szczególnie refren). Ciekawy jestem wyniku.
DanielW
DanielW
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 209
Płeć : Male
Wiek : 25

NORWEGIA: Taylor Swift - Betty Empty Re: NORWEGIA: Taylor Swift - Betty

Pią 7 Sie - 15:03
Bardzo przyjemna piosenka, jak zresztą cały album. Może Betty nie jest moim faworytem z płyty, ale dobrze się tego słucha, nie sposób odnieść wrażenia odprężenia i spokoju bijącego z tego utworu, a jednocześnie czuć klimat ciepłego, letniego wieczoru. Powodzenia!
Sponsored content

NORWEGIA: Taylor Swift - Betty Empty Re: NORWEGIA: Taylor Swift - Betty

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach