Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 599
Płeć : Male
Wiek : 26

AZERBEJDŻAN: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov (Özünlə apar) Empty AZERBEJDŻAN: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov (Özünlə apar)

Czw 14 Mar - 22:50
AZERBEJDŻAN: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov (Özünlə apar) Azerbaijan-2024-fahree-ilkin-dovltov

Fahree (właściwie: Fəxri İsmayılov, ur. 10 kwietnia 1995) azerski piosenkarz, który na Eurowizji wystąpi z utworem Özünlə apar. Ma wykształcenie prawnicze. W okresie pandemii Covid-19 poświęcił się bardziej muzyce. W jego dorobku muzycznym przed Eurowizją są 3 single. İlkin Dövlətov będzie wykonywać partie mugam (tradycyjna azerska forma muzyczna).

Utwór



Tekst utworu:
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1250
Wiek : 23

AZERBEJDŻAN: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov (Özünlə apar) Empty Re: AZERBEJDŻAN: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov (Özünlə apar)

Sob 27 Kwi - 23:42
Dziś opublikowano teledysk:



***

Utwór klejony śliną, ale w tym dość specyficznym półfinale :azer: jest w stanie brzmieć jak ostoja normalności. Tego typu dźwięki każdy z nas gdzieś słyszał - w filmie, reklamie czy budce z kebabem. Dość jasno nakreślony arabsko-wschodni klimat utworu, klarowna konstrukcja. Przy tej pozycji startowej Azerbejdżan staje się moim zdaniem murowanym faworytem do awansu.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 198
Płeć : Male
Wiek : 29

AZERBEJDŻAN: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov (Özünlə apar) Empty Re: AZERBEJDŻAN: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov (Özünlə apar)

Wto 30 Kwi - 1:52
Wybranie ostatniego miejsca w rankingu to nie jest byle decyzja. Robiłem do niej przymiarki zanim jeszcze Azerbejdżan zaprezentował swój utwór. Żonglowałem potencjalnymi kandydatami, w końcu "Özünlə apar" dropnęło, przesłuchałem, wróciłem do żonglerki. Ale coś mnie tknęło...

Raczej domyślacie się skąd ten wstęp - Azerbejdżan piastuje na swój sposób prestiżowe 37. miejsce w moim rankingu. Ktoś powie, że to nastrojowy utwór i się raczej zgodzę. Problem w tym, że przygrywa on na tyle nieśmiało, że wręcz się wstydzi poprosić mnie, bym przesłuchał go jeszcze raz. Tzn. przesłucham w ramach eurofańskiego obowiązku, ale, w przeciwieństwie do innych piosenek, jest mi tu trudno znaleźć taką oczywistą pochwałę. Nastrojowość niebezpiecznie zahacza o flegmatyzm. "Özünlə apar" nie jest beznadziejne, ale jest mi kompletnie obojętne, a czasem obojętność pociąga na dół najszybciej.

37. miejsce, 15/15 w I półfinale

marjuz lubi ten post

Sponsored content

AZERBEJDŻAN: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov (Özünlə apar) Empty Re: AZERBEJDŻAN: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov (Özünlə apar)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach