Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w Second Chance 2019?

16 - 100%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 16
 
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Nie Lut 24, 2019 7:24 pm
Hejka;

Sezon preselekcyjny powoli się kończy, więc warto by pomyśleć o nowej edycji Second Chance Contest 2019. Główny problem widzę w ewentualnej liczbie uczestników - wedle tradycyjnych zasad potrzebujemy 14 osób, stąd moje pytanie - czy będą osoby, znajdą chwilę czasu, aby się w to bawić? Zapraszam do ankiety.

Ewentualnie można by kombinować z odświeżeniem formatu. Na pewno chciałbym w pewien sposób wykorzystać nasze preselekcyjne rankingi. Chętnie zapoznam się ze wszystkimi waszymi radami, wskazówkami i pomysłami. Dla niezorientowanych o co w ogóle chodzi - tutaj jest zachowana edycja z 2017 roku.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Nie Lut 24, 2019 8:55 pm
Oczywiście, że Second Chance Contest musi się odbyć! I nie przesadzajmy z tym kryzysem, uczestników powinniśmy bez większego problemu uzbierać. Uśmiech

Jeśli chodzi o odświeżenie formatu, to oczywiście można pozbierać propozycje i spróbować pokombinować. Niezbyt jednak mam pomysł na wykorzystanie rankingów preselekcyjnych w inny sposób niż poprzez wzięcie zwycięzców z rankingów i zaniechanie osobistych wyborów. Ta propozycja formatu była w zeszłym roku obszernie omawiana na Escforum i ostatecznie nie przeszła, a głównymi argumentami były:
1. Tradycja forum
2. Zachowanie elementu zabawy (wybór piosenek przez pojedynczych użytkowników)
3. Brak wykluczenia - ktoś z mniejszą ilością czasu, kto nie robi rankingów, wciąż może się bawić w SC
4. Niechęć do działania wstecz - większość podsumowań jest już dawno zamknięta

Rozumiem tamte argumenty i nie wiem, czy jest sens po tak krótkim czasie ponownie podejmować taką dyskusję. Z drugiej strony skoro sytuacja z forum wymusza na nas niejako świeży start, to może i warto... Innych pomysłów na ten moment nie mam, ale postaram się jeszcze o tym pomyśleć i chętnie poczytam co inni mają do powiedzenia.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 892
Płeć : Male
Wiek : 23

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Nie Lut 24, 2019 10:24 pm
Chyba jedyna możliwość połączenia to zrobić wcześniej dodatkową rundę, w której znajdzie się zwycięzca rankingów i drugi song który już wybierzemy według starych zasad. Głosujemy na ten, który się nam bardziej podoba i ten z większą ilością głosów bierze udział.
Mnie generalnie obojętne, ale faktycznie fajnie jakoś wykorzystać rankingi.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Pon Lut 25, 2019 12:10 am
Jeżeli mamy coś odświeżyć w zabawie to fajnie byłoby zrezygnować z zasady "jeden kraj - jedna piosenka". Gdy któreś preselekcje były ciekawe, niech mają po kilku przedstawicieli. O przydziale miejsc (powiedzmy, max 4 dla jednego kraju) zadecydowałoby głosowanie.

Pomysł Dastame'a ogólnie brzmi jak dobry kompromis, chociaż nie pasuje do tego wariantu. Może osoba odpowiedzialna za kraj wybierałaby piosenkę z Top 3 rankingu danych pre? W przypadku 2 reprezentantów - np. z Top 5, 3 reprezentantów - z Top 8, 4 - trzy piosenki z Top 10 + jedna może być z niższych miejsc. Oczywiście, zależałoby to od liczby uczestników eliminacji w konkretnym kraju i przydzielonych miejsc w zabawie.

Niezależnie od tego, czy moja koncepcja się przyjmie, Second Chance powinno stać się bardziej rozbudowaną zabawą. By było bardziej kolorowo, by więcej piosenek się przewinęło. Będzie przez to więcej roboty, może potrwa dłużej, ale w sumie to jakoś trzeba wypełnić czas między sezonem preselekcyjnym a ESC Uśmiech

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Pon Lut 25, 2019 2:54 am
Pomysł Dasta niezbyt mi się podoba, bo co to za przyjemność wybrać sobie piosenkę, gdy i tak na 90% przegra ona z faworytem jeszcze zanim zabawa się na dobre rozpocznie?  :scratch:

Liver napisał:Jeżeli mamy coś odświeżyć w zabawie to fajnie byłoby zrezygnować z zasady "jeden kraj - jedna piosenka". Gdy któreś preselekcje były ciekawe, niech mają po kilku przedstawicieli.

I to jest to! Gdyby zrobić ćwierćfinały, to nawet ok. 60 piosenek mogłoby uczestniczyć w konkursie. Zaproponuję jednak nieco odmienny wariant samego wyboru piosenek:

  1. Z każdych preselekcji automatycznie kwalifikuje się do konkursu zwycięzca forumowego rankingu (lub drugie miejsce, jeśli zwycięzca pojechał na ESC). Skoro mamy więcej miejsc, to czemu nie? Taka podstawowa reprezentacja każdego z krajów to byłaby niecała połowa stawki.
  2. W formie zgłoszenia każdy uczestnik przygotowuje listę powiedzmy siedmiu preselekcji, które go najbardziej interesują w kontekście wyboru (znając piosenki bądź też opierając się o przeczucia). Tworzy się ranking najgorętszych preselekcji w tym sezonie, w oparciu o to jak często dany kraj się na tych listach pojawiał.
  3. W zależności od zajętego w tym rankingu miejsca kraje dostają ileś dodatkowych miejsc w konkursie (np. po trzy miejsca dla TOP 5, po dwa miejsca dla 6-10 i po jednym miejscu dla 11-15 - czyli ogółem 30). Mogłyby to być stawki sztywno ustalone przez organizatora przed zgłoszeniami lub bardziej "dynamiczne", gdzie sumaryczna liczba miejsc do zapełnienia jest ustalona tak, by być podzielna przez liczbę użytkowników biorących udział.
  4. Organizator przyporządkowuje/losuje użytkowników do krajów, tak by każdy miał tych krajów po równo i by w miarę możliwości były to kraje wybrane przez niego w punkcie 2. W ten sposób każdy dostanie mniej więcej to co chciał. Ponadto jeśli z punktu 3 wynika przykładowo, że kraj ma mieć 3 dodatkowe miejsca w konkursie, to zostaje do niego przyporządkowanych trzech różnych użytkowników.
  5. Tak jak dotychczas, każdy wybiera w tajemnicy po jednej dowolnej piosence z przyporządkowanych sobie preselekcji. Jeśli do któregoś kraju zostało przyporządkowanych co najmniej dwóch użytkowników i wybrane przez nich piosenki będą się powtarzać, to zaoszczędzone w ten sposób miejsce wędruje do kolejnego w kolejności utworu w rankingu podsumowań. To samo gdy ktoś się zgłosi do zabawy, a potem nie będzie od niego odzewu.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Pon Lut 25, 2019 11:16 am
Twoja koncepcja wyboru jest lepsza (a na pewno bardziej dopracowana :P). Najlepsze jest w niej to, że nie dostaje się przypadkowych pre, a te które się śledzi/coś się o nich wie. Wyeliminuje to przypadkowe wybory.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 892
Płeć : Male
Wiek : 23

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Pon Lut 25, 2019 1:51 pm
fenistil napisał:
Pomysł Dasta niezbyt mi się podoba, bo co to za przyjemność wybrać sobie piosenkę, gdy i tak na 90% przegra ona z faworytem jeszcze zanim zabawa się na dobre rozpocznie?  :scratch:

Liver napisał:Jeżeli mamy coś odświeżyć w zabawie to fajnie byłoby zrezygnować z zasady "jeden kraj - jedna piosenka". Gdy któreś preselekcje były ciekawe, niech mają po kilku przedstawicieli.

I to jest to! Gdyby zrobić ćwierćfinały, to nawet ok. 60 piosenek mogłoby uczestniczyć w konkursie. Zaproponuję jednak nieco odmienny wariant samego wyboru piosenek:

  1. Z każdych preselekcji automatycznie kwalifikuje się do konkursu zwycięzca forumowego rankingu (lub drugie miejsce, jeśli zwycięzca pojechał na ESC). Skoro mamy więcej miejsc, to czemu nie? Taka podstawowa reprezentacja każdego z krajów to byłaby niecała połowa stawki.
  2. W formie zgłoszenia każdy uczestnik przygotowuje listę powiedzmy siedmiu preselekcji, które go najbardziej interesują w kontekście wyboru (znając piosenki bądź też opierając się o przeczucia). Tworzy się ranking najgorętszych preselekcji w tym sezonie, w oparciu o to jak często dany kraj się na tych listach pojawiał.
  3. W zależności od zajętego w tym rankingu miejsca kraje dostają ileś dodatkowych miejsc w konkursie (np. po trzy miejsca dla TOP 5, po dwa miejsca dla 6-10 i po jednym miejscu dla 11-15 - czyli ogółem 30). Mogłyby to być stawki sztywno ustalone przez organizatora przed zgłoszeniami lub bardziej "dynamiczne", gdzie sumaryczna liczba miejsc do zapełnienia jest ustalona tak, by być podzielna przez liczbę użytkowników biorących udział.
  4. Organizator przyporządkowuje/losuje użytkowników do krajów, tak by każdy miał tych krajów po równo i by w miarę możliwości były to kraje wybrane przez niego w punkcie 2. W ten sposób każdy dostanie mniej więcej to co chciał. Ponadto jeśli z punktu 3 wynika przykładowo, że kraj ma mieć 3 dodatkowe miejsca w konkursie, to zostaje do niego przyporządkowanych trzech różnych użytkowników.
  5. Tak jak dotychczas, każdy wybiera w tajemnicy po jednej dowolnej piosence z przyporządkowanych sobie preselekcji. Jeśli do któregoś kraju zostało przyporządkowanych co najmniej dwóch użytkowników i wybrane przez nich piosenki będą się powtarzać, to zaoszczędzone w ten sposób miejsce wędruje do kolejnego w kolejności utworu w rankingu podsumowań. To samo gdy ktoś się zgłosi do zabawy, a potem nie będzie od niego odzewu.


Zgadzam się ze wszystkim <3 Nie wiedziałem czy więcej może wziąć udział, ale jeśli tak to ten plan jest idealny <3

EDIT:
Tak mnie teraz naszło.
fenistil napisał:
W zależności od zajętego w tym rankingu miejsca kraje dostają ileś dodatkowych miejsc w konkursie (np. po trzy miejsca dla TOP 5, po dwa miejsca dla 6-10 i po jednym miejscu dla 11-15 - czyli ogółem 30).
Zmniejszyłbym te ostatnie miejsca do 11-13 czyli dałoby nam to 28 (idealnie każda osoba po 2) + 27 zwycięzców rankingów czyli razem 55. I teraz mój pomysł rozwinięcia zabawy. Zostaniemy przez Aro rozlosowani na cztery grupy 3-osobowe i jedną grupę 2-osobową. Każda grupa przyzna jednej piosence (ze wszystkich którym nie udało się jeszcze dostać do Second Chance) dziką kartę i w ten sposób uzupełnimy pozostałe 5 miejsc.(oczywiście każda grupa dyskutuje na pw) Na plus na pewno że miejsca nie uzupełni jakiś szit, a do tego zafunduje nam to większą zabawę może też zniczy przyjaźnie :3
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Wto Lut 26, 2019 11:54 pm
Dastame napisał:I teraz mój pomysł rozwinięcia zabawy. Zostaniemy przez Aro rozlosowani na cztery grupy 3-osobowe i jedną grupę 2-osobową. Każda grupa przyzna jednej piosence (ze wszystkich którym nie udało się jeszcze dostać do Second Chance) dziką kartę i w ten sposób uzupełnimy pozostałe 5 miejsc.(oczywiście każda grupa dyskutuje na pw) Na plus na pewno że miejsca nie uzupełni jakiś szit, a do tego zafunduje nam to większą zabawę może też zniczy przyjaźnie :3

Też myślałem o jakimś systemie dzikich kart na sam koniec, ale już nie chciałem mieszać. W tej propozycji może być trochę za dużo chaosu w związku z tym, że wymagałoby to sporo komunikacji wewnątrz grup, a i tak nie wiadomo czy ludzie by się na cokolwiek dogadali i czy zostałoby wybranych w ten sposób 5 różnych piosenek (bez powtórzeń). Tak czy inaczej warto to rozważyć. Zresztą liczba wybranych piosenek nie musi być stała - skoro rozmawiamy na temat odświeżenia formatu, to najlepiej gdyby z założenia miał obowiązywać też na kolejne lata (z inną liczbą preselekcji). W mojej propozycji większość konkretnych liczb byłaby ustalana przez organizatora na bieżąco.

Przy okazji zwrócę jeszcze uwagę na jedną znaczącą zaletę tego co przedtem zaproponowałem - liczba użytkowników biorących udział w zabawie jest bardzo elastyczna. Liczba piosenek do wyboru mogłaby zostać dynamicznie ustalona na podstawie liczby zgłoszonych użytkowników, a nie na odwrót. W ten sposób mając do wybrania te 30-40 piosenek poza zwycięzcami rankingów, w zabawie może brać udział zarówno 7, 11, jak i 20 osób w zależności ilu się ich zgłosi, bo można sobie elastycznie dopasować, by liczba tych piosenek była podzielna.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Sro Lut 27, 2019 5:58 pm
Dastame - pomysł ciekawy, ale chyba lekko przekombinowany. I tak jak napisał Fenistil, problemem może być komunikacja między wybierającymi.

A dobra zabawa i tak musi być przy tylu uczestniczących piosenkach Szeroki uśmiech
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Nie Mar 03, 2019 3:46 pm
Hej, dzięki wszystkim za sugestie i pomysły. Wszystko brzmi super, fajnie tylko niestety nie jestem w stanie poprowadzić aż tak rozbudowanego konkursu, w którym brałoby udział 60 piosenek. Dlatego też prawdopodobnie będzie zastosowany poniższy wariant:


Dastame napisał:Chyba jedyna możliwość połączenia to zrobić wcześniej dodatkową rundę, w której znajdzie się zwycięzca rankingów i drugi song który już wybierzemy według starych zasad. Głosujemy na ten, który się nam bardziej podoba i ten z większą ilością głosów bierze udział.


nad którym sam też myślałem. Po pierwsze - będzie wprowadzona większa demokracja w konkursie. Po drugie - cała zabawa przedłuży się o zaledwie tydzień, a nie do maja. A sam konkurs ruszy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, zapisy odbędą się w okolicach popołudnia.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2116
Wiek : 24

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Nie Mar 03, 2019 4:19 pm
Omatko, jakie wielkie plany tutaj się pojawiły! :bounce: /gdzieś zaginął mi ten wątek w tłumie/
Nie rozdmuchiwałbym aż tak tego plebiscytu. Stara forma była bardzo dobra, ale oczywiście jakieś odświeżenie nawet wskazane. Zaproponowana opcja z duelami brzmi nawet spoko, chociaż wiadomo, że chciałoby się, aby nasz wskazany reprezentant wziął od razu udział we właściwym konkursie. :P
Sponsored content

Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ Empty Re: Second Chance Contest 2019 - propozycje, pytania, sugestie, ogólnie FAQ

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach