Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji czeskiej?

1 - 9%
0 - 0%
2 - 18%
3 - 27%
2 - 18%
0 - 0%
0 - 0%
3 - 27%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 11
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Sro 5 Sie - 21:17
:czech: :czech: :czech:

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Benny-Cristo

Czeski nadawca publiczny, telewizja ČT ogłosiła, że Benny Cristo wciąż pozostaje reprezentantem kraju w Konkursie Eurowizji. Ben da Silva Cristóvão urodził się w 1987 roku w Pilznie, w kraju zachodnioczeskim. Jego matka jest Czeszką, ojciec pochodzi z Angoli. Karierę muzyczną rozpoczną w 2009 roku jako jeden z finalistów programu Česko Slovenská Superstar. W 2010 wydał swój debiutancki album, następnie angażował się muzycznie koncertując czy też grając jako support przed występami m.in. Pitbulla. W 2016 roku otrzymał prestiżową nagrodę Český slavík za najchętniej streamowany utwór w sieci 'ASIO'. W życiu prywatnym jest weganinem i aktywistą na rzecz praw zwierząt, oprócz tego jest też aktorem oraz sportsmenem, wziął udział m.in. w  Asian Championship 2016, gdzie w średniej kategorii wagowej jiu-jitsu zajął 3 miejsce, tego samego roku podczas Madrid Open zdobył złoto.

Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie Benny Cristo wykona utwór pt. Omaga

:sczech: :sczech: :sczech: (AUDIO) :sczech: :sczech: :sczech:

TEKST / Benny Cristo / Omaga:


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Nie 14 Mar - 12:16, w całości zmieniany 3 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Czw 11 Lut - 19:41

Yngwie / admin lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2130
Wiek : 24

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Wto 16 Lut - 13:18
Leak

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 540
Płeć : Male

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Wto 16 Lut - 18:40
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Wto 16 Lut - 20:45
ankieta dodana. Dla mnie propozycja :czech: Czech podobnie jak ich zeszłoroczna jest mi zupełnie obojętna, chyba nie do końca moje klimaty. Chociaż życzę sąsiadom sukcesu na Eurowizji to uważam, że jest to ich najsłabszy eurowizyjny wybór od czasu Gipsy.cz | 3/12

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Sro 17 Lut - 2:14
Utwór jest faktycznie świetnie wyprodukowany i ma też bardzo ciekawy teledysk - tego oczekiwałem od reprezentantów, którzy mieli darmowy rok na przygotowania. Łatwiej też wyobrazić mi sobie ten utwór na scenie w przeciwieństwie do Kemamy, gdzie chociażby występ w Vidbirze wyglądał beznadziejnie. Rozumiem, że fanom może się średnio podobać, bo pewnym szokiem poznawczym jest być słuchanie utworu up-tempo, który ma refren (i to nawet lekko wpadający w ucho, sic!), ale normalni ludzie powinni być zaciekawieni.  

"Omaga" ma natomiast jedną podstawową wadę - większość atrakcji kończy się mniej więcej w połowie piosenki, gdzieś w momencie krótkiego fragmentu po czesku. Końcówka już jest trochę ciągnięta, tak jakby sił nie starczyło (może przydałby się mały revampik :P?). Niemniej jest to świeże i ciekawe. Benny nadaje sporo kolorytu tej Eurowizji i mam nadzieję że nada go również w finale. 7/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 894
Płeć : Male
Wiek : 23

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Sro 17 Lut - 12:09
Dla mnie nareszcie ktoś powracający wypada dużo lepiej niż w zeszłym roku. Co prawda brzmi jak typowy soundtrack netflixowego film dla nastolatków, ale ma jakiś swój urok.
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 258
Płeć : Female
Wiek : 25

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Sro 17 Lut - 17:03
Rok temu było o wiele lepiej. Trochę nudna ta piosenka
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Sro 17 Lut - 18:38
Benny nie zawiódł. Rok temu do Kemamy przekonałem się dopiero po pewnym czasie, bo piosenka nie wpadała specjalnie w ucho, ale ostatecznie polubiłem ją za jej unikatowy charakter. Tegoroczna Omaga z pewnością jest bardziej radiowa i może szybciej wpaść w ucho. Najmocniejszym elementem utworu są moim zdaniem zwrotki, bardzo podoba mi się w nich warstwa instrumentalna. Refren wypada przy nich trochę blado. Atutem propozycji na pewno jest to, że jest ona bardzo luźna, można wręcz powiedzieć, że śmiechowa i nie stara się być na siłę niczym ponad to, co potwierdza też bardzo dobry teledysk.
Myślę, że Czechy nie powinny mieć problemu z awansem do finału.

7/12
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2130
Wiek : 24

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Sro 17 Lut - 19:53
Benny bardzo zaskoczył. "Omaga" to totalnie nieeurowizyjny utwór, stąd mój duży sceptycyzm przy pierwszym przesłuchaniu. Kolejne przesłuchania już jednak pozwoliły się wyzbyć złego pierwszego wrażenia i całość mi się wkręciła. Całość świetnie sobie płynie, a wokalista słychać, że dobrze się czuje w tym repertuarze. Totalnie hipnotyzujący refren. Bardzo obawiam się o wynik, bo na Eurowizji ma się 3 minuty na kupienie smsów od widzów. Charyzmy i talentu Cristovavo jednak nie brakuje, więc kto wie co nam szykują Czechy na Rotterdam. Trochę brakuje mi afrykańskiego klimatu, ale doskonale rozumiem, że artyści chcą się pokazać z innej strony niż rok temu. Chcę takie powroty, a nie sześć kopii Billy Eyelash (to do cb Wiktoria).

Dastame nie lubi tego postu

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Pią 19 Lut - 23:09
marjuz napisał:"Omaga" ma natomiast jedną podstawową wadę - większość atrakcji kończy się mniej więcej w połowie piosenki, gdzieś w momencie krótkiego fragmentu po czesku.


Ja akurat mam dokładnie odwrotnie - początek jest bardzo w porządku, ale mniej więcej od tego fragmentu po czesku aż do końca piosenki daję się w pełni porwać. Jestem bardzo miło zaskoczony, bo "Kemamy" ani trochę nie lubiłem, a tutaj jedyne podobieństwo jakie pozostało, to tak samo "bełkotliwy" tytuł, co akurat ma swój urok. Uśmiech

Piosenka jest bardzo dobrze wyprodukowana i choć nie odnoszę wrażenia, żeby mnie czymś szczególnie zaskoczyła muzycznie, to jej słuchanie daje mi wyjątkowo dużo przyjemności i pozytywnej energii - trochę takie tegoroczne "Violent Thing". W ostatnich dniach to zdecydowanie jest ta piosenka, do której najwięcej wracam.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Pią 5 Mar - 23:15
Przyjemne Czechy, takie wesołe i świeże, choć za pierwszym odsłuchaniem w ogóle mnie nie ruszyło. Wyraźnie lepsze od Kemamy, mały plusik za fajnie wykombinowany tytuł i ciekawy teledysk.

7/12
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Sob 6 Mar - 15:49
Całkiem fajna piosenka, nie wstydziłbym się jej puścić na imprezie. Wkręciłaa się dopiero po 3-m przesłuchaniu w moim przypadku. I zgadzam się, że nie jest to bardzo eurowizyjny utwór, co dla mnie jest plusem. Najbardziej na Eurowizji nie lubię piosenek które wrzeszczą ''Eurowizja'', zwłaszcza gdy jest dużo tego w danym sezonie eurowizyjnym.
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Pią 12 Mar - 15:34
W moich oczach to jedna z największych (o ile nie największa) popraw względem 2020. Oryginalna "Kemama" była nudna, zrevampowana "Kemama" była nudna i irytująca. Tutaj jest na czym ucho zawiesić, zwłaszcza podoba mi się bit w zwrotkach (szczególnie tuż przed pierwszym refrenem). Cristo, jak chcesz to potrafisz, 4+.

Iker lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Nie 14 Mar - 22:31
Z Benkiem w zeszłym roku miałem bardzo burzliwą relację. O ile uwielbiałem Kemama 1.0 tak im dalej w revampy tym było gorzej.

Teraz bez ciśnienia wraca na pełnej, i ta to kupuję. Świetna produkcja, brzmi świeżo, nowocześnie i przebojowo, bop Serce Czuję przypływy energii słuchając Omaga, a co najważniejsze - chcę do tego wracać.

IMO Czechy w tej chwili na luzie awansują. Po pierwsze Beniek to zwierze sceniczne, a Czesi potrafią takie piosenki świetnie sprzedać na scenie. Do tego samą obecnością Cristo się mega wyróżnia i ma kilkunastopunktowy handiclap, bo losowanie wyjątkowo mu siadło. Pomijając Dadiego z panów ma koło siebie w połówce Uku i Vincenta, którzy jacy są każdy słyszy i .... RAFAŁA. Którego nie oszukujmy się, zjada pod każdym możliwym względem. No idealna sytuacja, i nawet potencjalne otworzenie semi mu nie zaszkodzi.

lepik lubi ten post

Sponsored content

CZECHY: Benny Cristo (Omaga) Empty Re: CZECHY: Benny Cristo (Omaga)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach