Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
bing bing
bing bing
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 21

NIEMCY: Fugees - Ready or Not  Empty NIEMCY: Fugees - Ready or Not

Wto 4 Lip - 16:47
:germany: :germany: :germany:
W 73. Edycji :germany: Niemcy reprezentować będzie zespół Fugees.
NIEMCY: Fugees - Ready or Not  Tumblr_nkgo6zFlQP1srm6rfo1_640

Zespół Fugees, który powstał w latach 90., był amerykańskim zespołem muzycznym, który zyskał ogromną popularność i wpłynął na kształtowanie się sceny muzycznej tamtej dekady. Grupa składała się z trzech członków: Lauryn Hill, Wyclef Jean i Pras Michel. Ich muzyka była niezwykle wszechstronna, łącząc w sobie elementy hip-hopu, R&B, soulu i reggae.

Lata 90. były okresem, w którym R&B był jednym z najbardziej charakterystycznych gatunków muzycznych. To właśnie wtedy wiele utworów tego gatunku zdobyło ogromną popularność na całym świecie, a zespół Fugees z pewnością odegrał ważną rolę w tym procesie.

Wybierając piosenkę Ready or Not na edycję rocznikową, chciałem przypomnieć sobie i innym o tym dynamicznym okresie muzycznej ewolucji. Ten utwór, wydany w 1996 roku, jest doskonałym przykładem brzmienia Fugees - łączy w sobie hipnotyczne beaty, rap i piękne wokale Lauryn Hill. Tekst piosenki porusza tematy życiowej determinacji, walki i gotowości na wyzwania, co również pasuje do tematu nostalgia i refleksji, które często towarzyszą edycjom rocznikowym.

Piosenka  ma niepowtarzalny charakter i bez wątpienia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu Fugees. Jej energetyczne brzmienie i chwytliwe melodie sprawiają, że jest idealnym wyborem dla osób, które chcą przenieść się w czasie i przeżyć jeszcze raz magiczne momenty lat 90., gdy R&B królowało na listach przebojów.


2:35

:germany: :germany: :germany:

Szymek79 lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

NIEMCY: Fugees - Ready or Not  Empty Re: NIEMCY: Fugees - Ready or Not

Nie 16 Lip - 0:26
Nie znałem, a świetny song. Liczę na finał.

Warte odnotowania, że piosenka sampluje utwór Enyi, która również pojawiła się w tej edycji!

cryo_official_profile and bing bing lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

NIEMCY: Fugees - Ready or Not  Empty Re: NIEMCY: Fugees - Ready or Not

Pon 24 Lip - 19:20
Pomimo imponująco kotletowej liczby wyświetleń - nie znałem wcześniej. Bardzo dobre rapsy w bardzo specyficznym klimacie i cieszy mnie, że w końcu zaliczyłeś finał. Chodzi za mną komentarz Dasta z wieczorku odsłuchowego, że brzmi to jak muzyka w scenie filmowej, w której kogoś lada chwila zastrzelą - wyjątkowo trafne. Szeroki uśmiech No i bardzo zręcznie wykorzystano oba materiały źródłowe, nawet jeżeli w drugim przypadku to samplowanie jest już mocno na pograniczu coveru.

bing bing lubi ten post

Sponsored content

NIEMCY: Fugees - Ready or Not  Empty Re: NIEMCY: Fugees - Ready or Not

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach