Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal Empty NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal

Pon 28 Wrz - 15:19
NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal Leander%2BKills%2B1


Leander Kills to węgierski zespół wykonujący muzykę metalową w ojczystym języku (węgierski znajduje się na 78. miejscu listy najczęstszych języków świata). Ich nazwa wywodzi się od imienia wokalisty - Leander'a Köteles, który w latach 2009-2015 (do jego rozpadu) był członkiem zespołu Leander Rising, gdzie m.in. wykonał cover przeboju Lady Gagi "Bad Romance". Leander Kills funkcjonuje nieprzerwanie od 2015 roku i ma na swoim koncie trzy pełnogrające albumy (ostatni wydany w 2019 roku), a także jeden live album. Leander poza śpiewaniem gra też na gitarze i pianinie. Zespół ma za sobą przygodę z Eurowizją - trzy razy (2017, 2018 i 2019 r.) brał udział w preselekcjach A Dal, które miały wyłonić reprezentanta Węgier, z czego dwa razy udało się zakwalifikować do finału. Utwór, który zgłosiłem nosi tytuł "Szerlemetlen dal", co po angielsku znaczy "Loveless song". Jest to pierwsza wydana piosenka w nowym zespole.

Dastame nie lubi tego postu

Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 257
Płeć : Female
Wiek : 25

NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal Empty Re: NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal

Czw 1 Paź - 19:45
Przyznam, że podczas mojej przygody z Węgrami nie udało mi się jak dotąd trafić na ten zespół, więc jest to dla mnie nowość. Porządne rockowe granie. Świetny wokal z dużymi możliwościami i bardzo cieszy jak różnorodnie ten głos jest wykorzystany. Dobra metalowa piosenka. No i zaskakujące ostatnie sekundy piosenki. Odważnie jak na PDF ale bardzo to cieszy, że nie bałeś się postawić na taki rodzaj muzyki

Drover lubi ten post

DanielW
DanielW
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 209
Płeć : Male
Wiek : 25

NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal Empty Re: NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal

Czw 1 Paź - 22:47
Zespół kojarzę z nazwy właśnie z A Dal, ale jakoś nie zapamiętałem żadnej z ich propozycji. Co do Twojego wyboru, no niestety dla mnie to już jest trochę za mocno Szeroki uśmiech A szkoda, bo te partie śpiewane "normalnie" są naprawdę niezłe. Będę musiał się zastanowić, czy równoważą one te typowo metalowe fragmenty. Myślę jednak, że utwór znajdzie swoich fanów wśród uczestników, taką przynajmniej mam nadzieję i tego Ci życzę Wink Powodzenia!

Drover lubi ten post

Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 619
Płeć : Male

NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal Empty Re: NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal

Wto 6 Paź - 22:22
^
No nie gadajcie, Leandery to przecież węgierski "odpowiednik" Wiktorii, próbowali pojechać na ESC 3 razy i w sumie każda z ich propozycji nadawała się na wielką scenę, powyższy song również mega, wyróżnia się in plus nawet w tej bardzo różnorodnej edycji, wracam do trzymania kciuków za :norway: Szeroki uśmiech
Sponsored content

NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal Empty Re: NORWEGIA: Leander Kills - Szerelmetlen dal

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach