Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

+40
Kuba
Versus
Łosoś
Nela_30
Yngwie / admin
Poland
Alpaka
pierniczek
Zaan Able
marjuz
Liver
Dawid
Skrzeczek
Sebek
iguś
Drover
Luna
Dastame
monkeyy
Contratiempo
Ilona
Iker
magou
Aleks
Bluee
Wilk
IgorBielak
Charmoiselle
Straciatelad
Justi
MaSza
simonwolfi
Fenistil
Finpo
Szafa
CzerwonePaznokcie
Cheb
Blue
Blue1998
fan
44 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś polskiej kompozycji?

1 - 7%
2 - 13%
6 - 40%
1 - 7%
0 - 0%
2 - 13%
1 - 7%
1 - 7%
0 - 0%
1 - 6%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 15
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 14:59
MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Maxresdefault

Znamy reprezentanta :poland: Polski! Dzisiejszego dnia, po długim oczekiwaniu TVP ogłosiła, że do Tel-Avivu pojedzie folkowy zespół Tulia, który będzie reprezentować nasz kraj, z utworem "Pali się - Fire Of Love".

Tulia to polski zespół wokalny ze Szczecina, powstały w 2017 roku. Składa się z czterech wokalistek. Joanny Sinkiewicz, Dominiki Siepki, Patrycji Nowickiej oraz Tulii Biczak. Zespół swoją karierę rozpoczął od nagrania coveru znanego przeboju Depeche Mode - "Enjoy The Silence", klip szybko stał się popularny, wersję z teledyskiem obejrzało ponad 2,5 mln widzów. W tym samym miesiącu zaprezentowały teledysk do coveru piosenki Dawida Podsiadło „Nieznajomy”, który osiągnął wynik ponad 7 mln wyświetleń na YouTube. W zeszłym roku, zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany nazwą zespołu "Tulia". Na albumie znajdują się własne kompozycje, jak i również covery znanych artystów np. Anii Dąbrowskiej czy Metallici. Tego samego roku, zespół odniósł sukces na festiwalu w Opolu, gdzie grupa zdobyła trzy statuetki. Teraz będzie miała okazję odnieść kolejny sukces - w Tel-Avivie.

:poland: (AUDIO) :poland:

TEKST:

Sitting on an iceberg
Waiting for the sun
Hoping to be rescued
Cold and alone

Jedna mała iskra staje się płomieniem
Unoszonym wiatrem wiosennych pór

Pali się!! Pali się!! Miłosny ogień
Płonie w nas, płonie w nas, jak suchy las
Kochaj mnie!!, Kochaj mnie!! Mocniej i mocniej
Na nic tu, na nic tu ogniowa straż

Samotnemu sercu które tylko wątpi
Bo nieprzytulane zmarzło na lód
Promień obietnicy taki lód roztopi
Wyjdzie jak z niewoli kochania głód

Pali się!! Pali się!! Miłosny ogień
Płonie w nas, płonie w nas, jak suchy las
Kochaj mnie!!, Kochaj mnie!! Mocniej i mocniej
Na nic tu, na nic tu ogniowa straż

Porzucone serce które nic nie czuje
Światu obojętne, twarde jak głaz
Ale gdy przyspieszy, samo się rozkuje
Doda oczom blasku, nadrobi czas

Pali się!! Pali się!! Miłosny ogień
Płonie w nas, płonie w nas, jak suchy las
Kochaj mnie!!, Kochaj mnie!! Mocniej i mocniej
Na nic tu, na nic tu ogniowa straż

Fire! Fire! Fire of love!
Burns in you, burns in me
Burns us alive
Love me now! Love me now!
Harder and harder
Take me there, be the air I need to survive


:poland: :poland: :poland: :poland: :poland:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pią 8 Mar - 18:57, w całości zmieniany 4 razy
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 15:48
No może być ciekawie ;D
Dziewczyny na pewno umieją dobrze śpiewać, a ich wygląd z pewnością przyciągnie telewidzów. Tylko czekać na piosenkę... z czymś odkrywczym możemy i przebić Donatana i Cleo, zaś z nieudolną próbą stworzenia skocznego swojskiego utworu pod Eurowizję możemy skończyć jak zeszłoroczni (ETHNO-JAZZ BAND)Iriao. O wokale pań nie ma co się bać, tylko czekać na ujawienie utworu... a tu spodziewam się absolutnie każdego poziomu ;D Ciągle nic nie wiemy.

Ogólnie informacją jestem zadowolony - dzisiejsza promocja Wydry mnie przeraziła, opcja i ostatnie single Gałuszewskiej raczej też ciężko by miały o przebicie, propozycja Clödie jak dla mnie też co najwyżej ujdzie... mamy pole do popisu, a Tulia są „jakieś” Uśmiech
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 15:56
O zespole wiem tylko tyle, że istnieje, nigdy nie przesłuchałem żadnej ich piosenki, także na ten moment nie mam absolutnie żadnej opinii nt. wyboru dokonanego przez TVP. Czekam na piosenkę.
avatar
MaSza
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 35

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 16:21
Obawiam się że to może być nasze Iriao. Jestem rozczarowana.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 16:28
Taa, już widzę jak polonia i jury z innych krajów będą gremialnie nas wspierać w głosowaniu. Czekają na nas 3 minuty nudów i ostatnie miejsce w półfinale, ich muzyka jest po prostu eurowizyjnie niezjadliwa.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 16:29
W sumie to nie wiem co napisać, wszystko zależy od piosenki, ale raczej to nie będzie nic radio-friendly a więc już teraz w ciemno strzelam, że znów w głosowaniu jury będziemy bardzo nisko - oni nie lubią takich dziwnych folkowych utworów. Swoją drogą TVP wytrzymało nas do dziś a nie podali nawet nazwy utworu.. naprawdę to taka wielka tajemnica? skoro Tulia wysłała piosenkę do TVP to chyba znany jest jej tytuł, rozumiem gdyby zostały wybrane wcześniej i jeszcze nie nagrały utworu jak (np. reprezentantka Cypru) ale w tym przypadku? Mam nadzieję, że nie będzie to "Pali Się" bo utworu nie znoszę.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 16:31
Oczywiście wszystko może się zmienić po publikacji piosenki, ale na ten moment jestem względnie zadowolony z decyzji TVP. Nie jest to moja wymarzona Cleo, ale zdecydowanie wolę Tulię od randomowej radiówki. Przesłuchałem dyskografię Tulii i najbardziej podoba mi się utwór Pali się, mam nadzieję, że wyślemy coś podobnego.
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 16:37
Widzę bardzo mieszane uczucia co do Pali Się Szeroki uśmiech jak dla mnie utwór męczący i liczę, że to nie to... liczę, że propozycja jeszcze nie została opublikowana bądź nawet przechodzi jeszcze ostatnie poprawki.
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 16:50
Jak dla mnie dobry wybór. Kolorowe stroje, charakterystyczne głosy. Jeszcze tylko dobra, chwytliwa piosenka i nie powinniśmy obawiać się wyjścia z półfinału. Szeroki uśmiech Przynajmniej jest oryginalnie i będzie się wyróżniać, rok temu wystawiliśmy do bólu nijaką piosenkę i wszyscy wiemy jak to się skończyło.
avatar
Szafa
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 6

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 16:56
Folk to nie moje klimaty. Jak dla mnie to znacznie ładniejsza i młodsza wersja zespołu Jarzębina od ko ko ko ko euro spoko.
avatar
CzerwonePaznokcie
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 16:58
Tak czułam.
O zespole usłyszałam jakiś czas temu ale płytę przesłuchałam jakieś 2 miesiące temu.

Ciekawy wybór. Cieszę się że pokażemy piękne słowianki a nie tylko cycki i tyłek. Tym samym trochę odpowiadamy na zarzuty z 2014 i pokazujemy inną folkową twarz.
Też wolę Tulie niż jakieś nudne ballady lub radiówki robione siłę które są mega wtórne.
Eurowizja lubi indywidualnosci a dziewczyny z takim sposobem śpiewania na pewno się wyróżnią. Salvador czy Jamala też byli kompletnie nieeurowizyjni i wygrali. Teraz kwestia odpowiedniego utworu i pokazania go na scenie. Myślę że albo to chwyci i jest szansa na wysoką pozycję albo może kompletnie przepaść.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 17:15
Ja niezbyt jestem przekonany do Tulii - pod kątem muzycznym to takie skrzyżowanie Polski 2014 z Estonią 2004 i elementami Rosji 2012. Europa może być jednak zadowolona bo Polska reaktywuje Słowianki. Cleo i Magdalena Tul mogą czuć się dumne Szeroki uśmiech
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 17:25
Osobiście jestem zadowolony z wyboru - możemy mieć pewność, że w :israel: Tel Awiwie zaprezentujemy się oryginalnie i ciekawie. Uśmiech Czy przełoży się to na sukces? Moim zdaniem reakcje Europy będą skrajne i zespół zdobędzie zarówno mnóstwo zwolenników, jak i przeciwników, co w rezultacie może dać nam wysoką lokatę lub porażkę w półfinale. Wink
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 18:18
Jakieś info kiedy piosenka?
avatar
fan
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 11

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 18:36
Brawo TVP. Wybraliście oryginalnego artystę, zamiast monotonnego bezpłciowca. Bardzo dobrze, że Orzech nie był w komisji. Bardzo dobrze, że TVP daje czas Tulii na zrobienie/ulepszenie piosenki! Reakcje z zagranicy są pozytywne, pewnie ze względu na donatana i cleo. Nic tylko czekać na utwór
Sponsored content

MaSza - POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach