Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Nie 27 Lis - 13:29
Głosami widzów i jurorów :germany: niemieckie preselekcje Unser Lied fur Liverpool  wygrał zespół LORD OF THE LOST w utworze
"BLOOD & GLITTER" , tym samym będą oni reprezentować Niemcy na Konkursie Eurowizji 2023 w Wielkiej Brytanii.


NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Eurowizja-2023-Lord-of-the-Lost-Niemcy


:sgermany: LORD OF THE LOST - BLOOD & GLITTER :sgermany:

Występ w preselekcjach



Teledysk



Lord of the Lost to niemiecki zespół gothic metalowy z Hamburga, założony przez wokalistę i frontmana Chrisa Harmsa.

Lord of the Lost tworzy muzykę w kilku gatunkach, w tym heavy metal i glam rock z wpływami dark rocka, muzykę industrialną i klasyczną. W wywiadach z magazynem Orkus i stroną internetową Subexistance, Chris Harms wymienił zespoły i muzyków takich jak Rammstein, Nine Inch Nails, Marilyn Manson i Lady Gaga jako jednych z wielu wykonawców, których słucha i które go inspirują.

Chociaż nie zawsze był odbierany jako wysoce innowacyjny, debiutancki album Fears otrzymał ogólnie pozytywną krytykę ze strony prasy muzycznej. Magazyn muzyczny Sonic Seducer chwalił nie tylko "przyjemny głęboki obiecujący wokal", ale także "mroczne, melodramatyczne momenty" i opisał album jako "mroczny melanż stylów muzycznych, które nadają albumowi świeżości i wielkiej różnorodności". W Zillo debiut został opisany jako "nie naprawdę oryginalny lub przełomowy", ale został pochwalony za "twarde i bezwarunkowe piosenki".  Orkus natomiast napisał, że długo czekali na album "tak interesujący i bogaty w różnorodność". Metal.de określił album jako "absolutnie w porządku", ale zasugerował, aby przed zakupem albumu posłuchać kilku utworów, ponieważ może być on "zbyt twardy dla jednych, a zbyt miękki dla innych".

:germany:  


Ostatnio zmieniony przez yngve dnia Sob 4 Mar - 16:09, w całości zmieniany 1 raz
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Nie 27 Lis - 13:40
9 listopada zostały upublicznione szczegóły dotyczące procesu selekcji Niemiec dotyczące Eurowizji 2023. Artyści mogą zgłaszać piosenki online na stronie eurovision.de do 28 listopada 23.59 CET.

NDR poinformował wcześniej, że odbył spotkanie zarówno z niemiecką delegacją, jak i przedstawicielami wielu fanklubów Eurowizji na temat tego, jak wybierze swojego artystę i piosenkę na nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 w Liverpoolu - Prawdopodobnie 8 do 10 utworów zostanie wybranych do preselekcyjnej stawki w krajowym Unser Lied für Liverpool (Nasza piosenka dla Liverpoolu). Oprócz tego, jedna piosenka zostanie wybrana poprzez TikTok-Challenge, gdzie artyści mogą ubiegać się o reprezentowanie Niemiec, przesyłając swoje propozycje na platformę społecznościową z hashtagiem #UnserLiedfürLiverpool, co ważne termin 28 listopada dotyczy również przesyłania zgłoszeń za pośrednictwem TikToka.

Stefan Leidner, który obecnie pracuje dla niemieckiego nadawcy NDR ujawnił dodatkowe szczegóły dotyczące procesu selekcji i przy okazji wyjawił, że na platformę za pośrednictwem strony internetowej wpłyneło ponad 300 utworów (stan na połowę listopada). Podobno skontaktowano się również z wytwórniami płytowymi, które zachęcano do nadsyłania utworów do preselekcji.

Wiadomo, że za pośrednictwem TikToka zgłoszona została propozycja Patty Gurdy (która brała udział w naszym forumowym konkursie piosenki PdF, pamięta ktoś edycję? :-) ), czerpiąca pełnymi garściami z celtyckiego popu piosenkarka chciałaby zaprezentować się w bardzo folkowym i rytmicznym utworze pt. "Melodies of Hope" - osobiście życzę wygranej, bo lubię takie Timotejskie klimaxy Szeroki uśmiech

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Patty-gurdy NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) PattyGurdy_02_MOTIV_WH

Fenistil and CB93 lubią ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Czw 1 Gru - 19:48
piosenka:




Ostatnio zmieniony przez yngve dnia Sob 4 Mar - 16:12, w całości zmieniany 1 raz
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Nie 1 Sty - 11:33
Z blisko 600 zgłoszonych piosenek, podczas posiedzenia niemieckiego jury 9 grudnia wybrano dziewięć utworów, które wezmą udział w krajowym finale. ESC Kompakt informuje, że proces selekcji składa się z trzech etapów. Wszystkie zgłoszenia zostały najpierw zweryfikowane przez jury, składające się z zespołu eurowizyjnego krajowego nadawcy oraz innych wewnętrznych ekspertów. W pracach uczestniczyła także redakcja portalu eurovision.de, eksperci radiowi oraz przedstawiciele firmy producenckiej Bildergarten.

Dodatkowa piosenka zostanie wybrana poprzez TikTok-Challenge, (jak wcześniej wspomniałem) artyści mogą ubiegać się o reprezentowanie Niemiec, przesyłając swój wpis na platformę z hashtagiem #UnserLiedfürLiverpool. Głosowanie  "dzikiej karty" rozpocznie się prawdopodobnie w styczniu 2023 roku.

Alexandra Wolfslast, niemiecka szefowa delegacji nie wyklucza, że może być więcej niż tylko jedna "dzika karta" przyznana w ramach platformy TikTok:
"Oficjalnie szukamy jednej piosenki za pośrednictwem TikTok. Ale oczywiście pozostajemy elastyczni".

Szczegóły dotyczące daty, czasu i miejsca, a także prezenterów zostaną ujawnione w pierwszej połowie stycznia.
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Pią 27 Sty - 20:18
Znamy już uczestników :sgermany: #UnserLiedfurLiverpool 2023

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Unser-Lied-Fur-Liverpool

W finale preselekcji wystąpią:

1 Will Church – “Hold On”
2 Patty Gurdy – “Melodies of Hope”
3 TRONG – “Dare to Be Different”
4 Lonely Spring – “Misfit”
5 Anica Russo – “Once Upon a Dream”
6 Lord Of The Lost – “Blood and Glitter”
7 Frida Gold – “Alle Frauen in mir sind müde” (All the women in me are tired)
8 René Miller – “Concrete Heart”


Dołączą do nich dzikie karty z głosowania TikToka:

Betül – “Heaven”
Leslie Clio- “Free Again”
From Fall To Spring – “Draw The Line”
Ikke Hüftgold – “Lied mit gutem Text” (Song with good lyrics)
JONA – “10/10”
Mitchy & André Katawazi,  NashUp – “Summertime”

W głosowaniu TikToka można wziąć udział tylko za pośrednictwem platformy TikTok, dlatego trzeba mieć konto, oddać głos można tylko raz dziennie tutaj  


marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1233
Wiek : 23

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Pon 30 Sty - 22:43
Na podstawie studyjnych mogę stwierdzić, że w tych selekcjach jest jedna dobra piosenka i to jest "Once Upon a Dream" Anicy Russo. Oczywiście nie ma szans, bo już widzę że na scenie będzie z tego kupa. Rywalizacja powinna się toczyć między propozycjami przywołującym wspomnienia starego KP: rock-metalowym zespołem Lord Of The Lost oraz Patty Gurdy z celtyckim pop-folkiem. Obie piosenki bardzo kojarzące się z zakamarkami niemieckiego rynku muzycznego, jednocześnie obie dość kliszowe dla swojego gatunku. Ale na Eurowizji na pewno czegoś takiego jest niedosyt. Generalnie spory brak jakości, zwłaszcza "Melodies of Hope" jest po prostu dla mnie kiczowate. W powietrzu czuję aromat kolejnego 0 u jury na ESC, ale tym razem może coś się uda u widzów. Chyba że znowu będą jaja z głosowaniem w selekcjach - na to liczę.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Nie 5 Lut - 2:11
Zwycięzcą głosowania na TikTok został Ikke Hüftgold z utworem "Lied mit gutem text" i dołączy on do stawki preselekcji.


.....................................


NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Laura-poldvere-laura

marjuz nie lubi tego postu

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 167
Płeć : Male
Wiek : 29

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Sob 4 Mar - 13:34
Nudna piosenka w ciekawym gatunku.

Drover nie lubi tego postu

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 758
Płeć : Male
Wiek : 23

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Sob 4 Mar - 14:22
Najlepsza piosenka jaka mogła wygrać, wygrała. Faworytów miałem tylko dwóch - oni i Patty Gurdy. Niestety po występie Patty było widać, że nie jest jeszcze gotowa na tak dużą scenę, ale mam nadzieję, że się podszkoli i pojedzie kiedy indziej (albo może to był stres?). Jury nie będę komentować, bo to jest śmiechu warte, że znowu prawie wybrali najnudniejszą piosenkę. xd

"Blood & Glitter" to jeden z moich faworytów z dotychczas wybranych piosenek i bardzo się cieszę z ich wygranej. To nie jest jakaś ambitna piosenka (ile takich zdarza się na Eurowizji?), bo wcale nie musi taką być - po prostu czysty fun. No i to jest taki rock w dobrym smaku, jaki lubię, bo takiego poprockowego pieprzenia dla edgy nastolatek jak Lost Spring dosłownie nienawidzę. Będę trzymał kciuki za jak najlepszy wynik, bo w końcu Niemcy postawili na coś na poziomie (ostatnia piosenka, jaka była dla mnie znośna od nich nie licząc Violet Thing to Black Smoke z 2015).

Dawid lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2078
Wiek : 24

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Sob 4 Mar - 15:01
Ja też bardzo doceniam ten wybór. Nie jest to niewiadomo jak ambitna propozycja, ale za to bardzo szczera i autorska. Nie zrobili z gatunku parodii, nie obniżyli zbytnio progu wejścia dla nie-fanów metalu. Doświadczony zespół, który tworzy muzykę od kilkunastu lat. Jest catchy, dodać lepsze wizuale w Liverpoolu i będzie git.

Fenistil, Drover and Luna lubią ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Sob 4 Mar - 16:15
Jest to utwór który na pewno spodoba się tej części fanów Eurowizji, która lubi gotich i melodic metal i jak słychać nie zawsze musi to być damski wokal, aby było ciekawie Uśmiech ja osobiście doceniam Chrisa za ten gruby i mroczny wokal, na żywo brzmi bardzo dobrze. W tym roku chwalę wybór naszych zachodnich sąsiadów bo jest po prostu ciekawie, jest to "jakieś" i ma swój charakter - po za tym nie ukrywam, że często przed samymi preselekcjami słuchałem tej piosenki  i już zdążyłem się z nią "zżyć". I najważniejsze na koniec panowie z Lord of the Lost uratowali nas przed Ikke. zostawiam 12/12 bo Blood & Glitter leci na szczyt mojej topki.

Drover and Luna lubią ten post

justi578
justi578
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 196
Płeć : Female
Wiek : 25
Skąd : Wilkowice

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Sob 25 Mar - 1:08
Niemcy przez ostatnie lata mocno mnie zawodzili. W tym roku, chociaż nie wysłali piosenki, która daje winner vibes i nie wiadomo, jak mi się podoba, to muszę wreszcie przyznać, że jestem zadowolona. Już w preselekcjach ten utwór przyciągnął moją uwagę, na tle tegorocznej Eurowizji na pewno się wyróżnia, brakuje tego typu muzyki w konkursie. Zadziwia mnie trochę, że jest tak nisko notowany, wydawało mi się, że będzie raczej wyżej umieszczany w topkach, ale zapomniałam, że takie piosenki nie mają wielu odbiorców na Eurowizji. Ja jej na pewno nie skreślam i mam nadzieję, że Niemcy mimo wszystko uciekną w końcu z dna tabeli.
Sponsored content

NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter) Empty Re: NIEMCY: Lord of the Lost (Blood & Glitter)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach