Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

LIBAN: Yasmine Hamdan - Nediya  Empty LIBAN: Yasmine Hamdan - Nediya

Pon 12 Cze - 15:23
:lebanon: :lebanon: :lebanon:

W 72. Edycji :lebanon: Liban ponownie zaprezentuje Yasmine Hamdan. Tym razem z utworem ,,Nediya" pochodzącym z jej pierwszego solowego albumu ,,Ya Nass".

LIBAN: Yasmine Hamdan - Nediya  56543aec-923e-4986-a009-b4e74ee6a9c5_16x9_1200x676

Zazwyczaj nie lubię powtarzać artystów, których wcześniej wystawiłem (dotychczas zrobiłem to tylko raz z Jenny Hval), ale to między innymi właśnie dzięki Yasmine powstała moja fascynacja Libanem i chcę, żebyście poznali więcej jej dyskografii, jak i ciekawi mnie, jak poradzi sobie z piosenką, która niewątpliwie różni się od ,,Balad".



,,Nediya" interpoluje tekst starej kuwejckiej piosenki, której część można z grubsza przetłumaczyć jako: „Poranna roso, idź do domu mojego kochanka jako ofiara dla niego. Och, różo moja zroszona, idź do mego kochanka". Co w pewnym stopniu potwierdza pogląd, że arabska poezja romantyczna jest często czysta przy pierwszym przesłuchaniu, ale nieco bardziej porywcza przy drugim.

3:45-4:15

:lebanon: :lebanon: :lebanon:
Traveler
Traveler
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 118
Płeć : Female

LIBAN: Yasmine Hamdan - Nediya  Empty Re: LIBAN: Yasmine Hamdan - Nediya

Nie 25 Cze - 16:38
Miło trafić w konkursie na znany i lubiany utwór, powodzenia na wynikach Uśmiech

Drover lubi ten post

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach