Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

ISLANDIA: Diljá (Power) Empty ISLANDIA: Diljá (Power)

Sob 28 Sty - 22:31
:siceland: Głosowaniem widzów  Söngvakeppnin 2023 - islandzkie preselekcje wygrała DILJÁ w utworze POWER, tym samym piosenkarka będzie reprezentować Islandię na Konkursie Eurowizji w Liverpoolu.


ISLANDIA: Diljá (Power) Dilja-Songvakeppnin-2023

:siceland: DILJÁ - POWER :siceland:

Występ w preselekcjach



Wersja studio




Diljá zdobyła sławę biorąc udział w talent show Ísland Got Talent w 2015 roku. W 2020 roku przeniosła się do Kopenhagi, gdzie przeplatała studia z fizjoterapii z lekcjami śpiewu. W styczniu 2023 roku Diljá została zakwalifikowana wraz z 10 uczestnikami do corocznego festiwalu Söngvakeppnin, będącego platformą wyboru reprezentanta Islandii w Konkursie Piosenki Eurowizji. Podczas pierwszego półfinału18 lutego zaprezentowała swój niewydany singiel Lifandi inni í mér i zakwalifikowała się do finału. Podczas finału 4 marca zaprezentowała anglojęzyczną eurowizyjną wersję swojej piosenki Power. Wygrała konkurs, pokonując w superfinale Langi Seli og Skuggarnir, dzięki czemu została reprezentantką Islandii na Konkursie Piosenki Eurowizji 2023 w Liverpoolu. Lifandi inní mér dotarła do 11. miejsca islandzkiej listy przebojów, natomiast Power zajęła 29. miejsce.

:iceland:


Ostatnio zmieniony przez yngve dnia Nie 5 Mar - 12:18, w całości zmieniany 1 raz
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

ISLANDIA: Diljá (Power) Empty Re: ISLANDIA: Diljá (Power)

Sob 28 Sty - 22:40
ISLANDIA: Diljá (Power) Songvakeppnin-2023

PÓŁFINAŁ 1 – Luty 18
PÓŁFINAŁ 2 – Luty 25
FINAŁ – Marzec 4

Ujawniono dziesięć piosenek startujących w Söngvakeppnin 2023 - zostały one po raz pierwszy zaprezentowane publicznie, wraz z fragmentami wykonywanych utworów i ujawnieniem uczestników islandzkich preselekcji narodowych. Do islandzkich selekcji zgłoszono łącznie 132 utwory, z których wyłoniono szczęśliwą dziesiątkę.

:siceland: Półfinał pierwszy

BRAGI - Stundum snýst heimurinn gegn þér
MÓA - Glötuð ást
Bendeikt - Þora
Celebs - Dómsdagsdans
Diljá - Lifandi inni í mér

:siceland: Półfinał drugi

Kristín Sesselja - Óbyggðir
Langi Seli og Skuggarnir - OK
Silja Rós & Kjalar - Ég styð þína braut
 Úlfar - Betri maður
Sigga Ózk - Gleyma þér og dansa

___________________   wersje islandzkie (playlista)



___________________   wersje angielskie (playlista)

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

ISLANDIA: Diljá (Power) Empty Re: ISLANDIA: Diljá (Power)

Sro 1 Mar - 1:02
Kocham Sigga Ózk niech jedzie queen Zakochany Zakochany Zakochany
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

ISLANDIA: Diljá (Power) Empty Re: ISLANDIA: Diljá (Power)

Nie 5 Mar - 16:00
Po kilku fajnych latach Islandia wraca do czasów sprzed Hatari. Nie jest to jakoś złe, ale sama piosenka taka czysta przeźroczysta. Kojarzy mi się trochę z "Paper" Svali - podobnie muza do spotify indie pop isląd top 50 i jednocześnie totalny non-event na scenie. Różnica przynajmniej na korzyść "Power" jest taka, że to semi nie zapowiada się najwybitniej, ale i tak uważam, że Islandia będzie miała problem z awansem do finału.

.....................................


ISLANDIA: Diljá (Power) Laura-poldvere-laura

marjuz, Sebek and Iker lubią ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 167
Płeć : Male
Wiek : 29

ISLANDIA: Diljá (Power) Empty Re: ISLANDIA: Diljá (Power)

Nie 5 Mar - 16:36
Na Reddicie ktoś ogłosił, że wyczuwa zwycięskie fluidy od tej piosenki, ja z kolei wyczuwam, że co roku w selekcjach jest CO NAJMNIEJ 5 takich "Power", zajmują sobie 6 miejsce np. w takim Eesti Laul i czekamy rok na kolejne.

Aro, Fenistil and Sebek lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

ISLANDIA: Diljá (Power) Empty Re: ISLANDIA: Diljá (Power)

Pon 6 Mar - 0:41
Trafia do worka moich piosenek które nie są złe, ale zapomnę o nich od razu po eurowizji. Natomiast myślę, że nie powinna mieć problemu z awansem w tak słabym semi
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

ISLANDIA: Diljá (Power) Empty Re: ISLANDIA: Diljá (Power)

Pon 6 Mar - 17:32
No to jest niestety takie do bólu przeciętne i ''middle of the road'' zarazem. Wpada jednym uchem i wypada długim. Sposób śpiewania wokalistki irytuje mnie niestety.  Refren nie robi żadnego wrażenia.

Ja myślę, że Islandia się nie zakwalifikuje, choć półfinał wygląda słabo.

Daję ''Power'' 4 punkty na 12 jedynie.

Łosoś napisał:Po kilku fajnych latach Islandia wraca do czasów sprzed Hatari. Nie jest to jakoś złe, ale sama piosenka taka czysta przeźroczysta. Kojarzy mi się trochę z "Paper" Svali -  podobnie muza do spotify indie pop isląd top 50 i jednocześnie totalny non-event na scenie. Różnica przynajmniej na korzyść "Power" jest taka, że to semi nie zapowiada się najwybitniej, ale i tak uważam, że Islandia będzie miała problem z awansem do finału.

Paper podobało mi się, ten utwór niestety wcale. Choć przyznam, że też dostrzegam podobieństwa między dwoma zgłoszeniami.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1234
Wiek : 23

ISLANDIA: Diljá (Power) Empty Re: ISLANDIA: Diljá (Power)

Czw 9 Mar - 12:34
Utwór przeciętny. Jednak czuję pewną sympatię to takich dźwięków i tej stylistyki scenicznej - jest to mało ambitne ale nikt nie udaje że tak nie jest. Nie ma nagle wyskakujących czterech tancerzy, mieszanki języków czy amerykańskiego pisarza. Niezobowiązujące, niewulgarne, celem jest wpaść w ucho; czy to się udaje - umiarkowanie, ale będę kibicować by w gronie różnych hitów w 2 półfinale się to obroniło. Kojarzy mi się z latami 2014-2017, trochę z czasami KP gdzie Skandynawia dominowała konkurs - i faktycznie można stwierdzić że "Power" pasuje do tamtejszego paradygmatu na rynku muzycznym.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Sponsored content

ISLANDIA: Diljá (Power) Empty Re: ISLANDIA: Diljá (Power)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach