Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś czeskiej propozycji?

0 - 0%
1 - 8%
1 - 8%
1 - 8%
4 - 33%
1 - 8%
2 - 17%
2 - 17%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 12
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Wto 12 Paź - 23:00
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
We Are Domi wygrali ESCZ 2022 i będą reprezentować :czech: Czechy na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 z piosenką Lights Off.

We are Domi z Czech na Eurowizję! AVvXsEjZKdyvL4A1RmRwSym4p6rw9T7Q9btX1j-MzpxyFKQqNMVnsATGld-tIlqyOdLxOIaiOVWOexm09mVQDWbtW4vVFyGKU1KHCkc3BJ0p4JmoE2nTyKRSt47olRB4Nn99E7uBShLylBeWKlZ3UwyNUROiGe9Fyd-xjiilwfInS8dkxEY_vGkklW1gf1btcQ=s16000

We Are Domi to zespół electro-popowy, założony w Wielkiej Brytanii w 2018 roku, a obecnie działający w Czechach.
W czeskich preselekcjach pokonali 6 innych konkurentów (dominując w głosowaniu jury, a także wygrywając głosowanie publiczne), dzięki czemu zdobyli bilet do Turynu.


ESCZ 2022 Live Performance



TEKST / Lights off:

:czech: :czech: :czech:


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Czw 21 Kwi - 20:25, w całości zmieniany 5 razy
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Wto 12 Paź - 23:11
Republika Czeska wybierze swojego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie w grudniu.

Eurowizja CZ 2022 po raz kolejny będzie bazować na formacie online, jednak zamiast teledysków, głosowanie odbędzie się na podstawie występów na żywo. Występy live-on-tape ukażą się na początku grudnia. Zwycięzca zostanie wyłoniony poprzez  międzynarodowe jury (50%), międzynarodowe głosowanie publiczne (25%) i głosowanie samych Czechów (25%). Obecnie jury dokonuje selekcji  zgłoszeń, które wpłynęły do czeskiej telewizji. Artyści którzy zostaną zakwalifikowani do udziału w finale preselekcji zostaną ogłoszeni do 20 października.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Pon 18 Paź - 16:47
Czeska telewizja otrzymała ok. 150 piosenek z których wybierze 6 - 8 do dalszego etapu preselekcji. Wiadomo, że do preselekcji swoją piosenkę zgłosił Mikolas Josef, reprezentant Czech z Eurowizji 2018 r. (6 miejsce w finale).

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Darka lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Wto 16 Lis - 16:14
Bardzo podoba mi się tegoroczne podejście :czech: Czech do Eurowizji. Według ostatnich informacji finałowe piosenki poznamy 6 grudnia, a zwycięzca ma być znany już 16 grudnia, tak aby czeski reprezentant miał jak najwięcej czasu na przygotowania do występu w Turynie.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Pon 6 Gru - 16:19
Utwory są już dostępne: LINK (brakuje utworu elis mraz ktory jest na spotify)

.....................................


We are Domi z Czech na Eurowizję! Laura-poldvere-laura

Szymek79 lubi ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Pon 6 Gru - 17:04
o takich preselekcjach to my możemy pomarzyć. Zmartwiony
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Wto 7 Gru - 12:50
Dostepne są wersje live: https://escz2022.com/

.....................................


We are Domi z Czech na Eurowizję! Laura-poldvere-laura
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Wto 7 Gru - 19:28
Jezinky to totalny slay na żywo.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Sro 15 Gru - 15:41
Czeskie pre jak to typowe czeskie pre - ogółem poziom spk, żaden z tych utworów Eurowizji nie podbije, ale jest w miare profesjonalnie i przyjemnie. Nie jestem w stanie wskazać który utwór najbardziej nadawałby się do Turynu, żaden z nich nie gwarantuje awansu. Osobiście najbardziej mi się podobają "Jezinky" - mega klimat na żywo, alternatiwka itd, byłby to ryzykowny wybór, z jednej strony może być mega, z drugiej strony widzowie po dwóch minutach gdzie nic sie nie dzieję, mogą zrobić sobie przerwę na siku i wyjdzie pinda ostria 2019. Co do innych:

Domi  - Lights Off (Dla mnie chyba najsłabszy utwór, głównie wynikający z tego okropnego dropu w refrenie. Tak jak niektórzy mają alergie na fuego dropiska, tak ja mam na tego typu podobne)
Anabelle - Runnin’ Out of F* Time (Ciężko tu cokolwiek napisać, nieinwazyjna propozycja indie-rock-popowa z zadziorem. Brzmi jak filler albumu artystki typu Avril Lavigne. Muza na 9 msc w semi pdf/randomowe top 3 po votach półfinalistów)
Elis Mraz - Imma Be (Ostatnia propozycja Elis była lekkim bopiskiem, tu jest mega średnio. Występ na żywo o dziwo prezentuje się całkiem ok, tragedii nie ma. Z drugiej strony, o samym utworze mówi dużo fakt, że pomimo bycia żeńskim bopem nawet eurofanki nie zwróciły na ten song specjalnie uwagi)
The Valentines - Stay or Go (Taka troche biedniejsza wersja Lake Malawi, aczkolwiek jak podczas preselekcji hejtowałem mocno muze od Alberta, tak tutaj mi się to całkiem podoba, przyjemne, wpada w ucho, szans na zwycięstwo brak.)
Jordan Haj & Emma Smetana - By Now (Dziwny instrumental, typowa muza typu love-duecik, takie 3 msc w pre po votach czeskich grażyn)
Skywalker - Way Down (Ciężko tu cokolwiek napisać, nieinwazyjna propozycja indie-rockowa z jakimś zadziorem. Muza na 9 msc w semi pdf/randomowe top 3 po votach półfinalistów, w zależności od ilości fanek rocka w półfinale)

Perfect pre na ten okres, zapewne zapomnę o nich dzień po wynikach.

.....................................


We are Domi z Czech na Eurowizję! Laura-poldvere-laura

Dawid and marjuz lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2124
Wiek : 24

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Sro 15 Gru - 23:30
W tych pre nie ma słabego utworu. Poziom bardzo równy.

We Are Domi  - Lights Off
Troche bop nawet. Nie słucha się źle, ale na tyle średnio wyprodukowane, że przy drugim refrenie jest już mi trochę obojętne. Trendy na te brzmienia może już mineły, ale nie brzmi to wszystko też jakoś bardzo tandetnie.

GIUDI - Jezinky
Nietypowe i odważne. Angażujące i pełne muzycznego mistycyzmu. Podoba mi się historia stojąca za tytułem i tekstem, jest tu pomysł. Ta interpretacja folku jest pełna szacunku i dobrego smaku. Bardzo ciekawa propozycja, chętnie potrzymam kciuki. Cóż z tego, że nieeurowizyjne? Wspierajmy Artystów przez duże A.

Anabelle - Runnin’ Out of F* Time
Fajny nieco mocniejszy pop. Na pewno swojskie i enjoyable. Spodoba się konserwatystom nielubiącym muzycznych udziwnień. Live słabszy niż studyjna.

Elis Mraz - Imma Be
Noo jest energia i wokalistka czuje tę muzę. Podoba mi się bardziej niż się spodziewałem. Eurowizyjnego potencjału brak, ale ogólnie spk uczestniczka preselekcji.

The Valentines - Stay or Go
Indie muza idealna do zapełnienia indie playlisty na Spotify. Nie jest to nic wybitnego, ale znów przyjemne granie z potencjałem.

Jordan Haj & Emma Smetana - By Now
Propozycja bardziej dojrzała niż wszystkie pozostałe. Nawet nie skupiając się na tekście czuć tę historię, którą chcą przekazać. Wjeżdżają subtelne chórki, dwg jest w płaczu. Myślę, że dało się wycisnąć jeszcze więcej, ale ogólnie bardzo miło posłuchać niebanalnego duetu.

Skywalker - Way Down
Typ mocniejszego grania, który mi odpowiada. Wokalista nie chce usilnie udowodnić jaki mroczny to on nie jest. Klimat chłopców ze szkolnej kapeli jest spk, mega vibe. Również bardzo dobra propozycja.

marjuz, iguś and Łosoś lubią ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Czw 16 Gru - 21:16
Czesi wybrali. Do Turynu jedzie grupa We Are Domi z utworem "Lights Off".

We are Domi z Czech na Eurowizję! FGwQC1GXEAw3gz8?format=jpg&name=small

Cała tabela:


.....................................


We are Domi z Czech na Eurowizję! Laura-poldvere-laura
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1251
Wiek : 23

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Wto 28 Gru - 3:04
Ja już dawałem się nabrać na tego typu selekcje. Pierwsze zetknięcie wprowadza w pozytywny nastrój i sprawie wrażenie powiewu świeżego powietrza w tym dusznym eurowizyjnym pomieszczeniu. "O jezu jakie świeże, jakie alternatywne, jakie ascetyczne teledyski, jacy młodzi zdolni artyści" - myślałem i pisałem. Tyle że selekcjami Eurowizji się nie wygrywa, bo 99% oceniających na ESC o nich nie wie, a często występuje jeden istotny problem - choć poziom tego typu selekcji jest dobry i wyrównany, to albo nie ma jednej piosenki, która by się wyróżniała i dawała nadzieje na dobry wynik, albo wygrywa nie to co trzeba.

I tak na Eurowizję jedzie do bólu selekcyjny produkt ze środka tabeli. Dowodem na średniość piosenki jest reakcja środowiska - nikt o tym zwycięstwie nie mówi, nikogo ono nie obchodzi, nikt o nim nie dyskutuje. Piosenka budzi żadne emocje, bo jest o niczym i nie zawiera jednego elementu nowatorskiego w trakcie trwania 3 minut. Wciąż obecne wśród kanapowych odbiorców jest myślenie o  "eurowizynym utworze" jako tego typu EDMu - i mam wrażenie, że to jest piosenka wygenerowana z ich głow.

Trudno jednak do zespołu nie mieć sympatii. Nad garażowymi zespołami tego typu roztaczam parasol ochronny, bo był to na Eurowizji gatunek zagrożony wyginięciem, choć coś rusza się do przodu. Tak jak np. z Lake Mlawi czy The Black Mamba, gdy opinie z początku nie były pozytywne, oddolnie powstałe zespoły miały ambicje by m.in. zrevampować piosenkę, lub świetnie (artystycznie) zaprezentować ją na scenie. Tu spodziewam się dużego zaangażowania, ale za bardzo nie ma przestrzeni do revampu, a ten paskudny "drop" zniża ten utwór do dość niskich poziomów popowej muzyki. Nawet o teledysk będzie trudno, bo i co w nim zawrzeć jak w tekście jest niewiele. Ehh..

Ale słucha się przyjemnie. 5/12

EDIT: O JEZUS MARIA ONA NIE UMIE ŚPIEWAĆ KOMPLETNIE


Ostatnio zmieniony przez marjuz dnia Sob 5 Mar - 22:19, w całości zmieniany 1 raz
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 198
Płeć : Male
Wiek : 29

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Wto 28 Gru - 11:14
Zaczyna się świetnie, ale potem skręca nie w tym kierunku co ja bym chciał, chociaż drop jest całkiem sympatyczny. Pewnie urośnie w rankingach jak się z tym osłucham.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 915
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Sro 29 Gru - 15:04
Muszę przyznać, że kompletnie nie brałem pod uwagę możliwości zwycięstwa We Are Domi w preselekcjach czeskich. Nastawiałem się raczej na ŚmietanowyDuet, ewentualnie gdzieś tam liczyłem na GIUDI, która była moim numerem 1 tych pre. Wygrana Lights Off była dla mnie bardzo pozytywnym szokiem.
Uczucie, które mi towarzyszy w trakcie słuchania tej piosenki to po prostu RELAX. Utwór kojarzy mi się z latem, jechaniem na wakacje, słuchaniem muzyki w podróży i beztroskimi chwilami, w których wydaje się, że nie trzeba się niczym przejmować, a problemy nie istnieją. Nie łudzę się, że odbije się on szerokiem echem, a na ESC wykręci wysoki wynik, bo nie wydaje się na tyle charakterystyczny, aby tego dokonać. W mojej personalnej topce znajdzie się jednak zapewne wysoko, a Czechom będę w maju kibicować .

8/12
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 683
Płeć : Male
Wiek : 20

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Czw 30 Gru - 10:06
We Are Domi nie byli moimi faworytami w czeskich selekcjach, ale nie jest to zła piosenka, bardziej określiłbym ją jako mało odkrywczą. Lights Off nie wyróżnia się niczym nowym pośród podobnych popowych produktów,  mimo to (za wyjątkiem paskudnego dropu wziętego wprost z lat 2011/2012) jest całkiem przyjemna w odsłuchu, zwłaszcza zwrotki bardzo przypadły mi do gustu. Na plus zaliczyłbym też głos wokalistki, nie jest jakiś wyjątkowy, ale bardzo dobrze współgra z utworem. Pochwalić należy też całkiem w porządku produkcję, chociaż mi osobiście utwory z pogranicza EDMu kojarzą się z taniością, to w Lights Off żadnej taniości nie odczuwam. Wybór Czech oceniam ogółem raczej pozytywnie.
6/12

iguś lubi ten post

Sponsored content

We are Domi z Czech na Eurowizję! Empty Re: CZECHY: We Are Domi (Lights Off)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach