Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria) Empty UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria)

Pią 19 Sty - 19:11
Temat zostanie zaktualizowany po wyborze reprezentanta :ukraine: Ukrainy na Konkurs Piosenki Eurowizji 2024.


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie 11 Lut - 19:02, w całości zmieniany 2 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria) Empty Re: UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria)

Pią 19 Sty - 19:39
UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria) Eurowizja-2024-Ukraina-wybierze-reprezentanta-w-lutym

Tak jak zazwyczaj, reprezentant Ukrainy zostanie wybrany poprzez preselekcje "Vidbir". W preselekcjach weźmie udział 11 uczestników (10 wstępnie wybranych oraz jedna dzika karta), z których zwycięzca zostanie wybrany poprzez głosowanie telewidzów i jury w stosunku 50/50. Finał odbędzie się 3 lutego.

UCZESTNICY:

Yaktak - Lalala
Ingret - Keeper
Nazva - Slavic English
Anka - Palala
Drevo - Endless Chain
alyona alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria
Mélovin - Dreamer (reprezentant :ukraine: na ESC 2018)
Skylerr - Time Is Running Out
Ziferblat - Place I Call Home
Yagody - Tsunamia
Nahaba - Glasss

PLAYLISTA

:ukraine: :ukraine: :ukraine:
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria) Empty Re: UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria)

Sro 14 Lut - 19:25
Jak dla mnie Ukraina to w tym roku rozczarowanie i jedna z ich słabszych propozycji na przestrzeni ostatnich lat... Z takim hymnem feministycznym dużo lepiej wypadły Czechy rok temu. Ja tego nie czuję, ale fajnie, że innym się podoba.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria) Empty Re: UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria)

Sro 28 Lut - 0:21
Ta piosenka siadła mi natychmiastowo, choć właściwie jak o tym pomyślę, to powinienem mieć na jej punkcie dużo większą obsesję niż mam w rzeczywistości. Chyba po prostu lubię ją muzycznie, ale emocjonalnie przechodzę zupełnie obok. Ukraina jak na razie głównym faworytem do zwycięstwa, ale pomimo bardzo dobrej piosenki nie widzę tego za bardzo. Szczególnie z takim występem jak w preselekcjach, bo wyszła cienizna - szczególnie rozczarował mnie bardzo słabo słyszalny wokal i miałem poczucie jakbym słuchał przede wszystkim chórków. Najlepiej ze wszystkiego wyszła rapowana część Alyony, ale to wcale mnie nie dziwi, bo dziewczyna ma świetną dykcję i rewelacyjnie pracuje rytmem. Odkąd po raz pierwszy usłyszałem ją w PdF, potem praktycznie we wszystkim wypadała w moich uszach bardzo dobrze.

justi578 lubi ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 534
Płeć : Male

UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria) Empty Re: UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria)

Sob 23 Mar - 10:56
Niestety po 2022 Ukraińcy rozlali się po całej Europie i nie zależnie co by nie wysłali to i tak będą wysoko. Co już pokazał ubiegły rok. W tym momencie zastępują Turcję w konkursie.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1240
Wiek : 23

UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria) Empty Re: UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria)

Czw 28 Mar - 22:04
Pod względem muzycznym, początkowo utwór do mnie za bardzo nie przemawiał, ale w ostatnich dniach bardzo mi się wkręcił. Główne zalety to hardy początek Jerry Heil, rapowy fragment od Alyony Alyony i wspólny harmonijny refren bardzo pozytywnie biblijnie się kojarzący. Wszystko w umiarze, odpowiednich proporcjach. Wkręcanie się tej piosenki spowodowało jednak, że zacząłem patrzeć szerzej na tekst i dziś coś mnie tknęło...

*

*

*

Miałem wrażenie, że tytułowe dwie postacie to pojawiające się w biblii Maryja i najwidoczniej Maria Magdalena. Skojarzenie było dość jasne, skoro zgodnie z tekstem refrenu obie postacie miały wspólnie boso chodzić po ziemi; głowa i myśli a skręcały w czasy biblijne. Tym czasem tytułową Mama Terezą jest powszechnie znana Matka Teresa z Kalkuty czyli :albania: albańska zakonnica Agnes Gonxha Bojaxhiu.

I ja się pytam: jak to jest że w drugiej dekadzie XXI wieku w otwartym i tolerancyjnym konkursie pojawia się utwór, w którym gloryfikowana jest postać która była religijną fundamentalistką, której kliniki mimo licznych datków z całego świata były w opłakanym stanie, a chorujący ludzie nie otrzymywali należytej opieki, bo zgodnie ze słowami  Matki Teresy "cierpienie zbliża ludzi do Jezusa"...
...i kompletne nikt na to nie zwraca uwagi.

Choć w sumie to kolejny rozdział niezakończonej sprawy . Propaganda i zainfekowanie naszych umysłów o dobroczynności Matki Teresy z Kalkuty to temat na osobną dyskusję. Odkąd pamiętam w swoim życiu, zwrot "Matka Teresa" był synonimem dobroczynności, poświęcenia się dla danej sprawy bez oczekiwania materialnych korzyści. Mimo licznych publikacji nikt na poważnie nie podważył tego autorytetu, dlatego trwa on wiernie w większości umysłów na świecie, nawet wśród osób niewierzących czy innych wyznań.

Brak podstawowej higieny takich jak sterylizacja igieł do strzykawek czy wielokrotne ich używanie, mycie w zimnej wodzie, brak zmiany pozycji chorego powodujące odleżyny, fatalna jakość łóżek, brak leków przeciwbólowych i stosowanie jedynie podstawowych leków. To kwestie sanitarne, a do tego bronienie księdzów-pedofili, krytykowanie antykoncepcji czy rozwodów, wspieranie reżimu Duvalliera na Haiti, chrzczenie umierających bez ich zgody, malwersacje finansowe i wysyłanie większości darowizn do Watykanu, czy na zbożne cele takie jak budowa chrześcijańskich szkół czy kościołów. Lista zarzutów jest długa. Parę cytatów:

"Dzisiaj aborcja jest najgorszym złem i największym niszczycielem pokoju na świecie"

~ Matka Teresa odbierająca Nagrodę Nobla, 1979

"Cierpienie, ból, niepowodzenie to są pocałunki Jezusa, to znaki, że już jesteś tak blisko Jezusa na krzyżu, że może Cię pocałować"
„Jest coś pięknego w widoku biednych, którzy akceptują swój los i cierpią go jak mękę Chrystusa. Świat wiele zyskuje na ich cierpieniu”.
„Nie jestem pracownikiem socjalnym. Nie robię tego z tego powodu. Robię to dla Chrystusa. Robię to dla kościoła”.

~ Matka Teresa

Cytaty o Matce Teresie:

Dochody Matki Teresy były takie, że mogła z powodzeniem wyposażyć kilka pierwszorzędnych klinik w Bengalu (ogółem prowadziła 600 misji w 123 krajach). To była świadoma decyzja, by tego nie robić i w zamian zakładać dobroczynne placówki, które natychmiast stałyby się celem pozwów sądowych, gdyby były placówkami służby zdrowia. Celem nie było uczciwe niesienie ulgi w cierpieniu, lecz kult śmierci, bólu i pokornego poddania się losowi. (Serge Larivée, Geneviève Chénard)

W domach dla umierających mama uczyła siostry, jak potajemnie chrzcić umierających. Siostry miały zapytać każdą osobę znajdującą się w niebezpieczeństwie śmierci, czy chciałaby otrzymać "bilet do nieba". Odpowiedź twierdząca miała oznaczać zgodę na chrzest. Siostra miała wtedy udawać, że tylko chłodzi czoło tej osoby mokrą szmatką, podczas gdy w rzeczywistości chrzciła go, wypowiadając cicho niezbędne słowa. (Susan Shields, jedna z sióstr misjonarek w książce Charlesa Keating "Missionary Position")

Matka Teresa myliła się w jednym: wierzyła, że cierpienie jest dobre dla ludzi. Sama chyba jednak z czasem zmieniła zdanie w tej kwestii. Gdy potrzebowała opieki medycznej dla siebie, udała się do pierwszorzędnej kliniki w USA: do Scipps Clinic and Research Foundation w Kalifornii. (Rakesh Krishnan)

*

*

*

Wrócimy do naszego :ukraine: ukraińskiego duetu. Można byłoby domniemywać że wokalistki nie były/nie są świadome czynów dokonywanych przez Matkę Teresę. Niestety jest inaczej. Tekst piosenki został w całości skomponowany przez Alyonę Alyonę i Jerry Heil. W wywiadzie z 18 stycznia 2024 otwarcie broniły postaci Matki Teresy:

Tak, są ludzie, którzy przesyłają kontrargumenty. Przecież sama bardzo głęboko poznałam tę kwestię. (...). Matka Teresa uczyniła wiele dobrego na cele charytatywne, prowadziła ascetyczny tryb życia, jak większość naszych obecnych wolontariuszek. Są także symbolem dobroci. Wszyscy jesteśmy Matką Teresą, która bez pieniędzy, bez niczego zrobiła coś ważnego po prostu dlatego, że chciała wygrać. Chciała, żeby ludzie żyli, a nie umierali. To wszystko.

~ alyona alyona

Przed Matką Teresą pojęcie „hospicjum” nie istniało. Została kanonizowana jako święta, Matka Teresa otrzymała Nagrodę Nobla. Oznacza to, że naprawdę (...) Chcę jednak podkreślić, że nie śpiewamy o Matce Teresie, ona jest używana w tym hymnie jako symbol, podobnie jak Dziewica Maryja.

~ Jerry Heil

https://eng.obozrevatel.com/section-entertainment/news-was-a-sadistic-and-cum-bitch-jerry-heil-and-alyona-alyona-responded-to-the-scandal-over-mother-teresa-in-the-eurovision-song-19-01-2024.html


*

*

*

Zaznaczam że świat nie jest czarnobiały i można też wskazać pozytywne aspekty działania misji Matki Teresy. Nie mogę odmówić też dobrych intencji wokalistkom. Niezależnie od pojawiającej się tam postaci szanuję ich ogląd na tę sprawę, potęgowany zapewne wyznawaną wiarą. Warto jednak być świadomym by nie dać się całe życie oszukiwać.

~ Tomasz

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

KarolStark, Fenistil, Sebek and CB93 lubią ten post

Sponsored content

UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria) Empty Re: UKRAINA: alyona alyona & Jerry Heil (Teresa & Maria)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach