Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
justi578
justi578
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 206
Płeć : Female
Wiek : 25
Skąd : Wilkowice

UKRAINA: Maanam - Mandragora Empty UKRAINA: Maanam - Mandragora

Nie 9 Lip - 1:20
Skrót: 3:02-3:32

Wybór piosenki z 2001 roku nie wydawał mi się najłatwiejszy, ponieważ niezbyt gustuję w muzyce z tamtych czasów, bardziej siedzę w klimatach lat 80. albo współczesnych. Lecz właśnie w tym momencie pomogło mi moje zamiłowanie do lat 80., ponieważ przypomniałam sobie, że w edycji dotyczącej tych czasów chciałam wystawić tę piosenkę, myśląc, że pochodzi ona z początków kariery Maanamu, jednak okazało się, iż została wydana dopiero w 2001 roku.

Miłością do Maanamu zaraziła mnie mama, a tę piosenkę odkryłam kiedyś, komponując składankę dla niej. Osobiście jest to mój ulubiony utwór Maanamu. Pochodzi z albumu Hotel Nirwana, który jest dziesiątym w dorobku zespołu. Był to ostatni album nagrany w oryginalnym składzie zespołu i nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu. Dlatego liczę na to, iż wystawiona przeze mnie piosenka nie jest Wam znana, chociaż zespół na pewno kojarzy większość z Was.  

W utworze wyraźnie dostrzec można inspirację orientalnymi brzmieniami. Jest to zarazem jedna ze spokojniejszych i bardziej melancholijnych piosenek zespołu. Wstawiam remaster z 2011 roku, bo tylko taką wersję znalazłam na oficjalnej stronie zespołu.

Gaśnie niebo i tracę cię z oczu
Dzika plaża morze wielki spokój
Siedzimy ramię przy ramieniu
Słów mniej za to więcej nocy

Przeszłość to bajki są i baśnie
Bogowie jak bracia i siostry
Zawsze ta sama pora roku
Mandragora wino i osty

Ciało do ciała krew do krwi
Przeminął dzień jak co dzień
Zwyczajny leniwy
Przeminął a ja jestem z tobą
Jestem z tobą
To znaczy że dzień był szczęśliwy

Przymierzam i wybieram słowa
Złote obrączki prosto z morza
Zarzucam raz za razem sieć
Obietnica na ciało i krew

Dawid and vv. lubią ten post

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach