Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Sob 05 Sty 2019, 02:14
SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 RomaniaSelectia2017

Po zeszłorocznym tasiemcu, oraz pierwszej w historii porażce w półfinale, :romania: Rumuni stawiają na swoim i ponownie dokonają wyboru reprezentanta poprzez preselekcje "Selecția Națională". Wczorajszego dnia, opublikowane zostały wszystkie utwory tychże preselekcji.

Po zeszłorocznym flopie, zaszły dwie główne zmiany. Pierwsza z nich to zmniejszenie ilości uczestników z zeszłorocznych 60 do 24. Drugą zmianą jest wprowadzenie międzynarodowego jury, które będzie miało główny wpływ na wynik finałowy, w odróżnieniu od wersji 100 % televoting z zeszłego roku.  

UCZESTNICY:

2 Gents – Ielele
Aldo Blaga – Your journey
Bella Santiago - Army of Love
Berniceya – The call
Claudiu Mirea – We Are the Ones
Dya & Lucian Colareza – Without You (Sin ti)
Echoes – High Heels on
Ester Peony – On a Sunday
Georgy – Tears
Johnny Badulescu – Give Up Now
Laura Bretan – Dear father
Letitia Moisescu & Sensibil Balkan – Daina
Lidia Teodosiu - Renegades
Nicola – Weight of the world
Olivier Kaye – Right now
Ommieh x Anakrisez – Rock this way
Steam – The way it goes
Teodora Dinu – Skyscraper
The Four – Song of My Heart
Trooper – Destin
TWM – Make Me Your Man
Vaida – Underground
Xandra – Independent
Xonia – Discrete

Wszystkie utwory dostępne są tutaj: PLAYLISTA


Mult noroc !


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie 13 Sty 2019, 01:38, w całości zmieniany 2 razy
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Sob 05 Sty 2019, 10:11
:romania: z bólem uszu ale dosłuchałem do końca wszystkie utwory i większość piosenek brzmi jak jakieś wersje demonstracyjne z lat 2005-2010, bardzo niski poziom ale z tego wszystkiego 2 Gents z tym swoim romskim "lelele" , Trooper oraz Laura Bretan wydają się być tym właściwym wyborem do Tel Awiwu.

Piosenka MIHAI .. poniżej krytyki.

:romania: #SelectiaNationala #Rumunia

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 894
Płeć : Male
Wiek : 23

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Nie 06 Sty 2019, 21:44
Ja przesłuchałem krótkich skrótów i z nich jestem mega zadowolony jak na to co widziałem w innych preselekcjach (nie licząc francji) Oczywiście będę kibicował Laurze, bo to takie disneyowskie mocno <3
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Pon 07 Sty 2019, 03:31
Sam się dziwię że to piszę, ale moim zdaniem to jedna z lepszych stawek preselekcyjna jak do tej pory. Jest naprawdę sporo charakterystycznych piosenek, większość da się słuchać i wygląda na to że Rumunia spokojnie wróci do finału ESC. 

Pozostając wiernym fanem opery, nie ucieszę się z triumfu Dear Father, nie ma jednak wątpliwości że to eurowizyjny samograj. Nieco łagodniejsze dla uszu od La Forzy, a dalej może robić to "wrażenie" (nie na mnie, mam nadzieję że też nie dla międzynarodowego jury).

Godne uwagi tez inne dwie kobiece propozycje: Skyscraper On a Sunday, ta druga się oczywiście na ESC nie nadaje, ale jest interesująca i gdzieś szuka bardziej alternatywnych klimatów. Skyscraper to trochę łupanka, ale jeżeli wokal nie zawiedzie to widzę tu spory potencjał. 

Z folkowych klimatów niezłe są Ielele i Song of My Heart, sympatyczne piosenki i mogą zyskać na żywo, choć na razie czegoś mi w nich brakuje. Destin może i byłoby fajne, gdyby nie to że 2/3 piosenki to nawalane laj laj

Mężczyźni raczej odstają. Mihai spodziewanie tragicznie, jedynie Right Now trzyma poziom, ale trochę męczy. Na wyróżnienie zasługuje We Are the Ones, kapitalne zwrotki po czym z dupy wbija mołdawski festynowy bicik z lat 80 (?)
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Pią 11 Sty 2019, 22:55
Całe szczęście, że po zeszłym roku Rumuni opamiętali się z liczbą piosenek, te 23 już przynajmniej da się jakoś ogarnąć. Ogólny poziom jednak nie zachwyca i co prawda większości nawet da się słuchać, ale brakuje mi tutaj choć jednego utworu, w którym kryłaby się jakaś większa jakość.

Aż wstyd się przyznać, ale Mihai ze swoim Baya jest chyba na ten moment moim faworytem. Bicik jest bardzo chwytliwy i nie da się tego brać na poważnie, od razu mi się humor poprawia jak Mihai zaczyna jęczeć w refrenie. Szeroki uśmiech W podobnych muzycznie klimatach jest też Song of my heart od The Four - chwytliwe to i do tego niesamowicie sympatyczne, ale czegoś jednak minimalnie brakuje.

Oprócz tego niezłe wrażenie robią na mnie Steam - The way it goes (choć refren budzi nieszczególnie przyjemne skojarzenie z eurowizyjnym Miss kiss kiss bang), a także eksperymentalne i nawet względnie udane Ommieh x Anakrisez – Rock this way. Na uwagę zasługuje też dwóch panów z "plemiennym" refrenem swojego Ielele, ale to w sumie jedyny ciekawy element piosenki i do tego ciągle się zapętla... Na pewno nie będę natomiast dobrze życzył piosence Dear father - nie lubię jej refrenu i nie podchodzi mi też zupełnie wokal Laury Bretan.

Edit:
A, właśnie. Jest jeszcze jedna piosenka, o której po prostu trzeba wspomnieć: The call: dynasty of love jest tak bardzo na poważnie i tak bardzo... over the top, że wywołuje we mnie salwy śmiechu. Szeroki uśmiech Może z czasem mi przejdzie. Wink


Ostatnio zmieniony przez Fenistil dnia Pią 11 Sty 2019, 23:09, w całości zmieniany 1 raz
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Pią 11 Sty 2019, 23:06
Bella Santiago w piosence "Army of Love" otrzymała dziką kartę od jury.. moi drodzy oto rumuńska :romania: odpowiedź na Fuego:


.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Sob 12 Sty 2019, 01:52
^Nie jest to jedyna dzika karta. Drugą otrzymała Linda Teodosiu z utworem "Renegades"

Bez zaskoczenia. Patrząc na sporą ilość spekulacji związanych z Bellą i jej występem po wygranej w X Factorze, można było oczekiwać że otrzyma ona dziką kartę  - utwór jest bardzo dobry, jak na standardy rumuńskie. Za pierwszym razem mnie nie porwało, ale im więcej razy słucham, tym co raz bardziej mi się podoba. Co prawda widać i można usłyszeć, że ten utwór to taka pół-kopia Fuego (ekhm bridge np.), ale po sukcesie Eleni obstawiam, że w każdych preselekcjach będzie próba wzorowania się oraz imitacji jej utworu i występu.

Zgadzam się, że odstawienie wielkiego tasiemca dało jakiś efekt, bo jest jednak lepiej. Może te preselekcje jakościowe nie są, ale po :romania: Rumunii można było się tego spodziewać. Jednakże, jest parę utwórów, które są dobre i jest pare które można nazwać "guilty pleasure" np. utwór MIHAI, którego nie można słuchać na poważnie wiedząć, że to łajaja jest śpiewane przez niego.

Z tych dobrych utworów, na pewno mogę wymienić max chwytliwe "Song of My Heart" które już za pierwszym razem przykuło moją uwagę. Podobnie zresztą "Ielele" które też jest niczego sobie, oraz "Dear Father" które nie jest nawet blisko bosskiej, jedynej, niepowtarzalnej Serce Serce E L I N K I Serce Serce ale  w całości tych preselekcji się wyróżnia i mi się podoba, choć hype na ten utwór jest lekko przesadzony.

Piosenki Ester Peony oraz Teodory też są całkiem ciekawe, szczególnie tej pierwszej, lekko mistyczna, oderwana od rumuńskiej, preselekcyjnej rzeczywistości. "Skyscraper" zaś to taka całkiem dobra skandynawska radiówka, utrzymana w rumuńskich klimatach. Reszta utworów to czarna dziura - max się rozczarowałem piosenka Xandry, która w zeszłym roku się całkiem nieźle zaprezentowała, jednak jej tegoroczny utwór to syf najgorszej postaci.

Ogółem, jestem dosyć ciekawy, jak wyjdą te preselekcje. Obstawiam wielką bitwę Bella vs. Laura, zapewne jeden z tych utworów pojedzie do Tel-Avivu, zaś reszta będzie raczej wypełniaczami. Gdyby całość odbywała się z systemem z zeszłego roku - typowałbym Bellę do zwycięstwa, lecz w tym roku 90 % wyniku decyduje jury, więc większe szanse raczej ma Laura ze swoim mocnym wokalem. Jej wygrana nie byłaby zła, wciąż byłby to dla mnie najlepszy rumuński utwór... od 2009 roku chb.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Nie 13 Sty 2019, 01:32
Oficjalnie - MIHAI wycofuje się z tej edycji Selectia Nationala. Głównym powodem wycofania się wokalisty, było "złe i niewspółmierne traktowanie go przez TVR". Główne zarzuty dotyczą faktu przyznania dwóch dzikich kart (szczególnie chodzi tu o Belle Santiago), przez co wokalista twierdzi, że telewizja rumuńska faworyzuje niektórych wykonawców, oraz sam jest max oburzony, że tak jak reszta musiał przechodzić przez eliminacje, zaś niekórzy otrzymali dziką kartę.

https://www.escxtra.com/2019/01/12/romania-m-i-h-a-i-withdraws-from-selectia-nationala/
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Nie 13 Sty 2019, 14:12
Ach, te rumuńskie dramy... Trochę szkoda, bo chciałbym ten występ zobaczyć. Szeroki uśmiech Reakcja oczywiście przesadzona, choć trzeba przyznać, że o ile przyznanie dzikiej karty w miejsce wycofanej wcześniej piosenki miało sens, to przyznanie dwóch było już podejrzane. Tak czy inaczej po tym wycofaniu liczba uczestników w końcu się zgadza. Wink
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Sro 16 Sty 2019, 19:19
SF1: (27 stycznia)

Bella Santiago - Army of Love
Teodora Dinu - Skyscraper
Trooper - Destin
The Four - Song of My Heart
Steam - The Way It Goes
Vaida - Underground
Omnieh & Anakrisez - Rock This Way
Nicola - Weight of the World
Berniceya - The Call: Dynasty of Love
DYA & Lucian Colareza - Without You (Sin ti)
Claudiu Mirea - We Are The Ones

SF2: (10 lutego)


2 Gents - Ielele
Ester Peony - On a Sunday
TWM - Make Me Your Men
Laura Bretan - Dear Father
Xandra - Independent
Xonia - Discrete
Lidia Teodosiu - Renegades
Georgy - Tears
Johnny Badulescu - Give Up Now
Aldo Blaga - Your Journey
Letiția Moisescu & Sensibil Balkan - Daina
Echoes - High Heels On
Oliver Kaye - Right Now

Edit (18.01) - Jako że, Laura Bretan będzie spiewać hymn USA na jednym z meczów NBA, wokalistka została przeniesiona do drugiego półfinału. Tym samym I półfinał będzie liczył 11 utworów a II półfinał - 13.


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pią 18 Sty 2019, 17:25, w całości zmieniany 1 raz
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Sro 16 Sty 2019, 22:50
Pozwolę sobie dać posta pod postem :P. Dzisiaj ukazały się zrevampowane wersje dwóch dzikich kart: Belli Santiago i Lindy Teodosiu. O ile revamp tej pierwszej nie jest jakoś znaczący, to w przypadku drugiej wokalistki, została zmieniona częsciowo linia melodyczna.

Revamp: Renegades
Revamp: Army of Love
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Nie 27 Sty 2019, 23:14
Do finału awansowali:

Trooper - Destin
Teodora Dinu - Skyscraper
Dya & Lucian Colareza – Without You (Sin ti)
Claudiu Mirea - We Are The Ones
Bella Santiago - Army of Love
------------- (głosem widzów)
Vaida - Underground
---------------------------
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Pią 08 Lut 2019, 12:56
Będzie kolejna zmiana w półfinale. Xandra oficjalnie postanowiła się wycofać z rywalizacji, przez co II półfinał będzie liczył 12 utworów.

http://infenetwork.net/romania-xandra-the-third-participant-withdrawing-from-selectia-nationala-2019/
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Nie 10 Lut 2019, 20:14
Urzeka mnie propozycja Laury Bretan - chyba zresztą najbardziej popularna z tegorocznej stawki i jeszcze niedawno przez bukmacherów obstawiana na zwyciężczynię (choć teraz przynajmniej chwilowo gdzieś wcięło stawki). Niby bardzo to juniorowe takie, a sam utwór nie jest jakąś odkrywczą kompozycją... ale słucha się przyjemnie, Laura robi bardzo ciepłe wrażenie, a jeżeli potrafi na żywo zrobić to samo z głosem co robi w studyjnej wersji w części operowej... jestem dobrej myśli 8)
Sponsored content

SelectiaNationala - RUMUNIA: Selecția Națională 2019 Empty Re: RUMUNIA: Selecția Națională 2019

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach