Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

+16
magou
Mrs.Nobody
Skrzeczek
Bluee
Luna
simonwolfi
monkeyy
CzerwonePaznokcie
Aleks
Cheb
Kuba
Yngwie / admin
Dawid
Aro
iguś
Łosoś
20 posters
Go down

Ile punktów przyznałbyś propozycji włoskiej?

11 - 55%
4 - 20%
1 - 5%
0 - 0%
1 - 5%
2 - 10%
1 - 5%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 20
 
avatar
Mrs.Nobody
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 48
Płeć : Female
Wiek : 22
Skąd : Ślunsk

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) - Page 2 Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Sro 20 Lut - 16:53
W tym roku Sanremo oglądałam baaardzo wyrywkowo, włączałam dopiero gdzieś w trakcie, samym środku festivalu i jednym uchem słuchałam, drugim jakby "wyrzucałam", a potem wyłączałam, bo nie dawałam rady tego oglądać. Cierpliwość nie jest moją mocną stroną i nie umiem oglądać tak długich eventów (wyjątkiem jest ESC oczywiście Szeroki uśmiech), ale co ciekawe...zawsze jak włączałam Sanremo w trakcie jego trwania to trafiałam na "Soldi" Szeroki uśmiech Przypadek? XD Ta piosenka za pierwszym razem nie spodobała mi się, ale gdzieś tam utkwiła w głowie i jak dowiedziałam się, że on wygrał to postanowiłam sobie to przesłuchać i od tamtego czasu ta piosenka wkręcała mi się coraz bardziej Szeroki uśmiech Teraz to już praktycznie nie ma dnia kiedy bym tej piosenki NIE słuchała Szeroki uśmiech Włochy wysłały w tym roku coś totalnie innego niż to co wysyłali dotychczas Wink :italy: są wysoko w mojej topce i drugi rok z rzędu są na pierwszym miejscu Wink
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) - Page 2 Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Sro 20 Lut - 22:49
Do tej pory najlepsza piosenka, myślę że ostatecznie znajdzie się moim TOP3. Uważam też że jeśli będzie spora oglądalność konkursu w naszym kraju to "Soldi" ma szanse powalczyć z propozycją Ukraińską o nasze 12pkt. Jak wiemy od wieków 12pkt trafia za naszą wschodnią granicę i miło byłoby ten zwyczaj zmienić tymbardziej że nie wyobrażam sobie 12pkt z Polski dla tego dziwkarskiego występu i dooopnej piosenki.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1868
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) - Page 2 Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Czw 21 Lut - 2:26
Na razie mam pewien problem z "Soldi". Piosenkę nawet lubię i doceniam, klaskanko jest charakterystyczne i ogólnie zwycięstwo Mahmooda w Sanremo mnie ucieszyło. Jakoś kompletnie mnie jednak teraz nie ciągnie do słuchania i gdy słyszę jakiś fragment w internetowej topce czy innym filmiku, to w zupełności mi on wystarcza i jakoś nie czuję, żeby piosenka w całości mogła mi coś więcej zaoferować. Jedynie ten fragment po arabsku wyłamuje się z całości, ale zdecydowanie na minus. Całkiem prawdopodobne, że z czasem odkryję ten utwór na nowo, ale na starcie został dla mnie trochę w tyle.
syguu
syguu
Użytkownik
Użytkownik
Klan : San Remiarz

Liczba postów : 216
Płeć : Female
Wiek : 24

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) - Page 2 Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Pią 22 Lut - 16:10
Na Włochy jak zwykle można liczyć i w końcu jest jakiś dobry utwór w stawce. Śledziłam Festiwal Sanremo od pierwszej seraty, a w finale podobało już mi się 90% piosenek, więc nie ważne co by ten kraj romański wysłał to i tak byłby w top 5. Utwór Mahmooda jest łatwy do zapamiętania i już podczas pierwszego dnia był drugi w moim Sanremowym rankingu. Śmiało mogę przyznać pierwsze 12/12 dla Soldi.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 20

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) - Page 2 Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Nie 24 Lut - 20:38
Dawid napisał:Nonono, w końcu jakaś pozytywna niespodzianka w okresie preselekcyjnym!
"Soldi" zdecydowanie rzuciło mi się uszy, gdy poznawałem stawkę Sanremo, ale potrzebowałem kilku odsłuchań, aby się w tym zakochać (podobnie zresztą jak włoscy głosujący). Brawo za tak odważny i jakościowy utwór! Serce Klaskanie jest szalenie chwytliwe, a głos Mohmooda hipnotyzuje. Fantastyczny i mocny tekst, personalna historia. Klimat rapowy, którego absolutnie brakuje na Eurowizji, a muzyka tego gatunku najbardziej rozwinęła się w ostatnim czasie. Marzą mi się same tak jakościowe propozycje z innych państw zamiast gniotów pokroju wczorajszych Australii i Czarnogóry. Włochy pokazały, że ryzyko się opłaca. Oby Mahmood nie przejmował się ksenofobicznymi komentarzami oraz krytykami jego piosenki, emocje opadną i ludzie docenią "Soldi".
12/12 i Top 1 rankingu
Podpisuję się pod tym!
12/12
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) - Page 2 Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Sob 2 Mar - 8:36
Nie było mi dane skomentować Włoch w tamtym roku a po konkursie bardzo mi przypadły do gustu i takie klimaty lubię, energia i mocny refren, tutaj już zupełnie inna stylistyka którą się nie zachwycam tak jak cała reszta :roll: ale doceniam produkcję bo jest to na pewno coś o klasę wyżej jakościowo niż to co prezentują chociażby całe Bałkany razem wzięte, no i myślę że jeśli poziom piosenek jakoś drastycznie nie wzrośnie to Włochy znowu ugrają jedno z czołowych miejsc, znowu top5?
avatar
Gość
Gość

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) - Page 2 Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Sob 9 Mar - 0:06
Zazwyczaj nie przepadam za takimi propozycjami, jednakże tutaj jest inaczej. To taki powiew świeżości, dodaje też to różnorodności. Jak na razie najlepszy utwór z BIG 5.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1868
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) - Page 2 Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Czw 25 Mar - 5:38
Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 46


Podobnie jak to było z Duncanem: gdyby ktoś mnie zapytał o moich faworytów z roku 2019, to Mahmood pewnie wcale nie przyszedłby mi w pierwszej kolejności do głowy, ale mimo to bardzo tę piosenkę cenię i wszystko jest w niej po prostu świetne. Jest to na dodatek propozycja dużo bardziej nieszablonowa niż zwycięskie "Arcade" i pewnie dlatego jest też u mnie wyżej w rankingu.

Przede wszystkim na pierwszy plan wybija się tutaj rewelacyjna, bardzo charakterystyczna barwa głosu Mahmooda. Bez jego bezbłędnego wykonania ta piosenka nie byłaby nawet w połowie tak dobra. Podoba mi się też, że choć jest w tym utworze utrzymany rapowy klimat, to jednak w jego kwestiach mówiono-śpiewanych czuć melodię i pełnię dźwięku. Niełatwo osiągnąć taki balans.

Piosenka opowiada poruszającą i bardzo osobistą historię o ojcu, który porzucił rodzinę. Czuć w tym wykonaniu Mahmooda odpowiednią gorycz, a obrazy w tle choć wydają się nieco chaotyczne, to również pomagają w przekazaniu tej opowieści. Ogromnym plusem występu są trzej tancerze, którzy na pierwszy rzut oka wydają się nieco losowi, ale jednak dobrze spełniają swoją rolę minimalistycznego urozmaicenia. Ktoś przecież musiał pomóc Mahmoodowi przy jego ikonicznym klaskanku. Szeroki uśmiech

Muzycznie przez większość czasu jest tu dość oszczędnie, ale jestem wielkim fanem tych wyraźniejszych dźwięków, które pojawiają się raz na jakiś czas i dzięki tej oszczędności mają szansę lepiej wybrzmieć. Szczególnie mocny efekt tworzy się pod koniec refrenu przy "come va, come va, come va", kiedy mam takie trochę odczucie spadania, pogrążania się w złości i rozpaczy.
Sponsored content

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) - Page 2 Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach