Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty ESC 2019 - Bukmacherzy

Sro 10 Kwi 2019 - 21:11
I w tym roku zakładam ten temat Uśmiech

Od premiery utworu :netherlands: Holandii, to właśnie Duncan bez zmian obejmuje prowadzenie, ze stawką wahającą się między 2.5 a 3, tuż za nim co chwilę wymieniający się pozycją :russia: Rosja i :switzerland: Szwajcaria . Sytuacja Polski niezbyt kolorowa - dopiero 4. dziesiątka do zwycięstwa. Podobnie niezbyt dobrze w stawkach o wejście do finału - tam zajmujemy 12. miejsce... ale może to i dobry znak, biorąc pod uwagę, że ostatnie dwa lata bukmacherzy w naszym przypadku się pomylili?

Co myślicie o zakładach tegorocznych i ogólnie? Arcade skończy jak od długiego czasu triumfujące :israel: Toy czy jednak będzie niespodziewany niewypał jak u :italy: Occidentali's Karma? Czy warto się sugerować? Może i nawet ktoś się w to bawi? Szeroki uśmiech

Ciekawy artykuł: analiza stawek Konkursów 2007-2016 na miesiąc przed Koncertem
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Sro 10 Kwi 2019 - 22:29
Śledzę dość mocno eurowizyjne notowania bukmacherskie od 2015 roku (choć nigdy jeszcze  niczego nie obstawiałem za swoje pieniądze).  Generalnie trafianie idzie im naprawdę dobrze (ale mówię o notowaniach w dniu danego półfinału), choć nie są nieomylni i zdarzają się wyraźne pomyłki. Najbardziej lubię przypatrywać się oceną szans na awans z półfinałów oraz to, jak oceniają szansę krajów na top10 finału (jest to jak dla mnie w przypadku większości państw bardziej miarodajny wyznacznik, niż ocena szansy na wygraną, bo większość krajów ma ją naprawdę malutką, a ocena szansy na top10 w moim odczuciu jakoś ładniej obrazuje to, jakie miejsce może zająć dane państwo). W 2015 roku wytypowano aż 18 na 20 finalistów dobrze,  podobnie w 2017. W 2016 też, przy czym zaliczyli ostrego "faila" przy ocenie szansy Grety Salóme. W 2018 to się niezbyt dobrze popisali,  spisując w I półfinale Albanię i Irlandię na straty. Finlandia typowa na 11. też przeszła dalej. Pożegnaliśmy za to ustawione na miejscach 8-10 Grecję, Szwajcarię i Armenię. II półfinał wypadł nieco lepiej, bo trafili 8/10, więc generalnie są w typowaniu naprawdę dobrzy.

Co myślę o tegorocznych ocenach...
Tak w półfinale jesteśmy oceniani na 12. miejsce, ale jeśli spojrzeć na ocenę szansy na awans, jest już lepiej. Buki dają nam na to nieco ponad 50%. Cóż, jest więcej miejsc wchodzących niż odpadających i z 12 miejsca łatwiej awansować wyżej niż spaść jeszcze niżej xD. Mamy 3 takich bardzo pewnych państw do awansu :greece:, :cyprus: i :iceland: oraz 8, które są uznawane za takie, które raczej awansują, choć jest tu pewna niepewność: :slovenia:, :hungary:, :australia:, :serbia:, :estonia:, :czech:, :belgium: oraz tuż pod kreską :portugal:. Razem jest to 11 krajów, o których mowa jest, że zdecydowanie wejdą lub raczej wejdą, choć niekoniecznie. Jakby miały dwa z tych krajów wtopić (a jest to bardzo możliwe i co najmniej jeden na pewno odpadnie, pytanie kto), to :poland: Polska jest pierwsza w kolejności na awans, więc nie jest tragicznie i sam bym podobnie oceniał nasze szanse, bo ciężko mi odpowiedzieć tak lub nie na pytanie, czy awansujemy xD. Niewykluczona jest sytuacja, że np. będziemy blisko, ale San Marino, Finlandia, czy Białoruś zabierze nam miejsce. Bardzo ciekawy będzie ten I półfinał! Nie zdziwi mnie, jak wytypują wszystko dobrze, ale nie zaskoczyłyby mnie np. aż 3 pomyłki, bo naprawdę różnie to może się potoczyć.
II półfinał mam wrażenie, że jest bardziej przewidywalny i tam też typy są w większości nieco bardziej zdecydowane. :netherlands:, :sweden:, :switzerland:, :russia:, :azer: i :malta: to byłaby dla mnie ogromna niespodzianka, gdyby którekolwiek z tych państw odpadło. Jako bardzo bezpieczną buki oceniają :armenia: Armenię, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby jednak się nie przyjęła. Podobnie z :norway: Norwegią. Różnie może być z :denmark:, :albania:, :macedonia:, :romania: i :lithuania:. Pozostałe kraje (:austria:, :croatia:, :moldova:, :latvia:, :ireland:) już zdają się być mało prawdopodobnymi finalistami, ale każdy jakieś szanse ma.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Czw 11 Kwi 2019 - 18:27
Co do notowań buków, to dopiero po próbach stają się one miarodajne. Rok temu szanse Cypru do prób buki oceniały nisko. Szansę na zwycięstwo oceniano pomiędzy 20 a 25 miejsce, co dzisiaj wywołuje śmiech fanów esc. A podczas trwania konkursu Eleni nawet wskoczyła u buków na pierwsze miejsce.
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Nie 14 Kwi 2019 - 15:50
Dni mijają, stawka na :netherlands: Holandię coraz mniejsza - aktualnie u kilku bukmacherów doszła już do 2.4 i jej szansa na wygraną jest oceniana lepiej niż :israel: Izraela rok temu.
Tuż za nią :russia: Rosja, :switzerland: Szwajcaria, :italy: Włochy i :sweden: Szwecja - wszystkie ze średnimi stawkami ok. 7-8.
Jak myślicie, czy poza tą piątką ktoś może jeszcze zaskoczyć?
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Nie 14 Kwi 2019 - 16:24
Do tej piątki dołożyłbym jeszcze Cypr, Grecję i Azerbejdżan. Ciekawe jak stawką będzie wyglądała po pierwszych próbach...
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Nie 14 Kwi 2019 - 16:36
Kuba napisał:Dni mijają, stawka na :netherlands: Holandię coraz mniejsza - aktualnie u kilku bukmacherów doszła już do 2.4 i jej szansa na wygraną jest oceniana lepiej niż :israel: Izraela rok temu.
Tuż za nią :russia: Rosja, :switzerland: Szwajcaria, :italy: Włochy i :sweden: Szwecja - wszystkie ze średnimi stawkami ok. 7-8.
Jak myślicie, czy poza tą piątką ktoś może jeszcze zaskoczyć?

ja osobiście uważam, że :switzerland: Szwajcaria zaliczy flopa na żywo i spodziewam się :cyprus: Cypru w top 10.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Wto 14 Maj 2019 - 19:05
Po drugich próbach do TOP 5 niespodziewanie wskoczyły :france: Francja i :australia: Australia. Za to Polska cały czas wspinając się w górę zakładów na awans do finału, zatrzymała się na miejscu 11. i biorąc pod uwagę dużą różnicę z 10. :estonia: Estonią, chyba już wyżej nie podskoczy. Jak jakoś bardzo :poland: Polsce w tym roku nie kibicuję, satysfakcjonująco byłoby zobaczyć pomyłkę bukmacherów w naszym przypadku trzeci rok z rzędu Szeroki uśmiech
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Wto 14 Maj 2019 - 19:18
Polska chyba zaraz obsunie się na 12 pozycję, bo wyprzedzi ją Portugalia. Przypuszczam że dużo osób obstawia że Portugalia wejdzie do finału, przez co kursy na Portugalię rosną. Ale jak pisałem w innym temacie, nie pamiętam kiedy buki miały skuteczność 10 na 10.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Wto 14 Maj 2019 - 20:59
Dobra na szybko - przede wszystkim: :poland: :slovenia: :iceland: :portugal: Serce

Na ten moment (juz max stres) nie jestem pewien. Zobaczymy jak to będzie. Nawet jeśli nie wejdziemy, to max dumny z naszych Tuliasek Serce Świetnie nas reprezentowały podczas tego sezonu i nawet jak flopną max, to cieszę się, że pokazaliśmy, że możemy wysłać coś innego, ni jak w zeszłym roku z songiem z radia Uśmiech

A jak wejdą to slaaaaaayyy i eeempra <3333

Go Tulias #04 #tulimymax

xDDD w złym wątku (*)
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Sro 15 Maj 2019 - 14:09
W pierwszym półfinale buki miały skuteczność 8/10, czyli w normie. Najbardziej pomyliły się przy San Marino i Węgrach...
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Pią 17 Maj 2019 - 13:02
Po II półfinale, dzień przed finałem, :netherlands: Holandia jest według buków bliżej zwycięstwa niż nigdy przedtem - kursy oscylują wokół 1.65, a zaproponowany przez Eurovision World przelicznik winning chance daje Duncanowi 46% szans na wygraną. Tuż za nim: 2. :australia: Australia - ~7.0 i 12%, 3. :sweden: Szwecja - ~12.0 i 7%, 4. :switzerland: Szwajcaria - 14.0 i 6%.

Ładna skuteczność przy typowaniu finalistów: w pierwszym 8 / 10 z przecenionymi :hungary: Węgrami na miejscu 7. i :portugal: Portugalią na 10. zaś z lekceważonymi :belarus: Białorusią na 13. i :sanmarino: San Marino na 15. (przy kursie aż ~ 6.0); jeszcze lepiej w drugim - tu powiodło się pierwszej dziewiątce, zaś zamiast :armenia: Armenii uznawanej za 10. pod względem prawdopodobieństwa wejścia do finału, zaskoczyła :albania: Albania z 13. pozycji.
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Sob 18 Maj 2019 - 16:13
Na kilka godzin przed finałem po próbie jurorskiej lekkie zmiany w czołówce - przy bardzo podobnej stawce na pierwszym miejscu wciąż :netherlands: Holandia, za to :switzerland: Szwajcaria dogoniła :australia: Australię - u wiele buków Luca "przegonił" już Kate, a winning chance obu kandydatów aktualnie wynosi 11%. Z realnymi szansami jeszcze :sweden: Szwecja z 5%, a pozostali już ze stawkami +20.0. Aktualny stan prezentuje się tak:

ESC 2019 - Bukmacherzy Buk2019-05-18
(inni powyżej stawki 100.0)

Nie zapominajmy, że bukmacherzy nie zawsze mają rację, co dobrze pokazują nawet interesujące przypadki z tego roku. Najciekawsze moim zdaniem zwycięstwo Mahmooda we :italy: Włoszech:

ESC 2019 - Bukmacherzy Buk-sanremo2019-05-18

... oraz niespodziewany triumf S!sters w :germany: Niemczech, które były ostatnie daleko w tyle.

ESC 2019 - Bukmacherzy Buk-unserlied2019-05-18
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Sob 18 Maj 2019 - 20:10
Mnie odnośnie notowań buków zastanawia dlaczego tak Francja przesuwa się w tych notowaniach. Po próbach wskoczyła nawet na 3 miejsce, a dzisiaj już jest na 10 miejscu. Fajną buki w tym roku mieli skuteczność w półfinałach, bo przewidzieli 17 finalistów na 20, ale finał to już inna bajka. Rok temu nie doceniali Irlandii, a jak awansowała do finału, to jej notowania bardzo wzrosły. Wtargnięcie na scenę widza podczas występu Surie momentalnie spowodował, że szanse UK mocno poszły. Najlepsze jednak było, że przed samym zamknięciem notowań Cypr wyprzedził Izrael. Tak więc ciekawe będzie jak będą zmieniały się szanse podczas dzisiejszego konkursu...
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Sro 22 Maj 2019 - 21:45
Pochwalę się, że w tym roku postanowiłem postawić sumkę...  i wyszedłem na plus Szeroki uśmiech

W sumie poszło 1000 zł, zarobiłem 171,02 zł 8)

Najlepsza decyzja? :australia: Australia w TOP 10 przy kursie 4.5, a także dobra intuicja zwycięstwa :netherlands: Holandii w połowie marca przy 2.85 i TOP 10 :azer: Azerbejdżanu za 2.75.
Najgorsza? Absolutne przecenienie :portugal: Portugalii i przegranie na niej ponad 100 zł.

Moja sytuacja nie wyglądała też kolorowo na początku - w każdym kolejnym dniu zysk był większy, przy totalnej porażce po pierwszym półfinale.
Ogólnie:

I półfinał - poszło 420 zł, straciłem 112,79 zł
II półfinał - poszło 120 zł, zyskałem 26,96 zł
Finał - poszło 460 zł, zyskałem 256,85 zł

Zabawa fajna, mam tylko nadzieję, że w kolejnych latach nie skończę źle xd Wcześniej prawie żadnych akcji z obstawianiem, to mój debiut. Może dam jeszcze post ze szczegółową analizą finansową i z logiką, którą miałem w głowie przy moich 22 zakładach.
Sponsored content

ESC 2019 - Bukmacherzy Empty Re: ESC 2019 - Bukmacherzy

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach