Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1249
Wiek : 23

AUSTRIA: Elisapie -  Don't Make Me Blue Empty AUSTRIA: Elisapie - Don't Make Me Blue

Nie 1 Lis - 18:53

:austria: :canada: Kolejna wycieczka kulturowa - wokalistka Elisapie Isaac pochodzi z prowincji Nunavik na północy francuskojęzycznego Quebecu. Dzieciństwo spędziła we wsi [You must be registered and logged in to see this link.] (link wiki) znajdującej się nad cieśniną Hudsona, która łączy Zatokę Hudsona z Morzem Labradorskim. Jest Inuitką, obecnie mieszka w Montrealu.

Tworzy piosenki w językach: francuskim, angielskim oraz Inuktitut (inaczej język eskimoski), językiem urzędowym w prowincji Nunavik i sporej części Kanady, blisko spokrewnionym z :greenland: językiem grenlandzkim. W „Don’t Make Me Blue” również możecie usłyszeć ten język. Miłego odsłuchu Wink

When I’m longing for you
All my dreams come alive
Take me down take me down south
Take me down

Feel the warmth
Feel my blood circling
Feel the warmth
Feel my blood circling

Don't ever make me blue
don't ever sacrifice
Baby let's keep it pure
Pure pure

ᐊᓯᐅᒪᓐᓂᕿ ᓇᓃᓐᓂᕿ
(Asiumanniqi naniinniqi)

My sorrows turned me in
Then you came
Then you came for me

Feel the warmth
Feel my blood circling
Feel the warmth
I'm longing for you

Don't ever make me blue
And don't ever sacrifice
Baby let's keep it pure
Pure
Don't ever make me blue

ᐊᓯᐅᒪᓐᓂᕿ ᓇᓃᓐᓂᕿ
(Asiumanniqi naniinniqi)

skrót 3:09

vestmann lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

AUSTRIA: Elisapie -  Don't Make Me Blue Empty Re: AUSTRIA: Elisapie - Don't Make Me Blue

Pon 2 Lis - 17:51
Nunavik to jakiś koniec świata! pomijając to, całkiem przyjemne dźwięki, da się wyczuć wpływ innuickiego folku - kompozycja bardzo stonowana,  a zarazem  bardzo klimatyczna. Na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią tego typu spokojniejsze utwory. Mnie osobiści ani nie ziębi, ani nie grzeje ale na pewno jest milutko i bezpiecznie. powodzenia.

a i jeszcze plus, za urozmaicenie stawki czymś ciekawym, bo to ciekawa propozycja - przy okazji człowiek coś poczyta o Innuitach i tym ich pięknym "alfabecie".

marjuz lubi ten post

avatar
vestmann
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 343
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Rzeszów/Nowy Sącz

AUSTRIA: Elisapie -  Don't Make Me Blue Empty Re: AUSTRIA: Elisapie - Don't Make Me Blue

Wto 3 Lis - 23:16
Już sam opis mnie mocno zainteresował. Inuici, Grenlandia, Skandynawia - totalnie "moja" stylistyka Szeroki uśmiech
Pierwsze wrażenie - dość dużo się dzieje. Dla mnie nie jest to piosenka, która porywa od razu, za to bardzo zyskuje przy kolejnych przesłuchaniach. Bogata warstwa muzyczna, która z początku trochę przyćmiewa głos wokalistki, w drugiej części utworu zaczyna się bardziej "zgrywać". Jednak już przy drugim odsłuchaniu ten fakt coraz mniej mi przeszkadza, coraz bardziej wczuwam się w klimat utworu, więc myślę że do czasu głosowania będę już całkowicie kupiony. Obawiam się jednak, jak wybór ten zostanie odebrany przez resztę uczestników, bo zazwyczaj utwory tego typu przepadały podczas głosowania :(

Swoją drogą barwa głosy Elisapie, i aura którą roztacza bardzo przypomina mi inną wokalistkę, którą dość często słuchałem, ale w tej chwili nie mogę przyporządkować tego odczucia do konkretnego nazwiska.. Guðrið Hansdóttir, Nive Nielsen, Emilíana Torrini - gdzieś te klimaty Szeroki uśmiech

marjuz lubi ten post

Sponsored content

AUSTRIA: Elisapie -  Don't Make Me Blue Empty Re: AUSTRIA: Elisapie - Don't Make Me Blue

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach