Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Języki obce

+6
Drover
Daniell
iguś
Łosoś
Yngwie / admin
Liver
10 posters
Go down

Ile języków obcych znasz?

5 - 50%
5 - 50%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 10
 
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Języki obce Empty Języki obce

Sob 11 Mar - 17:25
Był taki temat na ESCForum.pl, tutaj nie ma prawa go zabraknąć. Lubicie języki obce? Znacie jakieś? Uczycie się? Może planujecie naukę w przyszłości? Śmiało piszcie Uśmiech

Z mojej strony wygląda to tak.

:unitedkingdom: Język angielski - stwierdzenie, że znam go w stopniu "płynnym" byłoby lekkim nadużyciem. Myślę jednak, że osiągnąłem w nim jakiś poziom i codzienne posługiwanie się angielskim nie sprawia mi problemu + mimo że opuściłem już szkołę, korzystam z każdej okazji by go doskonalić.
:germany: Język niemiecki - uczyłem się go przez 3 lata gimnazjum, ale bez ciekawszych wspomnień czy rezultatów. Z perspektywy czasu był to fajny język, ale nie dla mnie.
:russia: Język rosyjski - przeżyłem w liceum romans z językiem naszego północnego sąsiada. Od początku nie wiązałem z nim większej przyszłości, miało być po prostu miło i tak było. Udało mi się opanować cyrylicę, jakiś zakres słówek, przydatnych w życiu zwrotów i poznać wiele dowodów na to, że polski i rosyjski to jednak dwa kompletnie różnie języki.
:lithuania: Język litewski - jestem na pierwszym roku bałtystyki, więc mam z nim kontakt.
:italy: Język włoski - może w przyszłości się za niego wezmę? Szczególnie, że długofalowa wizja osiedlenia się we Włoszech, brzmi dla mnie ponętnie.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Języki obce Empty Re: Języki obce

Sob 11 Mar - 17:38
Z mojej strony uczyłem się :germany: niemieckiego, ale dziś nic nie pamiętam oprócz podstawowych zwrotów, zresztą nigdy nie miałem zamiłowania do tego języka.

Dobrze czuję się w :unitedkingdom: angielskim (ale to chyba większość, na studiach skończyłem poziom C1, ale zdarzają mi się gorsze dni, gdzie nie myśląc robię podstawowe błędy, zwłaszcza gdy chcę coś szybko powiedzieć, napisać). Dobrze mi idzie również ze :sweden: szwedzkim, to naprawdę prosty język (nie lubię tylko liczby mnogiej). Co roku odwiedza nas kuzyn ze Szwecji i rozmawiamy po szwedzko-angielsko-polsku Serce

W przyszłości chciałbym się nauczyć, któregoś języka południowego (podobno najprostsze) tak więc :spain: hiszpański lub :italy: włoski Uśmiech

btw, Liver jesteś na bałtystyce? egzotycznie (podoba mi się łotewski, nie wiem czemu, brzmi tak w 100% "bałtycko") Uśmiech

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Języki obce Empty Re: Języki obce

Sob 11 Mar - 18:53
Yngwie napisał:btw, Liver jesteś na bałtystyce? egzotycznie (podoba mi się łotewski, nie wiem czemu, brzmi tak w 100% "bałtycko") Uśmiech
Tak, zdecydowałem się na nietypowy kierunek Uśmiech Miałem kiedyś obsesję na punkcie Łotwy i bardzo chciałem się nauczyć właśnie łotewskiego, m.in. dlatego wybrałem filologię bałtycką Szeroki uśmiech
Cisza i łosoś napisał:a w przyszłości język fiński i koreański Uśmiech
Myślałem sporo, czy nie rozpocząć nauki koreańskiego/japońskiego, ale to raczej bardzo odległa przyszłość ("może na emeryturze") Języki obce 12
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

Języki obce Empty Re: Języki obce

Sob 11 Mar - 18:59
Ucze się 3 języków . :unitedkingdom: - jest dobrze , zwłaszcza że nic niedawno nie umiałem. Mocne B1 , :sweden: - moje hobby , związane z miłością do Skandynawii- A1/A2 , :germany: - uczę się od 9 lat (3 klasa gimnazjum) ale dalej nic nie umiem , ogólnie jakoś w szkole ten język jest taki odpychający :/ . W liceum zacznę się uczyć :italy: a w przyszłości język :finland: i :southkorea: ...
Liver - ciekawie Wink z krajów bałtyckich mocno interesuje się Estonią.


Ostatnio zmieniony przez Cisza i łosoś dnia Sob 11 Mar - 19:11, w całości zmieniany 1 raz
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Języki obce Empty Re: Języki obce

Sob 11 Mar - 19:02
Ja się uczę "regularnie" dwóch języków:

:unitedkingdom: & :spain: - Te 2 mam w szkole. :P Angielskiego uczę się od lat 10, rzecz jasna mówię płynnie i większych problemów z rozumieniem czegoś w tymże języku nie mam. Hiszpański mi towarzyszy od 4 lat, podstawowe zwroty znam, może bym się umiał z kimś dogadać w tym języku, ale tylko w podstawowych kwestiach (rzeczy typu "Która godzina?", itp. :P )
Przez jakiś czas uczyłem się także :sweden:, choć w sumie nie można tego nazwać nauką. Kiedyś przed finałem Melo byłem w Empiku i pod wpływem chwili kupiłem sobie podręcznik do szwedzkiego. Zaglądam do niego może raz miesięcznie, ale zawsze coś. :P Przynajmniej podczas MF rozumiem niektóre zwroty (a i po szwedzku mam bardzo dobrze liczby opanowane). Wink

Chciałbym się kiedyś dalej uczyć :sweden:, głównie ze względu na moją fascynację krajami skandynawskimi. Miło by było też znać :france:. Uśmiech
Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 594
Płeć : Male
Wiek : 28

Języki obce Empty Re: Języki obce

Sob 11 Mar - 19:03
Cisza i łosoś napisał:BTW może mi ktoś wytłumaczyć jak robi się te flagi ???

: poland :
: germany :
: italy :
itd. bez spacji
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

Języki obce Empty Re: Języki obce

Pon 13 Mar - 19:56
Tak dobrze to umiem tylko angielski. Troche umiem jeszcze niemiecki. Najbardziej chcialbym nauczyc sie rosyjskiego, w drugiej kolejnosci francuskiego. Szeroki uśmiech
Insiles
Insiles
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 107
Płeć : Male
Skąd : Częstochowa

Języki obce Empty Re: Języki obce

Sob 18 Mar - 13:10
:unitedkingdom: Nie powiem że jestem mistrzem angielskiego ale coś tam umiem :v
:germany: Kilka słówek umiem Szeroki uśmiech
Chciałbym nauczyć się :russia: :spain: i :france: Uśmiech
Nela_30
Nela_30
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 69

Języki obce Empty Re: Języki obce

Sob 18 Mar - 15:16
Jak jesteście już na studiach to polecam wam wyjazd do USA z CAMP AMERICA albo z innymi firmami (jeszcze jest inna podobna firma Camp leaders). Nie zapłaciłam wówczas dużo za ten wyjazd, a miałam okazję porządnie poćwiczyć wymowę i przestać bać się mówić po angielsku. Po pracy na campie dla dzieci macie okazję pozwiedzać USA za pieniądze, które tam się zarobi. Polecam póki co, bo nie wiadomo co to będzie w przyszłości z takimi wyjazdami. Jest trochę papierkowej roboty z tym wyjazdem, ale naprawdę polecam Uśmiech

A ja uczyłam się oczywiście angielskiego  :unitedkingdom:  i chyba znam już całkiem dobrze. W pracy w hotelu codziennie musiałam używać tego języka. Muszę jednak przyznać, że do tej pory mam problemy ze zrozumieniem brytyjskiego akcentu. Najgorzej miałam z Anglikami z Północnej Anglii i Irlandczykami (jakaś masakra serio).

Studiowałam kulturoznawstwo na specjalizacji judaistycznej więc miałam hebrajski :israel: Uwielbiam ten język i wbrew pozorom jest bardzo prosty. Niektórych alfabet przeraża, ale jest naprawdę łatwiejszy od alfabetu łacińskiego. Każdy Izraelczyk dziwi się i pyta po co mi ten język, a zazwyczaj pytają "jesteś Żydówką?".

Uczyłam się też jidysz przez rok, ale nic nie pamiętam. W dodatku nie znoszę niemieckiego, a jidysz to był język Żydów Aszkenazyjskich czyli wschodnioeuropejskich (Aszkenazi znaczy dosłownie 'niemiecki"). Mówi się, że ten język to taki pokręcony niemiecki.

Maturę zdawałam z..........francuskiego :P :france: kiedyś byłam dobra z tego języka. Miałam same piątki i szóstki, ale jak się nie używa to człowiek zapomina :(
I ostatnio uczyłam się arabskiego. Koniecznie chciałam poznać alfabet. Arabski należy do tej samej rodziny językowej co hebrajski, ale jest znacznie trudniejszy. Alfabet jest jednak do opanowania.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Języki obce Empty Re: Języki obce

Sob 18 Mar - 20:54
Nela_30 napisał:
A ja uczyłam się oczywiście angielskiego  :unitedkingdom:  i chyba znam już całkiem dobrze. W pracy w hotelu codziennie musiałam używać tego języka. Muszę jednak przyznać, że do tej pory mam problemy ze zrozumieniem brytyjskiego akcentu. Najgorzej miałam z Anglikami z Północnej Anglii i Irlandczykami (jakaś masakra serio).

@Nela_30 narzekasz na Anglików i Irlandczyków, ale pracowałem przez 1,5 roku w firmie, która ma swoją siedzibę na Europę Centralna w Bukareszcie i czasami przyjeżdżali pracownicy z Rumunii i na serio nie wiedziałem czy oni mówią po angielsku czy rumuńsku :lool: okropny sepleniący akcent (i to wszyscy bez wyjątku).  

hebrajski brzmi (jak dla mnie) cudownie, kiedyś dużo słuchałem piosenek po hebrajsku (Ofra Haza Serce) ale sam język wydaje mi się bardzo trudny, to chyba z uwagi na specyficzny alfabet, z tego co wiem litery w judaizmie są święte, dlatego nie wolno ich ze sobą łączyć i każdą literkę piszę się oddzielnie. Uśmiech

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Nela_30
Nela_30
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 69

Języki obce Empty Re: Języki obce

Nie 19 Mar - 13:02
Tak liter w słowach nie łączy się, ale ten nowoczesny hebrajski jest naprawdę łatwy i na pewno nie święty :P Żydzi nie mówili po hebrajsku przez 2 tysiące lat i chcieli wskrzesić ten język, ale musieli go znacznie uprościć. Dzięki temu kiedy powstało państwo Izrael w 1948 roku udało się namówić Izraelczyków do nauki tego języka. Nowoczesny hebrajski to jednak nie to samo co hebrajski z czasów biblijnych. Nie porozumieliby się użytkownicy oby języków. Biblijny jest znacznie trudniejszy. Cała gramatyka została uproszczona do granic możliwości, wiele słów pochodzi z innych języków (nawet mają słowa żywcem wzięte z polskiego). Pomimo tego, że język jest semicki jak arabski to tak naprawdę bardziej przypomina języki europejskie. Co może wydawać się dziwne dla niektórych to np. brak czasowników "mieć" albo "być" :P
syguu
syguu
Użytkownik
Użytkownik
Klan : San Remiarz

Liczba postów : 216
Płeć : Female
Wiek : 24

Języki obce Empty Re: Języki obce

Sob 2 Mar - 19:18
Umiem:
Język angielski - uczę się tego języka od 6 roku życia

Uczę się/ Uczyłam się:
Język francuski - muszę się go uczyć jako 2 język obcy w technikum. Od 4 lat nauczyłam się tylko liczb od 1-12, potrafię się przedstawić i zapytać się jak ktoś się ma.
Język niemiecki - w gimnazjum się uczyłam tego języka, ale mogę powiedzieć, że umiem powiedzieć więcej niż po francusku

Chcę się nauczyć:
Język rosyjski i język serbski - zawsze uważałam, że warto znać kilka języków słowiańskich
Język włoski - jest to jedyny język romański, który uwielbiam. Kocham muzykę, kulturę tego kraju. Kiedyś chciałabym tam mieszkać

avatar
Contratiempo
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 54

Języki obce Empty Re: Języki obce

Wto 5 Mar - 16:41
W miarę dobrze znam Angielski. W przyszłości chciałabym się nauczyć niemieckiego i włoskiego.
Sponsored content

Języki obce Empty Re: Języki obce

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach