Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś norweskiej propozycji?

6 - 46%
0 - 0%
3 - 23%
2 - 15%
2 - 15%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 13
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Sob 15 Lut - 22:18
Wyjątkowo długa edycja :norway: norweskiego Melodi Grand Prix zakończona. Sposród 10 finalistów, norwescy widzowie wybrali swoją reprezentantkę. Do Rotterdamu jedzie Ulrikke, z balladą "Attention".

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Ulrikke

:norway: (AUDIO) :norway:
:norway: (LIVE) :norway:


Ulrikke Brandstorp urodziła się w 1995 roku, w Sarpsborgu. Od dziecka zajmuje się muzyką. Pierwszy raz dała się poznać norweskiej publiczności, w 2013 roku, podczas programu "Idol", w którym odpadła na etapie półfinałów. Podobny wynik odniosła dwa lata później, kiedy na tym samym etapie zakończyła swoją przygodę w programie "The Voice". Popularność zdobyła w 2018 roku, kiedy zajęła drugie miejsce w popularnym programie "Stjernekamp".

Jednakże, wokalistka jest dobrze znana fanom Eurowizji. W roku 2017, Ulrikke wzięła udział w norweskich preselekcjach, gdzie z utworem "Places" zajęła 4 miejsce. W tym roku jako jedna z 5 wcześniej zakwalifikowanych uczestników, wystąpiła w finale "Melodi Grand Prix", wraz z utworem "Attention". Ostatecznie wygrała preselekcje, pokonując w superfinale, Kristin Husøy o 5678 głosów.

TEKST:

I find myself longing for attention
I'm not myself doing what I do
I know I may have hurt someone I love along the way
It wasn't my intention
I lost myself doing what I do

I just want your attention
Oh, the crazy things I do

(Refren)
So why, why do I think it's okay
Not being me 'cause of you?
And what do you want me to say?
What do you want me to do
To get your attention?
'Cause I just want your attention

I fool myself just to make you happy
And when I do, it's all the same to you (It's all the same to you)

Oh, the crazy things I do

So why, why do I think it's okay
Not being me 'cause of you?
And what do you want me to say?
What do you want me to do
To get your attention?

Oh, I don't wanna do this no more
If I'm the only one here on the dance floor, on the dance floor
Oh

Why, why do I think it's okay
Not being me 'cause of you?
And what do you want me to say?
What do you want me to do
To get your attention?
'Cause I just want your attention


:snorway: :snorway: :snorway: :snorway: :snorway:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pią 21 Lut - 23:13, w całości zmieniany 2 razy
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Sob 15 Lut - 22:19
Póki co fejwerytka zdecydowana 12/12 <3
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Sob 15 Lut - 22:36
Dla mnie również zdecydowanie faworytka do wygrania całego konkursu. Serce Piosenka absolutnie skradła moje serduszko - będą SMSki szły w finale w maju. Serce Widzimy się w :norway: Oslo za rok. Serce

12/12
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Nie 16 Lut - 14:15
Jedne półfinały tegorocznego MGP miały lepszy poziom, inne gorszy, ale ostatecznie finał stał na bardzo dobrym poziomie.
Tym bardziej się cieszę, że finał ten wygrała moja absolutna faworytka. Serce W Attention zakochałem się od pierwszego przesłuchania, była to pierwsza propozycja w tym sezonie preselekcyjnym, po przesłuchaniu której miałem poczucie na zasadzie - "to jest to". Fantastyczna kompozycja połączona z genialnym wokalem Ulrikke sprawia, że mam ciary na całym ciele za każdym razem kiedy słucham tego utworu.
Podczas finałowych wyników naprawdę serce mi biło, już myślałem, że jednak Kristin wygra, ale wiedziałem, że ostatni region, z którego podane zostaną głosy, to bastion Ulrikke, dlatego nadzieja była. No i wszystko zakończyło się happy endem. Serce
W Rotterdamie widziałbym przy Attention jakąś interesującą grę świateł, coś jak Szwecja 2014.
Drugi rok z rzędu wybór Norwegów jest dla mnie wręcz perfekcyjny, leci pierwsze w sezonie 12/12. Serce Na pewno będę głosować na Ulrikke w maju w finale. Szeroki uśmiech
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Nie 16 Lut - 14:17
Warto dodać, że wygrała o niecały procent :P
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1241
Wiek : 23

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Pon 17 Lut - 20:04
To jest dobra ballada, jedna z tych które będą stanowić na ESC połowę stawki. Problem tej piosenki i całego występu jest to, że tu nie ma nic nowego. Bardzo zwykła pani, bardzo zwykle ubrana, śpiewa bardzo zwykłym głosem, bardzo zwykłą balladę, o bardzo zwykłej tematyce, w bardzo zwykłej scenerii. Nudy. I gdyby tego typu piosenka była jedna (jak np rok temu z Tamarą) to by można było liczyć na coś więcej. Ale mamy niemal kopię tego utworu w Albanii i inne ciekawsze ballady, chociażby z Włoch czy Belgii.

Dastame napisał:Póki co fejwerytka zdecydowana 12/12 <3

Dobrych ballad na świecie jest dużo, w podobnej stylistyce genialne było np. "Not With Me" Wiktorii, dlatego dla piosenek przyzwoitych zostawiam 6/12.

mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Pon 17 Lut - 20:14
@marjuz: też się podpisuje pod tym co napisałeś.
Nie rozumiem tego hajp'u, na tą piosenkę. Jak dla mnie jest to kolejna wtórna ballada, którą może i miło się słucha, ale po przesłuchaniu nie chce się do niej wracać.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Czw 20 Lut - 12:45
Bardzo klasyczna ballada, ale jednak mająca w sobie coś charakterystycznego i świetnie zaśpiewana. Do tego bardzo fajnie buduje napięcie i z początkowej delikatności przechodzi w pełną moc. Na swój sposób przypomina mi Undo z 2014 roku. Powinna sobie poradzić bardzo dobrze i zawsze z przyjemnością jej wysłucham, ale na pewno będzie w stawce wiele ciekawszych wyborów którym warto będzie kibicować.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 672
Płeć : Male
Wiek : 20

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Pią 21 Lut - 17:31
Wreszcie moja faworytka w preselekcjach wygrała Serce Niby taka zwyczajna ballada, a jednak musi mieć w sobie coś wyjątkowego, że aż tak mnie ujęła. Sama budowa utworu jest dosyć typowa ale jednak bardzo fajnie buduje napięcie. Wokalnie Ulrikke oczywiście bez żadnych zastrzeżeń. Mi również Attention kojarzy się trochę z Undo, które jednak było dużo bardziej typowe. Mam nadzieję, że Norwegia w tym roku zajmie podobne (lub wyższe) miejsce jak Szwecja w 2014 roku.
12/12
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Pią 21 Lut - 22:09
Nie pierwszy i nie ostatni raz zgadzam się z panem @marjuz. Wiktoria kocham cię.

:norway: Norwegia ogólnie jest na plus, ale nie ma w tym nic nowego. Do drugiej minuty leci sobie standardowa eurowizyjna balladka z bardzo dobrym głosem. Nic w tym zaskakującego. Jednak to co się dzieje po bridge'u refrenie to magia! Fantastyczny jest moment kulminacyjny i dlatego "Attention" się broni.

Mogło być lepiej, ale nie jest źle.
avatar
kreator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 4

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Pią 28 Lut - 21:39
Piękny wokal, jak ta dziewczyna porusza się po tych dźwiękach, jest czysto, klasycznie, bardzo dobrze. Ujęła mnie. Szeroki uśmiech
avatar
denis
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 34
Płeć : Male

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Sob 2 Maj - 10:10
Bardzo poprawna 'skandynawska' ballada.
Lubie, lecz myślę, że ta propozycja jest za bardzo hype'owana przez fanów.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1241
Wiek : 23

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Wto 24 Sty - 1:54
marjuz napisał:Problem tej piosenki i całego występu jest to, że tu nie ma nic nowego. Bardzo zwykła pani, bardzo zwykle ubrana, śpiewa bardzo zwykłym głosem, bardzo zwykłą balladę, o bardzo zwykłej tematyce, w bardzo zwykłej scenerii. Nudy.

Minęły 3 lata i muzycznie ta pani raczej niespecjalnie się rozwinęła, skoro w selekcjach śpiewa praktycznie tę samą piosenkę. Nie mogę odmówić "Honestly" pewnego uroku i wpadania w ucho, niemniej sztampowość w tym przypadku podchodzi już pod poziom kiczu. Sukienka w cekiny, wiatr we włosach, grajki ze skrzypcami, sztuczny dym, konfetti. Do tego infantylny miłosny tekst obrażający inteligencję słuchaczy. Być może znowu będę jedynym na forum któremu się to średnio podoba, ale liczę że po 4 lutego temat tej piosenki będzie już nieobecny.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Aro lubi ten post

Sponsored content

NORWEGIA: Ulrikke (Attention) Empty Re: NORWEGIA: Ulrikke (Attention)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach